اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص پورت بار روی ویندوز و مسدود کردن آنها

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• تشخیص پورت بار روی ویندوز Ùˆ مسدود کردن آنها

یکی از مجموعه مقالات امن سازی سیستم عامل ویندوز که در حال نوشتن آن هستم آماده شد

خدمت دوستان مقالات دیگه هم در راه است .

سخني با خوانندگان
    فقدان معنویت و بی بند و باری اخلاقی در عرصه ی های مختلف جلوه هایی زشت و مخرب را به نمایش می گذارد و ما ظهور این پدیده را بین برخی از هکر ها و برنامه نویسان کامپیوتری در قالب ایجاد ویروس و بد افزار های کامپیوتری جهت ایجاد اختلال و تخریب و دزدی در در سیستم عامل ها به صورت معضلی جدی شاهد هستیم و لذا ضرورت ایجاد امنیت و طراحی دیوار های دفاعی در قالب آنتی ویروس و فایروال ها شرکت های امنیتی را به تکاپو و پیشرفت واداشت و پر واضع است که مقابله و واکنش متناسب در مقابل سرقت و تجاوز به حریم خصوصی دیگران کاری پر اهمیت و ارزشمند تلقی می گردد و در این راستا مسائل مختلفی مطرح و مد نظر قرار گرفت ، یکی از موارد قابل توجه قابلیت ها و محدوده ی تاثیر گذاری بد افزار بر روی سیستم عامل زیرا فایروال ها و آنتی ویروس ها می توانند از ورود ویروس به سیستم جلوگیری نمایند و یا در صورت وجود ویروس آن را حذف نمایند ولی آثار تخریبی ایجاد شده را به طور کامل نمی توانند از بین ببرند .یکی از عملیات منفی بد افزار ها و مخصوصا جاسوس افزار ها باز کردن یک پورت جهت نفوذ به سیستم عامل و یا تبادل اطلاعات می باشد که ضد ویروس به صورت اتوماتیک نمی تواند آن را مسدود نماید .
    در این نوشتار مقدماتی شما با نحوه ی شناسایی پورت و شوه ه مسدود کردن آنها آشنا می شوید . این حقیر می خواهم در ایجاد امنیت و جلوگیری از بی بند و باری در این عرصه و مقابله با بی اخلاقی و سرقت و حفاظت از حریم شخصی افراد سخم کوچکی داشته باشم وامیدوارم با این مقاله در آشنا کردن خوانندگانی با مقولات فوق الذکر آنایی ندارند قدمی برداشته باشم و لذا از اساتیر محترمی که این نوشته را میخوانند به لحاظ کمی بضاعت علمی و مقدماتی بودن آن پوزش می خواهم و خود را همواره محتاج راهنمایی آنها می دانم .

مفاهیم آموزش داده شده

تعريف پورت

متداولترين پورت ها

پويش پورت ها و خطر باز بودن پورت بر روي سيستم شم

پيدا کردن پورت هاي باز بر روي سيستم عامل

فرمان Netstat

با استفاده از نرم افزار X-netstat

نرم افزار Cureport

برنامه Port Manager

با استفاده از Scanner ها

o Online port Scanner

ابزار Local Port Scanner

o FreePortScanner

بستن پورت ها بر روي ويندوز

با استفاده از بستن سرویس ها

با استفاده از کنسول Services.msc

با استفاده از System Configuration Utility

Net Command

فرمان SC

متوقف کردن سرويس ها در رجيستري جهت مسدود شدن پورت آنها

استفاده از ابزار Turbo Service Manager

با استفاده از ابزار Service Studio

کار با پورت ها با استفاده از فايروال ويندوز

با استفاده از برنامه Windows Firewal

بستن پورت ها با استفاده از فرمان Netsh

مسدود کردن پورت ها از طريق فايروال هاي معروف

بستن ژورت با استفاده از Nod32 Smart Security

بستن پورت با استفاده از فايروال Comodo

بستن پورت با Kaspersky internet security

بستن پورت با استفاده از Norton internet Security

بستن پورت از طريق کد هاي VBS

...

با تشكر از فعاليت خوبي كه از خودت نشون ميدي ولي به طور اتفاقي مطلبي رو بين مطالبي كه منتشر كردي ديدم كه با اينكه ربطي به اين تاپيك نداره بد نيست يادآوري كنم :

يه مقاله تو هاستت به اشتراك گذاشتي به نام Yahoo multilogin و توش نوشتي :

شاید دیده باشید نرم افزار ھایی از این قبیل که بعد از اجرا برنامه نشانی محل نصب
    برنامه یاھو مسنجر را از شما خواسته و بعد با انتخاب برنامه و آوردن یک پیغام به شما
    بگوید که امکان چت ھمزمان فعال شد .خیلی از برنامه نویسان به دلایلی عجیب غریب
    می خواھند کار خود را مرموز و حرفه ای نشان دھند ؟!؟!؟ در حالی که فقط با تغییر در
    رجیستری این کار را انجام می دھند اما وانمود می کنند که بر روی فایل exe تغييراتي ایجاد کرده اند ؟؟؟

بد نسيت بدوني اين روش را ياهو از ورژن 8 به بعد اضافه كرده. ياهو در ورژنهاي 4 تا 8 از Mutex و سمافورها براي تشخيص اجرا استفاده ميكرد و هنوزم ميكنه كه براي غير فعال كردنش نياز به دستكاري فايل exe بود. برنامه اي كه نوشتي در واقع فقط براي ورژن 8 به بعد جواب ميده پس اين عبارت غلطه : Multi Login for yahoo 6,7,8,9,10.exe

البته شايد برنامه نويساني اين كاري كه شما گفتي كرده باشن كه بحثشون جداست...

آقا جان يكم دقت كن ملتو دچار سو تفاهم و توهم! نكني (حتي اگه مطلبت قديمي باشه). با تشكر.

Comment

البته شايد برنامه نويساني اين كاري كه شما گفتي كرده باشن كه بحثشون جداست...
      ------------

شک نکنید که بنده فقط منظورم همین افراد بوده

اما ممنون از اطلاعاتی که دادید به خاطر اینکه کسی این فکر به ذهنش ظهور نکنه که برنامه ی شما که مربوط به سالها پیشه اینجوریه

پست در وبلاگم حذف شد کلا

http://l4tr0d3ctism.blogfa.com/

من حتی یادم نیست اون مقاله رو کی نوشتم و چی نوشتم

اما شما که دیگه استاد ما بودید و هستید اون وقت که شما magic ps رو نوشتید بنده می رفتم آموزش استفاده از magic رو تو سی دی های ویرانگر بود فکر کنم نگاه می کردم

پس لزومی نداره بیام با یه مقاله ی 2 صفحه ای برنامه های شما رو زیر سوال ببرم همه می دونن که شما کی هستید .

اون مقاله هم مربوط به سال 86 بود فکر کنم نمی دونم
      ...

Comment

مهندس جون چرا هیچکدوم از برنامه هات دانلود نمیشه؟
        صد سال ره مسجد و ميخانه بگيري
        عمرت به هدر رفته اگر دست نگيري

بشنو از پير خرابات تو اين پند
        هر دست که دادي به همان دست بگيري...

Comment

برای من که مشکلی نداره و دانلود میشه
          ! Security is never Complete

Comment

نوشته اصلی توسط S4n470n نمایش پست ها
            برای من که مشکلی نداره و دانلود میشه
            واسه من فقط یه فایل با نام download.htm دانلود میشه.
            صد سال ره مسجد و ميخانه بگيري
            عمرت به هدر رفته اگر دست نگيري

بشنو از پير خرابات تو اين پند
            هر دست که دادي به همان دست بگيري...

Comment

http://www.netqurd.com/books/securit...ها.html

اینجا برای دانلود گزاشته شده اما برای خودمم مشکل نداره فقط این persiangig بعضی وقت ها هنگ میکنه ولی خوب میشه
              ...

Comment

صرفنظر از محتوای این نوشتار که هنوز نخوانده ام و گذشته از اینکه مدتی از این پست شما گذشته، خواستم فقط بگم دست مریزاد به سلیقه کاری شما. عالی کار کردید.

Comment

الان من جفت پا برم تو مانيتور حق دارم ؟
                  گفتی : صرف نظر از محتويات اين نوشتار ! خوب يعنی صرف نظر از اينکه اصلاً چی گفتی و چه مفهوم و محتوياتی داره حرف هات ! خواستم بگم دست مريزاد !
                  يعنی چی آخه ؟
                  تاپيک رو بعد چندين ماه بالا کشيدی که بگی جدا از حرف هايی که زدی ، دست مريزاد ؟
                  ممد اين لينک لاگين ادمين رو بده من يادم رفته چی بوده ، بزنم بن کنمش .
                  حقيقت طنز است

.

Comment

حالا بشین بخون فقط بعد خوندنش نگید غلط املایی زیاد داشت باور کنید خودم می دونم

بردمش پیش یک استاد ادبیات 47 تا مشکل ازش بیرون کشید کلا نا امید شدم

================================================== ===
                    ولی جان خودم جمله ی باحالی گفتی ها

صرفنظر از محتوای این نوشتار که هنوز نخوانده ام و گذشته از اینکه مدتی از این پست شما گذشته، خواستم فقط بگم دست مریزاد به سلیقه کاری شما. عالی کار کردید.

ولی می دونم همون موارد آموزشی رو دیدی خوشت اومده منظورتم همین بوده در هر صورت ممنون
                    Last edited by l4tr0d3ctism; 07-30-2013, 04:28 PM.
                    ...

Comment

))))) اول صبحی شاد شدیم.
                      آب طلب نکرده، همیشه مراد نیست گاهی نشانه ایست که قربانی ات کنند... !

Comment

منظور من صفحه آرایی و استفاده ی بهینه از امکانات گرافیکی بود و واقعن کار شایسته ای انجام دادید، بژی. هیچ اثری عاری از ایراد نیست و من بر اساس تجربه ی شخصی کلا میدونم که بازخوانی مطلبی که کلی وقت و انرژی از نویسنده می برد چقدر مشکل و طاقت فرسا می تواند باشد. از طرف دیگر، نوشتن به زبان فارسی که همیشه در امور توضیح و تشریح مطالب فنی کم آورده است کار ساده ای نیست. صمیمانه از شما سپاسگزارم دوست من.

Comment

منظورم صفحه آرایی و کیفیت کلی این جزوه است.
                          من فکر نمی کردم برای تشکر کردن از پست مطلبی که هنوز در آرشیو موجود است می تواند کسی را به حدی از عصبانیت برساند که بخواهد با جفت پا برد تو مانیتور! از شما یکی بعنوان یک تازه وارد شرمنده ام. مطالبی که برای شمت کهنه کارها شاید پیش پا افتاده باشد برای اکثریت قریب به اتفاق تازه واردها با ارزش و قابل تقدیر است...همین!

Comment

تو شبگرد زیاد لفظ قلم صبحت نکن جیگر
                            خاکی باش دادا

Comment

نوشته اصلی توسط Warden نمایش پست ها
                              تو شبگرد زیاد لفظ قلم صبحت نکن جیگر
                              خاکی باش دادا
                              حفظ حرمت کلام برای همه بویژه تازه کارها از اهم واجبات است Warden گرامی، خاکی و مخلص همه هم که هستم وحشتناک

Comment

Working...
                              X