اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استپر موتور

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
    توی فایل دیتاشیتش در مورد PowerSO20 صحبت کرده ؟ چیه اینجا چه کاربردی داره کنار این ic >؟ همونه شکلشو عوض کردن ؟
    powerSO20 و multiwatt نوع بسته بندي هست كه تفاوت از نظر دفع دمايي دارن كه در جدول thermal data فرقشون اومده و اگر از لحاظ ظاهري بخواي هم در چهار ضفحه آخر فرقشون اومده

از اين نوع D ديتاشيت داري؟
    ¯/(°_o)\¯
    بیچاره آن کسی است که گرفتار عقل شد **** آسوده آن کسی است که خر آمد و الاغ رفت
    این چه شوری است که در دور قمر می بینم **** همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم
    اسب تازی شده مجروح به زیر پالن **** طوغ زرین بر گردن خر می بینم
    Copyright: Enigma2

به اميد شبگردي بهتر

Comment

رفتم ic درایور بگیرم ، گفتم L298D میخوام ، گفت نداریم مشابه بدم ( تیریپ داروخونه ) گفتم بده L298N داد
      فرق این n با d توی چیه >؟ d باید دیود دار داخلی باشه ؟ درسته ؟ حالا این n چیه ؟
      توی دیتاشیتش گفته

ها ای که گفته یعنی چه ؟
      توی فایل دیتاشیتش در مورد PowerSO20 صحبت کرده ؟ چیه اینجا چه کاربردی داره کنار این ic >؟ همونه شکلشو عوض کردن ؟

خلاصه کلام ،اینو چطوری L298N را راهش بندازم و اجرائیش کنم ؟

پیوست : بیشرف قیمتش از استپر موتوره گرونتر بود
      دقیقا توی این آی سی نمیدونم فرقش چیه ولی معمولا سطح ولتاژ آستانه ها فرق می کنه که همونطور که دوستمون هم گفتن باعث همون دفع حرارت کمتر یا بشتر بشه من که از L298D استفاده می کنم خیلی هم دوستش دارم Talking واسه قیمتش هم تهران 1500 خریدم شیراز هم 2200 بود .

Comment

خب دوستان عزیز این چند وقت شدید درگیر پروژه ساخت یکسری دستگاه ( نیمچه cnc بودم ) گفتم بیام تجربیات کسب شده را بهتون بگم
        1- هر شغلی بهتر از برنامه نویسی هست ، تا دیرتر نشده برید دنبال یه شغل درست حسابی که پس فردا بتونید زن و بچه نون بدید ( طرح هدفمند کردن یارانه ها)
        2- درایور های استپر موتور توی بازار شامل 6-7 مدل مختلف هستند
        الف: نمونه چینی ، 6 آمپر و 8 آمپر ( قیمتهاشون بالای 50 هزارتومن هست ) ولی درایورهای تقریبا خوبی هستند ( من فقط یکیش را تونستم بسوزونم)
        ب : درایورهایی که با L298 کار میکنند ( اکثر قریب به اتفاق درایورهای تجاری ایرانی) حداقل 3 نمونه مختلف فرستادم هوا به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم ( مگر برای پروژه های سرسری دانشجوئی !

پ : درایورهای ایرانی که با ماسفت ها کار میکنند ( قدرت بیشتری نسبت به L298 دارند ، بستگی به نوع موتورتون و آمپر مصرفی شاید مجبور باشید از این مدل استفاده کنید ، قیمتها حدود 20 تومن الی 100تومن هستند)

ت : درایورهای با برندهای خفن مثل سامسونگ ! ( من نمیدونم اینا موقع بیکاری هم جنس تولید میکنند ؟ ) در هر حال برای بعضی دستگاههای خاص فقط استفاده میشن ظاهرا و قیمت های حدود 200 هزارتومن به بالا دارند( من نفهمیدم برای چه جایی استفاده میشن )

ث » درایورهای دست ساز ! شخصی بودن دیگه چی بگم.

برای کنترل محورها از بال اسکرو استفاده کنید ( شبیه به ساختار پیچ و مهره منتها با اصطکاک در حد فووووت ) البته قیمت یک متر بال اسکرو با مهره اش حدود 100هزارتومن به بالا هست که در مقابل پیچ و مهره با همین سایز عددی قابل توجه هست ، منتها دقت و کیفیتش دلیل قیمتش هست و ایشالا حلاله.
        برای خرید استپر موتور ، سانی دانکیو یک برند خوب و معتبر و با کیفیت و البته گرون قیمت هست.
        اما استپرهای TECO هم که توی بازار هست جوابگو هست ( کار اگه حرفه ای هست اول پیشنهاد میکنم از سرووو موتور استفاده کنید در مرحله بعد از مارک سانیودنکیو و در آخر تکو )
        البته من خودم مارک تکو دارم و مشکلی ندارم ( شنیده ها را گفتم )

( حروف الفبا را هم یادمون رفتهس )
        د » داشتن یک منبع تغذیه از واجباته ، و الا مثل من مدت زیادی ممکنه سرکار باشید خلاصه
        منبع تغذیه های حرفه ای بخرید از بازار و الا منابع تعذیه 10 -15 تومنی سوئیچینگ موجود همگی بدرد لای جرز میخورند ( استثناء منبع تغذیه پاور کامپیوتر چیز خوبیه )
        در صورت داشتن وقت و امکانات سفارش سیم پیچ بدید ، که دوتا ولتاژ 10 ولت با آمپر کم و 30 ولت با آمپر بالا بهتون بده ( قیمت به همراه پل دیود برای داشتن ولتاژ +و- با امپری در حد 4 حدود 20 تومن میشه)

بقیه اش هم بعدا وقت کردم مینویسم...

Comment

1- هر شغلی بهتر از برنامه نویسی هست ، تا دیرتر نشده برید دنبال یه شغل درست حسابی که پس فردا بتونید زن و بچه نون بدید ( طرح هدفمند کردن یارانه ها)
          ما كه عمريه داريم با برنامه نويسي نون ميديم به زنمون. (فعلا بچه اي در كار نيست)
          يك نمونه : شار*ژر رو يادته كه

راستي از عكسي كه زدي فكر كنم روي برش ليزري يا چيزي توي اين مايه ها كار ميكني درسته؟

اگه چيزي با ai خواستي بهش اضافه كني در خدمتيم
          دلفی برتر از سی شارپ آمد پدید

Comment

Working...
          X