اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازي isp

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• راه اندازي isp

سلام دوستان
    من مي خوام يه isp تو يه شهر كوچك كه 75-100 نفر رو ساپورت كنه راه بندازم
    نوع سرويس هم اي دي اس ال هست

چه هزينه هايي داره؟؟
    چه تجهيزاتي لازم داره؟؟
    مي خواستم برام توضيح بدين

اول بی زحمت باید اقدام به ثبت شرکتتون کنید بعد به این سایت مراجعه کنید و کلیه مدارک رو دریافت میکنید و اقدام به پر کردن میکنید
    کد:
    http://www.cra.ir/Main.asp
    نمیدونم شاید E1 به صرفه نباشه همون خط آنالوگ و مودم آنالوگ 15 تا بگیرید،بعد اگه کارتون گرفت E1 میگیری
    شما به چند تا کیس نیاز داری برای اکانتینگ و کش سرور و اگه مایل بودید یکی هم برای فایر وال بعد هم یه UPS همه اینارو تو رک باید جا کنی .دیگه به خدمت شما عرض کنم
    شما به مالتی پورت هم نیاز داری که مودمای آنالوگتون رو بهش ارتباط بدی فکر مکینم مالتی پورت هم 400 اینطورا باشه
    بعد اینا رو میشه ریز به ریز بهشون هزینه داد مثلا" اکانتیگ شما چی باشه؟سیگما یا همین IBS یا ISPutil یا خیلی موارد دیگه.
    اما دور و بر 4-5 برای شما تموم بشه و تو روش آنالوگ زیاد به فکر ارتقا نباشید...
    به همه هزینه های فوق نصب و راه اندازی رو اضافه کنید!نوع سرور ها هم مهمه که لینوکسی باشند یا ویندوزی و بعد از همه این داستانا شما به یه نیروی فنی نیاز داری که شبکه شما رو پشتیبانی کنه!اکانت دیال هم حتما"بصورت کارت توزیع میکنید !طراحی و لوگو وچاپ کارت هم بذارید جزو هزینه ها
    ---------------------------
    حالا اگه بنا شد E1 راه بندازی یه خط E1 میگیری که PRI باشه تا بتونی از caller id هم استفاده کنی که اون خط E1 برای شما هزینه خودش رو داره و 30 کانال بهت میده
    یه Access server میخوائی بازم AS5300 توصیه میشه که میتونید 2/5 تهیه کنید
    یه سرور اکانتینگ و کش سرور و فایر وال و ما بقی داستانا به روال بالائی و کل هزینه ها دور و بر 5-6 تومن میشه
    من چیزی دیگه خاطرم نیست ...
    ----------------------------------------------------
    یه پیشنهاد چرا تو اون محل ADSL راه اندازی نمیکنید!DSLAM برای 48 پورت میتونی تا 2/5 تهیه کنید و نمایندگی همون شرکتی که به شما ADSL داده رو بگیری و با یه پهنای باند کوچیک شروع به کار کنی شاید کمی دنگ و فنگ داشته باشه اما خب ...
    -----------------
    Remove all gods from my way, and thoughts, and sorrows

Comment

برای یک شهر کوچیک وایرلس به صرفه تره
      Emperor Hacking Team

سکوت در جای جای مکتوبات مقدسشان به چشم می خورد و خیانتها در پی هم. اگر با آنها باشی چه خوب است.
      عاشقانه تو را بر مکتوباتشان می پذیرند و هنگامی که می خواهی با آنان نباشی ، خون تو را از آب چشمه های کوهستان گوارا تر می پندارند!

آدرس توئیتر من:https://twitter.com/#!/iM4n_

به صفحه شبگرد در فیسبوک بپیوندید
      http://www.facebook.com/groups/shabgard

تیم Emperor عضو جدید میپذیرد ! برای اطلاعات بیشتر با خودم تماس بگیرید

sigpic

Comment

نوشته اصلی توسط iM4n نمایش پست ها
        برای یک شهر کوچیک وایرلس به صرفه تره
        شما برای راه اندازی وایرلس (Wifi)خیلی هم کم هزینه کنی برای یه آنتن Nano station باید کمش 90 تومن هزینه کنی+یه دکل یا لوله یا همچین چیزی تازه اینا سمت مشترک بود + کابل شبکه و ما بقی داستانا !سمت خود شما هم یه دکل با حداقل ارتفا 30 متر لازم دارید و کلی آنتن
        بعید میدونم تو یه شهر کوچیک کسی بخواد برای یه اینترنت بخواد این هزینه رو داشته باشه+پشتیبانی فنی وایرلس خیلی سخته شما 2 تا خرابی داشته باشی باید بری بالای ارتفاع و ما بقی داستانا که هر خرابی برای شما کمش 1-2 ساعت وقت میگیره
        اما دیال آپ راه بنداز،پشت تلفن ارور میخونه شما ایراد رو میگی

Comment

ایشون اول باید اینترنت خودش رو ok کنه بعد سرویس بده
          اگر روستا دور افتاده باشه برای دایالاپ که هیچی اما برای dsl مشکل داره
          چون بستر مخابراتی میخواد
          معمولا برای جاهای دورافتاده یا کوهستانی سرویس ماهواره پیشنهاد میشه
          یعنی خودش دیتا از ماهواره بگیره به هر طریقی که خواست بده دست ملت ! اما دنگ و فنگ برای مجوز گرفتن داره

هیچ کاری ساده نیست
          دردسر تو هر کاری هست

بگذریم خودش میخواد dsl بده ...
          سوال خودش رو جواب بدیم و فقط راهنمایی کنیم
          Emperor Hacking Team

سکوت در جای جای مکتوبات مقدسشان به چشم می خورد و خیانتها در پی هم. اگر با آنها باشی چه خوب است.
          عاشقانه تو را بر مکتوباتشان می پذیرند و هنگامی که می خواهی با آنان نباشی ، خون تو را از آب چشمه های کوهستان گوارا تر می پندارند!

آدرس توئیتر من:https://twitter.com/#!/iM4n_

به صفحه شبگرد در فیسبوک بپیوندید
          http://www.facebook.com/groups/shabgard

تیم Emperor عضو جدید میپذیرد ! برای اطلاعات بیشتر با خودم تماس بگیرید

sigpic

Comment

خب این برادر باید بره یه نمایدنگی از یه شرکت PAP بگیره،بعد خود این شرکتا بهش تجهیزات passive رو میدن و یه قرار داد بین ایشون و همون PAP بسته میشه !امکانات مخابراتی هم باید استعلام کنه ببینه داره یا نه که امیدوارم کافو نوری نشده باشن و ممکنه راه اندازی ADSL!
            اگه بخواد نمایده باشه زیاد هزینه نمیخواد مهم همین مجوز که تو اولین پست بهش گفتم!اما تا جائی که غریب به یقین میدونم الان شرکتای PAP جرات سرمایه گذاری تو فلان شهرستان رو زیاد ندارن!از طرفی هم خود مخابرات میخواد وارد عمل بشه تو همین قضیه ADSL پس زیاد به صلاح نیست تو این موقعیت کسی ریسک کنه ، برای نمونه به قبضای تلفن مراجعه کنید بخش مخصوص ADSL رو میبینید!
            در مورد نمایندگی ممکنه خود شرکت PAP حتی پهنای باند به ISP ایشون بده و کار رو با هزینه کم شروع کنن و به ازای هر پورتی که میفروشن به مشترک یه هزینه به ایشون بدن ( رک بگم همون دلالی پورت برای فلان pap و شما این وسط پیمانکارش هستی)حتی بعضی از PAP ها خودشون از طریق تلفنی حل مشکل میکنن و شما نماینده انحصاری فروش هستی
            همه کارها رو هم خود عزیزان انجام میدن،اما کش سرور و فایروال و اکانتیگ ( ممکنه اینم حتی لازم نباشه و دسترسی ریموت بدن و لوکال نباشه) جزو هزینه هاست شما هزینه فضای رک که تو مخابرات هست رو باید 2 ماه یه بار پرداخت کنی+اگه پهنای باند داشتی از جیب خودت بدی و...
            اینم لیست pap ها که باید بری سراغشون از دوستان کسانی که تو داتک یا شاتل یا پارس آنلاین یا پیشگامان هستند بهتر میتونن اینجا راجع به قرار داد ها توضیح بدن
            اما در کل 2 تا خطر رو برای دوستان که میخوان تو این ضمینه فعالیت کنند رو گوشزد میکنم
            1)Wimax که تو راه
            2)خود شرکت مخابرات که پا گرفته

Comment

سلام
              با تشكر از جواب تون
              1- آقا ايمان من تو داهات نيستم! كه شما حرف روستا ومبود امكانات رو ميزني!(اميدوارم سؤ تفاهم نشه!)
              2--حالا اگه من بخوام از يه شركت پاپ نمايندگي بگيرم چقدر هزينه داره؟؟؟

Comment

دوست عزیز منم همون نمایندگی Pap رو پیشنهاد می کنم
                و به قول رفیق بالایی مخابرات و waymax رو در نظر داشته باش
                تعصب عین مردمک چشم هر چه بیشتر نور بتابه بیشتر بسته می شه

Comment

سلام
                  way max???????????????? آها Wi MAx
                  دوستان کسی جواب نداد
                  از کدوم شرکت پاپ بگیرم بهتره؟؟

Comment

Working...
                  X