اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام زبان برنامه نویسی را پیشنهاد می کنید ؟

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• کدام زبان برنامه نویسی را پیشنهاد Ù…ÛŒ کنید ØŸ

فکر کنید قراره یه کسی یه سرویس جدید راه اندازی کنه ... مثلا فرض کنید یه جستجوگر یا سرویس میل یا بلاگ ...
    خب حالا اگه شما برنامه نویس باشید، کدوم زبان رو انتخاب می کنید ؟
    ملاک خودتونو هم بگید ...

اتتخاب من :
    PHP + MySql

دلیل :
    Open source بودن
    قدرت
    سرعت
    سادگی
    ....................................

PHP
    انعطاف پذیری بالا, opensource, کلا من نشده تاحالا با PHP مشکل داشته باشم درواقع هرکاری خواستم باهاش کردم.

Comment

با هر کدوم که پروژه بطلبه ! Asp هم به اندازه Php قدرت و انعطلاف و سرعت داره !
      اونایی هم که میگن چون php رو لینوکس سریعتر اجرا میشه بهتره چرت میگن ! ( میگید نه سرعت Win8 رو با Ubuntu مقایسه کنید )
      میمونه بحث OpenSource و اینااااا که تو ایرا سرش گرده :دی !
      ندامتگاه شبگرد !

Comment

با نظرMokhles کاملا" موافقم ؛ نسبت به پروژه زبان برنامه نویسی تعیین میشه وگرنه هرکدوم قابلیت های خودشون رو دارن
        و اینکه باید ببینید کدوم زبان رو بیشتر بلدید چون مثلا" اگر کسی به من پروژه بده که انجام بدم اگر قرار باشه با زبان پیش فرض خودم بنویسم شاید 6 ماه طول بکشه ولی اگه قرار باشه فقط به خاطر سرعت برم سراغ ++C مسلما" این زمان بیشتر میشه و این اصلا" به صرفه نیست
        sigpic

Comment

مخلص جان چه ربطی داره
          خوب من هم میگم سرعت اوبونتو از سرعت ویندوز 2000سرور بیشره
          شما چرا ویندوز هشت رو با اوبنتو مقایسه می کنی
          یا چرا ویندوز سرور ار تو 2008 چرا نمیای با دیسترو های دیگه لینوکس مقایسه کنی
          مقایسه تون ناهمگنه به اسطلاح تاپ ترین ورژن ویندوز رو دارید با یه دیسترو متوسط رو به پایین لینوکس مقایسه می کنید
          اون وب سروری که بخواد روش اوبونتو نصب بشه معلومه وضعش چیه اصلا وب سروری که سنت اوس (رد هت گرونه مگرنه ردهت اوله)نباشد وب سرور نیست
          اینم حرف من که یه چیزی شبیه حرف خودتون
          الان اکثرا وب سرورهای تاپ سنت اوس و رد هتند حالا ویندوز هشت یا 2012ویندوز سرور حرفی برای گفتن داره
          --------------------------------------------------------------------------------
          asp هم خیلی بهش تخفیف داد تهش یه سی ام اس دیگه از این غلطا بهش نیومده
          پی اچ پی بچه ی خوبیه
          جاوا خیلی خفنه یه بنده خدا می گفت سر ارتباطش با اوراکل اپیلاسیون شد

بعد مگه دوغه که شما هموشنو می خوای با یه استراتژی بری
          هر کدوم ازاون سرویس ها یه نیازیهایی دارند و بسته به گستردگی و نوع خدمات
          مثلا شما تو سرچ اینجین اگه یوزرات تعدادش بالا باشه خوب مای اس کیو ال جواب نمیده انقدر تعداد کانکشن ها با دیتابیس زیاد میشه که می پوکه
          Last edited by captain 8l4ck; 08-21-2013, 01:16 AM.
          600d luc1< iM4n

Comment

درضمن پی اچ پی cross platform هم هست که یک مزیت نسبت به ASP داره.
            تو PHP قابلیت هایی مثل FTP و data compression و XML و MD5 و کلا encryption و email و ... وجود داره که تو ASP حتما نیاز هست پکیج های third-party نصب بشه براش که مفتی هم نیست.
            تو سرعت هم ازونجایی که ASP معماری COM based داره کند ترش میکنه نسبت به PHP که از memory خودش استفاده میکنه.

Comment

http://www.shabgard.org/forums/showt...8A%D8%B3%D9%8A

قبلا بحث شده فقط این پستی که لینکشو دادم به دعوا نکشونید حیفه تو همین پست بحث کنید
              ...

Comment

نوشته اصلی توسط captain 8l4ck نمایش پست ها
                مخلص جان چه ربطی داره
                خوب من هم میگم سرعت اوبونتو از سرعت ویندوز 2000سرور بیشره
                شما چرا ویندوز هشت رو با اوبنتو مقایسه می کنی
                یا چرا ویندوز سرور ار تو 2008 چرا نمیای با دیسترو های دیگه لینوکس مقایسه کنی
                مقایسه تون ناهمگنه به اسطلاح تاپ ترین ورژن ویندوز رو دارید با یه دیسترو متوسط رو به پایین لینوکس مقایسه می کنید
                عزیر من دوتا از بهترین ورژن های دسکتاپ رو مقایسه کردم . مگه غیر از اینه که Ubuntu محبوب ترین ورژن دسکتاپ لینوکس هست ؟

asp هم خیلی بهش تخفیف داد تهش یه سی ام اس دیگه از این غلطا بهش نیومده
                از اون حرفا زدیاااااا !!! به عنوان مثال Blogfa که تقریبا 8-9 سال هست که از سایت های پربازدید ایران یه نمونه خوب از از قدرت و قابلیت های Asp و ویندوز هست !
                ویندوز تنها مشکلش رایگان نبودنش هست ! و دیگر هیچ !

الان اکثرا وب سرورهای تاپ سنت اوس و رد هتند حالا ویندوز هشت یا 2012ویندوز سرور حرفی برای گفتن داره
                به نظر شما اگه ویندوز سرور 2012 رایگان بود بازم وضعیت اینطور بود ؟

این رو هم بگم که از نظر من Php و Asp هر دو در مقابل Framework بی نظیری چون Django نقش خایه های باقر رو ایفا میکنن ))
                در کل بیشتر موارد ذکر شده سلیقه ای میباشند !
                Last edited by Mokhless; 08-21-2013, 04:44 AM.
                ندامتگاه شبگرد !

Comment

این بحث ها همیشه حاشیه داره چون هر کسی هر چیزی رو بلده معمولا سنگ اون رو به سینه میزنه . باید برید توی کار و توی پروژه ببینید!! به عنوان مثال یک نرم افزار اتفاقات قرار بود پیاده سازی بشه چیزی در حدود 100 کاربر با دسترسی ها و ... به این سیستم 24 ساعت از کل یه استان وصل باشن + روزی بالای 1000 پرونده جدید توی اون ثبت بشه + صدا و ... و مراحل و تعریفات دیگه . همزمان 3 تا تیم هم روش طرح دادن یکی با دات نت بود یکی پی اچ پی کار بود یه بدبختی هم دلفی کار !!! بنا به دلایل و ... دلفی کاره طرح رو برداشت اتفاقاتی که افتاد اینها بود 1- کل حجم نرم افزار شده 700 کیلوبایت، پورتابل هست و نیاز به هیچی نداره ، روی تمام ورژن های ویندوز از 98 بگیر تا ویندوز 8 و حتی سرور 2012 32 بیت و 64 بیت جواب میده ! از اون طرف بخشیش رو قرار بود دوباره بیاریم تحت وب باز یه دات نت کار اومد جلو یه پی اچ پی کار !! چون بانک اسکیول بود گفتم دات نت بهتره دو روز کار شد دیدیم جواب نمیگیره و ساختار رو داره میبره زیر سوال دادیم پی اچ پی کاره طرف 8 ساعته کلش رو جمع کرد !!

حالا نتیجه گیری منی که اینکاره نیستم میشه این بهترین زبان برنامه نویسی دلفی !! بهترین زبان واسه وب و .. پی اچ پی ! حالا تا پروژه بعدی ببینم چی پیش میاد ))) واسه همینه که باید ببینید پروژه چی میخواد ازتون بر اساس اون برید جلو این بحث ها هم همش حاشیه است
                  آب طلب نکرده، همیشه مراد نیست گاهی نشانه ایست که قربانی ات کنند... !

Comment

which is better?!

http://www.aspvsphp.com/
                    انقدر نشد چشمه از پاسخ سنگ سرد، به رفتن در اسِتاد و اِبرام کرد
                    بسی کَند و کاوید و کوشش نمود، کز آن سنگ خارا رهی برگشود
                    ملک الشعرای بهار
                    My Blog : c3phalex1n.blogspot.com

سایت جنبش مصاف، علی اکبر رائفی پور : http://masaf.ir
                    خدا خیرش بده واقعا، تا حالا ندیده بودم کسی اینقدر برای جوُنا زحمت بکشه.

Comment

نوشته اصلی توسط Mokhless نمایش پست ها
                      عزیر من دوتا از بهترین ورژن های دسکتاپ رو مقایسه کردم . مگه غیر از اینه که Ubuntu محبوب ترین ورژن دسکتاپ لینوکس هست ؟

از اون حرفا زدیاااااا !!! به عنوان مثال Blogfa که تقریبا 8-9 سال هست که از سایت های پربازدید ایران یه نمونه خوب از از قدرت و قابلیت های Asp و ویندوز هست !
                      ویندوز تنها مشکلش رایگان نبودنش هست ! و دیگر هیچ !

به نظر شما اگه ویندوز سرور 2012 رایگان بود بازم وضعیت اینطور بود ؟

این رو هم بگم که از نظر من Php و Asp هر دو در مقابل Framework بی نظیری چون Django نقش خایه های باقر رو ایفا میکنن ))
                      در کل بیشتر موارد ذکر شده سلیقه ای میباشند !
                      بیا خوب مشکل منم همینه دیگه اون بلگفایی که شما میگی داره از ویندوز سرور استفاده می کنه نه نسخه دسکتاپ که پای اوبونتو رو می کشی وسط
                      شما بلگفا رو مثال میزنی من خود ماکروسافت رو مثال میزنم که خودش از سیستم عاملش برای سایتش استفاده نمی کنه
                      که دوستان دسترسی ازش گرفته بودن سرور لینوکسی بود

بعد مگه الان رد هت فریه اونم پولیه وضعش از ویندوز سرور بهتر که چه عرض کنم خودتون قضاوت کنید
                      تازه فتوکپی رد هت سنت اوس چه نظری داری بگی سنت اوس فریه ولی یوزر کامییونتیش پا به پای رد هت داره مرام میزاره دیگه چه برسه به ویندوز سرور پولی
                      ویندوز سرور پولیه ولی سنت اوس فریه آیا وضعیت سنت اوس خرابه که شما میگی اگر پولی نبود آیا وضعیتش این طوری نبود
                      ویندوز تا یه حد کشش داره
                      http://social.technet.microsoft.com/...-memory-limits
                      البته چهارترابایت شاید تو ایران عجیب غریب باشه و پاسخگوی بیزینس های بزگ باشه ولی محدوده
                      ولی لینوکس یا یونیکس انقدر انعطاف داره که کرنلش رو تغییر داد و حالی به حولیش کرد سخت هست ولی می شه
                      تو تاپیک قبلی هم گفتم پی اچ پی asp classic رو یه بار فاتحشو خوند و ماکروسافت هنوز نتونسته جلوی اوپن سورس دربیاد
                      اصلا همین اندروید اوپن سورسه گوگل هم پشتشه کسی جرات داره بهش نگاه چپ کنه اوپن سورس بودن یه مزیته و پروژه های اوپن سورس همیشه در حال پیشرفتند
                      پسر خوب همون فریمورک بی نظیر دجانگو مثل پی اچ پی اوپن سورس هستش از شما که طرفدار اوپن سورس هستید بعیده
                      حلوای عمه ام

این نظر من نیست جمع بندی تاپیک های قبله تو زمینه ی وب
                      1 جاوا
                      2 پی اچ پی
                      3 asp.net
                      Last edited by captain 8l4ck; 08-21-2013, 06:54 AM.
                      600d luc1< iM4n

Comment

عزیز من فقط دو تا نسخه دسکتاپ رو با هم مقایسه کردم ، همین !
                        ببین من که مزیت Opensource بودن رو نفی نمیکنم ! اتفاقا خود من هم سیستم عاملم Ubuntu هستش و از Django (جانگو) و Python واسه پروژه هام استفاده میکنم .
                        ولی حرف من اینه که بیخود و از روی سلیقه نمیشه بزنی تو سر یه زبون یا سیستم عامل .
                        تجربه شخصی بنده نشون داده که ویندوز چیزی از لینوکس کم نداره !
                        این بحث ها راه به جایی نمیبره ! بازم میگم همه چی بسته به شرایط و سلیقه هست .
                        مثلا من رو یه پروژه شخصی کار میکنم که از Django استفاده میکنم ولی همین چند روز پیش یه پروژه کوچیک بهم خورد که 2-3 روزه با Asp جمش کردم خلا
                        ندامتگاه شبگرد !

Comment

منم با نظر آقای 4shir موافقم .. هر سیستم عامل و OSi به درد یه چیز میخوره . من خودم سیستم کاری خودم win 8.1 هست ولی سایتم روی سرور cent os 6 قرار داره و اصلا تعصب خاصی ندارم چون هرکدوم داره تو جای خودش کار خودش رو خوب انجام میده.. وقتی من به راحتی با ویندوز برنامه هام رو اجر میکنم و راحتم مگه کرم دارم برم سراغ لینوکس برای کارای شخصیم .. !!! انشالله علاقه مندان طراحی وب تشریف ببرن CIW وقتی دارید یک برنامه می نویسید که پسوندش .ASPX هست شما در واقع با C# می نویسید و یه اصطلاحا بهش میگن کد پشتی که کد های شمارو تبدیل میکنه به ASP ... همین تبدیل کد باعث بالا رفتن امنیت شما میشه به شدت زیاد ! در واقع اگه درست یادم باشه بدترین نوع نقطه ضعف ASP همون SQL inject هست و بس ..ولی حالا PHP ...!!! یادمه چند سال پیش یه همچین بحثی تو این فروم شد و یه آقای محترمی که خیلی براشون احترام قائل بودم و هستم و تازه سایت دبیان رو هک کرده بودن به اسم SOOT .. فرمودند تا PHP نسخه ی 6 بیاد .. توش پر از باگ و حفره است .. روش خوب کار کنید(یادش گرامی)
                          با این اوصاف من خودم دارم با PHP کار میکنم و پرتالم هم هسته ی اصلی WP و خیلی هم راضی ام .
                          در ضمن آقای captain 8l4ck فکر میکنم سرور های مایکروسافت FreeBSD باشه .. فکر نکنم Linux باشه .. البته در این مورد دقیق خاطرم نیست .. اگه میدونید هانی پات نیست و دقیقا سرور چی هست به ما هم بگید حتما ..
                          اما اگه بخوام جمع بندی کنم :
                          سرور لینوکس یا یونیکس یا بی اس دی = شما بیشتر باهاش حال میکنید ... پی اچ پی و بیشتر دوست دارید و راحت ترید .. به درد محیط های سروری بیشتر میخوره! ضمن اینکه حواستون باشه تو همین لینوکس و PHP هم اگه زیاد بخواید کد فراخوان تعریف کنید سری بابای CPU در میاد (نمونش قالب های سنگین وردپرس)
                          سرور ویندوز (2008 - 2012 - 2003) = سرورهای خوبی هستن .. امینت خوبی دارن نسبتا مخصوصا 2012 خودم باهاش به شخصه کار کردن .. متاسفانه یه خورده بدخواه داره که طرفدارای بی چون و چرای اپن سورس هستن که شما زیاد جدی نگیرید !

و در آخر عزیزم شما که PHP و دوست داری میخوای روی این کار کنی چرا بچه هارو به چالش میکشی ؟!

Comment

جستجوگر هم bing با asp خوب جواب داده هم google با php خوب جواب داده منتها بستگی داره که چه کسی با چه زبانی چه چیزی بخواد طراحی کنه

انجام پروژه های نرم افزاری در کمترین زمان و نازلترین قیمت
                            برای تماس به آیدی Arashjeyjey در یاهو مسنجر پیام بدید.

http://www.jeyjey.blogfa.com

Comment

به برنامه نویسش ربط داره! زبان حاشیه است.
                              انقدر نشد چشمه از پاسخ سنگ سرد، به رفتن در اسِتاد و اِبرام کرد
                              بسی کَند و کاوید و کوشش نمود، کز آن سنگ خارا رهی برگشود
                              ملک الشعرای بهار
                              My Blog : c3phalex1n.blogspot.com

سایت جنبش مصاف، علی اکبر رائفی پور : http://masaf.ir
                              خدا خیرش بده واقعا، تا حالا ندیده بودم کسی اینقدر برای جوُنا زحمت بکشه.

Comment

Working...
                              X