اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوشتن پسوند جدید برای نرم افزاری خاص

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• نوشتن پسوند جدید برای نرم افزاری خاص

سلام آقا ما میخوایم یه پسوند بسازیم برای خودمون سواتشم نداریم گوگلم نکردیم

میشه راهنمایی بکنین باید به چه علومی تسلط داشته باشیم؟(حتما میخواین بپرسین

واسه کدوم پلت فرم؟؟ (اخه به تو چه؟ فرض کن هم واسه ویندوز و هم لینوکس)

سلام
    فکر کنم منظورت فرمت جدید بودش؟؟چون پسوند معنی نداره
    تازه همون فرمت هم باز بستگی به کارت داره و این سوال پیش میاد که واسه چه کاری میخوای؟مگه فرمتهای موجود کارتو راه نمیندازه؟میخوای یکی از فرمتها رو بهینه کنی؟میخوای نتونن به محتویات فایلات دست پیدا کنن؟....؟
    در کل جوابت تو کتاب معماری کامپیوتر(فعلا سیستم عامل) هستش و بعد از خوندنش باید روی معماری اون قسمت که میخوای واسش فرمت بنویسی هم تحقیق کنی(چه فایل باشه،چه سیستم)

بزار یه نکته ای رو بهت بگم واسه آیندت خوبه در مورد اینکه گفتی چه علومی رو باید تسلط داشته باشیم؟
    تا وقتی که تو یه مصرف کننده ای و علمت فقط توی کاربرد اپلیکیشن ها محدود شده(منظور:برنامه نویسی،استفاده از اپلیکیشن های مدیریت دیوایسهای شبکه و ....) که به همین علومی که همه دارن استفاده میکنند نیاز داری(برنامه نویسی-معماری) ولی اگه روزی رسید که خواستی توسعه دهنده یا تولید کننده باشی،اونوقت این موضوع میاد وسط که تو نیاز داری علاوه بر این علم ها ریاضی و فیزیک هم بلد باشی(دلیلش tempestه)

فعلا
    دل گفت مرا علم لدني هوس است.......................تعليمم کن اگر ترا دست رس است
    گفتم که: الف،گفت: دگر، گفتم: هيچ...................در خانه اگر کس است، يک حرف بس است

Comment

اینطور که از صحبت شما فهمیدم یعنی شما میگین یه چیزی در حد کرنل نویسی باید بلد باشم؟

این بحث معماری رو من در حد اسمبلی دارم پیش میرم اما هر چقد میخوام به خودم بفهمونم که چطور میشه باهاش پسوند(فرمت ) نوشت نمیتونم

پس باید یه چندتا ebook بهتر پیدا کنم؟

با این شروع کنم خوبه؟ http://www.saceit.ir/?cat=14

یه سوال دیگه عالیه خانم منطوز شما از بهینه سازی فرمت چیه؟

مگه میشه فرمتای که کمپایل شدن رو دستکاری کرد؟ منظورتون که add-on یا پلاگین نیست؟

Comment

Comment

عالیه من که اینو Ali Eye میخونم

حالا واقعا کدوم هستش ؟
          (◕‿◕)

Comment

چشات در نیاد که جواب سوالم بده

Comment

نوشته اصلی توسط mostafi1391 نمایش پست ها
              یه سوال دیگه عالیه خانم منطوز شما از بهینه سازی فرمت چیه؟
              خخخخخ عالیه خانم...

نوشته اصلی توسط Araz11316 نمایش پست ها
              عالیه من که اینو Ali Eye میخونم

حالا واقعا کدوم هستش ؟
              همون علی چشم هست عالیه چیه بچه مردمو مسخره کرد... علی خودتی؟

Comment

سلام
                مصطفی جان چرا فکر میکنی وقتی حرف از معماری میشه باید حتما بری سروقت کرنل؟
                معماری به معنی ساختاره و ساختار میتونه ساده باشه یا پیچیده
                چون شما بحث لینوکس و ویندوز رو با هم مطرح کردی،من گفتم شاید سیستم فایل(ext2/3/fat/ntfs و ...)رو با قالب فایل(exe*./*.* و ....)اشتباه گرفتی و چون حرفت کلی بودش منم کلی حرف زدم و کلمه فرمت را خالی نوشتم.
                ولی اینطور که من متوجه شدم شمامیخواید یه فرمت جدید رو تولید کنید و به اشتباه فکر میکنید با تغییر پسوند فایل،قالبش(فرمتش) هم عوض میشه؟اگه اینطور فکر میکنید که باید بگم اشتباه میکنید چون میتونید همین الان برید و یه فایل صوتی یا عکس رو rename کنید و پسوندشو بزارید mostafa. و بعدش با یه برنامه که قبلا اون فایل باهاش باز میشده open with کنید،میبینید که فایل باز هم مثل قبل باز میشه و هیچ مشکلی پیش نمیاد.

منظور از بهینه کردن هم این هستش که مثلا شما میخوای یه فایل mkv یا jpg رو تبدیل به یه فرمت(قالب) جدید کنید،به طوریکه از کیفیتش کم نشه و از حجمش کم بشه و .....

در مورد فایل های اجرایی هم که کلا بحثش فرق میکنه چون اولا باید مشخص کنی میخوای مفسر باشه یا کامپایلر و اینکه خودت بنویسیشون یا از بیرونیا بهره بگیری.
                در مورد اون قسمت هم که نوشتم tempest،یه لحظه جو گرفت من فکر کردم شما میخوای یه حرکت بزنی در حد لالیگا،گفتم تاثیرات بیرونی رو هم در نظر بگیری(ولی فعلا شما اون قسمت رو نادیده بگیر و کلا چند خط آخر مطلب رو فیلتر کن)
                اینا رو هم بخون،حداقل خواستی سرچ بزنی،اشتباه سرچ نکنی

File system

file format

list of file format

در آخر هم اینو بگم،تا دقیقا نگی میخوای چیکار کنی،هیچکس نمیتونه درست راهنماییت کنه(مثل رفتن پیش دکتر میمونه،۵۰ درصد معالجه تفهیم درست به پزشکه وگرنه نسخه بد بهت میدن و گمراه میشی)

فعلا
                دل گفت مرا علم لدني هوس است.......................تعليمم کن اگر ترا دست رس است
                گفتم که: الف،گفت: دگر، گفتم: هيچ...................در خانه اگر کس است، يک حرف بس است

Comment

خوب اینکه بخوایی یک پسوند برای نرم افزاری که میسازی داشته باشی باید

از برنامه نویسی خیلی خوب سرت بشه

مثلا من یک برنامه ای می نویسم که فایل هایی رو با پسوند KO5 یعنی کی او پنج

حالا یک سری اطلاعات متنی رو داخل اون ذخیره میکنم مثلا به شکل زیر
                  radif1==hasan==allie khanom==hoshyar

radif2==somayee==kasine==sakine

radife3==shabgard==gardshab==sha..dard
                  حالا بعدشم میای این ها رو رمز نگاری میکنی و می خوایی هروقت که اینا رو دوتا کلیک زدی برنامه ی خودت بیاد اینو باز کنه

خوب اینجاشو هم میگم باید این کد رو در رجیستری اعمال کنی فرض بر اینکه نام نرم افزار شما winrar هست

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.ko5]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.ko5\OpenWithList]
                  "a"="WinRAR.exe"
                  "MRUList"="a"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.ko5\OpenWithProgids]
                  "WinRAR"=hex(0):

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.ko5\UserChoice]
                  "Hash"="Ignmo+l2h1w="
                  "ProgId"="WinRAR"
                  حالا این پسوند متعلق به برنامه ی شما می شود

و با دبل کلیک روی اون برنامه ی شما باز میشه اما حالا نیاز به این دازی که به برنامت بگی که بر روی چه فایلی دوتا کلیک شده که من اجرا شدم اون فایل رو load کن

که اینجاش دیگه باید بری سراغ خوندن علوم برنامه نویسی

اینجا رو می تونی با هوک کردن بدست بیری البته ولی می دونم شما خیلی عقب هستید پس بشینید کمی برنامه نویسی کار کنید

=================

حالا نمی دونم این روشی که گفتم یک برنامه نویسی استاندارده یا نه خلاصه من بخوام تروجانی بنویسم که یک پسوند خاص رو بخونه اینجوری میکنم

که البته برای startup کردن یک ویروس از این روش استفاده کردم
                  Last edited by l4tr0d3ctism; 02-04-2014, 03:37 PM.
                  ...

Comment

چیزم تو روحتون که کل تایپیک ول کردین چسبیدین به....( پیشنهاد: یه قسمتی باشه که برعلیه جوکر رای گیری کنیم!!!)

بمیرین عوضش نمیکنم تا چشتون در آد.

دوستان سطح برنامه نویسیم ( که ظرف 1/5 سال گذشت بدست آوردم) میشه گفت در حد لیگ برتر خودمون( c/c++) به اضافه کار با بعضی کتابخونه های تخصصی .... اسمبلی رو هم تا حدودی رو مبانیش مسلطم میتونم معنی کداش بفهمم و ترک بکنم ولی تو بحث پیاده سازیش قاطی میکنم...

و اما حالا بحث خودمون

ماجرا این بود که بابیلون (ترنسلیتور) یه قابلیتی داشت که میشد متن select شده رو از هر فرم و ناحیه و... بیرون از برنامه براش ارسال کرد و اونم اتوماتیک برات ترجمش بکن( بدون کلیک). ورژنی که این قابلیت داشت نمیدونم چه بلایی سرش اومد که به فنا رفت و با تمامی تلاش های شبانه روزی سربازان گمنام نتونستم تو ورژنای دیگش همچین قابلیتی ببینیم. تصمیم گرفتم خودم بشینم با sdk براش یه پلاگین بنویسم که متاسفانه گویا شرکت مربوطه اصلا محیط توسه نداره...

یکی از بچه ها پیشنهاد داد که خودت از گلوسری های بابیلون استفاده کن و یه اینترفیس ساده بنویس اینجوری بود که ذهن من گشاده شد و به فکر نوشتن یه فرمت جدید (جدا از بحث بالا) افتادم که به این شرح: پسوند psdhttp://whatis.techtarget.com/filefor...toshop-default

متعلق به شرکت ادوب و تا جایی که میدونم واسه دیدن محتویاتش باید فوتوشاپ نصب بکنی ( به غیر از راه و روشای جوکری). حالا اگه کسی بخواد بیاد برنامه بنویسه که این فرمت فایل توش باز بکنه چیکار باید بکنه؟

مسلم جان اینجور که تو گفتی باید تو رجیستری ثبت بشه ترسیدم بابا جان همش به چند تا تابع: RegCreateKeyEx وRegLoadKeyو..

الان vs نصب ندارم و الا چند تا برات برنامه آماده میزاشتم

ممنون از نظراتون اگه میشه یه خورده با کار عملی پیش بریم
                    Last edited by mostafi1391; 02-04-2014, 04:31 PM.

Comment

Working...
                    X