اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نامه ی سرگشاده Mikko Hypponen در مقابل همکاری RSA با NSA

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• نامه ÛŒ سرگشاده Mikko Hypponen در مقابل همکاری RSA با NSA

نامه ی سرگشاده Mikko Hypponen در مقابل همکاری RSA با NSA

همان طور که در اخبار اشاره شد، به تازگی افشا شده است که توسعه دهندگان الگوریتم رمزنگاریِ RSA در قبال دریافت ۱۰ میلیون دلار اقدام به استفاده از مولد اعداد تصادفی ای در الگوریتم خود داشته اند که از سوی NSA تعبیه شده و دارای یک درپشتی برای جاسوسی های NSA بوده است. علی رغم این که کارشناسان امنیتی سال ها به این مولد اعداد تصادفی انتقاداتی وارد می کردند، توسعه دهندگان RSA حاضر به تعویض آن نمی شدند تا این که پس از علنی شدن وجود در پشتی در این مولد، بالاخره پس از سال ها RSA این الگوریتم را کنار گذاشت.

اما این که RSA در مقابل این کار مبلغ ۱۰ میلیون دلار نیز به عنوان حق الزحمه از NSA دریافت کرده است خشم فعالان حوزه ی امنیت فناوری اطلاعات را برانگیخته و آن ها را وادار به واکنش کرده است.

Mikko Hypponen مدیر تحقیقات شرکت امنیتی F-Secure که به علت رفتار صریح و البته بیش تر قدرت بالا در تحلیل مسائل امنیتی مشهور است در نامه ای سرگشاده خطاب به مسئولان شرکت امنیتی RSA که وظیفه ی برگزاری هرساله ی کنفرانس رمزنگاری RSA را نیز برعهده دارند، اینطور نوشته است:

«من از سال ۱۹۹۱ در حوزه ی امنیت مشغول به کار می باشم. در سال های اخیر البته سخرانی های عمومی نیز ارائه می دهم، در واقع من ۸ بار در کنفرانس های RSA در آمریکا، ژاپن و اروپا سخن رانی کرده ام و عکس من را به عنوان «خبره ی صنایع» در دیوار سالن های کنفرانس استفاده کرده اید.

در تاریخ ۲۰ دسامبر، خبرگزاری رویترز، داستانی را در مورد این که شما در قبال دریافت ۱۰ میلیون دلار اقدام به استفاده از مولد اعداد تصادفیِ NSA کرده اید و این نکته که شما اقدام به نصب این مولد به صورت گزینه ی پیش فرض در یکی از محصولات خود داشته اید را منتشر کرد. شرکت شما در مقابل این خبر واکنش نشان داد اما در واقع شما این ادعا را از پایه بی اساس نخوانده اید و دریافت پول را تکذیب نکرده اید.

در نهایت چندی پیش پس از آن که مشخص شد این مولد اعداد تصادفی دارای یک در پشتی تعبیه شده برای NSA است شما آن را کنار گذاشتید، علی رغم این که کارشناسان امنیتی در طول سال ها بارها تذکر داده بودند که این مولد دارای اشکالات اساسی است اما شما توجهی به این انتقادها نمی کردید و از مولدی استفاده می کردید که در واقع یک راه جاسوسی برای NSA باز می گذاشت.

در مقابل این عمل شما، سخرانی خود در کنفرانس RSA در فوریه ی سال ۲۰۱۴ در سان فرانسیسکو را لغو اعلام می کنم.

سخرانی من با موضوع «دولت ها به عنوان نویسندگان بدافزار» در این کنفرانس ارائه نخواهد شد.

وی در ادامه افزود: من انتظاری ندارم که شرکتِ میلیاردر شما و یا کنفرانس میلیونیِ شما در نتیجه ی رابطه ای که با NSA دارد، ضرری را متحل شده باشد و البته انتظاری هم از سایر سخن رانان ندارم که مقالات و سخن رانی های خود را لغو کنند. غالب سخن رانان کنفرانس شما، آمریکایی هایی هستند که مطمئناً مورد هدف جاسوسی های NSA نیستند و سایر افراد خارجی هدف این عملیات جاسوسی می باشند. به هر حال من هم یک خارجی هستم و از کنفرانس شما حمایت نخواهم کرد.»

متن این نامه ی سرگشاده از اینجا در دست رس است.

ممنون. یه سخنرانی در مورد همین چیزا داره توی Ted که همین چند وقت بود. فوق العادس. نگاه کنید حتما
    [email protected]

Comment

اگه اینجا بدنیا اومده بودن ایشون ته ته اعتراضش این میشد که کفن بپوشه بره تو خیابون! P:
      Nsa هم بز خری کرده.. فقط 10 میلیون؟! |:
      برهنه،خيس، و گرسنه متولد مي شويم.
      پس از آن اوضاع به مراتب بدتر مي شود.
      -----
      بخشش يعنی اينكه بتونی فراتر از انتقام و قانون پا بذاری

Comment

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ یاده کتاب digital fortress افتادم

بای بای

Comment

Working...
        X