اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد Regular expression

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• سوال در مورد Regular expression

سلام بچه های
    آقا من دنبال یه Regular expression می گردم که بتونه اگه مثلا سه تا لغت ( با هم ) توی یه جمله بود تشخیص بده (منطق and )

یعنی اگر لغت X f باشد و لغت Y باشد و لغت Z هم باشد اون موقع تشخیص بده

مثلا سه لغت : آب ، بابا و نان
    من توقع دارم که جملاتی مانند زیر تشخیص داده بشن

بابا به ما نان و آب داد
    بابا بوسیله آب و آرد نان پخت و به ما داد

من خودم این به ذهنم رسید

آب.*.بابا.*.نان

اما این Regular Expression فقط میاد اگه لغات با همون ترتیب توی جمله بودن تشخیص می ده
    مثلا " آب و بابا مرا نان دادند"

حالا من می خوام Regular Expression ام همه ی جایگشت های اون سه لغت رو پوشش بده
    یه راه اینه که بزای هر جایگشت یه Regular Expression بنویسم که اگه تعداد لغات زیاد باشه سخت میشه

حالا دوستان نظر خاصی دارن؟
    زین دو هزاران من و ما ای عجبا من چه منم...................گوش بنه عربده را دست منه بر دهنم

ببین برای پویش یک رشته و تشخیص هر کلمه باید براش یک جداشونده یا delim درنظر بگیری ، که توی اینجور جملات هر یک کلمه یا فاصله از هم جدا میشن. پس delim شما میشه فاصله ، به ازای هر فاصله یک کلمه داری و میتونی اون کلمه رو با پارامتری که میخوای تطابق بدی ، مهم بودن یا نبودن ترتیب هم به خودت بستگی داره.
    همونی هم که به ذهنت رسید درسته ، فقط هر کلمه رو با پارامتری که میخوای تطابق میدی..... همین.
    البته اگر میخوای واسش برنامه بنویسی دارم اینو میگم.
    Last edited by BioHazard; 04-10-2012, 08:36 AM.
    Shabgard становится полностью дерьмо

Comment

سلام
      مرسی بابت کامنت
      یه مشکل هست فک کن من RE رو اینجوری نوشتم

X.*.Y.*.Z

این Regular Expression فقط میاد این رشته های رو تشخیص می ده

مثلا : xyz یا XfooblahbalhfoooooYfoofoofooZ

دیگه نمیاد مثلا اینو تشخیص بده

zyx یا zfoooyfooox

من می خوام اگر X و Y و Z به هر شکل یا جایگشتی توی جمله بودن تشخیص داده بشن
      زین دو هزاران من و ما ای عجبا من چه منم...................گوش بنه عربده را دست منه بر دهنم

Comment

ببین اگر بخوای اینجوری حساب کنی ، آره ایراد Regular اینه که به ترتیب میگیره .... باید خودت یدونه string parser بنویسی واسه اینکار ، کاری هم نداره.... زبان برنامه نویسیت چیه!؟

Comment

مرسی دوست عزیز
          متاسفانه زبون برنامه نویسی نیست
          یه gui که فقط میشه توش re وارد کرد

Comment

اگر اینجوریه مجبوری واسه تمام حالا re تعریف کنی !!!.... مگر اینکه بخوای براش پارسر بنویسی ... اگر توی c++ خواستی بنویسی بگو برات یک شبه کد بزارم ....

Comment

Working...
            X