اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بوت نشدن Fedora 20 بعد از نصب درایور Nvidia

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• بوت نشدن Fedora 20 بعد از نصب درایور Nvidia

سلام

قصد داشتم که درایور کارت گرافیک لپ تاپ رو نصب ( GT 740M nvidia) که بعد از اون بتونم از CUDA استفاده کنم.
    با استفاده از دستور

کد: انتخاب همه

کد:
        lspci |grep -i VGA
    چک کردم و فقط یکی از کارتهای گرافیک روی لپ تاپ من رو می شناخت یعنی به صورت پیش فرض Intel بعد از آن با استفاده از دستورات زیر برای نصب اقدام کردم

کد:
        yum update kernel* selinux-policy*
    Ùˆ
    کد:
        yum localinstall --nogpgcheck http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm

yum localinstall --nogpgcheck http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm
        yum localinstall --nogpgcheck http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm
    و در آخر

کد:
        yum install akmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia-libs kernel-devel acpid

بعد سیستم را یک بار Reboot کردم اما سیستم دیگر boot نشد امکان داره راهنمایی کنید که چه کنم؟

کلا بوت نمیشه؟ میتونی از ترمینال بری درایور رو پاک کنی.
    [email protected]

Comment

نوشته اصلی توسط NarbeH نمایش پست ها
      کلا بوت نمیشه؟ میتونی از ترمینال بری درایور رو پاک کنی.
      صفحه لاگین نمیاد بالا، کلی هم دانلود کردم این درایور Nvidia رو چند روزه که با این داستان برای استفاده از CUDA درگیرم :(

Comment

قضیه اینه که من یک Handshake دارم که می خواستم با استفاده از Hashcat اون رو کرک کنم. خوب لپ تاپ من Nvidia 740m داره می خوام از GPU اسفاده کنم برای این کار، خوب باید بتونم درایور کارت گرافیک و بعدش CUDA رو نصب کنم. برای همین 4 روزی هست که دارم سر و کله میزنم.
        اگر راه حلی برای مورد هم دارین ممنون میشم راهنمایی کنید

Comment

نه منظورم از ورود به ترمینال اینه که تا جایی که میاد بالا CTRL + ALT + F1 بزنی بری تو ترمینال. اگه نمیشه با Recovery Mode فدورا ببین میتونی کاری کنی.
          [email protected]

Comment

اگه کارت فقط کرک کردنه یه توزیع دیگه بریز. یا اوبونتو. شاید فدورا ۲۰ با اوم درایور سازگار نیست.
            [email protected]

Comment

یه دبیان بریز یا توزیعی مثل matriux نصب کن فایل .run گرافیکت رو از سایت انویدیا بگیر بریز بعد که موقع لوگین ctrl alt f1 بزن وقتی اومد بالا کامند لاینی لوگین کن بعد یه pkill Xorg رو بزن تا Xorg رو ببندی یا ps -A بزن ببین pid برای Xorg چیه بعد کیلش کن و بعد از پرم دادن به فایل .run کافیه اجراش کنی تا درایور نصب بشه بعدش باید بری nvidia-xconfig رو نصب کنی و بعد cuda
              انسان ها از آن زمان با یکدیگر به مشکل خوردند که سعی کردند خود را بپوشانند

Comment

نوشته اصلی توسط Black.hat نمایش پست ها
                یه دبیان بریز یا توزیعی مثل matriux نصب کن فایل .run گرافیکت رو از سایت انویدیا بگیر بریز بعد که موقع لوگین ctrl alt f1 بزن وقتی اومد بالا کامند لاینی لوگین کن بعد یه pkill Xorg رو بزن تا Xorg رو ببندی یا ps -A بزن ببین pid برای Xorg چیه بعد کیلش کن و بعد از پرم دادن به فایل .run کافیه اجراش کنی تا درایور نصب بشه بعدش باید بری nvidia-xconfig رو نصب کنی و بعد cuda
                با راهنمای شما با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl +Alt+F1 وارد صفحه لاگین شد اما چون دیر پست شما رو دیدم با استفاده از دستور زیر

کد:
                yum remove xorg-x11-drv-nvidia\*
                فایل مربوطه حذف کردم. و بعد از Reboot به راحتی وارد صفحه لاگین شدم.

بعد فایل Linux-x64-64-331.38.run (AMD64/EM64T) Display Driver از سایت Nvidia دانلود کردم که نوع فایل run میباشد. با اینکه با کاربری root وارد شدم اما موقع اجرا می گه شما دسترسی مجاز ندارید.

خیلی جستجو کردم که نحوه نصب درایور کارت گرافیک که از سایت رسمی Nvidia دانلود کردم به چه روشی هست، همه فقط همون kmod و amod رو گفته بودن.

1- اگر امکان داره مراحل نصب کارت گرافیک که از سایت رسمی دانلود کردم برام توضیح بدیم.
                2- به نظر شما برای کار با CUDA از توزیع Fedora استفاده نکنم و فقط از Debian استفاده کنم؟
                3- بعد از نصب کلیه این برنامه ها آیا امکان کار bumblebee در کنار اینها وجود داره یا نه؟
                Last edited by Relative Code; 01-15-2014, 10:50 PM.

Comment

برای اجرا
                  کد:
                  chmod +x yourfiile 
                  Or chmod 755 your file (opt)
                  برای اینکار بهتر بود رویه ماشینی که پاور بهتری داره کار کنین فشار زیادی به لپتاپ میاد.
                  دبین بهتره یا فدورا رو شمایید که تعیین میکنید میتونید os رو به صورت minimalنصب کنید و بعدش کارهای مورد نیازتون رو انجام بدین تا کمتر درگیر این مسايل بشید

برای یافتن مروارید دریاهارا جستجو مکن شاید در گردنت باشد ............................................
                  شیرین شیرینم شیرین شمام ..ساتیگ نبینم ...خاوام خرابه

FreeBSD t4yt4n 6.3-RELEASE-p2 FreeBSD 6.3-RELEASE-p2 #0:
                  Sun May 11 20:03:31 IRDT 2008 root@t4yt4n:/usr/obj/usr/src/sys/H1 i386
                  نه برای فخر فروشی برای یاد آوری آنچه نمی دانم

Comment

نوشته اصلی توسط Relative Code نمایش پست ها
                    با راهنمای شما با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl +Alt+F1 وارد صفحه لاگین شد اما چون دیر پست شما رو دیدم با استفاده از دستور زیر

کد:
                    yum remove xorg-x11-drv-nvidia\*
                    فایل مربوطه حذف کردم. و بعد از Reboot به راحتی وارد صفحه لاگین شدم.

بعد فایل Linux-x64-64-331.38.run (AMD64/EM64T) Display Driver از سایت Nvidia دانلود کردم که نوع فایل run میباشد. با اینکه با کاربری root وارد شدم اما موقع اجرا می گه شما دسترسی مجاز ندارید.

خیلی جستجو کردم که نحوه نصب درایور کارت گرافیک که از سایت رسمی Nvidia دانلود کردم به چه روشی هست، همه فقط همون kmod و amod رو گفته بودن.

1- اگر امکان داره مراحل نصب کارت گرافیک که از سایت رسمی دانلود کردم برام توضیح بدیم.
                    2- به نظر شما برای کار با CUDA از توزیع Fedora استفاده نکنم و فقط از Debian استفاده کنم؟
                    3- بعد از نصب کلیه این برنامه ها آیا امکان کار bumblebee در کنار اینها وجود داره یا نه؟
                    خب همان طور که حسین گفت باید پرم بدی که گفتم و اینکه بله من چون خودم کاری شبیه کاری که شما می خواید بکنید رو کردم دبیان خیلی بهتره و سازگار تره و بلهblumblebee و pyrit راحت روش کار میکنه مشکلی نداره
                    انسان ها از آن زمان با یکدیگر به مشکل خوردند که سعی کردند خود را بپوشانند

Comment

Working...
                    X