اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی شبکه با سی پلاس پلاس

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• برنامه نویسی شبکه با سی پلاس پلاس

سلام بچه ها!
    کسی منبع خوبی برای یادگیری برنامه نویسی شبکه با زبان سی می شناسه؟!
    یک چیزی باشه که شروع به خوندنش می کنی در نهایت اتمامش بیشتر جنبه های برنامه نویسی این مبحث رو بتونی یاد بگیری.
    در ضمن، منبعی رو معرفی نکنید که خودتون نخونده باشید!
    انقدر نشد چشمه از پاسخ سنگ سرد، به رفتن در اسِتاد و اِبرام کرد
    بسی کَند و کاوید و کوشش نمود، کز آن سنگ خارا رهی برگشود
    ملک الشعرای بهار
    My Blog : c3phalex1n.blogspot.com

سایت جنبش مصاف، علی اکبر رائفی پور : http://masaf.ir
    خدا خیرش بده واقعا، تا حالا ندیده بودم کسی اینقدر برای جوُنا زحمت بکشه.

بالاخره C یا Cpp ؟!
    اگه بخوای با Qt بزنی ، مستندات خودش خیلی مفصل و کامل ِ !
    اگه می خوای با C لخت و پتی بزنی یادمه یکی از رفقای حسین عسگری چند سال پیش یه سری مقاله نوشته بود ، بدک نبود .
    " A man is a universe within himself "

Comment

نوشته اصلی توسط A.Amiri نمایش پست ها
      بالاخره C یا Cpp ؟!
      اگه بخوای با Qt بزنی ، مستندات خودش خیلی مفصل و کامل ِ !
      اگه می خوای با C لخت و پتی بزنی یادمه یکی از رفقای حسین عسگری چند سال پیش یه سری مقاله نوشته بود ، بدک نبود .
      نه با کیوت نمی خوام کد بزنم.
      این مقاله ای رو هم که می گی من ندیدم! لطفا اگر داری بزار دانلود کنم.
      ملک الشعرای بهار

Comment

سوكت پروگرمينگ به زبان سي
        نویسنده : یونس فرهاد نیا

البته بتونی منبعی که از روش ترجمه کرده رو پیدا کنی و از روی اون بخونی فک کنم بهتر باشه !
        فایل های پیوست شده
        " A man is a universe within himself "

Comment

نوشته اصلی توسط A.Amiri نمایش پست ها
          سوكت پروگرمينگ به زبان سي
          نویسنده : یونس فرهاد نیا

البته بتونی منبعی که از روش ترجمه کرده رو پیدا کنی و از روی اون بخونی فک کنم بهتر باشه !
          این رو خوندم، زیاد جالب نیست.
          ملک الشعرای بهار

Comment

سوکت را کامل که یاد بگیری متوجه میشی وقت تلف کردی ، چرا ؟ چونکه تمام زبانهای برنامه نویسی روز متدهای کار با سوکت را توی دل خودشون کپسوله کردند و آماده استفاده .
            کد نویسی سوکت از اول اشتباهه و نامعقول. پس دنبال ی مرحله بعد تر باش و وقتتو توی این مرحله نزار.

Comment

نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
              سوکت را کامل که یاد بگیری متوجه میشی وقت تلف کردی ، چرا ؟ چونکه تمام زبانهای برنامه نویسی روز متدهای کار با سوکت را توی دل خودشون کپسوله کردند و آماده استفاده .
              کد نویسی سوکت از اول اشتباهه و نامعقول. پس دنبال ی مرحله بعد تر باش و وقتتو توی این مرحله نزار.
              اتفاقا زبان های مدرن مثل پایتون تو برنامه نویسی شبکه همون قواعد c رو شی گرا کرده و زیاد فرق نداره. حالا من شاید متوجه نشدم درست منظورت از جمله بالا چی بوده.

کسی منبع خوبی برای یادگیری برنامه نویسی شبکه با زبان سی می شناسه؟!
              یک چیزی باشه که شروع به خوندنش می کنی در نهایت اتمامش بیشتر جنبه های برنامه نویسی این مبحث رو بتونی یاد بگیری.
              اول از همه یه چیز بگم اینکه به نظر من تو سوکت رو اول با C یاد بگیر تا همونطور که خودتم میخوای درک درستی بکنی از کد زدن تو شبکه بعد واسه پروژه های کوچیک از زبونی مثل python استفاده کن چون کارت خیلی سریع جمع و جور میشه (مثلا یه پروکسی سرور ساده یا یه اسکریپت ساده http debugger) ولی اینم بگم خیلی مهمه. من با حرف joker که گفت سوکت را کامل که یاد بگیری متوجه میشی وقت تلف کردی مخالفم چون یه جاهایی تو یه برنامه هایی باید بنوسی که سرعت پردازش و درکل performance خیلی مهمه اونجا ها باید بری سراغ c/c++ بخاطر همینم میگم بستگی داره به پروژت.

Comment

با یاد خدا
                سلام
                حقیقتش اینه که من دو سال پیش مثل شما دنبال منبع بودم و هم فارسی هم انگلیسی بود هر چی بود و نبود رو جارو کردم از نت
                ولی هیچ مقاله ای نبود که من کد هاش رو بتونم اجرا کنم چون هر کدوم یه مشکلی داشتن
                در نهایت با آزمون و خطا و یه سری نکته تونستم به نتیجه برسم
                اطلاعاتم در این زمینه یکم خاک خورده ولی اگه انشالله شروع کردید و به مشکل خوردید خوشحال میشم کمکی کنم
                در پناه خدا
                خدایا! دلم از ظلم و ستم گرفته است، تو را به عدالتت سوگند می‏دهم كه مرا در زمره ستم‏گران و ظالمان قرار ندهی.
                خدایا! می‏خواهم فقیری بی‏‏ نیاز باشم، كه جاذبه‏ های مادی زندگی، مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند.
                خدایا! خوش دارم گمنام و تنها باشم، تادر غوغای كشمكش‏های پوچ مدفون نشوم.
                خدایا! دردمندم، روحم از شدت درد می‏سوزد، قلبم می‏جوشد، احساسم شعله می‏كشد، و بندبند
                وجودم از شدت درد صیحه می‏زند، تو مرا در بستر مرگ آسایش بخش.
                (شهید دکتر چمران)

Comment

Working...
                X