اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Server Load Balancing Detection

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• Server Load Balancing Detection

سلام دوستان
    ازتون ایده و راه حل منطقی می خوام
    در مورد عنوان
    خوب قبلش من یک سناریو خدمتتون عرض کنم

خوب حالا طبق عکس بالا فرض می کنیم که fw یک روتر قدری هستش و سرور های که پشتش هستند با آی پی هستند.
    یا اینکه توپولوژی مثل Colaps Core بسته شده
    حالا از شما دوستان می خواهم که در مورد شناسایی اون آی پی های پشت روتر (که سرور هستند) و یا اینکه اگر دامین دارند مشخص بشه.
    توجه داشته باشید که شاید آی پی از چند دیتا سنتر گرفته باشه
    و ایده و نظر منطقی می خواهم
    حالا چه server load balancing
    Colaps Core
    Cloud Computing
    etc.....
    چون خودم یک راه را پیاده سازی کردم و تا حدودی هم به جواب رسیدم اما چیز stable نیست.

پیوست : لطفا لینک از سایت های دیگر و ریپلای الکی ندین و ممنون

با تشکر . منتظر هستم دوستان
    www.Ragvel.com

www.Ahon.ir

دوستان همچنان منتظرتان هستم
    www.Ragvel.com

www.Ahon.ir

Comment

نميدونم ولي ، سرويس AKADNS را ديدي ؟
      http://www.akamai.com

Comment

نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
        نميدونم ولي ، سرويس AKADNS را ديدي ؟
        http://www.akamai.com
        از بابت جوابت ممنون خیلی خوشحالم کردی :دی
        این سایت که دادی اول اینکه برای راه اندازی نه برای پیدا کردن اون چیزی که می خوام
        دوم اینکه این روی روتر های edge داره کا ر می کنه که edge اکثرا جلوی دیتا سنتر می بندن اما من روتر و سرور های از این edge عقب تر رت لازم دارم.
        باز ممنون که به فکر بودی
        پیوست : ..... تو دهن دوستان
        www.Ragvel.com

www.Ahon.ir

Comment

سلام
          مهندس میشه سوالت رو واضح تر مطرح کنی ؟ اینجا من واقعا نمی بینم چیزی Collapse core باشه ، یعنی اصلا Distribution و Core رو روی چه Device در نظر گرفتی ؟

کلا یکم بیشتر توضیح بده چی می خوای ؟

Comment

نوشته اصلی توسط irph نمایش پست ها
            سلام
            مهندس میشه سوالت رو واضح تر مطرح کنی ؟ اینجا من واقعا نمی بینم چیزی Collapse core باشه ، یعنی اصلا Distribution و Core رو روی چه Device در نظر گرفتی ؟

کلا یکم بیشتر توضیح بده چی می خوای ؟
            سلام دوست عزیز
            سوال فکر کنم تا حدی واضح هست.
            شما نمیبینی چیزی Collaps Core باشه ؟ روی چی نمیبینی ؟ عکس ؟ فقط برای درک بهتر گذاشتم
            خوب مسئله اینه که device زیاد مهم نیست که چی باشه فقط حالت سناریو که گفتم مهمه
            توی حالتی که فرض کن بسته از ابر اینترنت به آی پی پابلیک فرستاده میشه و سر راه اون روتر edge قرار داره بعد از اینکه وارد دیتا سنتر شد دوبار می خوره به فایروال یا یک روتر cisco 2811 که اونم روی access list تعریف کرده بر اساس ترافیک هر بسته رو به سمت یکی از 20 تا سرور پشت سرش فرستاده میشه.این حالت اگر ترافیک سنگین بشه و سرور اولی توان پاسخگویی نداشته باشه میده دسته سرور های بعدی که در کل حالت بالانسینگ یا collas Core صورت می گیره به خودش
            خوب الان من توی سناریو بالا یک مثال زدم و شاید توی واقعیت سخت تر و پیچیده تر در نظر بگیرن اما الان اصل شوال اینه که من می خوام با یک متد قشنگ و کارامد اون 20 تا سرور پشتی را پیدا کنم ! در حالی که dependency به هیچ حالتی را نداشته باشه .

امیدوارم که منظور را بهتر رسانده باشم
            حالا منتظر ایده یا متد قشنگم
            ضمنا توی پست اول هم ذکر کردم خودم متدی را پیدا کردم و جواب هم میده اما یک سری نواقص داره که دنبال متد های بهترم

با تشکر . منتظر دوستان هستم باز
            www.Ragvel.com

www.Ahon.ir

Comment

اگه درست متوجه شده باشم اینا رو چک کن شاید بدردت بخوره
              http://halberd.superadditive.com/

http://ge.mine.nu/code/lbd

Comment

نوشته اصلی توسط darkn3ssking نمایش پست ها
                اگه درست متوجه شده باشم اینا رو چک کن شاید بدردت بخوره
                http://halberd.superadditive.com/

http://ge.mine.nu/code/lbd
                ممنون دوست عزیز
                چیز های که دادی % خیلی پایین جواب میدن
                چون حالات زیاده
                اگر سرور پشتی دامین نداشته باشه و فقط آی پی بشه چی ؟ نمیشه
                اگر سر راه بسته که این برنامه میفرسته یک فایروال درپیت هم باشه کار نمیکنه(که اکثرا فایروال های خفن میزارن)
                اگر توی اکسس لیست روتر تعریف شده باشه که همچین بسته آمد بفرستش به جهنم چی ؟(که مطمئنل میزارن چون همه خوب کانفیگ میشن.جایی که لود بالانس داشته باشه 100% هم روتر رو خوب کانفیگ میکنن)
                ولی باز ممنون
                www.Ragvel.com

www.Ahon.ir

Comment

اگه round robin dns باشه که میشه پیدا کرد ولی عملا با مثالی که زدی که از روتر عملیات بالانسینگ انجام بشه که فقط ما به یک ایپی درخواست میفرستیم و روتر پکت ها رو فروارد میکنه به سرور ها. که فکر نکنم بشه در اورد ولی شاید بسته به وب سرورش بشه یک هدر ازش در اورد که بشه ایپی رو در اورد ولی باز روش ثابتی نمیتوان براش پیدا کرد که جواب بده.

Comment

نوشته اصلی توسط darkn3ssking نمایش پست ها
                    اگه round robin dns باشه که میشه پیدا کرد ولی عملا با مثالی که زدی که از روتر عملیات بالانسینگ انجام بشه که فقط ما به یک ایپی درخواست میفرستیم و روتر پکت ها رو فروارد میکنه به سرور ها. که فکر نکنم بشه در اورد ولی شاید بسته به وب سرورش بشه یک هدر ازش در اورد که بشه ایپی رو در اورد ولی باز روش ثابتی نمیتوان براش پیدا کرد که جواب بده.
                    اصلا حرف وب سرور رو نزن که هیچ کاری نمیتونه بکنه
                    چون این کار وارد توپولوژی شبکه اونجا میشه و عملا از وب میاد بیرون
                    و سر روتر هم 100% می بندن و توی اکسس لیست تعریف میشه
                    حالا بدبختی اینه که شاید اون سرور های پشتی آی پی پرایویت داشته باشن که میشه : خر بیار باقالی بار کن

ولی کلا راه زیاد براش اما مهم اینه که کودومشون به بالاترین جواب میرسه
                    باز منتظر ایده هستم بچه ها ؟
                    شبگرد شبکه کار خیلی داشت پس این شبکه کارها کجان که به داد ما برسن ؟ (ایمان ؟)
                    www.Ragvel.com

www.Ahon.ir

Comment

Working...
                    X