پیشاپیش باید بگم که من نه تاریخ دانم نه جامعه شناس و این صرفآ نظر شخص بنده است .

میزان انرژی در دنیا همیشه مقدار ثابتی بوده و به نظر من اگر میبینید یکی یک شبه ره 100 ساله رفته حتمآ 200 نفر رو فقیرتر و بد بخت تر کرده ،  در طول تاریخ انگلیس برای چپاول ثروت ممالک دیگه و رفاه امروزش  یکی از بازی هایی که به راه انداخته بازیه شکاف و گروه بندی بوده نمونه بارزش فرقه بهایت و جدایی طلبان است . البته اینکه آدم ها گروه بندی خاص خودشون رو در چهارچوب پذیرش جامعه داشته باشن اصلآ چیز بدی نیست و برخی از اونها هم ناخواسته است  ولی اگر همه ما به عنوان یک عضو واحد در جهت پیشبرد کشور به عنوان هدف اصلی فعالیت نکنیم میشه همین بلبشویی که هر از گاهی در کشور دیده میشه. مثلآ همین امریکا آدما همه شعارشون آرمانهای آمریکاییه . کسی نمیگه آرمانهای چینی های مقیم آمریکا یا آرمانهای سیاه پوستان زجر کشیده آمریکا یا چیزای دیگه. برام مهم نیست که امریکا دشمنه مهم اینه که کار خوب را باید یاد گرفت حالا از هر کسی.

مثال هم تا دلتون بخواد داریم ، بازیه با ریش – بی ریش ، شیعه – سنی ، عرب – عجم، ترک – فارس … حتی تا اونجا جلو میره که کار برای دولت جمهوری اسلامی ارزشش به طول عمر همون دولته و شاید برای دولت بعدی شما یه تهدید هم بشوید و شما هم برای امرار معاش و منافع شخصی مجبورید برید در یک دسته مثلآ محمودی یا حسنی، نتیجش هم افزایش روز افزون دلال های آشنا داره که همه دیدید، افرادی که حاج آقا زیاد میشناسن و میتونن شما را به یک گروه وارد کنن و باعث موفقیت کسب و کار شما بشن و بدون اونها هم وضعیت مشخصه.

و اما یکی از جالب ترین نمونه هاش برادرانیه که رفتن جنگ و به درجه رفیع شهادت نائل نشدن و امروز فکر میکنن فقط کسایی که رفتن جبهه خوبن و بقیه در زمره مغذوبینن حتی امثال من که 5 سالمون بود و فرصتی برای رفتن به جبهه نداشتیم امروز به درجه اونها نخواهیم رسید در هیچ شرایطی ، این حرف رو فقط از روی شواهد اجتماعی نمیزنم و نزدیک ترین مثالش پدر خود بنده است که 8 سال جبهه بوده و نمیشه بهش کوچکترین انتقادی بکنی بیش از 10 ثانیه گوش نمیکنه و بحث رو تغییر میده. البته دوستان دیگر چون پسرشون نیستی عکس العمل بدتری دارن (دیده شده).اگر به سختی باشه که ما بیشتر سختی کشیدیم و بد بختی دیدیم . درد بی پدری و جنگ و با هم داشتیم انتخابی هم نداشتیم . الانم اینجوری باید مدیریت سعی و خطای شما رو تحمل کنیم. ما به دنیا نیومدیم که باعث شکوفایی شما نسل برتری ها باشیم .  از صدا سیما بگیر تا خیابان ها، افتخارات شما رو ببنیم و سوت و کف بزنیم و شرشره بکشیم . وقتشه که بپذیرید که همه منافع و منابع زمانی مکانی و پولی این کشور مربوط به ترمیم نسل شما نیست.

بیدار شوید آقای مدیر شما فقط در زمان مناسب در مکان مناسب بودید.

دیگه ما کشور جمهوری اسلامی هستیم و سعی و خطا جواب نمیده ،کار علمیه..