اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا در سوئیچ واقعی نیز همین اتفاق رخ می دهد

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• آیا در سوئیچ واقعی نیز همین اتفاق رخ Ù…ÛŒ دهد

با سلام
    من با استقاده از gns3 یک سوئیچ پیاده سازی کردم سپس یک VLAN مدیریت با آدرس ip=192.168.100.1 ساختم و دو کامپیوتر را در این vlan قرار دادم
    یکی از این دو کامپیوتر دارای همان رنج آدرس سوئیچ بود(192.168.100.3 ) و دیگری از رنج دیگری (192.168.2.2 )این دو کامپیوتر قادر بودند با هم ping نمایند و کامپیوتر اول می توانست سوئیچ را هم ping کند اما کامپیوتر دوم قادر به برقراری ارتباط با سوئیچ نسیت ضمن اینکه در جدول arp سوئیچ تنها دو فیلد آدرس IP وحود دارد یکی متعلق به سوئیچ و دیگری متعلق به کامپیوتر اولی متاستفانه من سوئیچ در اختیار ندارم یک از دوستان به من گفت که کامپیوتر ها نیز نبایند قادر به ping کردن به هم باشند حالا سوال من این است که آیا این باگ gns3 است یا در وافع هم همین اتفاق می افتد
    در ضمن من در کامپبوتر دوم از دستور route add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.2.2 استفاده کردم تا امکان route کردن فراهم شود
    چنانچه کسی به سوئیچ دسترسی دارد آیا می تواند این موضوع را بررسی کند
    با تشکر

با سلام
    دوست عزیز سوال شما گنگ هستش
    ببینید شما به اینترفیس vlan یک ip با netid ؛ 192.168.100.0 دادین درحالیکه اون host ایی که نمیتونه ping کنه ، netid ایش 192.168.2.0 هستش
    و اینها در یک network نیستن که بتونن همدیگر رو ping بگیرن!!
    همچنین کامپیوتر ها هم چون netid های متفاوتی دارند ، نباید بتونن همدیگر رو ping کنن!!
    به احتمال زیاد ، شما در bios لپ تاپ تون ، گزینه ی intel virtualization technology رو در حالت disable قرار دادین!
    بطور پیشفرض هم disable هست . برین اون رو enable کنید تا مشکل تون برطرف بشه و از مجازی سازی لذت ببرید!!

Comment

دوست بالایی خط اولشون رو خوب گفتن ...
      سوال خیلی گنگ پرسیدین .
      تا جایی که من با ورژن های قبلی GNS3 کار کردم ، این برنامه Switch نداره (Manageble) ... اما سوئیچ های UnManage داره .
      حالا GNS3 چطور سوئیچ داره که شما میتونید ، اینترفیس اون رو PING کنید !؟ آیا شما اینترفیس های سوئیچ رو PING میکنید !؟ یا Interface VLAN سوئیچ رو قادرید PING کنید !؟
      تو خط اول سوالتون گفتید "سپس یک VLAN مدیریت با آدرس ip=192.168.100.1 ساختم" پس Interface VLAN ساختید !
      یه نکته ای دیگه Switch نمیاد PING کنه و MAC کامپیوتر رو پیدا کنه و تو جدول خودش بزاره . کامپیوتر PING میکنه تا MAC یه اینترفیس رو پیدا کنه و Switch این IP بعلاوه MAC رو تو خودش Cache میکنه .
      آخر سر هم شما برداشتی Route نوشتی .. اون هم از تو خود کامپیوتر ... !!
      مگه اصن سناریو شما Routable هستش که برداشتی Route نوشتی ...
      در ضمن پیش فرض IPهای داخل یک Subnet هم دیگر رو PING میکنند . یک VLAN شامل یک Subnet هم میشه . اون Interface VLAN رو هم میسازن رو Switch که بتونن ریموت بزنن به Switch و کانفیگ کنن ، و شما پاک کنی این رو فعلن بهتره ...

و خلاصه اینکه کمی با حوصله و دقیق تر به مشکلتون اشاره کنید .
      مرسی ، موفق باشید

Comment

Working...
      X