اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه و ابزار و مشكلات wsus

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• برنامه Ùˆ ابزار Ùˆ مشكلات wsus

درود بر همگی شما مهندسان عزیز
    اول از همه راجب wsus توضیح می دم برای ان دسته از دوستانی که نمی دانند چی هست
    این یک نوع برنامه هست که توسط شرکت مایکروسافت طراحی شده برای دریافت پچ های امنیتی و غیر امنیتی و سرویس پک ها و بروز رسانی انتی ویروس مایکروسافت و .... که خب برای شبکه های سازمانی بسیار نقش مهمی ایفا می کند فرض کنید که شبکه ای دارای 300 کلاینت هست و همگی دارای نسخه ویندوز ایکس پی سرویس پک 2 شما برای اپدیت کردن باید به 300 کلاینت سر بزنید تا انرا تبدیل به سرویس پک 3 کنید و .... همچنین در سرعت دریافت و انتقالات فایل از اینترنت تا حد بسیار زیادی صرفه جویی می شود چرا که اگر هر 300 کلاینت بخواهند سرویس پک 3 را جدا دانلود کنند و نصب کنند باعث کندی اینترنت و... می شود در کل برنامه خوبی است اما دردسر هایی هم دارد به شخصه مشکلات زیادی را با wsus دارم
    مثلا بنده wsus ورژن 3 سرویس پک 2را نصب نموده ام و ویندوز بنده سرور 2003 سرویس پک 2هست البته سرویس پک 2 را جدا نصب نمودم همچنین برای نصب ای ای اس را نصب نمودم و بعد از نصب در اکتیو دایرکتوری گروپ پولیسی را هم تنظیماتی که لازم داشت را انجام دادم اما در قسمت شناسایی کامیپوتر ها باز هم کلاینت ها و سرور ها مشخص نشد و ارتباطی برقرار نشد
    لطفا در صورت تجربه و دانش در این مورد بنده حقیر را راهنمایی بفرمایید

همچنین راهنمایی را که اینجانب تنظیمات را از ان پیروی کردم قرار می دهم که امیدوارم به درد دوستان دیگر هم بخورد با سپاس

اگر نکات ریزی در این مورد هست بفرمایید
    بنده در این مورد بسیار جستجو کردم و در یو توب هم چند فیلم در این مورد نگاه نمودم که همه باهم یک نوع روش را می رفتند که خب بنده هم همان روش را استفاده می نمودم که باز هم جواب نگرفتم
    همچنین در گوگل هم چندین ابزار بود که پیدا نمودم اما باز مشکل سرور حل نشد
    منتظر کمک شما دوستان هستم اگر ابزاری و یا روش خاصی در این مورد می دانید بفرمایید با سپاس فراوان
    فایل های پیوست شده
    Last edited by hack_tnt; 05-08-2011, 03:15 PM.
    پروردگار نه آن است که تو می پنداری ،نه آن است که من می پندارم او خداست و تنها وصف او خدایی است
    ادولف هیتلر مردی بزرگ بود که اشتباه بزرگتر از بزرگی خود کرد
Working...
X