اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوستالژی(مخصوص تازه واردها)

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• نوستالژی(مخصوص تازه واردها)

سلام

این مطلب مخصوص یوزرهای جدید هستش،البته اگه قدیمی ها هم بخونن کفر نمیشه،شاید واسشون خوب باشه.
    میدونم ربطی به سوال مبتدی ها نداره ولی خب خواستم همه ببیننش(شرمنده ام،ولی اگه میشه انتقال ندیدش)

شاید برای اکثر شما هم اتفاق افتاده باشه که اطلاعاتی که به زور،در عرض(طول) چند سال جمع کرده اید و واستون خیلی ارزشمند بوده،سر یه اشتباه یا ... بپره.
    عکس العمل خیلی ها این هستش که تا یه مدت طولانی دپرس هستن و دیگه حوصله کسب علم و پیشرفت رو ندارن،بعضی ها هم که دیگه دور اون مبحث از علم رو کلا خط میکشند،ولی عده ای وجود دارند که بعد از این اتفاق بعد از یه وقفه کوتاه،دوباره خودشان را ریست میکنند و زندگی را با علاقه بیشتری ادامه میدهند،به طوریکه انگار این اتفاق لازم بوده و سکوی پرتابی میشه برای پیشرفت بهتر آنها.
    این دسته از انسانها بسیار واقع نگر هستن و در گذشته زندگی نمیکنند و همیشه به فکر ساختن آینده خود هستند و این جمله را ملکه ذهن خود کرده اند که "امروز ما،فرداییست که دیروز انتظار آنرا میکشیدیم"

سایت شبگرد هم بنا به مشکلاتی که برای مدیر اون پیش اومده،قراره بسته بشه،خیلی از یوزرها با این موضوع کنار اومدن،ولی بعضی از یوزرها که اکثرا هم تازه وارد هستن(منظورم توهین نبودش)،از مدیر درخواست این رو دارند که دیتابیس رو پابلیک کنه تا اون عزیزان مطالبی رو که میخوان بردارن،ولی شاید این موضوع رو مد نظر ندارن که "قدیما یادمه اگه یه سایت هک میشد،دیتابیسش پابلیک میشد تا نه تنها آبروشون بره،بلکه انواع سوء استفاده ها رو میشه از این موضوع انجام داد".
    ولی خب اون یوزرها هم حق دارن چون فکر میکنند مطالبی که توی شبگرد وجود داره جایی پیدا نمیشه، و مشکل اینه که وقت و ترافیک هم برای دانلود این همه مطلب کمه،پس من یه مقدار کمک میکنم تا اگه نمیدونید چیو دانلود کنید،سریعتر اقدام کنید تا بعدا دلتون نسوزه،دوستان دیگه هم لینکهایی که توش مسائل فنی خوبی مطرح شده رو اضافه کنند تا بقیه اذیت نشن.

تاپیکهای خوب تو شبگرد زیاد بوده ولی اکثرا به حاشیه رفتن،حداقل تاپیکهای زیر به جاهای خوبی رسیده

این یکی از بهترین تاپیک ها بوده،جوکر برو حال کن(پاچه خواری در حد لالیگا)

اینم جالبه،حداقل مباحثی که توش مطرح شده باعث میشه که بدونید درباره چی میخواهید سرچ بزنید

این مخصوص کسایی که کرک دوس دارند(گروه under seh)

اگه بخواهید کل فریوم رو زیر ورو کنید،هم وقتتون رو میگیره هم ترافیکتون رو،پس برید قسمت "مقالات شما" و از روی عنوانشون مطلب دلخواهتون رو دانلود کنید(نترسید تعدادش زیاد نیست،یه ساعته میتونید تمومش کنید)

شاید خیلیهاتون اخبار شبگرد رو فقط به چشم یه مطلب اضافی می دیدید،ولی باور کنید اینقدر داخل این اخبارها مطالب ناب وجود داشت که باعث شد من مسیر تحقیقاتم رو عوض کنم،پس خواهشا بعد از تعطیل شدن اینجا،اخبار ها رو از سایت asis دنبال کنید(جون دختر همسایتون این کارو کنید)
    مثلا اینو ببینید،بعد از خوندن این مطلب به سایت شمیر برید و مطلب قبلیشون رو هم در رابطه با این موضوع ببینید،یادتون نره ته اون مقاله کدگشایی،یه تعداد رفرنس وجود داره که همون ها هم شاهکاره(خواهشا اینکارو کنید و همچنین در هنگام تحقیقتون مبحث tempest رو فراموش نکنید،البته اگه روی رابطه سخت افزار با نرم افزار تمرکز کردید).

من این اتفاق رو به فال نیک گرفتم(منظورم بسته شدن شبگرده)،البته اولش خیلی ناراحت بودم ولی بعدش که منطقی فکر کردم دیدم دنیا که به آخر نرسیده،انشاءالله چند وقت یا چند سال بعد،بعد از سر حال اومدن آقای جرجندی و بهتر شدن وضع سایبر تو ایران،شبگرد با قدرت بیشتری به عرصه برمیگرده و به قول اون شاعر که میگه "تا شقایق هست،چرا زندگی را باید ....؟"

با طی شدن زمان،باید به علم ما هم افزوده بشه،اگه این اتفاق نیفته و دیروز ما مثل امروز ما باشه،واقعا ضرر کردیم،پس دوستان عزیزی که به سایت شبگرد میومدن فقط بابت جنبه فانش،این نکته رو مد نظر داشته باشید که اگه به فرض مثال دو سال دیگه شبگرد باز بشه و شما بخواهید توش فعالیت کنید،میخواهید باز به همین صورت که الان دارید فعالیت میکنید،ادامه بدید؟؟واقعا اون موقع این سوال برای خودتون پیش نمیاد که طی این دوسال هیچ علمی کسب نکردید؟؟حالا خودتون هیچی،از بقیه خجالت نمیکشید؟؟اصلا بقیه هم هیچی،از آقای جرجندی خجالت نمیکشید که این همه عمر و پولشو صرف شماها کرده و دلخوش بوده که یه چیز یاد گرفتید،بعدش شما بدتر از قبل به کارتون ادامه بدید؟؟

پس این دو حالت رو در نظر بگیرید : 1- شبگرد در آینده باز میشه(انشاءالله) و شما باعث میشید که با علمتون کلاس کاریه شبگرد بالا بره و یه باری رو از دوش آقای جرجندی و مدیران برمیدارید و خستگیشون بابت اینکه تونسته شما رو هدایت کنه،در میره 2- شبگرد در آینده باز نمیشه (خدای نکرده) ولی آقای جرجندی با دیدن شما در مدارج و سطوح بالاتر،احساس غرور میکنه و حداقل بابت اینکه زحماتش هدر نرفته خدارو شکر میکنه.

"من آنچه شرط بلاغست با تو می*گویم. تو خواه زین سخنم پند گیر و خواه ملال"

منبع : هدفم این بود کمکی کرده باشم،بابت وقت گذاشتنتون هم ممنون
    دل گفت مرا علم لدني هوس است.......................تعليمم کن اگر ترا دست رس است
    گفتم که: الف،گفت: دگر، گفتم: هيچ...................در خانه اگر کس است، يک حرف بس است

ممنون آلیه خانم
    ...

Comment

خواهش میکنم مسلم جان
      خدا خفت نکنه
      دل گفت مرا علم لدني هوس است.......................تعليمم کن اگر ترا دست رس است
      گفتم که: الف،گفت: دگر، گفتم: هيچ...................در خانه اگر کس است، يک حرف بس است

Comment

نوشته اصلی توسط l4tr0d3ctism نمایش پست ها
        ممنون آلیه خانم
        کصافط =)))))))))))
        شبگرد درش تخته شد ولی تو هنوز آدم نشدی ، دهن سرویس ))))))
        آنکس که بداند و بداند که بداند باید برود غاز به کنجی بچراند
        آنکس که بداند و نداند که بداند بهتر که رود خویش به گوری بتپاند
        آنکس که نداند و بداند که نداند با پارتی و پولش خرک خویش براند
        آنکس که نداند ونداند که نداند در پست ریاست ابد الدهر بماند !!!

Hacking is the art of creative problem solving - Jon Erickson
        sigpic

MY BLOG

twitter

Comment

نوشته اصلی توسط alieye نمایش پست ها
          خواهش میکنم مسلم جان
          خدا خفت نکنه
          چیکار به کار خدا دارید حالا؟ شاید مصلحتی تو اینکار باشه

Comment

Working...
          X