اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دولت استفاده از ویندوز را ممنوع کرد ؟

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوباره یک مشت پ.ل بی زبون حروم میشه بعدش دولت بعدی میاد طرح ها رو لغو میکنه

Comment

ریدوم به عقل ناقص طراح مبارکش...
      وقتی یه ببو گلابی که دیپلم خیاطی، کاردانی تربیت بدنی، کارشناسی ناپیوسته آبیاری گیاهان دریایی، ارشد حقوق دانشگاه آزاد واحد دارغوزآباد علیا خونده (اونم با کلی سوء استفاده از روابط و پارتی بازی از قبولی تا فارغ شدنشون از دانشگاه گل گرفته شده مذکور)، که اونوقت فرق Enter رو با Internet و Ethernet نمیفهمه، بعد میان بعنوان کارشناس انفورماتیک اداره بوووووق میزارن بایدم از این طرح ها بدن، جالبترش اینجاست کسانی از طرح های داده شده توسط چنین آدمایی خوششون میاد و به به و چه چه میکنن که اصلا نمیدونن کامپیوتر همون رایانه است که توی نامه ها مینویسن براشون(عجب ).... یارو یابو رو گذاشتن بعنوان کارشناس تجزیه و تحلیل سیستم ها فرق Word رو با Excell نمیدونه، اونوقت رئیسش اسم MS Project رو پیشش میاری یه جوری نگات میکنه که انگار آدم فضایی جلوش وایساده()... برای کارکردن توی چنین اداراتی فقط چیزی به نام حماقت لازمه... کلا وضعیت ادارات ما خرابتر از اونیه که بخوایم براشون دل بسوزونیم...
      باورکنید تحمل چنین آدمایی من یکی روکه پیر کرده...
      حرف دلتون رو کسی گوش نمیده، خودتونو با فکر کردن به این احمقها پیر نکنید. تنها راه نجات اینه که مثل بقیه به جاهایی مهاجرت کرد که اینجور آدمایی رو توش راه نمیدن...

موفق باشید.

the quieter you become, the more you are able to hear

Comment

قبلا یکبار این داستان مطرح شده بود
        وقتی دیدن همه توش موندن بیخیال شدن

داستان سیستم عامل ملی یادتونه ؟؟
        هزار مدل داستان از کنارش درومد

ولی چه حالی بده
        آی بزنن بترکیم
        Emperor Hacking Team

سکوت در جای جای مکتوبات مقدسشان به چشم می خورد و خیانتها در پی هم. اگر با آنها باشی چه خوب است.
        عاشقانه تو را بر مکتوباتشان می پذیرند و هنگامی که می خواهی با آنان نباشی ، خون تو را از آب چشمه های کوهستان گوارا تر می پندارند!

آدرس توئیتر من:https://twitter.com/#!/iM4n_

به صفحه شبگرد در فیسبوک بپیوندید
        http://www.facebook.com/groups/shabgard

تیم Emperor عضو جدید میپذیرد ! برای اطلاعات بیشتر با خودم تماس بگیرید

sigpic

Comment

خب دوستان هرچی دارین رو کنین!! Local root , Rootkit ,Shell و .... از الان نیازمند شدیم
          ....

Comment

الان تکلیف اون انتی ویروس بومی 4 میلیارد تومنی برای نهادها چی میشه که چند ما پیش ساختن اقا دیگه همه چیز لینوکس شد پول پس بدین حالا

Comment

شریف چند میلیارد گرفت لینوکس رو فارسی کرد ؟!
              فک کنم این پول رو به لینوس توروالدز میدادیم واسمون سفینه میفرستاد به مریخ :دی
              آنکس که بداند و بداند که بداند باید برود غاز به کنجی بچراند
              آنکس که بداند و نداند که بداند بهتر که رود خویش به گوری بتپاند
              آنکس که نداند و بداند که نداند با پارتی و پولش خرک خویش براند
              آنکس که نداند ونداند که نداند در پست ریاست ابد الدهر بماند !!!

Hacking is the art of creative problem solving - Jon Erickson
              sigpic

MY BLOG

twitter

Comment

بازار اکسپلویت های کلاینت ساید لینوکسی که 1 قرون نمیرزید دیگه از این به بعد خدا تومان قیمت داره !
                ولی نامردا چون دیر میگن و خبر میدن ، بابا این همه این آمریکایی های خوان خوار نشستن واسه ویروس جدید مثل استاکس نت کد زدن و باگ ویندوزی استفاده کردن ولی حالا همه چی دود شد رفت هوا ؟
                یک سوال ؟ به نظرتون این کار در چقد احتمال صورت میگیره ؟ در حالی که هنوز سیستم های خفنشون که تو نیروگاه بوشهره از ایکس پی استفاده می کنه یا از سیستم صنعتی اسکادا که واسه زمان طاغوت (زمان شاه) یا همین عابر بانک ها که رو ایکس پی یا همون سیستم های دیگه بانکی که هنوزم روی ویندوز 98 کار می کنن و خیلی جاها که هنوز دستی هست و حتی به تکنولوژی کامپیوتر هم نرسیدن ! بابا ملت شما همه تهران رو میبینید که پایتخت و تازه از ایکس پی و 98 استفاده می کنند.
                بیایید شهرستان هارو ببینید که بیشتر جاها هنوز رو کاغذ و به صورت دستی و کارمنده عصر که میشه پرونده هارو میزاره تو بقچش و میزاره زیر بغل میبره خونه و فردا دوباره میارتشون . همیشه گفتم که ایران امنه از لحاظ کامپیوتری ! چون بیشتر جاهاش به تکنولوژی به اسم رایانه نرسیده چه برسه بخواد هک بشه .

من رفتم وزارت نیرو ، بخش توانیر و برق کل کشور که سیستم برقی که از سد ها به وجود میاد و میره تو نیروگاه ها ، توسط یه سیستمی اداره و کنترل میشه که سیمولیتر روشه و ریموت کنرل میشه کارها باهاش ، باور کنید خیلی خفن و عجیب بود و فکر کردم که لینوکس و یا دیسترو از خانواده جنتو هستش بعد دیدم ویندوز ، ویندوز 98 مثل ویندوز 8 بود نسبت بعش ، فکر کنم اولین ویندوز بود که بیلی جون روش کار کرده بود و برای تست داده بود اونجا ، ماوس لازم نبود و کیبورد داشت که روی دکمه های نیم کیلو چرک بود که اگه باد میومد با سنگینی چرک یکی میشد و الکی دکمه اینتر زده میشد و یهو میدیدی برق یه جا قطعه :دی
                حالا این و لینوکسی می کنید ؟ یه مدت طرح زدن که همه کارمندا باید icdl (به قول ملت غیر کامپیوتری adsl) یاد بگیرن که نصفشون پول دادن و دوره رو همینجوری گذروندن و نصف دیگه تر زدن .

بدبختی ایران اینه که مسئول زیاد داره و هرکی که مسئوله ، شب قبلش تو مستراح در حال ... بوده و رفته تو فکر ، به اون مغزه فندقیش فشار میاره و یه ایده میزه به قول خودش و فردا تو بیرون ایدشو میگه و یهو میبینی تصویب می کنن ، چون اون آخونده که تو مجلسه یا همچین جایی چه میدونه لینوکس کردنیه یه خوردنی و تصویب میکنه ، و خبر گذاری ها هم گندش میکنن که میبینن بابا اون مسئول که این ایده رو زده ، در اصل تو مستراح نریده ، تو مخش ریده با این ایده زدناش و بعد 2 ماه باطل میکنن ، حالا اگر مستراحش با بروبکس یکی بود این ریده شده رو گلاب میزنن که دوباره پاکیزه بشه و ادامه میدن چون سود براش داره ، چرا ؟ چون رفیق آقا بیرون یه شرکت کامپیوتر داره که بیشتر توش سبزی خورد میکنن واسه قرمه سبزی تا کامپیوتر و بر اساس اینکه شرکت رزومه عالی داره و در بین شرکت های ایرانی موفقه و دارای شماره اینفورماتیک کشورری از سازمان مققرات و تنضیمات رادیوئی داره ، پس جایز هست که مناقصه و مزابده رو بدون هیچ رقبای کاری بدن به ایشون و مبلغ قرارداد را چند برابر میزنن چون هزینه تجهیزات داره ، مثل لینوکس و کردن اون برای بومی سازی ، در کل واسه همه چیز اول میرینن ، اگر نشد که بخورن یا پوله خوردنش در حد 33 هزار میلیارد نبود ، اون ریدنی رو مثل گربه روس خاک میندازن و شتر دیدی ندید و اگر هم موقعیت شد ، بازم مثل گربه میپرن روش و بعد از یه مدت که دیدن ریدن و اصلا با این کارمندای نخبشون نمیشه این رو پیاده سازی کرد ، دوباره مثل گربه در میرن یا خودشون رو بی مقصر میکنن ، در کل ما الکی وقت تلف میکنیم اینجا واسه این جور چیزا ، چون بلا نصبت همه (خودم رو میگم در مرحله اول) نه سر پیازیم نه ته پیاز نه گربه ایم نه اون کارمند نخبه نه آقای ریدنی هستیم نه رفیق موفقش تو اینفورکاتیک و حتی خود اون عنه هم نیستیم که یارو داره ....
                به خدا دلم پره از اینکه این همه مثل اینجا بیکارن ، اونوقت برای فارسی کردن لینوکس کلی پول میدن و یا یه شرکت میاد کار دزدی رو به عنوان بومی سازی میده بیرون و کلی پول مفت میزنه به جیب و از رو هم نمیره و میگن موفقه .
                نمیگم آسونه اما یعنی تو کل ایین ایران نمیشه یه سیستم عامل بسازن ؟

پیوست : ببخشید که کلمات زشت زیاد استفاده کردم چون یه خورده از یه سری چیزا دلم پر بود واسه همین بود ، بازم معذرت
                www.Ragvel.com

www.Ahon.ir

Comment

تکبیر
                  یکی دیگه بیاد خالی کنه که حرف زیاد هست

یادمه چند سال پیش وسط مدارس از آموزش پرورش بخشنامه اومد که فنی حرفه ای ها باید لینوکس تدریس بشه
                  حالا رفتیمن کتاب ها را تهیه کردیم هفته بعد معلم اومد درسمون بده
                  فقط چندتا سیستم واسه 27 نفر دانش آموز لینوکس شده بودن
                  معلم برگشت گفت: خب بچه ها بیاین روی این کلاه قرمزی کلیک میکنم
                  من :o
                  بچه زرنگا :|
                  بچه های آخر کلاس =)))))))
                  سیستم عامل Redhat :|
                  تاریخچه لینوکس :|
                  خود سیستم ))))
                  شرکت redhat و کارکناش :|
                  ویندوز D:
                  موس و کیبورد )))))
                  معلم ^-^
                  هیچی یادمه فقط همون روز را یه ذره لینوکس درس داد قبلش هم از تاریخچه لینوکس برامون گفته بود و ما هم به توصیه معلم دیگه کتاب لینوکس را باز نکردیم و برگشتیم سر ویندوز
                  حالا این ها چجوری می خوان لینوکس را بیارن رو دور دیگه نمی دونم.
                  Last edited by dintic; 09-10-2013, 06:56 PM.
                  Not. I'm not tired

Comment

چند سال پیش اومدن تو بعضی بانک لینوکس نصب کردن به طور آزمایشی . تو شبکه کردنش موندن . مهدی بهم زنگ گفت قضیه این و .... فلان

رفتم یکی از کارمنداشون که یه کم حالیش بود شبکه کردن یادش دادم . خو بقیه میخواستن چکار کنن . باید تمام کارمنداشون عوض میکردن و یا کلاس لینوکس میزاشتن .

حالا شاید هم اجرا شد . خدا رو چی دیدن خدایا
                    (◕‿◕)

Comment

اینا فکر میکنن چون ویندوز مال آمریکای جهان خواره بهش نفوذ میشه نمیدونن اگه اوپن سورس بشه چه اتفاقاتی می افته
                      تو بحث اکسپولیتینگ خوب تو لینوکس دستت بازتره
                      هنوز که هنوزه uac عمه ی آدمو جلوی چشات میاره یا همون امضای دیجیتال درایورها
                      به درک لینوکسیش کنید تو فروم ها دنبال درایور و پچ کردنش بی افتید اون وسط هم یهو یه اتفاقات جالب می افته
                      البته به پیشرفت حجت السلام سیملینک (دهنت سرویس) کمک شایانی می کنه
                      ldap تو ک.ن اون کسی که لیاقت اکتیو دایرکتوری رو نداره والا خوشی زده زیر دلشون
                      600d luc1< iM4n

Comment

تمامی پست های بچه ها رو خوندم ، خداکنه یکی پیدا بشه که حرف و درد و دله ما جونای رو بفمه ، که ازمون بپرسن چی خوندی باغرور سرمون رو بالا کنیم و بگیم برنامه نویسی ، آی تی و ...چیزهای که به علم بی پایان کامپیوتر ختم میشه نه اینکه در جوابت بگه این رشته که مال بچه تنبل هاست.!!!!!
                        و در آخر از چیـــــــــــــ براتــــــــــــ بگمـــــــــــــــــ ؟؟؟؟؟؟؟؟

Comment

تا حالا اره تو ماتحت تون رفته؟
                          این ویندوز مفت و که 15 ساله کرک شده میریزید نکست نکست نکست میزنید پزشو میدید با این همه مستند و متخصص و داکیومنت حال ندارید یه آپدیت ساده کنید در سیستم ها یا اگه آپدیت کنید سیستم ..... شرکت چرندیات نرم افزار میره هوا ، این ویندوز الان نقش اره رو ایفا میکنه برادران عزیز در ماتحت ، بعد با این اوضاع مدیریت محور 1 روزه 2 ماهه حد اکثر 4 ساله در ایران و رقابت دولتی با بخش خصوصی یا بخش خصوصی کاملآ رانتی و نه دانش بنیان، فکر کردید این میره میشه ویندوز؟ یا چمیدونم سرچ انجین ملی . جا داره از یه ضرب المثل دیگه هم استفاده بشه که تونسته باشم ناراحتیمو ابراز کنم: آب قطعه ، نرینی!
                          حرف مفت تحویل ملت ندید.
                          ...

Comment

اگه قرار باشه لینوکس بیاد مجبورن تمام آقا زاده ها بیرون بشنو

به نظرتون میشه؟؟!! ))))))))))))))))

Comment

مهاجرت به لینوکس در دولت تدبیر و امید

مهاجرت به لینوکس در دولت تدبیر و امید

وقتی خبر از کابینه دولت امید و تدبیر باشه که «دولت استفاده از ویندوز را ممنوع کرد/ لینوکس؛ مورد تایید است» همه چیز یکهو خیلی ناامید کننده می شه.

این استدلال کاملا درسته که مشکل کشور ما یک دونه قفل نیست که یک دونه کلید بتونه بازش کنه. حالا می خواد این کلید احمدی نژاد محرومِ محروم پرستِ تایید شده در خواب فلان مرد خدا باشه (البته تا وقتی تلویزیون می گفت «افراد! احمدی نژاد خوبه» و نه زمانی که دستور رسید که «افراد! احمدی نژاد بده.») چه کلید دست روحانی باشه یا هر کس دیگه. واقعیت اینه که اگر می شد با آوردن یک نفر از داخل هر سیستمی اون سیستم رو اصلاح کرد، خب حداقل پنجاه درصد کشورها الان عقلشون رسیده بود و بهشت شده بودن (:

اما برگردیم به لینوکس.. این مصوبه حداقل به این شکل مسخره است. اول اینکه خبر رو شبکه خبر به نقل از مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان اعلام کرده که گفته «بر اساس آخرین مصوبه هیات دولت، تمام دستگاه های دولتی باید برای اجرای طرح مهاجرت برنامه مناسبی تدوین کنند» و البته اضافه شده که «هم اکنون تمامی ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح کشور در همه سیستم های خود از لینوکس استفاده می کنند و دیگر ویندوز در این مجموعه ها مورد استفاده قرار نمی گیرد.» و بعد هم سعی کرده کمی مفهوم نرم افزار آزاد رو توضیح بده.

کلیت جریان خوبه که بیایم روی لینوکس و دولتمردان بدونن لینوکس و نرم افزار آزاد چیه و چرا مهمه و غیره ولی گریه دار اونجاست که یک مصوبه از گروهی که فیگور اصلاح وضعیت خراب و مقابله با دروغگوی عزیز سابق رو دارن بیاد بیرون که متخصص*ها بدونن مهمله. اگر واقعا دولت استفاده از ویندور رو ممنوع کرده کار بسیار مسخره ای کرده. کشورهای صنعتی مثل آلمان ، شهر به شهر شروع می کنن بررسی و تلاش برای اینکه یک سازمان رو مهاجرت بدن به لینوکس و با کلی دردسر روبرو می شن. شرکتی به عظمت نوکیا زیمنس سعی می کنه فقط یک دفترش رو مهاجرت بده به لینوکس (و به دلیل مقاومت مردم در برابر تغییر، مشکلات سازگاری با فایل*های قدیمی، نیازهای خاص به نرم افزارهای خاص، عدم توان ساپورت فنی کسانی که قبلا ویندوز رو ساپورت می کردن و …شکست می خوره).

اگر هم فقط یک طرح است که خواسته در شش ماه سازمان ها نظر بدن، خبرگزاری مهمل گفته و از اونطرف اصولا چرا این مصوبه در جمع های تخصصی مطرح یا خبررسانی نشده؟ بیشترین جنبه پر رنگ این طرح برای من اینجاست که یکسری آدم که به موضوعی علاقه دارن یکسری آدم غیرمتخصص در این زمینه که قلم نوشتن مصوبه دستشونه رو دوره کنن و بگن فلان چیز رو بنویس که خیلی مهمه و اینها هم در جلسه ای که نشستن، اونو تصویب کنن – درست در تقابل با اینکه چنین طرحی در جمع های بزرگتری مطرح بشه و فکر شده تر و تحقیق شده تر و با دیدی گسترده تر به نظر کسایی که قراره امضاش کنن برسه.

درسته که لینوکس برای من جذابه و در کل از توجه بهش خوشحالم ولی این طرح به نظرم به نظرم مهمله چون نه به تجربیات قبلی نگاه کرده، نه شفافه و نه در مسیر درست.

منبع

Comment

اسکرین شات از شرکت مخابرات: آیا برای مهاجرت به لینوکس آماده ایم؟

اسکرین شات از شرکت مخابرات: آیا برای مهاجرت به لینوکس آماده ایم؟

دیروز پریروز مطلبی نوشتم در مورد ایده شتابزده «مهاجرت همه چیز به لینوکس» در دولت تدبیر و امید و این بحث که اینجور حرف ها ثابت کننده همینه که مشکل کشور یک نفر نیست که هشت سال پیش تلویزیون گفته بود باید بگیم خوبه و الان تلویزیون گفته بگیم بده.

مهاجرت به لینوکس تقریبا شبیه اینه که یک کشور که توش ماشین ها در سمت چپ حرکت می کنن، تصمیم بگیره کاری کنه که ماشین ها از طرف راست خیابون برونن. اینکار ذاتا هیچ مشکلی نداره ولی اجرا کردنش در شرایطی که همه دارن در سمت چپ حرکت می کنن و همه علامت ها برای اون درست شده و مردم همه اونجور رانندگی رو یاد گرفتن، کار بسیار پیچیده ای است.

اینم اسکرین شات از شرکت مخابرات؛ وقتی که می خوایم ای دی اس ال درخواست بدیم:

tct.ir_.png

این بخش درخواست ای دی اس ال است. حالا فرض کنین بخوان مثلا سیستم حضور غیاب اداری ای که روی اسکپلورر ۶ درست کردن رو با لینوکس سازگار کنن. می دونین که من موافق این برنامه هستم ولی حرفم اینه که باید برنامه ریزی شده تر، معقول تر و منطقی تر زده باشه تا حس کنیم که واقعا تدبیر و امید در کاره.

منبع

Comment

Working...
                                X