اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال :فرق کاربرد های سی و سی پلاس پلاس

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• سوال :فرق کاربرد های سی Ùˆ سی پلاس پلاس

یه نظرتون اگر کسی سی پلاس پلاس بلد باشه نیاز هست بره سمت زبان سی ؟
    مثلا تو هک چه زمانی سی پیشنهاد میشه یه جای c++ ?
    (البته منظورم نسخه ی مایکروسافتی نیست.)
    اگر لطف کنید توضیح بدید

فکر کنم فرقش یه چیزی تو مایه های فرق پاسکال با دلفی باشه...
    تو هک هم بستگی به موردش داره شما اگه کلا سی یا سی++ بلد باشی خیلی راحت میتونی زبانهایی مثل php یا مثلا پایتون و پرل و ... رو یاد بگیری تو هک کلاینت هم همینطوره
    نسخه مایکروسافتی یعنی ویژوال سی ++ و بورلند سی ++ هم از لحاظ سینتکس فرق آنچنانی باهم ندارن فقط از لحاظ امکانات و قدرت کامپایلر باهم فرق میکنن پس به نظر من اگه نسخه مایکروسافتی رو یاد بگیری خیلی خیلی بهتره تا بری دنبال اون بورلند لعنتی!
    کسی هم که سی ++ بلده مثل این میمونه که دلفی رو یاد گرفته حالا میخواد پاسکال رو یاد بگیره ! چون سی ++ یه نسخه پیشرفته تر از زبان سی هست پی لزومی نداره بخوای از بالا به پایین مطالب رو دوباره یاد بگیری همون سی ++ کافیه (البته به نظر من نسخه مایکروسافتی نه بورلند لعنتی!)

انجام پروژه های نرم افزاری در کمترین زمان و نازلترین قیمت
    برای تماس به آیدی Arashjeyjey در یاهو مسنجر پیام بدید.

http://www.jeyjey.blogfa.com

Comment

همون طور زرتشت عزیز اشاره کرد سی++ همون نسخه پیشرفته سی هستش
      و همون طور که از پلاساش معلومه یعنی یه چیزی بهش اضافه شده
      چیزی به نام oop یا برنامه نویسی شی گرایی
      ولی چرا هنوز تو سخت افزارها از سی استفاده می کنند هنوز برام سواله مثلا تو سخت افزارها چرا بین( سی++ و سی) از سی استفاده می کنند
      برای خودم هم سواله >>>میدونم حرفم اشتباه است منظورم همه ی سخت افزارها نیست به جون عمه ام میدونم با چند زبون دیگه هم میشه برای سخت افزار برنامه نوشت ولی منظورم بین سی و سی++<<
      این سی لامصب مگه چی داره که سی++ نداره

تو هک مهم نیست چه زبونی بلد باشی مهم اینه که فکرت باز باشه
      مثلا یارو چند ساله سی کار می کنه نمیاد باهاش یه برنامه بنویسه که مثلا یه کاری رو اتوماتیک انجام بده
      ولی یکی دیگه مثلا با کیو بیسیک تخیلی میاد یه برنامه باحال می نویسه که اون سی کار به فکرش هم نمی رسه که اون کارو انجام بده

به قول ایمان خلاقیت و هنر می خواد هک قبل از هر چیز
      ================================================== ========
      حتما نیازنیست که شما خدای سی بشی که بتونی هک کنی نمی گم به درد نمی خوره چرا مثلا به قول دوستمون تو یادگیری راحت دیگر زبان ها
      کمک می کنه ولی الزامی نیست
      Last edited by captain 8l4ck; 11-06-2013, 01:33 AM.
      600d luc1< iM4n

Comment

اول C++ Object-oriented هست ولی C نه. به نظرم C واسه نوشتن درایور و برنامه های سیستمی تو سطح بایین.ولی اگر پروژه بزرگتری داری یا برنامه GUI میخوای یا game ساز هستی C++ بدردت میخوره.
        Last edited by sin4.c0d3r; 11-06-2013, 01:46 AM.

Comment

نوشته اصلی توسط captain 8l4ck نمایش پست ها
          همون طور زرتشت عزیز اشاره کرد سی++ همون نسخه پیشرفته سی هستش
          من آرش هستم ممد جون هرکی دوس داری ایدی منو عوض کن همون jeyjey سابق رو برام بذار

نوشته اصلی توسط sin4.c0d3r نمایش پست ها
          اول C++ Object-oriented هست ولی C نه. به نظرم C واسه نوشتن درایور و برنامه های سیستمی تو سطح بایین
          این بابا داره رو محصولات بورلند مانور میده و سی شرکت بورلند تا جایی که یادمه قابلیت درایور نویسی نداره
          به نظر من برو از ویژوال سی ++ مایکروسافت استفاده کن هم درایور و اینا رو میشه باهاش نوشت هم اینکه محیط GUI داره میتونی فرم و کنترل های مختلف و غیره بذاری هم اینکه از لحاظ آپدیت بهتر از بورلند خدابیامرزه

Comment

اینم از من بشنو همزمان که داری سینتاکس زبان مورد علاقت یاد میگیری در کنارش ساختار داده و الگوریتم هم یاد بگیر

یعنی 30 درصد وقتت بذار رو زبان - 30 درصدش رو ساختار داده - 40 درصدش رو الگوریتم

Comment

زبان سی یک زبان صرفاً ساخت یافته هستش ، بگذار برات اینطوری بگم ، یعنی تو کل برنامه هایی که با C می نویسی قابلیت فلوچارت شدن رو داره .

اما توی C++ یکمی دستت باز تره ، نه تنها ساخت یافتگی از C به ارث برده شده ، بلکه امکانات جدید شی گرایی اضافه شده .

حالا من به شما پیشنهاد می کنم ، اگه واقعاً علاقه به برنامه نویسی داری ، دنبال Visual C++ .Net برو و Framework ها رو مطابق با نیازت یاد بگیر ،
              برای مثال بگم ، ایران از سیستم عامل ویندوز روی اغلب کامپیوترهاش استفاده می کنه ، شما اگه بتونی برنامه های تجاری و بهینه روی ویندوز بسازی که تقریباً روی کل سیستم عامل های ویندوز پرمصرف قابلیت اجرا داشته باشه ، "نونت میفته توی روغن"

راستی ، هک رو اصلاً پیشنهاد نمی دم دوست عزیز شما خیلی ساده می تونی به جای رفتن در این بخش و تا حدودی تباه شدن ، یک برنامه نویس ، یک سیستم آنالیست ، یک سیستم تستر یا یک Database Administrator خوب بشی ، به جای یک آدم تقریباً غیر قابل قبول منفور توی دنیای کامپیوتر (توهین به دوستان نباشه ، اما تا حدودی هیچ کس هکرها رو دوست نداره ، کلاً آدم ها کسایی رو که ساختارهاشون رو می شکنن زیاد قبول نمی کنند ، البته این فقط نظر منه)
              Last edited by arash70; 11-07-2013, 12:56 AM.
              بعضی ها واقعاً مایه ی ننگ جامعه ی IT و کامپیوتر هستند ،
              حال این انتخاب شماست که جزئی از این دسته باشید ، یا نباشید .

کمپین اعتراض به سرعت کم و قیمت بالای اینترنت در ایران

Comment

1.زبان برنامه نویسی C یک زبان برنامه نویسی ساخت یافته است در حالی که سی کلاس دار یا همون سی پلاس پلاس یک زبان برنامه نویسی شی گرا یا مبتنی بر شی هستش.
                2. در زبان برنامه نویسی سی شما هیچ تابع مجازی ندارید در حالی که در سی پلاس پلاس مفهوم توابع مجازی استفاده شده است.
                3. در زبان سی چندریختی وجود ندارد در حالیکه در زبان سی پلاس پلاس برنامه نویسی چند ریختی یا همون polymorphism پیاده سازی شده است که مهم ترین ویژگی برنامه نویسی شی گرا در سی پلا پلاس هستش.
                4. در زبان سی سربارگزاری عملگرها یا همون Operator overloading غیر ممکن هستش در حالیکه یکی از ویژگی های زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس همین ویژگی هستش.
                5. در زبان سی طراحی از بالا به پایین استفاده شده است در حالیکه در زبان سی پلاس پلاس روش پایین به بالا در طراحی برنامه اتخاذ شده است.
                6. در زبان برنامه نویسی سی ویژگی namespace وجو ندارد در حالیکه در زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس این ویژگی پیاده سازی شده است.
                7. در زبان برنامه نویسی سی تعریف چندین متغیر عمومی به شما اجازه داده می شود اما در سی پلاس پلاس این اجازه به شما داده نمیشه.
                8. در زبان سی scanf برای ورودی گرفتن و printf برای چاپ در خروجی استفاده میشه در حالیکه در سی پلاس پلاس از cin و cout باید استفاده کنید.
                9. در سی mapping میان داده ها و توابع دشوار و پیچیده است در حالیکه در زبان سی پلاس پلاس این کار را با استفاده از object ها می تونید انجام بدید.
                10. در زبان سی شما می تونید تابع main که تابع اصلی برنامه است را از دیگر توابع فراخوانی کنید اما در سی پلاس پلاس این کار رو نمی تونید کنید.
                11. در زبان سی شما قابلیت ارث بری یا همون inheritance رو ندارید اما در سی پلاس پلاس این ویژگی به شما ارائه شده.
                12. در زبان سی از توابع malloc و calloc برای تخصصی حافظه و تابع feee برای آزاد سازی حافظه استفاده شده است در حالیکه در زبان سی پلاس پلاس از توابع new و delete برای این کار می تونید استفاده کنید.
                13. در زبانسی شما چیزی به اسم کنترل کردن استسناء ها یا همون Exception handling ندارید در حالیکه در زبان سی پلاس پلاس این کار را می توانید انجام بدهید.

اینا تفاوت های کلی این دو تا زبان هستش. باز هم فکر کنم تفاوت هایی داشته باشند.
                انقدر نشد چشمه از پاسخ سنگ سرد، به رفتن در اسِتاد و اِبرام کرد
                بسی کَند و کاوید و کوشش نمود، کز آن سنگ خارا رهی برگشود
                ملک الشعرای بهار
                My Blog : c3phalex1n.blogspot.com

سایت جنبش مصاف، علی اکبر رائفی پور : http://masaf.ir
                خدا خیرش بده واقعا، تا حالا ندیده بودم کسی اینقدر برای جوُنا زحمت بکشه.

Comment

نوشته اصلی توسط arash70 نمایش پست ها
                  زبان سی پلاس پلاس یک زبان صرفاً ساخت یافته هستش ، بگذار برات اینطوری بگم ، یعنی تو کل برنامه هایی که با C می نویسی قابلیت فلوچارت شدن رو داره .

اما توی C++ یکمی دستت باز تره ، نه تنها ساخت یافتگی از C به ارث برده شده ، بلکه امکانات جدید شی گرایی اضافه شده .

حالا من به شما پیشنهاد می کنم ، اگه واقعاً علاقه به برنامه نویسی داری ، دنبال Visual C++ .Net برو و Framework ها رو مطابق با نیازت یاد بگیر ،
                  برای مثال بگم ، ایران از سیستم عامل ویندوز روی اغلب کامپیوترهاش استفاده می کنه ، شما اگه بتونی برنامه های تجاری و بهینه روی ویندوز بسازی که تقریباً روی کل سیستم عامل های ویندوز پرمصرف قابلیت اجرا داشته باشه ، "نونت میفته توی روغن"

راستی ، هک رو اصلاً پیشنهاد نمی دم دوست عزیز شما خیلی ساده می تونی به جای رفتن در این بخش و تا حدودی تباه شدن ، یک برنامه نویس ، یک سیستم آنالیست ، یک سیستم تستر یا یک Database Administrator خوب بشی ، به جای یک آدم تقریباً غیر قابل قبول منفور توی دنیای کامپیوتر (توهین به دوستان نباشه ، اما تا حدودی هیچ کس هکرها رو دوست نداره ، کلاً آدم ها کسایی رو که ساختارهاشون رو می شکنن زیاد قبول نمی کنند ، البته این فقط نظر منه)
                  c ساخت یافته هستش، سی پلاس پلاس شی گرا هستش. c++ is a language for oop programing
                  ملک الشعرای بهار

Comment

1. C follows the procedural programming paradigm while C++ is a multi-paradigm language(procedural as well as object oriented)

2. In case of C, the data is not secured while the data is secured(hidden) in C++

3. C is a low-level language while C++ is a middle-level language (Relatively, Please see the discussion at the end of the post)

4. C uses the top-down approach while C++ uses the bottom-up approach

5. C is function-driven while C++ is object-driven

6. C++ supports function overloading while C does not

7. We can use functions inside structures in C++ but not in C.

In case of C++, functions can be used inside a structure while structures cannot contain functions in C.

8. The NAMESPACE feature in C++ is absent in case of C

9. The standard input & output functions differ in the two languages

10. C++ allows the use of reference variables while C does not

11. C++ supports Exception Handling while C does not.
                    ملک الشعرای بهار

Comment

خوبه من همون اول هم گفتم که منظورم مایکروسافت نیست
                      منظورم برنامه نویسی برای لینوکس هست.

Comment

نوشته اصلی توسط reza1001 نمایش پست ها
                        خوبه من همون اول هم گفتم که منظورم مایکروسافت نیست
                        منظورم برنامه نویسی برای لینوکس هست.

جفتش به کارت میان. ی موقعه میبنی ی سورسی داری که به زبان سی نوشته شده یا c++ و میخوای آنالیزش کنی
                        پس ۲تاش رو یاد بگیر. به نظرم از سی شروع کن ولی تو بحث سوکت نویسی دهنت بگا میره

Comment

نوشته اصلی توسط captain 8l4ck نمایش پست ها

ولی چرا هنوز تو سخت افزارها از سی استفاده می کنند هنوز برام سواله مثلا تو سخت افزارها چرا بین( سی++ و سی) از سی استفاده می کنند
                          برای خودم هم سواله >>>میدونم حرفم اشتباه است منظورم همه ی سخت افزارها نیست به جون عمه ام میدونم با چند زبون دیگه هم میشه برای سخت افزار برنامه نوشت ولی منظورم بین سی و سی++<<
                          این سی لامصب مگه چی داره که سی++ نداره
                          چند وقت پیش مشغول نوشتن یه کتابخونه کوچیک برای راه اندازی ارتباط سریال روی میکزوکنترلر Atmega32 بودم . همه چیز رو کاملا شئ گرا نوشتم .
                          اما مشکل اینجا بود که متود هایی رو برای هندل کردن وقفه ها در کلاس اختصاص داده بودم رو نمیتونستم به عنوان Interrupt Handler استفاده کنم و حتما باید طبق قاعده ای که کامپایلر در نظر گرفته بود عمل میکردم که این باعث شد معماری بهم بریزه و برگردم به همون C !
                          توی محیط های دیگه هم قاعدتا همچین مواردی دیده میشه که نوشتن کد با C الزامی میشه .
                          Last edited by A.Amiri; 11-07-2013, 09:05 AM.
                          " A man is a universe within himself "

Comment

کلا خیلی جاها از C++ استفاده می کنن....
                            دیگه c کم کم داره منسوخ میشه...
                            ولی c++ قدرتش هنو پارجاست....

وقتی سی ++ بلدی دیگه احتیاجی نیست بری سمت سی

تازه من خودم یه بار داشتم سورس یه برنامه در سطح کرنل میدیدم که همش با سی++ بود...

Comment

من که به شخصه ویژوال سی رو به شدت توصیه میکنم

Comment

Working...
                              X