اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Kinect xbox روي سيستم عامل ويندوز

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• Kinect xbox روي سيستم عامل ويندوز

سلام

همگی فکر می کنم تا آلان کم و بیش با ویندوز 8 آشنایی پیدا کردید، غیر از قابلیت های گرافیکی جدید که به اون اضافه شده که بیشتر مخصوص تبلت هاست و میشه گفت مایکروسافت در ضمینه تلاش قابل ملاحظه تا آلان داشته.
    از این مورد که بگذریم می رسیم به دو قابلیت جدید که به این سیستم عامل اضافه شده 1- Speech recognition و 2- استفاده از قابلیت Movement & Gesture Recognition

1- مایکروسافت بعد از موفقیت چشم گیرش برای برقرار کردن ارتباط کلامی بین دستگاه xbox و کاربراش بهتر دید که این سیستم رو توی سیستم های عاملش هم پیاده سازی کنه و توسعه بده، البته یکی چیزی شبیه به سیستم Siri که شرکت اپل قبلا در سیستم عامل iOS انو به دنیا معرفی کرده بود.

2- می ر سیم به بحث مورد نظر Movement & Gesture Recognition این سیستم یک جورایی مارو یاد بیشتر فیلم های علمی تخیلی ( کار اصلی این دستگاه تحقق بخشیدن رابط کاربری طبیعی با همون NUI که مخفف Natural User Interface می باشد.) می ندازه مایکروسافت بعد از موفقیتش در ارائه دستگاهی به نام کینکت که بر روی کنسول xbox برای اولین بار عرضه کرد و البته بیکار ننشستن عده ای هکر برای تست سخت افزاری این وسیله بر روی ویندوز تصمیم گرفت خودش دست به کار بشه، و Kinect رو كيت*هاي توسعه يافته نرم*افزاري (SDK)سيستم عامل ويندوز معرفی کنه.

هدف من از باز کردن این موضوع این بود که دوستان گرامی بخوام هر چقدر اطلاعات در مورد این سخت افزار دارند و همینطور اگر تلاشی داشته برای توسعه و برنامه نویسی چون ابزارهای توسعه این سخت افزار توسط مایکروسافت، یعنی NET 4.5. و ویژوال استودیو یا همون (software development kit (SDK معرفی شدند.

خود من برای امتحان این موضوع از یکی از دوستان kinect که مخصوص دستگاه xbox بود رو گرفتم و تلاش کردم که با نرم افزار های پیشنهادی مایکروسافت cursor ماوس رو حرکت بدم داخل خود ویندوز 8 با اون برنامه فقط در محیط خود برنامه تونستم این کار و انجام بدم و در محیط اصلی ویندوز نشد اما با جسجوی که در اینترنت داشتم به این سایت بر خوردم Kinect Mouse Cursor که رد اونجا برنامه ای نوشته شده بود به نام Kinect Mouse Cursor 1.2 که البته و کم و بیش ارتباط با ماوس را برقرار می کرد.
    البته باید این نتکه رو همین جا اضافه کنم که تفاوت های بیت کینکت xbox با کینکت windows میباشد و آن هم در کینکت برای Xbox می تونه حرکاتی در فاصله چند متر را تشخیص بده اما کینکت برای استفاده با windows به حدود 50 سانتی*متر محدود خواهد میشه.

در هر صورت فکر می کنم صحبت کردن در مورد این موضوع مورد بدی هم نباشه چراکه به خاطر جذابیت بسیار بالای که چه برای کاربرها و چه برای توسعه دهنگان داره جا برای صحبت کردن زیاد داره

باز هم تاکیید می کنم که اگر تجربه ای در این ضمینه دارید در این تاپیک با دیگران در میان بگذارید.

سلام.
    Leap Motion هم دستگاه تغریبا مشابهی هست که آشنا شدن باهاش خالی از لطف نیست.

Comment

Working...
    X