اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال : زبان اسمبلی ویندوز

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• سئوال : زبان اسمبلی ویندوز

درود

چند وقته برنامه نویسی به زبان اسمبلی رو شروع کردم و از کتاب آقایون سید رضی و جعفرنژاد قمی دارم اسمبلی رو یاد میگیرم اما هرچی برنامه مینویسم روی ویندوز جواب نمیده واسه همین میخوام برنامه نویسی اسمبلی تحت ویندوز یا لینوکس رو یاد بگیرم (ترجیحا فرسی)

در ضمن من از DOSbox هم استفاده کردم اما جواب نداد و بازم برنامه هایی که توی دوتا کتاب بالا ذکر کردم جواب ندادن یعنی درست اجرا نشدن ... در کل میخوام برنامه نویسی اسمبلی رو برای ویندوز یا لینوکس یاد بگیرم . ممنون میشم اگر کمکم کنید

من هم روی ویندوز 8 با سی پی یو 64 نتونستم جواب بگیرم بی خیالش شدم داس باکس هم رو همین سیستمی که گفتم جواب نداد اما شاید روی xp به جواب برسی باید تست کنی

Comment

بهتره با MASM برنامه نویسی کنید بجای اینکه با emulator های x86ی مانند DOSBox و 8086 کارکنید. این emulator ها به درد همون دانشگاه میخوره که چیزخاصی نداره، به استاد میگفتم توی اسمبلی از API ویندوز استفاده میکنم گفت عمرا بتونی، همچین چپ نیگاه کرد که انگار داشتم میگفتم قرآن رو قبول ندارم و مرتد شدم!

در لینک زیر آموزش های خوبی قرارداده شده که به فارسی است.

لینک
      آنچه توانسته ایم انجام دهیم، لطف پرودگار بوده است.

Comment

نوشته اصلی توسط AHA نمایش پست ها
        بهتره با MASM برنامه نویسی کنید بجای اینکه با emulator های x86ی مانند DOSBox و 8086 کارکنید. این emulator ها به درد همون دانشگاه میخوره که چیزخاصی نداره، به استاد میگفتم توی اسمبلی از API ویندوز استفاده میکنم گفت عمرا بتونی، همچین چپ نیگاه کرد که انگار داشتم میگفتم قرآن رو قبول ندارم و مرتد شدم!

در لینک زیر آموزش های خوبی قرارداده شده که به فارسی است.

لینک

خیلی ممنونم. استادای ما هم تغریبا همینطورن ولی با این تفاوت که میگن اصلا نمیشه با اسمبلی برنامه نوشت مگر در مواقعی که سیستم عاملت داس باشه
        کلا آبه پاکی رو میریزن رو دسته آدم. راستی masm32 تنظیمات خاصی داره برای اینکه سورس رو کامپایل کنیم؟ چون هرچی با masm32 کد مینویسم کامپایل نمیشه.......

Comment

نوشته اصلی توسط N1GHTMAR3 نمایش پست ها
          خیلی ممنونم. استادای ما هم تغریبا همینطورن ولی با این تفاوت که میگن اصلا نمیشه با اسمبلی برنامه نوشت مگر در مواقعی که سیستم عاملت داس باشه
          کلا آبه پاکی رو میریزن رو دسته آدم. راستی masm32 تنظیمات خاصی داره برای اینکه سورس رو کامپایل کنیم؟ چون هرچی با masm32 کد مینویسم کامپایل نمیشه.......
          سلام

سمپل هاي خودش رو ببين ميتوني كامپايل كني؟!
          اگه اونها كامپايل ميشه نتيجه اينه كه syntax شما مورد داره و احتمالا برا tasm هست (و يا ....).

موفق باشيد.

Comment

توی همین آموزش هایی که لینک دادم کامل بگیریشون یک folder به اسم Win-ASM داره که توش یک فایل اجرایی به اسم AutoPath هست اونو اجرا کن و بعد برنامه win-asm رو بازکن خیلی راحت سورس کدهاتو بنویس و کامپایل کن. هیچ مشکلی هم نداره و میتونی از روی آموزش ها پیش بری.
            آنچه توانسته ایم انجام دهیم، لطف پرودگار بوده است.

Comment

Working...
            X