اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع Socket Programming با C هستی بیا تو؟

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• شروع Socket Programming با C هستی بیا تو؟

باسلام
    دوستان ما هر کجا کشتیم برای سوکت نویسی با c كلي مقاله بود اما
    یا زبان فارسی نبود یاکامل نبود یا خیلی کلی بود واسه همین گفتم شروع کنم به کمک دوستان مثال های خیلی ساده رو بنویسیم(البته من خودم بلد نیستم شما باید شروع کنید)
    ================================================== =======
    خوب یه برنامه ساده:
    یه برنامه بنویسم که به آیپی 127.0.0.1 تلنت کنه یعنی وصل بشه بعد دو حالت داره یا پورت تلنت بسته هست که پیغام میده یا باز هست و یوزر نیم میخواد

حالا بیزحمت این برنامه رو بنویسید با c یعنی خیلی ساده ما به ایپی وصی بشیم بعد جوابی رو که میده پرینت کنیم تو خروجی همین
    دیگه از این ساده تر نیست(لطفا کد های اضافه ننویسید تا بفهمیم چی به چیه
    خدایا! دلم از ظلم و ستم گرفته است، تو را به عدالتت سوگند می‏دهم كه مرا در زمره ستم‏گران و ظالمان قرار ندهی.
    خدایا! می‏خواهم فقیری بی‏‏ نیاز باشم، كه جاذبه‏ های مادی زندگی، مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند.
    خدایا! خوش دارم گمنام و تنها باشم، تادر غوغای كشمكش‏های پوچ مدفون نشوم.
    خدایا! دردمندم، روحم از شدت درد می‏سوزد، قلبم می‏جوشد، احساسم شعله می‏كشد، و بندبند
    وجودم از شدت درد صیحه می‏زند، تو مرا در بستر مرگ آسایش بخش.
    (شهید دکتر چمران)

بیا عزیزم ، این مقاله ها هم خیلی خوبن هم فارسی.
    فایل های پیوست شده
    میخوای زبان برنامه نویسی انتخاب کنی ؟؟ پست نزن اینجا کلیک کن

Comment

ممنون دوست عزیز مقاله کاملی هست
      اما یه مشکل
      اونم اینه که اگه شما به اولین برنامه که ساخته نگاه کنین میبینین برای یکی خوبه که یه هفته کار کرده باشه نه کسی که تازه میخواد اولین برنامه ساده رو بنویسه
      ولی باز خوبه

============
      کسی نیست یه برنامه خیلی ساده یعنی ساده ترین برنامه سوت رو بنویسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      خدایا! دلم از ظلم و ستم گرفته است، تو را به عدالتت سوگند می‏دهم كه مرا در زمره ستم‏گران و ظالمان قرار ندهی.
      خدایا! می‏خواهم فقیری بی‏‏ نیاز باشم، كه جاذبه‏ های مادی زندگی، مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند.
      خدایا! دردمندم، روحم از شدت درد می‏سوزد، قلبم می‏جوشد، احساسم شعله می‏كشد، و بندبند
      (شهید دکتر چمران)

Comment

برادر تو این فروم دنبال چی میگردی؟ هدفت چیه ؟؟تاپیک رو شما بزنی ما بقی اعضا برای شما برنامه بنویسن؟
        نمیدونم شبگرد شاید یه فرومی نباشه که آدمائی که اینجان برای شما برنامه نویسی کنن در صورتی که خودتون هیچ تلاشی نمیکنید!
        برنامه رو میخوائی خب یکم از جیب مایه بذار،برنامه نویسای خوبی داریم که برات این کار رو میکنن
        تو ساعت 04:16 pm پست زدی،بهت ساعت 04:29 pm جواب دادن،ساعت 09:03 pmجواب میدی که سخته و هیچی نفهمیدی!قسم میخورم تو این مدت زمان حتی فصل اول رو که 50 صفحه بود نگاه هم نکردی که همچین نظری رو ریپلی میکنی !حتی تو این مدت اگه دو خط خونده بودی به یه چیز با ارزش میرسیدی
        با این کار نمیدونم چی رو میخوائی ثابت کنی ....
        Remove all gods from my way, and thoughts, and sorrows

Comment

نوشته اصلی توسط one hacker alon نمایش پست ها
          ممنون دوست عزیز مقاله کاملی هست
          اما یه مشکل
          اونم اینه که اگه شما به اولین برنامه که ساخته نگاه کنین میبینین برای یکی خوبه که یه هفته کار کرده باشه نه کسی که تازه میخواد اولین برنامه ساده رو بنویسه
          ولی باز خوبه

============
          کسی نیست یه برنامه خیلی ساده یعنی ساده ترین برنامه سوت رو بنویسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
          دوست من!
          من می دونم شما منظورت ، اما از طرفی هم می دونم چیزی وقت نیست که برنامه نویسی به زبان C/C++ را شروع کردی.پس کمی صبر داشته باش و آروم آروم یاد بگیر و برو جلو.
          الان زمان مناسبی برای برنامه نویسی با Socket بنظرم نیست ، فرضا یکی هم برات اون سورس کد را نوشت و تک تک خطوط را توضیح داد. اما وقتی ندونی اصول چیه، syntax هاشو یاد نگیری ، ندونی کجا Pointer بکار ببری ، کجا نه . بنظر من اینطور برنامه نویسی سر انجامش میشه برنامه نویسی که مقداری زیادی سورس کدهای simple را جمع کرده و موقع استفاده copy و Paste میکنه ، برنامه نویسی با زبان سی احتیاج به زمان و تمرین بسیار بسیار بسیار زیاد داره.
          من خودم الان 6 سال با زیان سی دارم تمرین میکنم ، میتونم بگم هیچی بارم نیست هنوز.

شما هم یک کتاب و در صورت امکان به استادی مراجعه کن و اصلا هدفت سوکت که حدس میزنم دوست داری باهاش Exploit بنویسی نباشه ، شما فصل به فصل و قدم به قدم یاد بگیر و تا فصلی یا مبحثی را بطور کامل یاد نگرفتی سراغ فصل بعد نرو. طوری یاد بگیر که تموم Sample های اون را از حفظ باشی و بدونی چرا استفاده شده.
          نکته خیلی خیلی مهم اینکه برنامه نویسی و اصولش 40% برنامه نویسی هست و بقیش الگوریتم هست که کسی که الگوریتم بلد نباشه اون 40% اول را هم اگه داشته باشه به هیچ دردی نمیخوره و 20% مابقیش هم شامل هردو میشه که من اسمشو میزارم تکنیکهای برنامه نویسی.
          از بحث دور شدیم ، اما لازم بود که بگم.
          میخوای زبان برنامه نویسی انتخاب کنی ؟؟ پست نزن اینجا کلیک کن

Comment

ممنون
            دوست عزیز شما میگی من قسم میخورم فصل اول رو نخوندی باید بگم که همین آموزشی که دادی من سال قبل یه دور خوندم اما متوجه نشودم
            و اینکه قسمت مقدمه و فصل یک که در مورد شبکه و پروتکل ها بحث شده بود این رو من قبلا با TCP/IP اشنایی داشتم و مشکلی ندارم
            من اگه گفتم سورس بزارید فقط برای این بود که اگه من بدونم چجوری شروع کنم اونقدر مقاله دارم که خودمو بالا بکشم
            اما مشکل همه مقاله ها اینه که از دید خودشون نگاه به مخاطب میکنن و فکر میکنن همه هوش بالایی دارن
            واسه همین گفتم سورس بزارید که نه تنها من بلکه از بقیه هم سوال کنی همشون میگن سخت ترین کار شروع یه کار هست چون ادم با هیچ اصولی آشنا نیست
            وقتی یه سورس 50 خطی میزارن جلو آدم نمیتونی تشخیص بدی که چی به چیه اما اگه اولش رو بفهمی بقیه کاراش مثل چک کردن خطا ها و افزایش کارایی و توانایی وو امکانات برنامه بر میگرده به چیزایی که به سوکت کار نداره مثل if و for ها
            ==============
            دوست عزیز از شما هم برای راهنماییتون متشکرم
            =================
            خیلی جالبه بعضی ها فکر میکنن ما اینجا یه پست میزنیم بعد میریم میخوابیم بعد که بلند شدیم میایم ببینیم چی جوابمونو دادن در حالی که اینطور نیست
            و اونقدر خوردیم به بن بست بریم وسط اتوبان اونجارو هم بن بست میبینیم
            ========================
            بگذریم ما یه سورس چند خطی ساده خواستیم همین
            (شهید دکتر چمران)

Comment

مقاله هايي كه برات گذاشتن (البته كتاب سوكت پروگرامينگ آقاي فرهادنيا ) سورسهاي
              خوبي براي يادگيري يه تازه كار داره مثل اين فايل ضمميمه شده كه يك كلاينت با گرفتن مشخصات
              سرور به اون متصل ميشه
              فایل های پیوست شده
              چه کسی میگوید که گرانی اینجاست؟؟؟
              همه جا ارزانی است...
              چه شرافت ارزان
              تن عریان ارزان
              و دروغ از همه ارزان تر
              وچه تخفیف بزرگی خورده است قیمت هر انسان

Comment

ممنون چرا خودمم کتابو نگاه کردم اولین مثال رو که اجرا میکنم این خطا رو میده چکار کنم ؟ مربوط به چیه؟

کد:
                Fatal..\INCLUDE\PSHPACK4.H 37:Error Directive: 4-Byte Packing is not supported!!
                فایل رو هم چک کردم هست اما فکر کنم مشکله ساپورت کردن رو داره

البته من تو Turbo C++ win 4برنامه مینویسم
                (شهید دکتر چمران)

Comment

كامپايلرت رو عوض كن borland c++ 5.5 پيشنهاد منه
                  مشكل برطرف ميشه
                  چه کسی میگوید که گرانی اینجاست؟؟؟
                  همه جا ارزانی است...
                  چه شرافت ارزان
                  تن عریان ارزان
                  و دروغ از همه ارزان تر
                  وچه تخفیف بزرگی خورده است قیمت هر انسان

Comment

Working...