اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتشار رایگان سامانه ی جدید اپل: او اس ایکس مَوریکس

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• انتشار رایگان سامانه ÛŒ جدید اپل: او اس ایکس مَوریکس

انتشار رایگان سامانه ی جدید اپل: او اس ایکس مَوریکس

بالاخره نسخه ی 10.9 او اس ایکس موسوم به مَوریکس ، دهمین نسخه ی سامانه عامل اپل است که به لپ تاپ ها و سامانه های رومیزی قدرت بخشیده، منتشر شد. برخلاف نسخه های قبلی، مَوریکس اولین نسخه ای است که به جای نام گذاری گربه سانان، از نام یک مکان برای آن استفاده شده و همچنین به رایگان توسط اپل عرضه شده است. مَوریکس نام یک محل موج سواری در کالیفرنیای شمالی است.

برخلاف iOS 7، سامانه عامل تلفن همراه اپل که به تازگی عرضه شد، رابط کاربری Mavericks دست نخورده باقی مانده و در عوض بر اصلاحاتی در سامانه عامل و برنامه های کاربردی تمرکز کرده است. همچنین ویژگی هایی در آن طراحی شده که طول عمر باتری را بهبود بخشیده است. در زیر مختصراً به چند برنامه ی کاربردی اشاره می کنیم:

iBooks

برنامه ی iBook در این نسخه به مک آورده شد و کتاب هایی که پیش تر از طریق آی فون، آی پد و آی پاد بارگیری کرده بودید اکنون به طور خودکار به کتابخانه ی شما افزوده می گردد. همچنین در حال حاضر بیش از ۲ میلیون کتاب در فروشگاه های iBook آماده ی بارگیری با تنها چند کلیک می باشد. به این ترتیب می توانید کتاب های مورد نظر خود را در مک باز کنید، در میان آن ها به جستجو بپردازید و حتی قسمت هایی را نشانه گذاری کنید؛ در ضمن iCloud این تغییرات را در تمامی دستگاه های شما به طور خودکار اعمال می کند. یعنی در صورتی که در آی فون خود شروع به مطالعه ی کتابی کنید، می توانید کتاب را از پایان قسمت مطالعه شده در مک دنبال کنید.

Maps

Maps نیز برنامه ی کاربردی جدیدی است که از آی فون به مک آورده شده است تا نقشه ی تمام دنیا را در رومیزی خود داشته باشید.

iCloud Keychain

با این ابزار گذرواژه هایتان ذخیره، رمزنگاری و به طور خودکار وارد می شود. به این ترتیب می توانید یک گذرواژه داشته باشید و آن را بین آی فون و آی پد خود همگام سازید و دیگر نیاز به وارد کردن این گذرواژه در هر دستگاه ندارید.

در ظاهر و کاربرد سایر برنامه ها مثل Calendar، Fider و سافاری نیز بهبودهایی حاصل شده که جزییات این تغییرات را می توانید از وب گاه اپل دنبال کنید.

من دانلودش کردم و همه امکانات جدیدش فوق العاده است ولی آی-بوک هنوز خیلی کار داره. ولی خب اسب پیشکش رو که دندوناشو نمیشمارن!

Comment

نوشته اصلی توسط b3hz4d نمایش پست ها
      من دانلودش کردم و همه امکانات جدیدش فوق العاده است ولی آی-بوک هنوز خیلی کار داره. ولی خب اسب پیشکش رو که دندوناشو نمیشمارن!
      من مک ندارم اما می خوام برای اولین بار دانلود کنم و روی لپ تاپ نصبش کنم!
      توی تورنت از همین نسخه Mavericks چند تا بود، کدوم یکی باید دانلود بشه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

Comment

نوشته اصلی توسط Relative Code نمایش پست ها
        من مک ندارم اما می خوام برای اولین بار دانلود کنم و روی لپ تاپ نصبش کنم!
        دوست من متاسفانه من مکی ام :دی
        شاید از دوستان دیگه باشن که جواب بهتری برای شما داشته باشن. منبع تورنت و سیستم عامل و نوع پردازنده تون اگه مشخص بشه شاید بتونم براتون سرچ کنم.

Comment

این اپل جز جیگر گرفته کشته ما رو با این انحصار طلبیش سیستم عاملش فقط با سخت افزار خودش بهترین پرفورمنسو میده
          ماکروسافت هم آخرش انحصار طلبی معماری رو کنار گذاشت و به آرم و.. گروید ولی این اپل معلوم نیست چه غلطی می خواد بکنه
          این نسخه های هکینتاش هم که انقدر باید پچ و کوفت زهر مار بشن که آخرش سیستم عامل فقط بیاد بالا پرفرمنس بخوره تو سرش
          یعنی ارزش نداره تو یه سیستم که سخت افزارش غیر اپل باشه نصب کنی خودت از کرده ی خودت پشیمون میشی و الکی ترافیکت رو دور ریختی
          این نسخه ها بیشتر روی سی پی یو های اینتل جواب میدن و رو لپ تاپ درصد موفقیت نصب بیشتره نسبت به پی سی
          بهترین نسخه که تو ویندوز خوب جواب میده و با iboot هم کامپتیبل هست snow leopard هستش که بدون دنگ و فنگ نصب میشه
          اگر آپدیتش کنی به فناک میره
          mountain lion هم نصب میشه ولی مشکل ناسازگاری داره باید بدون iboot نصب کنی و با چاملئون بوت کنی
          نصب بوت لودر خیلی مهمه
          چون اون بوت لودرش شبیه سازی مک رو انجام میده برای داروین و درایورها در اینجا به هسته تزریق میشن
          و همیشه به مشکل می خوره با ارورهای ****
          باز مثلا تو ویندوز میاد میگه ntdlr نیست یا بوت پاک شده مگر که از اون سخت افزارهایی تو فروم ها اعلام شده نصب کنی
          و در آخر حتما از روی فلش نصب کن از رو سی دی به ارورهای **** بر می خوری
          Last edited by codex; 10-23-2013, 10:06 AM.
          600d luc1< iM4n

Comment

شاید از دوستان دیگه باشن که جواب بهتری برای شما داشته باشن. منبع تورنت و سیستم عامل و نوع پردازنده تون اگه مشخص بشه شاید بتونم براتون سرچ کنم.
            CPU: I7 Intel
            Graphic :Nvidia 740m
            Ram : 6GB

Comment

بهتر نسخه های هکینتاش و... رو روی سیستم ها غیر اپل (بخصوص لپ تاپ) نصب نکنید به مرور زمان به سیستمتون اسیب میرسونه
              اگه میخواید روی سیستمون نصب کنید بهتره به صورت مجازی بالا بیارید
              نبوغ ، جوهر تفكر است
              آنكه ثروت خود را باخت ، زياد باخته است ولي آنكه شهامت خود را باخت پاك باخته است

Comment

..............................
                Last edited by reza1001; 10-23-2013, 10:56 AM.

Comment

مکی یا مدنی ؟! :دی
                  سیستم عامل اندروید برعکس مک تو هر سخت افرازی جواب میده.

Comment

نوشته اصلی توسط exploits نمایش پست ها
                    بهتر نسخه های هکینتاش و... رو روی سیستم ها غیر اپل (بخصوص لپ تاپ) نصب نکنید به مرور زمان به سیستمتون اسیب میرسونه
                    اگه میخواید روی سیستمون نصب کنید بهتره به صورت مجازی بالا بیارید
                    منظور شما آسیب زدن به سخت افزار چی هست لطف می کنید بیشتر توضیح بدین؟؟!!!

Comment

اهل فن بر این عقیده ن که سیستم عامل مک رو علاوه بر اینکه باید روی پی سی مجهز به پردازنده ی جدید اینتل نصب کرد، بلکه امن ترین نحوه ی نصب رو هم روی یک هارد دیسک جداگانه پیشنهاد میکنن. یه نگاهی به این لینک بنداز:
                      http://www.macbreaker.com/2013/10/in...-unibeast.html

Comment

نوشته اصلی توسط reza1001 نمایش پست ها
                        مکی یا مدنی ؟! :دی
                        سیستم عامل اندروید برعکس مک تو هر سخت افرازی جواب میده.
                        دوست من، من مکی مکی ام و برای همین میگم بیخیال این حرفا و بچسب به اندرویدت که هر چیزی رو برای طبقه ی خاصی درست کرده اند.
                        اما اگه مدنی بودم لحن پاسخم فرق میکرد.

Comment

دوست من، من مکی مکی ام و برای همین میگم بیخیال این حرفا و بچسب به اندرویدت که هر چیزی رو برای طبقه ی خاصی درست کرده اند.
                          اما اگه مدنی بودم لحن پاسخم فرق میکرد.
                          چه طبقه بندی ؟
                          الان آندروید کاربردی بیشتری نسبت به مک نداره.
                          هم تو موبایل و تبلت و هم تو دستگاها هی دیگه مثل تلویزیون و ساعت و ...
                          اون مکی مدنی هم شوخی کردم

Comment

بحث مک و پی سی، مک و ویندوز خیلی پیشتر از تاریخ تولد ماها مورد بحث و بیشتر مواقع جدل قرار گرفته.
                            چه طبقه بندی ؟
                            طبقه ای ژیان رو به بنز ترجیح میدن چونکه هر وقت دلشون خواست میتونن سقفشو در بیارن و مثلن روش یه سقف بلند تر بذارن، یا به کمک همسایه شون ورش دارن بذارنش تو پیاده رو. این همون داستان طبقه ایه که عرض کردم. برای کاربرایی که دوست دارن یه وسیله ی شیک، با دوام و قابل اتکایی داشته باشن و میرن محصولات اپل رو میخرن این دیگه مهم نیست که چند درصد مردم از یه چیز دیگه ای استفاده میکنن. مسابقه ای تو کار نیست که بیاییم آمار بگیریم. بعضیا کیفیت رو به کمیت ترجیح میدن. من از پنج سال پیش که محصولات اپل رو دارم هیچ مشکلی با هیچکدوم نداشتم و نیازی هم به جیل بریک کردن و تبدیل اونا به مشابه یه چیز دیگه ندیدم.
                            تلویزیون! تلویزیون سونی گوگل تی وی من شیش ماه یه دفعه هم روشن نیست چون اپل تی وی همه کار رو با همه ی دیوایسام میکنه. تبلت! آره حق با شماست چون تبلت های ۶۹ دلاری چینی ریخته تو بازار پر!
                            ساعت هم که لابد شما آی پادای ننو رو تا حالا ندیدید.
                            بماند دوست من سلیقه ها با هم فرق می کنن

Comment

آقا بهزاد گل خو من هم همین رو گفتم.
                              گفتم کاربرد آندروید کمتره.
                              تو پست قبل گفتم که انعطاف مک کمتر از آندروید هست نسبت به سخت افزار
                              ولی کیفیت سیستم عامل اپل بهتره.
                              حرف من و شما یکیه خووو
                              تازه من آیفون دارم.

Comment

Working...
                              X