اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت emp شخصی؟

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• ساخت emp شخصی؟

سلام به همگی

مدتیه این مورد ذهن منو درگیر کرده....
    میخواستم بدونم ساختار یه emp ( یا به اصطلاح فارسی "بمب الکترومغناطیسی" ) در ابعاد کوچیک چجوریه ؟ آیا این کار عملی هست ؟ دانش نیاز برای ساخت یه همچین چیزی شامل چه چیزایی باید باشه ؟ ( فقط الکترونیک یا ... ؟ ) ؟ موارد مورد نیاز ساختش چه چیزهایی هست و هزینه ای تقریبی یه همچین پروژه ای چقدره ؟ آیا ساخت یه همچین چیزی در این ابعاد کاربرد داره یا نه ، فقط در ابعاد خیلی بزرگ جواب میده
    کوچک منظور در ابعاد دیوایس هایی مثل موبایل و .... نه اینکه بمب اتم !!!!

کلا یه توضیحات کلی در مورد نحوه ی عملکردش در همین ابعاد بدین

* اطلاعات من در مورد الکترونیک خیلی خیلی کم هست پس لطفا با زبان ساده توضیح بدین

جلل الخالق

آمریکا داداش حمله نمیکنی؟
    تا کی بجای خود ما، نقاب ما حرف بزنه؟ تا کی سکوت و رج زدن، نقش نمایش منه؟

Comment

نوشته اصلی توسط Kouros نمایش پست ها
      سلام به همگی

مدتیه این مورد ذهن منو درگیر کرده....
      میخواستم بدونم ساختار یه emp ( یا به اصطلاح فارسی "بمب الکترومغناطیسی" ) در ابعاد کوچیک چجوریه ؟ آیا این کار عملی هست ؟ دانش نیاز برای ساخت یه همچین چیزی شامل چه چیزایی باید باشه ؟ ( فقط الکترونیک یا ... ؟ ) ؟ موارد مورد نیاز ساختش چه چیزهایی هست و هزینه ای تقریبی یه همچین پروژه ای چقدره ؟ آیا ساخت یه همچین چیزی در این ابعاد کاربرد داره یا نه ، فقط در ابعاد خیلی بزرگ جواب میده
      کوچک منظور در ابعاد دیوایس هایی مثل موبایل و .... نه اینکه بمب اتم !!!!

کلا یه توضیحات کلی در مورد نحوه ی عملکردش در همین ابعاد بدین

* اطلاعات من در مورد الکترونیک خیلی خیلی کم هست پس لطفا با زبان ساده توضیح بدین
      در ابعاد کوچیک برای سوزوندن یک ای سی خاص و غیره باید مطالعات روی ماده ای که می خوای خراب کنی رو داشته باشی. دانش مورد نیاز به شدت الکترومغناطیس هست.
      یکی از مهم ترین عماملش عامل ایجاد کنندش هست (باید ببینی با چی می خوای اون طول موج های مخرب رو تولید کنی)
      تا اونجایی که می دونستم...

Comment

خیلی سال پیش (زمان جنگ عراق و آمریکا) یه مقاله کامل دربارش خونده بودم . اگر بتونم پیداش کنم برات میزارمش
        اما در مورد قدرت تخریبش ، برای این که قدرت تخریب بالا تری داشته باشی به جریان با آمپر بالا و یک بمب ساده که دقیقا همزمان منفجر بشه نیاز داری
        توی اون مقاله گفته بود با یک باتری ماشین و یک سیم پیچ خوب در ابعاد 50 cm و مقداری tnt میتونی تا محدوده 300-400 متر رو ....
        و حدودا اون زمان حساب کرده بود قیمتش 300 تومن در اومده بود
        بنمای رخ که خلقی ، واله شوند و حیران

Comment

البته منظور من از emp ایجاد بمب نبود که با منفجر شدن اون کار متوقف سازی صورت بگیره ، ایجاد یه میدان الکترومغناطیسی ه که بتونه هدف مورد نظر ( حالا هرچی باشه-کوچیک) از کار بندازه مثل یه روتر وایرلس که با ایجاد موج مربوطه ، موارد اطرافش رو دچار مشکل کنه

Comment

انفجار در این بمب میتونه قدرت تخریبش رو بالا ببره
            شما میتونید بدون انفجار هم این بمب رو ایجاد کنید
            اما برای احداف نظامی و بزرگ اگر انفجار وجود نداشته باشه قدرتش به مراتب پایین تر خواهد بود
            بنمای رخ که خلقی ، واله شوند و حیران

Comment

این دو تا فیلم که توی یوتیوب بود

How to build an EMP device

Testing the EMP gun

اینطور که یک زمانی من در موردش خونده بودم زمانی که این موج فعال بشه تا یک محدوده رو پوشش میده یعنی اگر شما فقط یک روتر را هدف گرفته باشی احتمال بسیار زیاد موبایل خودت یا هر وسیله الکتریکی دیگه هم که توی اون محدوده باشه از کار میفته.
              همچنین این موج بر روی افرادی که از دستگاه های پیس میکر یا همون قلب باطری که برای تنظیک ظربان قلب استفاده می کنند هم تاثیر می گذاره پس باید هنگام استفاده همه جوانب ایمنی رو رعایت کنید.

Comment

جواب

فکر میکنم این اون چیزیه که لازم داری!
                http://72.52.208.92/~gbpprorg/mil/he..._David_Yeh.pdf
                و البته چیزای جالبه دیگه ای هم اینجا میتونی پیدا کنی
                http://72.52.208.92/~gbpprorg/mil/
                Last edited by bl4ck_ic3; 12-08-2012, 09:38 AM.
                sigpic
                You Will Like Me If You Are Like Me.

Comment

Working...
                X