اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ناچار به کم فروشی اینترنت هستیم!!!

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• ناچار به Ú©Ù… فروشی اینترنت هستیم!!!

ناچار به کم فروشی اینترنت هستیم!!!

یک کارشناس با اشاره به سرعت پایین اینترنت تاکید کرد که وضعیت سرعت اینترنت در کشور با توجه به قیمت که به کاربران ارائه می شود، مطلوب نیست.

علی ملکی - کارشناس مسائل فناوری اطلاعات - در گفت وگو با (ایسنا)، اظهار کرد: قیمت های اینترنت توسط سازمان های دولتی تعیین شده و سپس به ما ارائه می شود، به همین منظور ما مجبور هستیم این سرویس ها را با چنین قیمت هایی به کاربران ارائه دهیم.

وی در ادامه راهکاری برای بهبود وضعیت اینترنت ارائه داد و گفت: یکی از راهکارها برای بهبود وضعیت اینترنت در کشور تبدیل انتقال اینترنت از مخابرات به شرکت ها به صورت کابل و فیبر نوری است که زیرساخت های آن نیز در کشور وجود دارد، اما به دلیل مسائل رقابتی مخابرات این امکانات ارائه نشده و خدمات به صورت بی سیم به شرکت ها داده می شود.

این عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران در ادامه افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات شرکت های خصوصی، ورود شرکت مخابرات به عرصه ی رقابت است، چرا که مخابرات خود به شرکت ها خدمات ارائه می کند و خود منشأ ارائه ی سرویس به سایرین است. در حقیقت چنین رقیبی بسیار بزرگ بوده و امتیاز های زیادی را در دست دارد که این قضیه رقابت را ناعادلانه می کند.

ملکی هم چنین گفت: هیچ ارتباط منطقی بین مخابرات و شرکت ها وجود ندارد و این موضوع تبدیل به مشکلی بزرگ شده و جلوی رشد و توسعه شرکتهای خصوصی را می گیرد؛ شما دقت کنید که ما یک رگولاتوری داریم و این سازمان باید عملکردی بی طرفانه داشته باشد.

عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران در ادامه افزود: ما همیشه در حوزه ی اینترنت محکوم به کم فروشی هستیم، چون در مقابل ما شرکتی شبه دولتی به نام مخابرات قرار دارد و این موضوع باعث می شود که ما محکوم به این موضوع شویم.

او تاکید کرد: دقت کنید تعداد کاربران اینترنتی رو به افزایش است و به تبع آن پهنای باند نیز باید افزایش پیدا کند و این موضوع توسط دولت تعیین می شود. وقتی ظرفیت ها کم باشد، باعث تقسیم بندی سرویس بین افراد خواهد شد و کیفیت کاهش پیدا می کند، درحقیقت علت این اتفاق خود دولت و سازمان های مرتبط با آن هستند، در صورتی که اگر ورود پهنای باند به کشور به شرکت های خصوصی سپرده شود، خدمات بهتری ارائه خواهد شد و دیگر شاهد چنین موضوعاتی نخواهیم بود.
    او درباره وعده های دولت در زمینه ی اینترنت خاطر نشان کرد: اگر این وعده ها عملی شود، وضعیت سرعت و قیمت اینترنت بهبود پیدا خواهد کرد، ولی اگر در حد حرف بماند وضعیت هیچ تغییری نخواهد کرد.

ملکی در پایان به وضعیت نمایشگاه الکامپ اشاره کرد و گفت: جداسازی دو نمایشگاه الکامپ و تلکام از هم باعث بهبود وضعیت شد، چرا که با نمایشگاه های تخصصی تری روبه رو خواهیم بود. به نظر می رسد وضعیت در این زمینه نسبت به سال های گذشته بهبود پیدا کرده و اگر روی آن کار شود، حتما نتایج از سال های قبل بهتر خواهد بود.

منبع +
    "آرزوی فراموش شده یک کاربر ایرانی"

Last edited by codex; 10-26-2013, 09:10 PM.

والا تو این خراب شده اگر شرکت خصوصی هم پهنا باند وارد کنند دست کمی از مخابرات پیدا نمی کنه گرون تر از مخابرات نفروشه کمتر هم نمی فروشه

آرزو که خوبه دیگه رویا شده شاید هم خاطره بشه

پیوست : اینجا کوپنی باید پست بزنی ما هم کوپن پست زدنمون تموم شد دیگه
    خریدار کوپن هستیم
    Last edited by captain 8l4ck; 10-26-2013, 11:15 AM. دلیل: حذف پاره ای از کلمات
    600d luc1< iM4n

Comment

هر مگ اینترنت رو همون خرابشده مخابرات داره میده چیزی در حدود 400 تا 600 تومن ، فرض کنید 10 مگ شرکت x داره دیتا میخره از خرابشده! قیمت و سرعت کاربران نهایی را مشخص کنید (2 نمره)
      sigpic

Comment

سرعت به کنار کيفيت و نوسان هم به کنار اين مسخره بازی های محدوديت پهنای باند ما رو سرويس کرده
        مگه کسخلشون درد ميکنه بيان يکی از پور سود دهی ترين بخش هاشون رو به خاطر رفاه و حال مردم ارزون کنند, اين شرکتها هم دست کمی از مخابرات ندارند قدرت بيفته دستشون بد تر از مخابرات ملت و تيغ ميزنن اينترنت 1 mg نا محدود آسيا تک داشتم زنگ ميزدم ميگفتم سرعتم از 30 بالاتر نميره واسم بخش نامه ميخوند که اين سرعت شما کاملاً قانونی هست ! خوب اين دزدی نيست اينترنت 256 رو به جای 1 mg بکنی تو پاچه مردم؟ اين که ديگه به خاطر انحصار طلبی مخابرت که نيست در صورتی که ماه بعد سرويس حجمی گرفتم سرعت دانلود تا 200 هم ميرفت يعنی بيشتر از اون سرويسی که خريداری کردم! خوب معلومه واسه دل مشتريها که سرعت رو بالا نبردند سياستشون اينه که سرعت رو بالا ببرند که حجم يوزر زودتر خالی بشه که مجبور بشه دوباره سرويسش رو شارج کنه.

Comment

والا من جدیدا از اینترنت م استفاده هم که نمیکنم حجم کم میکنه!!! اونم به صورت 500 مگ ، 300 مگ
          هر کوفتی هم پیدا کردم و ترافیک رو چند شبه که میبینم ، اما نمیدونم من چطور استفاده میکنم این حجم ها رو!!!!

سر ثابت شدن موضوع چند شب وصل نشدم و در کمال ناباوری بازم کم شده بود :|

سرعت هم چیزی نمیگم ، دوستان میدونن که با چه زحمتی دانلود آپلود میکنیم و پیج باز میکنیم !!!!

دزد ی تو روز روشن اما هیچ کس جوابگو نیست !!!
          ﺑﮕﺬﺍﺭﻋﺸﻖ ﺧﺎﺻﯿﺖ ﺗﻮ ﺑﺎﺷﺪ ، ﻧﻪ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺧﺎﺹ ﺗﻮ ﺑﺎ ﮐﺴﯽ .

Comment

رایتل اکتیو کردم بسته ی یه ماه (بسته ی مجانیشو یک ماه خودم کشتم اخر چندیدن گیگ اضافه امد) اخر روز کل پهنای باندم تموم شده بود و کلا 10 دقیقه هم مصرف نکردم !

Comment

نوشته اصلی توسط negative نمایش پست ها
              سرعت به کنار کيفيت و نوسان هم به کنار اين مسخره بازی های محدوديت پهنای باند ما رو سرويس کرده
              مگه کسخلشون درد ميکنه بيان يکی از پور سود دهی ترين بخش هاشون رو به خاطر رفاه و حال مردم ارزون کنند, اين شرکتها هم دست کمی از مخابرات ندارند قدرت بيفته دستشون بد تر از مخابرات ملت و تيغ ميزنن اينترنت 1 mg نا محدود آسيا تک داشتم زنگ ميزدم ميگفتم سرعتم از 30 بالاتر نميره واسم بخش نامه ميخوند که اين سرعت شما کاملاً قانونی هست ! خوب اين دزدی نيست اينترنت 256 رو به جای 1 mg بکنی تو پاچه مردم؟ اين که ديگه به خاطر انحصار طلبی مخابرت که نيست در صورتی که ماه بعد سرويس حجمی گرفتم سرعت دانلود تا 200 هم ميرفت يعنی بيشتر از اون سرويسی که خريداری کردم! خوب معلومه واسه دل مشتريها که سرعت رو بالا نبردند سياستشون اينه که سرعت رو بالا ببرند که حجم يوزر زودتر خالی بشه که مجبور بشه دوباره سرويسش رو شارج کنه.
              دوست گرامی پیرو مطالب شما

من اینترنت 2 mg آسیا تک دارم، همین امروز برای 8 بار بود که تماس گرفتم با بخش شکایت مبنی برای همین موضوع که سرعت من در شب گاهی انقدر پایین هست که نموی تونم سایت گوگل که صفحهای کم حجم هست رو باز کنم. استدلال امروز اپراتور آسای تک این بود

اینترنت 2 مگابیت شما که سرویس حجمی هست تقسیم بر 8 میشه یا 2048 مگابیت تقسیم بر 8 که میشه 256 کیلوبیت بر ثانیه این سرعت برای روز شماست
              حالا سرویس شبانه یا به قول خودشون رایگان اون 256 کیلوبیت شما تقسیم بر 8 میشه دوباره میشه 32 کیلوبیت این سرویس دقیقا مثل سرویش های نا محدود آسیا تک می مونه
              یعنی به شما خود ISP اجازه نمی ده با اینکه سرویس 2 مگابیت یا 4 مگابیت داری در شب هم همون سرعت و داشته باشی ( 256 کیلوبیت) سرویس های نامحدود هم به این صورت هست، یعنی اجازه نمیدن سرعت شما چه در شب چه روز از میزات 40 یا 50 کیلوبیت بیشتر بشه.

من واقعا نمی دونم دیگه چی میشه گفت، به قول شما میشه سازمان مقررات رادیوی این قانون گذاشته، چرا چون می گن بیشتر از این برای شما خطر ناکه

به قول یکی از دوستان از این منبع در آمد ها به راحتی نمی گذرن چه مخابرات چه جاهای دیگه

مشترکین همراه اول در عیدغدیر یک و نیم ميليارد پيامك فرستادند

Comment

من یه شب فقط یه ساعت پشت تلفن بودم تا به پشتیبانی وصل شم
                بس که مشغوله لامصب
                اونم تنها دلیلم هم این بود که فحش بدم حداقل راحت تر شم و دادم
                ﺑﮕﺬﺍﺭﻋﺸﻖ ﺧﺎﺻﯿﺖ ﺗﻮ ﺑﺎﺷﺪ ، ﻧﻪ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺧﺎﺹ ﺗﻮ ﺑﺎ ﮐﺴﯽ .

Comment

خیلیا معتدقا مشکلات گرونی کشورمون با میون اومدن بخش خصوصی تا حدودی مرتفع میشه

ولی من همچین اعتقادی ندارم ( متهمم نکنین به طرفداری از ....)

به نظرم مشکل با اومدن بخش خصوصی بدتر از این میشه میگین نه؟

اونا که سنشون زیاد باید پمپ بنزینای دولتی یادشون بیاد که همه میرفتن از اونا بنزین میزدن چون معتقد بودن خصوصیا با گازوئیل قاطی میکنن

فرضا مخابرات به طور کامل کرکرش پایین کشید خب ما میمیونیم و شرکتای خصوصی که به هیچ نحوی جوابگو نیستن یارو صاحب شرکته میاد میشینه

پای سیستم و دونه دونه ....

قبل از هرچیزی تو مملکت باید اطلاحات بشه باید نصف مردم اعدام بشن باید چوب کرد تو ... یه عده تا فرق راست و غلط بدونن

امروز رفتم چند کیلو میوه بخرم چند کیلو سیب وانگور و... رفتم که برم خیار بخرم کم موند سکته رو بزنم فروشنده گفت خیار کیلویی 6 هزار بهش میگم اخه مرد حسابی

خیار !!! 6 تومن؟ میگه حالا کجاش دیدی صبرکن بهش میگم بابا این خیار بی صاحاب که دلار نمیگره اخه چرا به این قیمت ؟ گفتش راتو بکش برو تو مشتری نیستی
                  Last edited by mostafi1391; 10-26-2013, 04:02 PM.

Comment

زنگ زدم پشتیبانی بهش گفتم چرا سرعتتون اینطوریه ؟
                    شما مگه نمی گید 1 مگ ؟
                    پس چرا اونو تقسیم بر 8 می کنید ؟
                    آیا این دزدی نیست؟
                    جواب پشتیبان :
                    والله ما هیچ کاره هستیم فقط پهنای باند می گیریم ما بقی هم بر می گرده به مخابرات.
                    که البته همه ی این ها زیر نظر شرکت ارتباطات زیر ساخت هست و تمام چیزا زیر مانیتورینگ کامل هست.
                    ---
                    دزدی علنی!!!!!!!!

Comment

من الان دبیم
                      اینچا 20 مگ اینترنت روی سیم کارت میدن !!! قیمت گرونه یا نه اصلا مهم نیست
                      حداقل کاری که میکنن سرعت درست حسابی بدون افت سرعت میدن
                      اینجا اینترنتش واقعا عالیه و اصلا خسته کننده نیست اما ایران کار با اینترنت = روانی شدن
                      ! Security is never Complete

Comment

خداییش من نتم از مخابرات نامحدود 512 هست الان جلوی خودم دارم میگیرم فوش نکشم به سرعت نت ای اسپی من باید ساعت 3 شب به بعد وارد نت شم مثال الان و مخابرات تهران تلفن 2020 هم میگه دست ما نیست دست کدوم ***..... هست پس

Comment

نوشته اصلی توسط reza1001 نمایش پست ها
                          زنگ زدم پشتیبانی بهش گفتم چرا سرعتتون اینطوریه ؟
                          شما مگه نمی گید 1 مگ ؟
                          پس چرا اونو تقسیم بر 8 می کنید ؟
                          آیا این دزدی نیست؟
                          جواب پشتیبان :
                          والله ما هیچ کاره هستیم فقط پهنای باند می گیریم ما بقی هم بر می گرده به مخابرات.
                          که البته همه ی این ها زیر نظر شرکت ارتباطات زیر ساخت هست و تمام چیزا زیر مانیتورینگ کامل هست.
                          ---
                          دزدی علنی!!!!!!!!
                          من یک چیزی بگم در این مورد

در شبکه کلا واحد محاسبات bit هست نه byte
                          در واقع به حاطر بی سوادی اساتید و معلمان کامپیوتر ایرانی ها فکر می کنند به هر 8 بیت می گن 1 بایت که خوب این از بیخ غلطه
                          byte تعریفش کوچکترین واحد قابل آدرس دهی هست
                          امروزه در اکثر معماری ها ما 8 بیت رو می گیم 1 بایت اما بدین معنی نیست که همه معماری ها هر بایتشون شامل 8 بیت باشه

حالا چرا واحد سنجش سرعت در شبکه bit اه نه byte دلیلش اینه که در معماری های مختلف هر byte ممکنه شامل تعدادی بیت باشه که با معماری دیگه فرق کنه یعنی ممکنه در یک معماری 7 بیت برابر 1 بایت باشه و در معماری دیگه ای 8 بیت برابر 1 بایت باشه
                          دلیل دیگه اینه که شما چیزی به اسم آدرس دهی در شبکه نداری در واقع آدرس دهی در شبکه با کامپیوتر هیچ شباهتی نداره و در کل مفهومشون از پایه فرق داره

پس وقتی که شما سرویس 1مگ خریداری می کنی در واقع داری سرویس 1 مگابیت خریداری می کنی 1 Mbit
                          برای این که سرعتت در معماری X86 به دست بیاد اون رو تقسیم بر 8 می کنی جون معماری X86 کوچکترین واحد آدرس دهی اش 8 بیت هست که معادل همون 1 بایت می شه در نتیجه عددی که به دست میاد می شه سرعت دانلودی که شما توی دانلود منیجر ها می بینی

اما اینی که می گن ضریب اشتراک 1 به 10 و یا 1 به 8 و ... منظور این نیست که شما باز سرعتی که بر اساس بایت به دست آوردی رو تقسیم بر 8 یا 10 و ... بکنی
                          برای سرویس 1 مگ ضریب اشتراک 8 برای مثال یعنی یک لینک اینترنت به گونه ای بین 8 یوزر پخش می شه که به طور متوسط پهنای باند هر کدوم 1 مگابیت باشه در واقع 1024/8 = 128Kbyte سرعت متوسط شما باید باشه که با توجه به این که یوزر های دیگه در حال مصرف کم یا زیاد و یا بدون مصرف هستند سرعت ممکنه تغییراتی جزیی داشته باشه
                          Last edited by 4n0nym0us; 10-26-2013, 11:45 PM.
                          I'm Not Related To Anonymous Group
                          بنده ارتباطی به گروه Anonymous ندارم

Comment

تو آلمان تا وقتی مخابرات دست دولت بود ملت هنوز با تون دایل آشنایی نداشتن!!! کار دولتیا همینه. ولی بخش خصوصی برای موفقیت تو دامنه ی رقابت سالم مجبوره سرویس بهتر با قیمت مناسب بده و تا وقتی دست دولت کوتاه و زمینه ی رقابت سالم مهیا نشده باشه دیدن سرویس قابل رقابت در ایران با کشورهای پیشرفته خیالی بیشتر نیست.

Comment

این کلیپ رو نگاه کنید جالبه :دی
                              http://www.zamanema.com/index.php/video/859
                              آنکس که بداند و بداند که بداند باید برود غاز به کنجی بچراند
                              آنکس که بداند و نداند که بداند بهتر که رود خویش به گوری بتپاند
                              آنکس که نداند و بداند که نداند با پارتی و پولش خرک خویش براند
                              آنکس که نداند ونداند که نداند در پست ریاست ابد الدهر بماند !!!

Hacking is the art of creative problem solving - Jon Erickson
                              sigpic

MY BLOG

twitter

Comment

Working...
                              X