اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رنگ بندی کابل شبکه

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• رنگ بندی کابل شبکه

ا سلام
    من میخوام یک کابل شبکه رو سوکت بزنم
    سوال من اینه ایا استاندارد رنگی که میگن حتما باید رعایت بشه ؟
    به نظر من فرقی نداره فقط باید نظیر به نظیر باشه
    درست میگم یا نه؟

برای اینکه فقط کار کنه کافیه که نظیر به نظیر باشه ولی برای اینکه بهینه کار کنه و تا ماکزیمم رنجش بازم جواب بده ترتیبش باید مثل استاندارد باشه(اگه ترتیبش رو عوض کنی دیگه twisted pair نمی شه بعد noise بیشتر روش اثر می ذاره)

Comment

twisted pair یعنی بهم تابیده شده که کل کابل از داخل بهم تابیده شده نویز نداره دیگه
      بهم تابیده شدنش بخاطر خنثی کردن بار مغناطیسیش فک کنم
      رنگ بندیش چرت دیگه

Comment

بايد استاندارد رعايت بشه.

Comment

2 تا 2 تا pair هستن بعدشم مقدار پیچیده شدنشون با هم فرق داره، می تونی 2 تا کابل که طولانی هستن درست کنی امتحان کنی خودت ببینی.

Comment

یکی از دلایلش اینکه اگه شبکه به یه مشکلی بر خورد و یکی دیگه اومد شبکه رو چک کنه و احتمالا خواست سوکتی رو تعویض کنه ، شونصد ساعت گیر نباشه که مشکل از کجاست و عمه محترم رو مورد عنایت قرار نده !
            واسه خودم پیش اومده ، رفتم شبکه ای رو چک کنم ، طبق عادت اول سوکت ها رو چک کردم که دیدم بله یکیش مشکل داره ، و بدون توجه به رنگ بندی از همونجا قطع کردم و بعد طبق استاندارد سوکت زدم اما باز شبکه مشکل داشت ! فکر کنم نزدیک 2 ساعت چت کردم رو شبکه تا آخر سر فهمیدم اون فلان فلان شده قبلی ، طبق استاندارد سوکت نزده ، بعد سوکت ها رو طبق استاندارد زدم و شبکه راه افتاد !

پیوست:این که میگن cat5 یا cat6 یعنی در هر یک اینچ زوج سیم ها 5 دور یا 6 دور به هم تابیده شده اند که به طبع هرچه بیشتر به دور هم تابیده شده باشند کیفیت کابل بالاتره و نویز کمتری میگیره که میتونی از کابل با طول بیشتری استفاده کنی بدون اینکه سیگنال لاست بشه و طبیعتا سیم بیشتری میبره که قیمت cat6 نسبت به cat5 بیشتره.

خوش باشید... ./.
            Last edited by T0RNAD0; 10-22-2013, 07:59 AM.

Comment

کابل

سلام
              بله رنگ بندیش فقط واسه مرتب بودن کاره
              اما دلیل پیچش:هر چی تعداد پیچ های کابل زوجها بیشتر باشه ارسال و دریافت سیگنالها به نحوه احسن کارشون رو انجام میدن!!!
              بر خاتم انبیاء محمـــــــــــــــــد صلوات بفرست.
              (انشالا مشکلت حل شه!)

Comment

فی نفسه رنگ بندی مهم نیست و زوج سیم ها رعایت بشن مشکلی نداره اما مشکل اساسی وقتی پیش میاد که تمام رشته های کابل شما از یک آلیاز یا یک فلز نباشند (مثلا همه رشته ها مسی نباشن) اون موقع هست که توی کیفیت و سرعت دچار مشکل می شید
                I'm Not Related To Anonymous Group
                بنده ارتباطی به گروه Anonymous ندارم

Comment

Working...
                X