اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وزارت ارتباطات: مذاکره با گوگل برای فعالیت در ایران

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• وزارت ارتباطات: مذاکره با Ú¯ÙˆÚ¯Ù„ برای فعالیت در ایران

وی اعلام کرد روند مذاکرات در جریان بوده و سایت*هایی که مذاکره با آن*ها راحت*تر است در اولویت قرار داشته و مذاکراتی با آن*ها انجام شده است.
    یک مقام ارشد در وزارت ارتباطات از مذاکره با گوگل برای فعالیت در ایران خبر داد.

محمود خسروی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگویی با فارس اعلام کرده است که «از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان فناوری اطلاعات در حال مذاکره با کمپانی*های بزرگ اینترنتی جهان همچون گوگل هستیم تا با حصول شرایط لازم و توافق طرفین و قبول سیاست*های ایران، شرایط حضور این کمپانی*ها در کشور عزیزمان فراهم شود.»

خسروی سیاست کنونی شرکت زیرساخت را انتقال وب*سایت*های پر بازدید به داخل کشور عنوان کرد. برای مثال وی از وب*سایت آپارات نام*برده است که جزو پرترافیک*ترین و پربازدیدترین وب*سایت*های کشور بوده و 90 درصد ترافیک آن از داخل کشور است.

مدیرعامل شرکت زیرساخت اعلام کرد: کار انتقال ترافیک به بخش خصوصی را از بخش خصوصی آغاز کرده*ایم و در این راستا فضا و امکانات در مرکز تبادل ترافیک شرکت زیرساخت در میدان اما*م خمینی مهیا شده است.

وی انجام این کار را تاکنون موفقیت آمیز عنوان کرده است بطوریکه به گفته*ی وی 25 گیگ ترافیک ایران که قبلا در خارج از ایران میزبانی می*شد، به داخل منتقل شده است.

وی روند مذاکره با کمپانی*های بزرگ را نیز از طریق وزارت فرهنگ و سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرده است که در راستای تحقق دو هدف در جریان است. یکی از این موارد در مورد آمدن به ایران و دیگری قبول شرایط ایران است که هنوز نتیجه*ی آن مشخص نیست.

وی اعلام کرد روند مذاکرات در جریان بوده و سایت*هایی که مذاکره با آن*ها راحت*تر است در اولویت قرار داشته و مذاکراتی با آن*ها انجام شده است.

عصر ایران
    من و تو ان دو خطیم آری موازیان به ناچاری

که هر دو باورمان زاغاز به همدگر نرسیدن بود

چه سرنوشت غم انگیزی یست که کرم کوچک ابریشم

تمام عمر قفس میبافت ولی به فکر پریدن بود (مرحوم حسین منزوری)

از این دنیای بی احساس یه روز حقمو میگیرم !

[CENTER]

باید اول مصادیق مجرمانه شو حذف کنه بعد شاید بزاریم بیاد کار کنه ...
    ...

Comment

یکی برای من روشن کنه که اینا می خواند به گوگل لطف کنند که تو ایران کار کنه ؟ فکر کنم خیلی وقته گوگل همه چیشو برای ایران بسته و طبق تحریمات هیچ سرویسی به ایران نمی ده !

جک گفتند دیگه خندیدم

Comment

مطلب زیر از قلم افتاده:

(فقر علمی و مالی گوگل یقینن عامل پذیرش هرگونه شرایط مقرر برای ورود به این بازار خواهد شد.)

Comment

فکر می کنم سیستم مذاکرات قبول سیاست های ایران به این صورت باشه:

شما بردارین سروهاتنو بیارین ایران، دیدین چه بلایی سر Gmail آوردیم، آخریشم همین Wechat به نفعتونه بیارین ایران ما اینجا امکانات میدیم در حد تیم ملی، فقط کلیه جستجو ها، ایمیل ها، و غیره زیر نظر قسمت مصادیق مجرمانه، وزارت ارشاد و چند نهاد امنیتی مرتبط دیگه باشه، البته ما دقیقا مثل NSA از شما اطلاعات نمی گیریم، اما هر زمان مورد مشکوکی بر خوردیم، به صورت کاملا خود جوش به دفتر شما مراجعه می کنیم (با دستور قضایی ) و سرورهای مورد نظر و به صورت فیزیکی جمع آوری خواهیم کرد.

میدونیم شرایط ما برای شما کاملا قابل قبول خواهد بود..

Comment

اونی که این طرح رو از اول داده خیلی معلومه بی سواد بوده و فقط زیادی شنگول بوده که فک کرده ایران شرایط میزبانی گوگل رو داره.
            ایران کلا چقدر پهنای باند مگه داره که بتونه حداقل کاربران گوگل که داخل ایران هستن رو ساپورت کنه. من یه سرور مجازی داخلی(ایران) رو با سوسک گیگ پهنای باند دارم ماهی خداتومن پول اش رو میدم در حالی که با ده برابر کیفیت اش رو سرور های خارجی دارن اونم با یک دهم قیمت سرور های داخلی ما . دیگه خودتون قیمت ها رو میدونید.
            از طرفی ایران کشوری نیست که به حریم شخصی و قوانین بین المللی اینترنت احترام بزاره.(فقط این چند روز یه اسم یاد گرفتن هی میگن اسنودن اسنودن... .)یه روز در میون یکیو گذاشتن توی زیرساخت و پورتی رو میخوان میزنن مسدود میکنن.خب اینجوری که نمیشه کار کرد.
            اگرم حتی اگه گوگل اینقد شوت باشه که طرح ایران رو قبول کنه مطمئنا فقط جنبه نمادین و ظاهری خواهد داشت که بگن ما(ایران) هم آره..

Comment

خدایا ما رو از وسوسه ی ورود به مسائل مشکوکه حفظ کن!

Comment

Working...
              X