اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

BootLoader

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• BootLoader

یک راس بوت لودر نوشتم ( فایل ضمیمه )، و روی 512 بایت سکتور اول فلش مموری کپی کردم( با استفاده از نرم افزار Norton Disk Editor ) و موفق شدم سیستم را باهاش بوت کنم اما یک مشکلی دارم ، از وقتی این داده ها را رایت میکنم دیگه فلش مموری را ویندوز نمیتونه بخونه و میگه باید فرمت بشه ( در عین حالی که فلش بوت ایبل باقی میمونه ، و چیزی جز این 512 بایت تغییرنمیکنه ، نمیدونم چرا دیگه فرمت درایو ناشناخته میشه)

چه نکته ای را باید رعایت کنم که هم سخت افزارم بوت ایبل باشه هم فرمتش بهم نخوره ؟
    خلاصه نکته ای چیزی به ذهنتون میرسه بگین و جوانی را از نگرانی نجات بدهید
    فایل های پیوست شده

من چیزی بارم نیست ولی چون توی ذهنم اومد می گم اگه خیلی بی ربط بود شرمنده. فقط بزار به حساب یه بی سواد که نظر داده

من فکر می کنم فایل سیستمت مشکل داره یا شاید فلشت فایل سیستم نداره یا جدولاش ریخته بهم چون می گی کدت توی بوت سکتور هست و سیستم 512 بایت و می خونه و باهاش می شه سیستم رو بوت کرد ولی توی ویندوز می گه باید فرمت شه پس شاید بشه نتیجه گرفت ویندوز با فایل سیستمت مششکل داره و احتمالا وجود نداره اصلا چون توی شکل بقیه حافظه 0 بود.

شرمنده اگه من بی سواد نظر دادم خواستم یکم اعتماد بنفسم بالا بره

Comment

ممنون
      دوستی که خودشون یک سیستم عامل قبلا درست کردند ( آراکس) راهنمائی کردند
      سلام
      باید بلوک MBR رو که در مورد قالب (فرمت) دیسک و موارد دیگه توضیح میده رو به به بوت لودر اضافه کنی:

http://wiki.osdev.org/FAT#BPB_.28BIO...meter_Block.29
      مطالب جالبی روش هست http://wiki.osdev.org/Main_Page
      بخونم ببینم مشکلاتم حل میشه

Comment

با سلام و خسته نباشید راستش من تو کار اینترنت مشکل دارم و نمیتونم لینک بظارم برای دانلود من یک برنامه قشنگ نوشتم که قبل از رایت به بوت صفر برای درست کردن بوت لودر میشه از فرمت اولیه fatپشتیبان گرفت تا دفعه بعد بشه با یک کلیک مثل قبلش کرد با زبان c#اما خداییش لینک کردن بلد نیستم

Comment

تاپيك 2 سال پيش رو ميبندم يه تاپيك جديد بزن. وقتي ريپلاي ميكني يا تاپيك جديد ميزني پايين صفحه قسمت "فايل هاي ضميمه" ميتوني با اون دكمه فايلت رو آپلود كني.

Comment

Working...
          X