اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لينوكس لايو

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• لينوكس لايو

بعد از عمري نياز دارم كه با لينوكس كار كنم ، يك لينوكس لايو كم حجم و سريع و راحت و خوش دست معرفي كنيد با شرايط زير ترجيحا"
    داشتن محيط گرافيكي دستكتاپ و راحتي كار باهاش برام مهمه
    ترجيحا كم حجم هم باشه ،
    با نصب روي VMware مشكلي نداشته باشه.
    اگه روي فلش مموري هم راحت بوت بشه و گير الكي نده كه ديگه چه بهتر ،
    توانائي شناسائي درايوهاي هارد ديسك را هم داشته باشه
    (( احيانا اگه بتونه مودمهاي اينترنال كه توي ويندوز شناخته ميشن را هم بشناسه كه بهترولي اجباري ندارم در اين مورد )
    شبكه را بي دردسر و اتوماتيك بشناسه

حالا نون هم بخره و خانوم هم بياره ديگه به عنوان آپشن جانبي مورد قبوله

لطفا هرچي پيشنهاد ميكنيدبا لينك دانلود بهم بدين. اگه اسنپ شات هم داشت كه بهتر

http://www.linuxmint.com
    (◕‿◕)

Comment

سلام .
      الان دیگه اکثر لینوکس ها بصورت لایو بالا میان و setup از همونجا launch میشه .
      به اینجا یه نگاهی بنداز :
      کد:
      http://www.technotux.org/html/index.php
      Mint از لحاظ سرعت عالی هست . در کنارش Ubuntu هم دیگه حرفی برای گفتن باقی نذاشته و خیلی کاربر پسند هست و تمام مواردی هم که دنبالش هستی رو داره .

به هر صورت :
      کد:
      http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download
      کد:
      http://www.linuxmint.com/download.php
      New World Begins

Comment

شرايط بالا ترجيحا همه اش با هم باشه

اين مينت لايو حجمش 699 مگابايته.

پيوست : ميزارم دانلود فعلا ، ولي يه چيز سبكتر بهم معرفي كنيد.

Comment

برای چه کاربردی می خوای؟ این توزیع های لینوکس نسخه های تخصصی هم داره. مثل فایروال یا برای تست نفوذ(بک ترکا که می شناسی) برای کار روی فیلم. یا یه معمولی می خوای؟

Comment

توزيع خاصي مد نظرم نيست ، داشتن خواص بالا برام كافيه

پيوست :
            مينت بلاخره دانلود شد...
            فایل های پیوست شده

Comment

پس همون مینت خوبه. برای تازه کارا توزیع خوبیه. اوبونتو را به زودی به گند می کشند دوری کنید ازش.

Comment

خب يك مشكل ديگه دارم ،
                اصل موضوع كه لينوكس لايو ميخواستم ، يك FreeBSD نصب داشتم كه محيط گرافيكي و اينا هيچي نداشت ، كلا وب بيس و فقط يكسري امكاناتي را ارائه ميكرد ، ميخواستم از طريق محيط گرافيكي يك سيستم عامل لايو به فولدرهاش دسترسي پيدا كنم و راحت كپي پيست كنم كه بتونم تغييراتي كه ميخوام را توي فايلها بدم و بعد برگردونم سر جاش و سيستم را استارت كنم... كه نشد mount كنم ، اصلا نشناخت هارد را.

چطوري هارد را بهش معرفي كنم ؟

Comment

نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
                  خب يك مشكل ديگه دارم ،
                  اصل موضوع كه لينوكس لايو ميخواستم ، يك FreeBSD نصب داشتم كه محيط گرافيكي و اينا هيچي نداشت ، كلا وب بيس و فقط يكسري امكاناتي را ارائه ميكرد ، ميخواستم از طريق محيط گرافيكي يك سيستم عامل لايو به فولدرهاش دسترسي پيدا كنم و راحت كپي پيست كنم كه بتونم تغييراتي كه ميخوام را توي فايلها بدم و بعد برگردونم سر جاش و سيستم را استارت كنم... كه نشد mount كنم ، اصلا نشناخت هارد را.

Ubuntu
                  Common تره....

Comment

نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
                    خب يك مشكل ديگه دارم ،

تو vm می خواستی ببینیش؟ یا با سی دی رام سیستما بوت کردی؟ ولی به هر حال freebsd لینوکس نیست در واقع یونیکسه و فرمت فایل سیستمش فرق داره باید یه درایور برای ساپورت ufs نصب کنی. فرمت فایل سیستمت تو freebsd یو اف اسه دیگه ؟

Comment

اقا عرض كنم كه يك پك آماده هست كه نصب ميشه ، درست هم كارش را انجام ميده ، ولي خب كاملا خلاصه شده براي كاري كه ميكنه (سيستم M0n0wall دارم استفاده ميكنم ) حالا براي تغييرات توش نياز دارم كه فايلهاي اون را به صورت فولدر يكجا در اختيار داشته باشم.
                      حالا هر روشي كه ميدونيد بگين ، من با اين Mint كه ديروز گرفتم و نصب كردم ، كلا توي عمرم براي 3يا 4 امين بار بود كه ريخت لينوكس را روي كامپيوترم ديدم ، اينه كه زياد با نحوه توزيع ها و نام گذاريها و استاندارهاي مورد استفاده شون آشنا نيستم.

Comment

دو تا راه داری
                        1. یه دیسک زنده برااساس freebsd بگیری
                        2.گفتم که درایورهای freebsd یو اف اس هستند (یه چک بکن) مثل ویندوز که fat32 یا .. است. حالا باید روی مینت که گرفتی یه تیکه برنامه برای ساپورت اون درایورهای freebsd نصب کنی.

راه دوما بری بهتره که دوباره دانلود نکنی.

Comment

با اوضاع من بهتره دانلود كنم
                          اينا پيدا كردم ، بزارم دانلود ...
                          http://freebsd-live.org

بعد كه اومد بالا چطوري درايوها را بهش معرفي كنم كه بشناسه و دسترسي داشته باشم ؟
                          همينطوري عادي ميشناسه يا دردسرداره ؟

Comment

من با یونیکس کار نکردم. ولی لینوکس های لایو امروزه اتوماتیک کاره مونت کردنا انجام می دند.
                            اون درایور یو اف اسا سرچ می کردی نصب می کردی رو مینت راحت تر بودی.
                            حالا اتوماتیکم نشناخت فوقش دوتا دستور اجرا می کنی. ببین رابط گرافیکی داشته باشه راحت باشی.
                            Last edited by sssd; 03-26-2011, 01:07 AM.

Comment

تو که این کاره نیستی همون اوبونتو دانلود کن کارتو را میندازه که احساسم نکنی ویندوز و ترک کردی

راستی شبگرد یه چیزی تو مایه های 48 ساعت پایین بود یا من توهم زدم؟

Comment

Working...
                              X