اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اثبات شیءگرا بودن ++c

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• اثبات شیءگرا بودن ++c

با یاد خدا
    با سلام به پهلوانان اینترنت

من و شاید خیلی های دیگه که خودشون هم خبر ندارن از شی گرا بودن زبان ها تا این حد میدونیم که برنامه تبدیل به اشیاء میشه که هرکدوم صفات خودشون رو دارن و....

اما حقیقتا من هم با C و هم C++ برنامه نوشتم اما این تفاوت و شئ گرایی رو احساس نکردم
    آیا در میان دوستان کسی هست که با یک مثال ساده از این دو زبان مفهوم شئ گرایی رو بیان کنه

حتما کد از هر دو زبان c & C++ باشه و قطعه کد هر چه ساده تر باشه بهتر ممنون

در پناه عدالت
    خدایا! دلم از ظلم و ستم گرفته است، تو را به عدالتت سوگند می‏دهم كه مرا در زمره ستم‏گران و ظالمان قرار ندهی.
    خدایا! می‏خواهم فقیری بی‏‏ نیاز باشم، كه جاذبه‏ های مادی زندگی، مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند.
    خدایا! خوش دارم گمنام و تنها باشم، تادر غوغای كشمكش‏های پوچ مدفون نشوم.
    خدایا! دردمندم، روحم از شدت درد می‏سوزد، قلبم می‏جوشد، احساسم شعله می‏كشد، و بندبند
    وجودم از شدت درد صیحه می‏زند، تو مرا در بستر مرگ آسایش بخش.
    (شهید دکتر چمران)

استقرا بزن

Comment

نوشته اصلی توسط one hacker alon نمایش پست ها

اما حقیقتا من هم با C و هم C++ برنامه نوشتم اما این تفاوت و شئ گرایی رو احساس نکردم
      آیا در میان دوستان کسی هست که با یک مثال ساده از این دو زبان مفهوم شئ گرایی رو بیان کنه

در پناه عدالت
      اين چه برنامه اي بوده كه شما نوشتي اما تفاوتش رو احساس نكردي؟!؟!
      ميشه كد برنامه رو بزارين ؟؟؟
      يكي از اصول بنيادي زبان هاي شي گرا كلاس هست
      ببين دوست عزيز شما نمي توني توي سي كلاس طراحي كني كاري كه توي سي پلاس پلاس مي شه انجام داد
      در ضمن به زبان سي پلاس پلاس hybrid مي گن يعني شي گرا مطلق نيست و هم مي شه توش شي گرا برنامه نوش و هم غير شي گرا
      -

Comment

سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییتون
        من در مورد برنامه ، کد خاصی رو در نظر نداشتم اما چون مفوهم مناسبی از شی گرا نداشتم این سوال همیشه تو ذهنم بود
        با توجه به راهنمایی های شما من اینجور برداشت کردم که وجود کلاس در زبان های برنامه نویسی یعنی قابلیت شی گرا بودن ایا این درسته؟
        البته همون جور که خودتون اشاره کردین در سی ++ مجبور نیستین از قابلیت شی گرایی این زبان استفاده کنیم برعکس زبان c# که به اجبار برنامه ها شی گرا هستند
        خدایا! دلم از ظلم و ستم گرفته است، تو را به عدالتت سوگند می‏دهم كه مرا در زمره ستم‏گران و ظالمان قرار ندهی.
        خدایا! می‏خواهم فقیری بی‏‏ نیاز باشم، كه جاذبه‏ های مادی زندگی، مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند.
        خدایا! دردمندم، روحم از شدت درد می‏سوزد، قلبم می‏جوشد، احساسم شعله می‏كشد، و بندبند
        (شهید دکتر چمران)

Comment

من در مورد برنامه ، کد خاصی رو در نظر نداشتم اما چون مفوهم مناسبی از شی گرا نداشتم این سوال همیشه تو ذهنم بود
          با توجه به راهنمایی های شما من اینجور برداشت کردم که وجود کلاس در زبان های برنامه نویسی یعنی قابلیت شی گرا بودن ایا این درسته؟
          البته همون جور که خودتون اشاره کردین در سی ++ مجبور نیستین از قابلیت شی گرایی این زبان استفاده کنیم برعکس زبان c# که به اجبار برنامه ها شی گرا هستند
          (شهید دکتر چمران)

Comment

بله
            اصل شي گرايي بر پايه كلاس و اشيا هست
            كلاس در واقع يك طرح هست و يك چيز كلي مثل كلاس انسان
            شي يك نمونه ايجاد شده از روي كلاس هست مثل من و شما و جوكر از كلاس انسان
            اما سي شارپ يك زبان تماما شي گرا هست
            كد زير تابع main در سي شارپ هست
            کد PHP:
            namespace ConsoleApplication1
            {
                class 
            Program

{

static 
            void Main(string[] args)
                    {

}
                }

ههمون طور كه ميبينيد حتي كد اصلي هم جزو كلاس هست
            اگه سوال ديگه اي هست بنده در خدمت هستم
            -

Comment

بله ممنون
              حالا اخرین سوال اینه که مگه ایجاد یک کلاس در سی ++ چقدر میتونه مفید باشه و اصلا در کل شی گرایی چه گره ای رو باز کرده؟
              ممنون
              دستت درد نکنه
              (شهید دکتر چمران)

Comment

بله ممنون
                حالا اخرین سوال اینه که مگه ایجاد یک کلاس در سی ++ چقدر میتونه مفید باشه و اصلا در کل شی گرایی چه گره ای رو باز کرده؟
                ممنون
                دستت درد نکنه
                استفاده مجدد از كد
                قابليت نگه داري بهتر
                شبيه سازي دنياي واقعي(منظورم اينه كه ميشه مثل دنياي واقعي همه چيز رو مدل كرد ..)
                Last edited by jeson_park; 02-19-2011, 04:40 PM.
                -

Comment

دوست عزیز میشه بفرمایید در ویژوال بیسیک شی گرایی به چه صورت هست ایا کلاس هست یا همون ماژول ها هستند که شی گرایی رو معنی میدن
                  و فکر کنم ویژوال بیسیک مانند سی ++ hybrid درسته؟
                  (شهید دکتر چمران)

Comment

دوست عزیز میشه بفرمایید در ویژوال بیسیک شی گرایی به چه صورت هست ایا کلاس هست یا همون ماژول ها هستند که شی گرایی رو معنی میدن
                    و فکر کنم ویژوال بیسیک مانند سی ++ hybrid درسته؟
                    سلام
                    اول بفرمایید منظورتون از ویژوال بیسیک نسخه قدیمی 6 (که الان در دبیرستان و دانشگاه های ما تدریس میشه هست)
                    البته فکر می کنم که منظورم شما همون ورژن 6 باشه
                    این ورژن به خوبی از OPP پشتیبانی نمی کنه در واقع ویژوال بیسیک از اشیا پشتیبانی می کنه اما قابلیت هایی مثل چند ریختی و وراثت پشتیبانی نمی کنه
                    اما ورژن های تحت .Net این زبان به طور کامل از شی گرایی پشتیبانی می کنند

در مورد hybrid بودن هم نخیر
                    همونطور که گفتم وی بی 6 کامل از OOP پشتیبانی نمی کنه
                    نسخه دات نت هم کاملا OOP هست (تمامی زبان های تحت دان نت شی گرا هستند)
                    پس hybrid نیستند
                    Last edited by jeson_park; 02-20-2011, 11:56 AM.
                    -

Comment

با یاد خدا
                      با سلام به پهلوانان اینترنت

من و شاید خیلی های دیگه که خودشون هم خبر ندارن از شی گرا بودن زبان ها تا این حد میدونیم که برنامه تبدیل به اشیاء میشه که هرکدوم صفات خودشون رو دارن و....

اما حقیقتا من هم با c و هم c++ برنامه نوشتم اما این تفاوت و شئ گرایی رو احساس نکردم

حتما کد از هر دو زبان c & c++ باشه و قطعه کد هر چه ساده تر باشه بهتر ممنون

در پناه عدالت
                      مي دونيد كه سي زباني ساخت يافته هست(در ارتباط با برنامه هاي ساخت يافته و ساخت نيافته هم تحقيق كنيد) و توانايي نوشتن هر برنامه اي رو باهاش داريم پس چرا شي گرايي؟
                      در برنامه هاي ساخت يافته مشكل وقتي بروز ميكنه كه برنامه ها از 25000 ال 100000 هزار دستور بيشتر بشه بعد پيچيدگي برنامه و مديريتش خيلي سخت ميشه و نوشتن برنامه هايي بزرگ مثل امروز كاري بسيار دشوار و نشدني هست
                      حالا شي گرايي براي رفع اين پيچيدگي ها اومد و با خواصي كه داره مثل منطقي قوي و قابليت اطمينان بالا روند توسعه نرم افزار ساده تر شد،بدليل حذف پيچيدگي برنامه هاي بزرگ
                      البته شناسايي اشياي برنامه كمي مشكل و اين باعث كندي توليد نرم افزار ميشه برنامه هاي شي گرا كمي كندتر هستند بدليل سرباري كه دارند!
                      كه اين مشكل در برنامه نويسي ساخت يافته نيست پس برنامه هاي ساخت يافته سريعترند نه الزاما! اما برنامه نويسان با تجربه تركيبي از اين دو روش رو استفاده مي كنند.

Comment

نوشته اصلی توسط xman_1365_x نمایش پست ها
                        البته شناسايي اشياي برنامه كمي مشكل و اين باعث كندي توليد نرم افزار ميشه برنامه هاي شي گرا كمي كندتر هستند بدليل سرباري كه دارند!
                        .
                        ببخشید میشه بگین دقیقا منظورتون چی هست؟؟
                        من که تا حالا چننین چیزی رو نشنیدم!
                        -

Comment

Working...
                        X