اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Blackbuntu dual boot

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشته اصلی توسط itboys نمایش پست ها
    سلام
    امروز چندین سیستم رو روی vm تست کردم (تمام داخل عکسی ها)
    [ATTACH=CONFIG]9747[/ATTACH]

به غیر از کالی فقط از Blackbuntu خوشم اومد چون ابزارهای زیادی داره.

دوستان کسی تا الان با ویندوز 7 همزمان نصبش کرده؟
    خودم کالی رو با ویندوز ایکس پی و 7 داشتم ولی این رو هنوز تست نکردم. اگر دوستان نظری یا تجربه ایی دارند ممنون میشم بیان کنند .
    سلام
    این Blackbuntu چه ابزار بیشتری داره ؟
    من تاحالا استفاده نکردم ،
    ممنون

Comment

--------تکراری

Comment

خیلی مرتبه . ابزارهاشم به نظر بیشتر از بک ترک و کالی میاد.
        فایل های پیوست شده

Comment

توزیع خوبی بود حیف که دیگه ساپورت نمیشه ... این ورژن باگ زیاد داره ساده ترین و اعصاب خورد کن ترین باگش مشکل current line overwrite هست ترمینال رو باز کنید و دستتون رو بزارید روی یک کلید میبینید لاینتون overwrite میشه و به لاین بعدی نمیره

یکی از دوستان میگفت یک آپدیت هایی روش انجام دادن اما من ندیدم اگر باگ بالا موجود باشه پس آپدیت نشده ...

سکوت باغ انديشه هاست.

Comment

پس الان بهترین توزیع در این زمینه چیه ؟

Comment

عارضم خدمتتون که این نسخه بلک بونتو که عکساشو دیدید نسخه خیلی قدیمیه بلک بونتو بود که خیلی هم استیبل بود و ابزارهاشم از بک ترک باحال تر بود اما به دلیل توسعه نیافتن و همین طور روی ت وزیع 11.10 اوبونتو رلیز شده بود دیگه به دست فراموشی سپرده شد تا چند وقت پیش که نسخه جدید بلک بونتو اومد من نصبش کردم و خیلی زود نسخه اوبونتو 12.4 که خیلی هم خوشم اومد ازش رو می شد نصب کرد اما یه مشکلی داشت و اونم همون تیم پشتیبانی فنی قوی مثل بک ترک نداشت اتفاقا blackbuntu.org هم راه اندازی شد ولی خیلی نموند و سریع منحل شد

من خیلی ا زتوزیع ها رو امتحان کردم در واقع از کالی بهتر چیزی نداریم چون الان کالی دیگه اسکریپت ها رو اپدیت نمیده داره از رو سرور های خودش اپگرید می کنه و این یکی از بزرگترین مزیت های کالیه که تقریبا هیچ کدوم از توزیع هایی که الان هستن که اکثرا بر پایه ی اوبونتو هستن این موضوع رو به صورت یکپارچه ندارن
              حتی با اضافه کردن ریپ های کالی نسخه اوبونتوش هم خیلی چشم گیر نیست چون اپدیت هاش خیلی دیر به دیره و کلا نمی ارزه بخوای خودت هی هر اسکریپتی رو که میخوای از طریق git hub نصب کنی یا به روز کنی

بالاخره ....
              اگر میخواید صاحب هم اوبونتو و هم کالی باشید بهتره که اوبونتو نصب کنید و کالی رو روی vmware workstation نصب کنید و یکی از مشکلات عمده کالی اینه که اپدیت خیلی میخوره البته اونم به خاطر متااسپلویته که کل بسته رو دانلود میکنه حجم زیادی میگیره
              ولی در هر صورت به نظرم کسی که میخواد با کالی کار کنه باید یه دبیان کار خوب باشه و بتونه از پس مشکلات کالی بر بیاد اون موقعست که کالی یه اسب خیلی خوبی میشه برای تاختن در دنیای سایبر و جالبه با وجودی که یه تیم اسراییلی هم پشتش هستن ولی هنوز در مورد تحریم به ایران وابسته هستن به اپن سورس بودنش و این ارزش داره

نسخه های دیگه ی یا دیسترو های دیگه هم که بر پایه ی اوبونتو هستن خیلی چشم گیر نیستن چون خیلی قوی نیستن بچه های تیم کالی یا بک ترک سابق خودشون امنیت کارن و کارشون درسته در واقع ولی کسی که وارد باشه فرقی نمی کنه چی استفاده میکنه کالی همه ابزارها رو یه جا جمع کرده

من خودم کالی دارم فعلا که راضی هستم ازش فعلا که مشکلی نداشتم باهاش

موفق باشید
              Last edited by peskhot; 03-10-2014, 12:07 AM.

Comment

مشکل دوستان اینه که بجای یه سیستم عامل pentest قوی دنبال یه بحث user friendly بودن هستن و این اشتباه هست .

به مزایا کالی این رو هم اضافه کنید که به طور مستقیم از آپدیت های امنیتی دبیان استفاده میشود ، دبیان رو من میتونم به عنوان امن ترین توزیع لینوکس ازش یاد کنم و ضمنا بسیار پایدار (stable)

http://www.kali.org/news/kali-linux-whats-new/
                "Our new streamlined repositories synchronize with the Debian repositories 4 times a day, constantly providing you with the latest package updates and security fixes available."
                این نام کاربری متعلق به آقای حسین عسگری نیست .
                جهت یادآوری : هیچ موقع دست از انتقاد سازنده (نه مخرب) به عنوان یک متخصص دست برندارید چراکه همه ی ما نسبت به کشورمون مسئولیم ، نباید اجازه داده بشه یه سری افراد بنام کارهای مفید برای کشور،سرمایه های کشور رو بالا بکشن ، از جمله میلیارد ها میلیارد پول که به افرادی داده میشه که لیاقت و شایستگی تولید نرم افزار یا کارهای امنیتی ندارن وعملا به باد میره .

Comment

خب دوستان الان کالی رو پیشنهاد میکنن یا توزیع دیگه ای رو چون بک ترک که دیگه ساپورت نمیشه

Comment

عزیزم دو تا پست قبل پست خودت رو بخون متوجه میشی چی به چیه

اگه با محیط دبیان اشنا نیستی و سختته ، مثل بقیه بک ترک یا بلک باکس اگرنه از همه بهتر کالی .

موفق باشید
                    این نام کاربری متعلق به آقای حسین عسگری نیست .
                    جهت یادآوری : هیچ موقع دست از انتقاد سازنده (نه مخرب) به عنوان یک متخصص دست برندارید چراکه همه ی ما نسبت به کشورمون مسئولیم ، نباید اجازه داده بشه یه سری افراد بنام کارهای مفید برای کشور،سرمایه های کشور رو بالا بکشن ، از جمله میلیارد ها میلیارد پول که به افرادی داده میشه که لیاقت و شایستگی تولید نرم افزار یا کارهای امنیتی ندارن وعملا به باد میره .

Comment

مشکل writeback تو بلک بونتو رو میشه خیلی ساده حل کرد اگر ~/.bashrc ادیتش کنی میتونی درستش کنی قالب رنگ هاش مشکل داشت که خیلی راحت درست میشه

ولی کرنلش 2.6 هستش و خیلی قدیمیه فایده نداره دیگه حتی بخوای نصبش کنی حداقل ورژن متا اسپلویتش 3.5 هستش در صورتی که الان ورژن متا تو کالی 4.8 شده خیلی عقبه تازه کلی ابزارهایی که تو بلک هستن کلی اپدیت شده یادمه برای اپدیت تولز های بک ترک یه اسکریپتی بود که می شد اضافه کرد تولزها رو دستی اپدیت کرد اینو تو بلک هم میشد انجام داد چون با بکترک فرقی نداشت ولی خیلی مشکلات بود

الان فقط کالی خیلی عالی کار می کنه

Comment

Working...
                      X