اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کتابچه برنامه Wireshark برای متخصصین امنیت و اطلاعات

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• کتابچه برنامه Wireshark برای متخصصین امنیت Ùˆ اطلاعات

سلام، چند وقت پیش یک کتابچه در مورد wireshark نوشته بودم که خواستم کاملش کنم و به صورت کتاب درش بیارم! (دیدم اجازه نمی ده :D )
    و داره تو سیستم خاک می خوره... حالا بیخیال این حرفا...

این کتابچه در مورد Wireshark است و نسبتا کارتون و در استفاده از این برنامه راه می ندازه ...
    و به صورت خیلی ساده و کوتاه بیشتر مفاهیم مورد نیاز برای کار با این ابزار رو به شما ارائه می ده...

حدود 12 ساعت زحمت پشت همین 60 صفحه هستا :D
    تشکر کنید! خسته نباشیدم بگید )))))))

دانلود
    انقدر نشد چشمه از پاسخ سنگ سرد، به رفتن در اسِتاد و اِبرام کرد
    بسی کَند و کاوید و کوشش نمود، کز آن سنگ خارا رهی برگشود
    ملک الشعرای بهار
    My Blog : c3phalex1n.blogspot.com

سایت جنبش مصاف، علی اکبر رائفی پور : http://masaf.ir
    خدا خیرش بده واقعا، تا حالا ندیده بودم کسی اینقدر برای جوُنا زحمت بکشه.

احمق خر بی شعور گاو
    بازم تشکر نیاز داری؟

Comment

نوشته اصلی توسط k1ll3revil نمایش پست ها
      احمق خر بی شعور گاو
      بازم تشکر نیاز داری؟
      مرسی از شما!
      998580_370466213081248_960981468_n.jpg
      Last edited by c3phalex1n; 09-19-2013, 01:00 PM.
      ملک الشعرای بهار

Comment

به جان خودم 667 صفحه کتاب دانلود کردم 4 مگ بود . این 60 صفحه چیه 10 مگ
        آب طلب نکرده، همیشه مراد نیست گاهی نشانه ایست که قربانی ات کنند... !

Comment

نمی دونم واقعا چرا با Word پی دی اف می کنم حجم اینقدر می ره بالا!
          چی کار کنم پی دی اف کم حجم شه؟!
          ملک الشعرای بهار

Comment

قسم خورده بودم چیز رایگان دادی باز فحش نثارت کنم
            تاپیکش یادم نمیاد ولی جملش یادم هست گفتم میلاد به گوره من خندیده چیز رایگان بده دیگه!
            الانم خودت باعث شدی اینجوزی ازت تشکر کنم
            یک هفته برای مواردی که گفتم نهایتا وقت داری!
            بعدش روی سگم رو که دیدی
            Last edited by k1ll3revil; 09-19-2013, 01:06 PM.

Comment

نوشته اصلی توسط k1ll3revil نمایش پست ها
              قسم خورده بودم چیز رایگان دادی باز فحش نثارت کنم
              تاپیکش یادم نمیاد ولی جملش یادم هست گفتم میلاد به گوره من خندیده چیز رایگان بده دیگه!
              الانم خودت باعث شدی اینجوزی ازت تشکر کنم
              یک هفته برای مواردی که گفتم نهایتا وقت داری!
              بعدش روی سگم رو که دیدی
              بابا اینکه کتاب نیست! این مثل یک مقاله است! بیام برای 60 صفحه پول بگیرم؟!

بعدشم اگه نیت شر داری که به خودت مربوطه، ولی اگه نیتت خیره یه تشکر درست میکردی،
              بعد تو پیغام خصوصی این ها رو میگفتی نه اینکه جلو رو همه ...
              در ضمن من از مطالب بقیه استفاده رایگان کردم، الان میخوام بقیه هم استفاده کنن، چرا ناراحت میشی ؟
              Last edited by c3phalex1n; 09-19-2013, 01:32 PM.
              ملک الشعرای بهار

Comment

ممنون میلاد ...
                در مورد نظر آقا سهیل منم موافقم که نباید هر چیزی رو مجانی داد ولی نه دیگه این ... الان تو نت بالای 10 نوع شما میتونید کورس آموزشی همین کوسه سیمی رو پیدا کنی...
                اما برای برخی ابزار ها یا کتاب ها (مثل همین کتاب متاسپلویت) باید کاربر پول خرج کنه حدقل حق الزحمه نویسنده جبران بشه (البته ارزش شیر کردن علم فراتر از مادیات هست این نظر شخصی منه) با اونی هم که تو شیر کردن اطلاعاتش مشکل داره مخالفم چون همه از شکم مادرشون که نیاوردند خود اون طرف هم از یکی یاد گرفته همه چیز رو که خودش کشف نکرده پس بهتره تا میتونه شیر کنه تا آیندگان هم استفاده کنند ...

یکی از مشکلات بزرگ جامعه سایبری اینه که طرف اکسپلویتی یا یک ابزاری افتاده دستش اسم پرایویت هم گذاشته روش و ... کسی نیست بگه اونی که اینو نوشته میتونسته اصلا عمومی نکنه وقتی رسیده دسته تو دیگه پرایویتش چیه چسبوندی بهش ...
                به نظر من گاهی اوقات باید همچین کتابچه هایی رو نوشت منظورم تنها میلاد نیست منظورم همه فعالان تو این زمینه هست حداقلش آینده گان منابع فارسی در اختیار دارند ما که نداشتیم کلی بابتش زحمت کشیدیم حداقل راه رو واسه بعدی ها آسون کنیم ...

شرمنده به خاطر پست اسپم
                موفق باشید.

سکوت باغ انديشه هاست.

Comment

نوشته اصلی توسط LEGEND نمایش پست ها
                  ممنون میلاد ...
                  در مورد نظر آقا سهیل منم موافقم که نباید هر چیزی رو مجانی داد ولی نه دیگه این ... الان تو نت بالای 10 نوع شما میتونید کورس آموزشی همین کوسه سیمی رو پیدا کنی...
                  اما برای برخی ابزار ها یا کتاب ها (مثل همین کتاب متاسپلویت) باید کاربر پول خرج کنه حدقل حق الزحمه نویسنده جبران بشه (البته ارزش شیر کردن علم فراتر از مادیات هست این نظر شخصی منه) با اونی هم که تو شیر کردن اطلاعاتش مشکل داره مخالفم چون همه از شکم مادرشون که نیاوردند خود اون طرف هم از یکی یاد گرفته همه چیز رو که خودش کشف نکرده پس بهتره تا میتونه شیر کنه تا آیندگان هم استفاده کنند ...

یکی از مشکلات بزرگ جامعه سایبری اینه که طرف اکسپلویتی یا یک ابزاری افتاده دستش اسم پرایویت هم گذاشته روش و ... کسی نیست بگه اونی که اینو نوشته میتونسته اصلا عمومی نکنه وقتی رسیده دسته تو دیگه پرایویتش چیه چسبوندی بهش ...
                  به نظر من گاهی اوقات باید همچین کتابچه هایی رو نوشت منظورم تنها میلاد نیست منظورم همه فعالان تو این زمینه هست حداقلش آینده گان منابع فارسی در اختیار دارند ما که نداشتیم کلی بابتش زحمت کشیدیم حداقل راه رو واسه بعدی ها آسون کنیم ...

شرمنده به خاطر پست اسپم
                  موفق باشید.
                  خدایش منم اوضای مالیم الان اینقدر زاقارته که اصلا گفتن نداره، خودت که در جریانی...!
                  و بدم نمی آد برای کارام یک پول بخور نمیر به دستم برسه!
                  پدرم ورشکست شده! خودم هم که خرج دانشگاه و برو و بیا دارم و...! اصن یه وضی! کلا حوصله درد و دل ندارم!
                  اما خودم هم لنگه پولم، با این حال برای کاری پول می گیرم که ارزش پول گرفتن داشته باشه!
                  60 صفحه کتابه که کلا حساب کنی نهایتش 15 ساعت طول کشیده ترجمه اش!
                  گرچه همینم پدر چشم و فکر آدم و در می آره.
                  و می تونستم تو این زمان یک کتاب دیگه بخونم و علمم و زیاد کنم.
                  اما واقعا ارزش نداره بابتش پول گرفت.
                  والا من خودم کسی بودم که می گفتم نباید هر چیزی رایگان دست افراد قرار بگیره.
                  ملک الشعرای بهار

Comment

فکر نمی کنم این مقالات ارزش اینو داشته باشه بفروشی نه اینکه بگم سطح علمی مقاله پایینه نه

اما قرار نیست دیگه کلا مقاله نویسی رو و آموزش رو قطع کنیم و به هیچکس آموزشی به زبان فارسی ندیم و بابت هر چیزی پول پول کنیم

چرا چونکه یک سری آدم احمق بیشعور میان مقاله رو می خونن و بعد میان یا برای خودتم شاخ میشن و یا میان پشتت حرف می زنن و می خوان یکجوری ضایع کنن آدم رو که موفقم نمیشن اینکه یارو میره این مقاله رو هم می خونه و از طریق اون پول در میاره هم یک بحث جداست

قرار نیست احمقیه اونها به ما هم سرایت کنه و یا باعث بشه که دیگه هیچ آموزشی رو به ملت ندیم

آموزش ها تو بده و بعضی موارد رو رایگان کن که تونسته باشی زکات علمتم داده باشی
                    ...

Comment

لینک مشکل داره.

Comment

همه تونو باید گرفت داد دست جوکر تا ببره سمت webamooz.ir و پشت صحنه

Comment

سلام
                          مقاله Wireshark خوب بود و چند تا سوال برام پیش اومد لطفا نوضیحاتی در موردشون بدید
                          1.تفاوت Wireshark با برنامه های دیگر اسیف بصورت کلی و جزیی توی چیه؟
                          2.پاکتی که شامل مثلا متن پسورد از طرف کلاینت به سرور ارسال میشه چطور تشخیص بدیم یعنی محتوای داخلش رو واضح ببینیم؟

مرسی

1. Wireshark از نظر من با دیگر برنامه ها تفاوتی نداره! و حتی در برخی از انجام عملیات های تحلیلی Wireshark خیلی بهتر نسبت به بقیه عمل می کنه!
                          a. روی تمامی پلتفرم ها می تونید اجراش کنید.
                          b. تحلیل آماری هم به شما ارائه می ده
                          c. قابلیت مونتاژ مجدد بسته ها رو داره
                          d. بسته های پرتکل های گوناگون رو با رنگ ها متفاوت هایلات می کنه.
                          e. قابلیت تبدیل پرتکل را هم به کاربر ارائه می ده.
                          Ùˆ...............

2. برنامه Wireshark دارای یک پانل هست با نام پانل بایت های بسته، توی اون پانل بایت های محتوایی بسته ها در قالب هکسادسیمال نمایش داده می شه.

اگر همین 60 صفحه رو می خوندید این سوالات و نمی پرسیدید
                          Last edited by c3phalex1n; 09-21-2013, 05:06 AM.
                          ملک الشعرای بهار

Comment

کتابچه خوبی بود اما بعضی وقتا زیادی وارد جزییات میشی
                            برای مثال اومده بودی در مورد حجم مورد نیاز و نمیدونم مراحل نصب توضیح داده بودی، اونم با کلی جزییات، به نظر من نیازی به اینا نیست و باید وقتتو بزاری روی ریز کاری های مهمتر
                            البته بازم به خاطر زحمتی که کشیدی ممنون ;)
                            ! Security is never Complete

Comment

فایل برای دانلود نیاز به یوزرنیم و پسورد داره چطوریه؟

Comment

Working...
                              X