اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بخش الکترونیک

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• بخش الکترونیک

نظرتون در مورد راه اندازی بخش الکترونیک چیه ؟

مثالهایی از کارهایی الکترونیک تحت شبکه مثلا راه اندازی وب سرورهایی که هسته اونها یک میکروکنترلر هست و از نظر امنیتی یه جورای مطمئن تر از نوع نرم افزار هست
    یا راه اندازی و ساخت فایروالها
    یا راه اندازی ماژولهای رابط بین وب و سخت افزار ( کنترلی )
    یا تکنیکهای پردازش موازی پکتها
    برنامه نویسی روی میکروکنترلرها
    طراحی دیوایس های لوگر و اسنیفر سخت افزاری
    شبیه سازی ها
    ویندوزها , و لینوکسها و کلا سیستم عاملهای Embbeded مخصوص سخت افزارهای بر پایه میکروکنترلرها
    Ùˆ Ùˆ Ùˆ Ùˆ.....
    46
    موافقم
    0%
    33
    مخالفم
    0%
    6
    فرقی نمیکنه ؛ ما که تو شبگرد فقط مطلب میخونیم هرچی میخواد باشه...
    0%
    7

یه نظر من اسم قسمت بشه "سخت افزار" یا "سخت افزار و الکنرونیک" و مسایلی مثل مشکلات سخت افزاری رو هم پوشش بده
    ¯/(°_o)\¯
    بیچاره آن کسی است که گرفتار عقل شد **** آسوده آن کسی است که خر آمد و الاغ رفت
    این چه شوری است که در دور قمر می بینم **** همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم
    اسب تازی شده مجروح به زیر پالن **** طوغ زرین بر گردن خر می بینم
    Copyright: Enigma2

به اميد شبگردي بهتر

Comment

هر وقت بخش سیستم عامل و ویروس - Malware و اونایی که نظر سنجی هاش برگزار شده ! افتتاح شد روی این فکر میکنیم
      Emperor Hacking Team

سکوت در جای جای مکتوبات مقدسشان به چشم می خورد و خیانتها در پی هم. اگر با آنها باشی چه خوب است.
      عاشقانه تو را بر مکتوباتشان می پذیرند و هنگامی که می خواهی با آنان نباشی ، خون تو را از آب چشمه های کوهستان گوارا تر می پندارند!

آدرس توئیتر من:https://twitter.com/#!/iM4n_

به صفحه شبگرد در فیسبوک بپیوندید
      http://www.facebook.com/groups/shabgard

تیم Emperor عضو جدید میپذیرد ! برای اطلاعات بیشتر با خودم تماس بگیرید

sigpic

Comment

نوشته اصلی توسط im4n نمایش پست ها
        هر وقت بخش سیستم عامل و ویروس - malware و اونایی که نظر سنجی هاش برگزار شده ! افتتاح شد روی این فکر میکنیم

1- مالویرها و نرم افزار فعلا بخش کلی داره ( برنامه نویسی شبکه و اینا ) اگه مطالب به حد کافی برسه 20تا انجمن برات افتتاح میکنم ولی از اون روز تا الان چندتا تاپیک در رابطه با مثلا آنالیز به ویروس نوشته شده ؟ هیچی ، چون اکثر کسائی که اینجان اینکاره نیستن ;)
        بیشتر حرف میزنن تا عمل.
        اسمش قشنگه ، سیستم عامل ، روت کیت ، ویروس ، جیگر ، لاوو ،... ولی سوادش نیست.

چندنفرتون روت کیت نوشتین ؟

چندنفرتون حداقل یک تروجان درست حسابی در حد مال مجیک ( خدابیامرز !!!!) نوشتین ؟تازه به چه سنه ای بود ؟ الان بعد از این چندسال هنوز دنبال مجیک پی اس آندتکت میگردین !!!!

چندنفر تاحالا روی یک سیستم عامل اپن سورس ساده کار کردن و حاضرن تجربیاتشون را share کنن ؟

چندنفرتون این متلک را شنیدین و فقط تونستین ازش رد شین ؟
        اگه به جای موضوع اين تاپيک ، حرفی از آشيانه و عرب ها ميزدم ، تو يه روز پست به به صفحه 6 ميرسيد ! فکر کنم بچهای زيادی اينجا هستن که ميگفتن مدرک mcse دارن .
        هان ؟

Comment

اگر مثل بخش warez میخواد باشه مثلا وقتی راه میوفته تا 1 ماه همه تاپیک میذارن و مطلب و بعد فراموش میشه به نظر من همین تاپیک های جسته و گریخته ای که باز میشه کافیه !
          Love Is The Name , F.u.C.k is The Game , Forget The Name , Play The Game !

خدا بیدار شو یه آشغال باهات حرف داره ! نکنه تو هم به فکره اینی که چی صرف داره ؟!!!

Comment

نوشته اصلی توسط h27 نمایش پست ها
            یه نظر من اسم قسمت بشه "سخت افزار" یا "سخت افزار و الکنرونیک" و مسایلی مثل مشکلات سخت افزاری رو هم پوشش بده
            من هم با این اسم موافقم.

Comment

نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
              1- مالویرها و نرم افزار فعلا بخش کلی داره ( برنامه نویسی شبکه و اینا ) اگه مطالب به حد کافی برسه 20تا انجمن برات افتتاح میکنم ولی از اون روز تا الان چندتا تاپیک در رابطه با مثلا آنالیز به ویروس نوشته شده ؟ هیچی ، چون اکثر کسائی که اینجان اینکاره نیستن ;)
              بیشتر حرف میزنن تا عمل.
              اسمش قشنگه ، سیستم عامل ، روت کیت ، ویروس ، جیگر ، لاوو ،... ولی سوادش نیست.

چندنفرتون روت کیت نوشتین ؟

چندنفرتون حداقل یک تروجان درست حسابی در حد مال مجیک ( خدابیامرز !!!!) نوشتین ؟تازه به چه سنه ای بود ؟ الان بعد از این چندسال هنوز دنبال مجیک پی اس آندتکت میگردین !!!!

چندنفر تاحالا روی یک سیستم عامل اپن سورس ساده کار کردن و حاضرن تجربیاتشون را share کنن ؟

چندنفرتون این متلک را شنیدین و فقط تونستین ازش رد شین ؟

هان ؟
              دو حالت داره!
              یا همون چیزی که من گفتم که قوانین رو طوری تغییر بدین که پست های بیخودی دیگه تو شبگرد جایی نداشته باشه و جواب/پست های حاشیه ای پاک بشن و به نویسندش اخطار داده بشه
              یا اینکه دلتون نمی خواد اجبار در کار باشه (که خودم بیشتر ترجیح میدم) یسری گروه های مختلف تشکیل بشن و برای هر کدوم یک sub-forum اختصاص بدیم! مثلا گروه تحلیل بدافزار یا گروه open source developers یا ... و ... و ... !
              افرادی که تجربه دارن + افرادی که می خوان تو این ضمینه ها فعالیت کنن این گروه ها رو تشکیل بدن! تشکیل گروه هم به عهده خود کاربران شبگرد...
              این کلیات بود!
              حالا کمی جزییات:
              تیم مدیریت شبگرد رسما اعلام کنه که از تشکیل همچین گروه های استقبال می کنه و حاضر هست بعد از مشخص شدن افراد عضو اصلی و اهداف گروه بهشون یک sub-forum با دسترسی moderator اختصاص بده!
              قدم بعدی اینه که کاربران شبگرد که ۷۰٪ باهم رفیقن و شب تا صبح باهم chat می کنن و ارتباط دارن چه تو شبگرد جه خارج از اینجا برای خودشون تو ضمینه ی مورد علاقشون تشکیل یک گروه رو بدن!
              مثلا من میام تو متفرقه یه topic میزنم که می خوام یک گروه Exploit Development تشکیل بدم! هرکسی که علاقه داره و تجربه داره بسم الله! یه رزومه فعالیتش تو این ضمینه رو همینجا بزنه تا شروع کنیم!
              بعد از اینکه علاقه مندان مشخصی شدن! من میام تو همون topic مدیران (نماینده مدیران) شبگرد پست میدم که ما می خوایم همچین گروهی تشکیل بدیم اعضای اصلی اینایم... فلانی فلانی و فلانی... هدفمون هم اینه... مثلا تحقیق کنیم article بدیم بیرون و همینطور هر از گاهی exploit بنویسیم!
              مدیران هم بعد از تایید. یه sub-forum به اسم مثلا Exploit Developement Crew (اسم رو خود گروه هم میتونه پیشنهاد بده و روش نظر سنجی بشه...) درست کنه و به مدیر گروه هم دسترسی moderating بده!

خلاصه جزییات این بود!
              میتونید بهش چیزی اضافه کنید و یا تغییرش بدید!

بدیهی هم هست که مدیران شبگرد رو گروه ها می تونن نظارت کنن. گروه ها وظیفه پاسخ دادن به پرسش های کاربران تازه وارد و حتی تازه نوارد ها تو sub-forum خودشون رو دارن (در صورتی که در مورد موضوع و ضمینه ی فعالیت گروه باشه...) و همچنین فعالیت کم و کم کاریه گروه هم بعد از یه مدت که مدیران میتونن تعیین کنن موجب منحل شدن گروه میشه و قوانین دیگه که مدیران شبگرد می تونن وضع کنن و اطلاع بدن.

---

با کلی ذوق و شوق تایپ کردم...
              ولی فکر کنم هنوز میخوایید تفریح کنید.

وسلام.

Comment

من با اينکه علمش رو ندارم ولی موافقم .
                حدود 10 سال هست که شبگرد راه افتاده ، از همون اول 90% بچها اعلام کردن که مدرک mcse دارن و امدن تو شبگرد از مدرک هاشون عکس گرفتن و آپلود کردن ! ولی وقتی يه سؤال در مورد سرور ميشه ، 230 بازديد کننده داره و فقط يک نفر هست که مياد جواب ميده .
                يا اون مدرک هاتون فتوشاپ هست يا اون چيزی که به شما يادن دادن mcse نبوده . فقط دنبال تاپيک ميگردن که بحث الکی کنن يا ميتينگ بزارن يا در مورد مشروبات الکی حرف بزنن !
                ( ايمان با تو هستمااااا ) )
                حقيقت طنز است

.

Comment

تشکیل گروه به صورت پیش فرض ( default خودمون) کاریست بسیار خوب

اما استثنا"تو شبگرد کاریست بسیار خطرانگیزناک ! تقریبا مطئمنم انحصار طلبی میشه و باند بازی و اینا، تو شبگرد همه سابقه دارن ، شک دارین به infraction ها نگاه کنید ، تا باند بازی را ببینید ، یهو 4 نفر حمله میکنن به یک نفر اینفراکشن میدن
                  اینفراکشن یه دسترسی خیلی خیلی ساده هست...
                  تا دسترسی سطح بالا که مثلا به یک نفر به اسم "قانون" محلوم االحال داده میشه و نتیجه اش دسترسی گرفتن بعضیا که خودتون میدونید به بخش مخصوص میشه ، بی علت ، حتی بدون 50 تا پست علمی حداقل که دلمون نسوزه بگیم یارو سوادش خفنه
                  تازه اونم یواشکی و بی سروصدا پستهای مخصوص را خوندن ..... ;)

به علاوه اینکه این چندسال لااقل من دیدم که کسی توی شبگرد وظیفه خودش نمیدونه جواب دادن به سوالات ملت.... ( کسی را هم کسی نمیتونه مجبور کنه ، یه چیزیه دل بخواه )
                  همین الان به بخش یوزرهای آنلاین مراجعه کنید حداقل 2تا یوزر ناشناس میبینید که مثلا تاریخ رجیسترشون برمیگرده به 3-4 سال پیش ، بدون حتی 1 پست .

حالا نمیدونم با این تفاصیل باز هم ریسک کنیم و به قول معروف یه فرصت دوباره بدیم برای اصل44 ( خصوصی سازی ، یاهمون گروه سازی ) یا بیخیال شیم...

این که گفتم الکترونیک و مثالهایی کاربردی الکترونیک توی شبکه را زدم فقط برای بعضیا بود که میدونم میان بونه میگیرن میگن هک چه ربطی به الکترونیک داره. گفتم همون اول چندتا کاری که میشه اینطوری انجام داد را مثال بزنم...
                  ولی در کل اسم چه سخت افزار باشه چه الکترونیک چه برق چه نیمه هادی چه مدار چه.... فرقی نمیکنه نیت مهمه که قصد ، قربت باشه )

Comment

اما استثنا"تو شبگرد کاریست بسیار خطرانگیزناک ! تقریبا مطئمنم انحصار طلبی میشه و باند بازی و اینا، تو شبگرد همه سابقه دارن ، شک دارین به infraction ها نگاه کنید ، تا باند بازی را ببینید ، یهو 4 نفر حمله میکنن به یک نفر اینفراکشن میدن
                    اینفراکشن یه دسترسی خیلی خیلی ساده هست...
                    تا دسترسی سطح بالا که مثلا به یک نفر به اسم "قانون" محلوم االحال داده میشه و نتیجه اش دسترسی گرفتن بعضیا که خودتون میدونید به بخش مخصوص میشه ، بی علت ، حتی بدون 50 تا پست علمی حداقل که دلمون نسوزه بگیم یارو سوادش خفنه
                    تازه اونم یواشکی و بی سروصدا پستهای مخصوص را خوندن ..... ;)
                    joker فکر کنم این دیگه بر میگرده به نظارت مدیران شبگرد! که نذارن چنین چیزایی پیش بیاد.
                    بیشتر مدیران و کسانی که از همه اینجا قدیمی ترن (همونایی که یه نفر ازشون اسم برد تو ی topic) غیر فعال یا کم فعال شدن!
                    یا بهتر بگم: دیگه از این فروم بریدن... کسایه دیگه هم که موندن فکر می کنن فروم خود به خود پیشرفت میکنه!

وقتی یه بحث درست حسابی هم اینجا شروع میشه نمیتونی فکر کنی که کسی نمیاد پست حاشیه ای بزنه! حداقل یک نفر میاد و یه چرتی میگه (و ثابت میکنه بلد نیست سکوت کنه) و بقیه هم شروع می کنن!!
                    چرا جو باید طوری باشه که کسایی بخودشون اجازه بدن که اینجوری رفتار کنن؟ اگه جو درست حسابی باشه. یا کسی بخودش اجازه نمیده تو ی پست درست حسابی یهو مسءله رو حاشیه ای کنه یا اگر هم اینکارو کنه بقیه تحقیرش کنن که دیگه نکنه! یا مدیران دخالت کنن... ولی متاسفانه تو شبگرد تقریبا همه این کارو می کنن و حتی بعضا میبینیم مورد تشویق همون "باند"شون قرار میگیرن و زیر پستشون ۵-۶تا Thanks میخوره!

بنظرم اگه یه فکر اساسی نشه اون پیشکسوتان کلا دیگه بیخیال شبگرد میشن (اگه تا حالا نشده باشن) و فروم میشه شهر بازیی که فقط ممد باید پول سرور و نگه داریشو و دامنه رو بده بقیه هم با چرت و پرت db رو پر کنن...

پیشنهاد منو improve بدید یا تغییر بدید بذارید برای نظر سنجی. اگر فکر میکنید میتونه شبگرد رو پیشرفت بده.

Comment

نوشته اصلی توسط s_hahroo_z نمایش پست ها
                      من با اينکه علمش رو ندارم ولی موافقم .
                      حدود 10 سال هست که شبگرد راه افتاده ، از همون اول 90% بچها اعلام کردن که مدرک mcse دارن و امدن تو شبگرد از مدرک هاشون عکس گرفتن و آپلود کردن ! ولی وقتی يه سؤال در مورد سرور ميشه ، 230 بازديد کننده داره و فقط يک نفر هست که مياد جواب ميده .
                      يا اون مدرک هاتون فتوشاپ هست يا اون چيزی که به شما يادن دادن mcse نبوده . فقط دنبال تاپيک ميگردن که بحث الکی کنن يا ميتينگ بزارن يا در مورد مشروبات الکی حرف بزنن !
                      ( ايمان با تو هستمااااا ) )
                      صدرسگ باهات موافقم آقا شهروز..

فروم چیه ؟ محلی برای تبادل اطلاعات و نظر و پرسش و پاسخ !؟!
                      من خودم کلی سوال پرسیدم که بی جواب مودنده حالا شاید خیلی ساده باشه و برای افرادی که CCNP/CCNA دارند خیلی خیلی مسخره باشه ولی خب من جواب اون سوال رو نمی دونم و افرادی که سواد بیشتر از من دارند باید جواب بدند یه جورایی چون که فروم برای همین کار راه افتاده اگر کسی جواب نده دو نتیجه می گیریم :

1 - یا حال نداره بنوسه ( که حال داره چه طور واسه اون اخوند و بحث های دینی کلی تحقیق می کنه و مطلب می نویسه اما حوصله جواب دادن به سوال ما رو نداره .))

2 - سواد نداره و فقط ادعای بی مورد در مورد شبکه / امنیت / برنامه نویسی داره..

تاپیک میکروتیک من رو ببیند ؟؟ آقا حالا من بی سواد بی شعور ولی شماها که دم از سیسکو و شبکه می زنید چرا جواب نمی دید ؟؟

شبگرد شده یه فروم fun و بحث های الکی و بی موردی که هیچش به امنیت و هک ربط نداره ..
                      جام جهانی چه ربطی به شبگرد داره ؟ اخه ؟ هان ؟

در مورد بخش های Exploit/Rootkit/Malware اینا به جز چند تا افراد توی ایران کسی حرفه ای کار نکرده اگر گروه یا هر چیز دیگه تشکیل بشه چون کسی سواد بالایی این علم رو نداره و دنبالش نمی ره بعد از مدتی از بین می ره ...

بهتره به سوال هایی که بی جواب مونده پاسخ دهید بعد به فکر کارهایی دیگر باشید ..

سوال ها هر چقدر مسخره و آسان باشه باید جواب داده بشه اگر نه بهتره فروم رو جمع کنیم..

بهتره بحث الکی نکنید و بزارید همین جا chat کنیم .. کسی به جایی نمی رسه..
                      www.testout.ir

Comment

درسته اینجا یکم توی جواب دادن خیلی ها کوتاهی می کنند.البته بستگی به سوالش هم داره
                        مثلا سر یه موضوعی که خودم سوال کرده بودم.نهایتا فهمیدم من احتیاج به یک متد Priv8 دارم
                        بچه ها هم لطف کردن و راهنمایی نکردن تا شل پرید.البته حقم دارند

یه سری هم تنبل هستن (مثل خودم) گاهن حال و حوصله جواب ندارن

بعضی اوقات هم بعضی سوال ها یه جوری هلو هلو برو تو گلو میشه.پس شب و روز بیدار موندن و تحقیق کردن و تو همون تحقیق ها یه عالمه چیز یاد گرفتن ها چی میشه؟ بیاد طرف تو یه post همرو share کنه ؟ شاید اگر جواب نده طرف خودش بره بگرده براش مفیدتر باشه

اما این بخش الکترونیک بنظرم اگر فعال باشه خیلی جالب میشه

Comment

از اونجایی که شبگرد فروم امنیتی بوده حالا دیگه نیست و بحث همه چیز میشه جز هکینگ منم با باز شدن بخش سخت افزار یا همینی که جوکر گفت که هیچی با باز شدن انجمن سبزی خرد و پاک کردن هم موافقم !!!!

بابا شبگرد جای خطرناکی شده !! یهو میبینی نصف اونایی که نباید میان مستقیم میرن بخش مخصوص
                          با این وجود کی تخم میکنه یه تاپیک محرک بزنه ؟؟؟
                          بخش وارز خیلی خوب داشت پیش میرفت که یهو چند تا تاپیک 200-300 صفحه ایش رفت هوا !!!! خوب ملت دلسرد میشن دیگه
                          اون همه زحمت کشیده بودیم

در مورد MCSE و CCNA هم خوب آره این مدارک رو داریم ( مال من که مربوط میشه به سال 2000 تا حالا نصفش یادم رفته) اما این سوالات رو باید در انجمن های مربوطه بپرسید ! مثل webmaster.ir یا admin.ir بود چی بود بحث شبکه میکردن ؟؟؟؟

بخش سوالات مبتدی و سکیوریتی هم که شده جای پرسیدن سوالات تکراری
                          یا روش ها زیادی خطرناکه کسی جواب نمیده که روش مثل عمه جوکر نشه یا اینکه اینقدر سادس که ارزش ریپلای خوردن نداره

زیرزمین ها رونقش بیشتر از تمام فروم های امنیتی موجوده توی ایران

شبگرد یه تغییر و تحول حسابی لازم داشت که بعد از ریدمان قانون داده شد بهش
                          الان فقط فصل امتحانات و بگا رفتنات و قطعی اینترنته و فیلتراسیونه....
                          از ماه آینده که بچه مدرسه ای ها تعطیل شدن بیا ببین چه خبر میشه اینجا (حدس بزنید)

خلاصه که به من چه اصلا ؟؟؟

تیم امپرور شدیدا Defacer لازم داره ( ترجیحا داخل ایران ) نبود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                          Emperor Hacking Team

سکوت در جای جای مکتوبات مقدسشان به چشم می خورد و خیانتها در پی هم. اگر با آنها باشی چه خوب است.
                          عاشقانه تو را بر مکتوباتشان می پذیرند و هنگامی که می خواهی با آنان نباشی ، خون تو را از آب چشمه های کوهستان گوارا تر می پندارند!

آدرس توئیتر من:https://twitter.com/#!/iM4n_

به صفحه شبگرد در فیسبوک بپیوندید
                          http://www.facebook.com/groups/shabgard

تیم Emperor عضو جدید میپذیرد ! برای اطلاعات بیشتر با خودم تماس بگیرید

sigpic

Comment

به نظر من که شبگرد الان بیشتر شبیه یک کلوپ شده برای دوستان و اعضای قدیمی خودش و معمولا هم افراد جدید به سختی توی اون جمع قدیمی و دوستانه پذیرفته میشن و یا اگر خودشون رو خوب ثابت کنند اولا وارد اون جمع میشن !

همه دور هم جمع میشن و اگر مشکلی پیش بیاد واسه کسی مطرح می کنه بین دوستان خودش !

واسه همینه که تاپیک خارج از امنیت هم زیاد دیده میشه !

کلوپی که خیلی از بچه ها برای رفع خستگی شاید حتی بهش login می کنند و شاید واقعا محتوا براشون دیگه الان اهمیت نداشته باشه چون اکثرا یاد گرفتن که خودشون گلیمشون رو از آب بیرون بکشن !
                            Love Is The Name , F.u.C.k is The Game , Forget The Name , Play The Game !

خدا بیدار شو یه آشغال باهات حرف داره ! نکنه تو هم به فکره اینی که چی صرف داره ؟!!!

Comment

نوشته اصلی توسط bernawolf_hatef نمایش پست ها
                              به نظر من که شبگرد الان بیشتر شبیه یک کلوپ شده برای دوستان و اعضای قدیمی خودش و معمولا هم افراد جدید به سختی توی اون جمع قدیمی و دوستانه پذیرفته میشن و یا اگر خودشون رو خوب ثابت کنند اولا وارد اون جمع میشن !

همه دور هم جمع میشن و اگر مشکلی پیش بیاد واسه کسی مطرح می کنه بین دوستان خودش !

واسه همینه که تاپیک خارج از امنیت هم زیاد دیده میشه !

کلوپی که خیلی از بچه ها برای رفع خستگی شاید حتی بهش login می کنند و شاید واقعا محتوا براشون دیگه الان اهمیت نداشته باشه چون اکثرا یاد گرفتن که خودشون گلیمشون رو از آب بیرون بکشن !
                              ولي من فكر ميكنم يه چيزي رو داريد فراموش ميكنيد !
                              بيشتر افراد كساني كه يكم كم سواد هستن رو مسخره ميكنن !
                              منظورم اونايي نيست كه ميگن : من تازه از سربازي اومدم هيچي هم از كامپيوتر نميفهمم ولي هوش بالايي دارم ميخوام هكر بشم ! ( ارواح عمش :دي)
                              ولي اون هموطنايي كه استعدادشو دارن ، خدا وكيلي چقدر سعي شده تا يكم پرورش پيدا كنن ؟
                              البته تقصير يه عده خاص نيست ، كلا فرهنگي كه بر قضيه حاكم هست يكم مورد داره !
                              حالا اگه يه حال اساسي به شبگرد داده بشه ،* واقعا ميتونه مفيد باشه
                              حالا بازم خود دانيد !
                              پيشنهاد ميدم يكم بيشتر بهش فكر كنيد و كار رو يكم باحال تر جلو ببرين
                              آنکس که بداند و بداند که بداند باید برود غاز به کنجی بچراند
                              آنکس که بداند و نداند که بداند بهتر که رود خویش به گوری بتپاند
                              آنکس که نداند و بداند که نداند با پارتی و پولش خرک خویش براند
                              آنکس که نداند ونداند که نداند در پست ریاست ابد الدهر بماند !!!

Hacking is the art of creative problem solving - Jon Erickson
                              sigpic

MY BLOG

twitter

Comment

Working...
                              X