اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل vpn و پیغام خطا 721

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گاهی یه شرکتی فایل های مهمشو از بستر وی پی ان باید رد کنه ...
    خیلی وی پی ان ها به عنوان gateway استفاده نمی شن و بستری می شن...
    فعلا که آقایون تو بستر vpn مون خوابیدن ول کن هم نیستن ! غلط نکنم جیره ی کافورشون قطع شده
    ندامتگاه شبگرد !

Comment

من که به صورت یک حرکت خودجوش مردمی ، الان بیشتر از دو سه هفته هست vpn استعمال نکردم ، _( دروغ نگم حال کلیک روی کانکشنشو نداشتم )
      این سایتهای مستهجن چی داره که میرین میبینین خب؟ از لینکهای معرفی شده در سایت پیوندها استفاده کنید ( راسیاتش این آدرس 10.10.34.34 را هم لوکال ادد کردم که نبینمش ) ولی شماها استفاده مفید بکنید ازش علمی ، فرهنگی ، هنری ، به به به ....

مثلاً کارکنان - مدیران و ... یک شرکت بتونن اطلاعات مهمشون رو بصورت محرمانه به اشتراک بزارن ...
      اگه این پروتکل روی گت وی مخابرات فیلتر شده باشه ، قاعدتا در ارتباطات داخلی ، فیلتری اعمال نمیشه ، پس شرکتها نگرانش نباشند ، البته امتحان نکردم ، همینطوری اصولشو گفتم.
      البته میتونن از سرویس ایمیل ملی هم استفاده کنند و فایلهاشون را زیپ کنن با پسورد

Comment

نوشته اصلی توسط arash70 نمایش پست ها
        نه استفاده های خوب دیگه ای هم داره ...
        خیلی وی پی ان ها به عنوان Gateway استفاده نمی شن و بستری می شن برای اینکه مثلاً کارکنان - مدیران و ... یک شرکت بتونن اطلاعات مهمشون رو بصورت محرمانه به اشتراک بزارن ...
        در مورد L2TP هم کافیه یه PreShared Key بزارید و تو کامپیوترتون هم تنظیم کنید Preshared Key رو بعد می شه کانکت شد ...
        آیا هندشیکینگ پروتکل ها بعد از encapsulation دیتا هست یا قبلش؟
        فکر نمی کنم این روشی که گفتی جواب بده.
        همه مان یک روز بالاخره بر سر این دوراهی خواهیم ایستاد …
        آنجا که همسرمان خواهد گفت : ” یا من ، یا اینترنت ؟! “
        و چه لحظه ی سختی خواهد بود ،
        لحظه جدایی از همسر … !

Comment

Handshake بعدشه دیگه ...
          بعضی ها واقعاً مایه ی ننگ جامعه ی IT و کامپیوتر هستند ،
          حال این انتخاب شماست که جزئی از این دسته باشید ، یا نباشید .

کمپین اعتراض به سرعت کم و قیمت بالای اینترنت در ایران

Comment

پارسینه:از هفتم مهرماه 1390، پورت PPTP در اینترنت ایران مسدود شده است، در پی این اتفاق،همه VPN در سراسر کشور قطع شده است.

VPN سامانه ای برای دور زدن فیلترینگ بود که بارها از سوی مقامات مسئول بر غیر قانونی بودن و مجرمانه بودن استفاده از آن تاکید شده بود.

پورت، درگاهی است برای ورود و خروج داده*ها و اطلاعات و هر پورت نرم*افزاری خوانده می*شود. هر کدام از پورت*ها کار خاصی انجام می*دهند مثلا پورت ۲۵ مخصوص ارسال ایمیل است و پورت ۱۱۰ برای دریافت آن و پورت ۸۰ یا HTTP برای دسترسی به صفحه*های اینترنتی.

در صورتی که خدمات*دهنده* سرویس اینترنت و یا شرکت زیرساخت، پورت*های ۲۵ و ۱۱۰ را مسدود کند، امکان دریافت و یا ارسال ایمیل ممکن نخواهد بود. در صورت مسدود کردن پورت ۸۰ امکان استفاده از اینترنت غیرممکن است.

پورت PPTP یا Point-to-Point Tunneling Protocol برای ساخت شبکه*های خصوصی مجازی (VPNs) مورد استفاده قرار می*گیرد. مسدود کردن این پورت امکان استفاده از وی*پی*ان*ها را غیر ممکن می*کند. L2PT یا Layer 2 Tunneling Protocol و SSTP یا Secure Socket Tunneling Protocol نیز کاربرد مشابهی دارد.

برخی اخبار و شنیده ها قطع شدن پورت PPTP حکایت از آماده سازی مقدماتی "اینترنت ملی" (اینترانت) توسط شرکت مخابرات است.
            اگر تنهاترین تنها شوم باز هم خدا هست

Comment

مشکل اتو ایران اصلاً PPTP نیست ! مساله Encapsulation هستش ...
              بکنیدش GRE درست می شه

Comment

نوشته اصلی توسط arash70 نمایش پست ها
                مشکل اتو ایران اصلاً pptp نیست ! مساله encapsulation هستش ...
                بکنیدش gre درست می شه
                منظورت چیه؟؟
                همه مان یک روز بالاخره بر سر این دوراهی خواهیم ایستاد …
                آنجا که همسرمان خواهد گفت : ” یا من ، یا اینترنت ؟! “
                و چه لحظه ی سختی خواهد بود ،
                لحظه جدایی از همسر … !

Comment

درود من هم متوجه gre نشدم یکم دقیق تر بفرمایید منظور شما چیست؟

اما در مورد دور زدن و فیلترینگ باید عرض کنم که همه شما اساتید هستید و من به عنوان یک شاگرد باید عرض کنم که تنها pptp و l2tp و sstp نیست شما می توانید از سکیور تانل و ... هم استفاده کنید به این صورت که بر نامه مربوط را رویه سرور خودتون نصب کنید و بعد رویه کلاینت هم نسخه کلاینت را نصب کنید و تنظیمات اینطوری به هیچ عنوان دیگر نیازی به استفاده از غیرنیست و احتمال مسدود شدن ان هم به شدت پایین می اید و اگر هم مسدود شد شما می توانید با تغییر پورت مورد نظر رویه سرور خود مجدد ان را دور بزنید
                  پروردگار نه آن است که تو می پنداری ،نه آن است که من می پندارم او خداست و تنها وصف او خدایی است
                  ادولف هیتلر مردی بزرگ بود که اشتباه بزرگتر از بزرگی خود کرد

Comment

خیلی سادست !
                    شما می تونید نوع Encapsulation سرور خودتون رو بکنید GRE یا Generic Routing Encapsulation

http://en.wikipedia.org/wiki/Generic..._Encapsulation

Comment

جگرتو بخورم شما که می گی ان قدر سادس !!

رو همون PPTP یا هر کس...شعر دیگه که مد نظرت هست یک اکانت فقط تست به من بده !! تا من اگر دیدم خدا بهت لطف کرد و معجزه ای اتفاق افتاد و این ک..س شعری که گفتی OK بود
                      خودم رو تقدیم می کنم به تو....فلان جا مو تیغ می زنم بیا 10000000 بار منو بک..........؟
                      قبول؟

اولا خیال همه رو راحت کنم!!
                      این حرف رو از جایگاهی به شما می زنم که .....!! شک نکنید 100 درصد !

تمامی پورت ها به جز پورت 80 و 21 فرقی نمی کنه UDP باشه یا TCP
                      تمامی پروتکل ها

محدودیت پهنای باند براشون اعمال شده !!
                      پس از هر روشی که حتی فکرشو بکنید PPTP L2TP SSTP OV.P.N IPIG SSH و هر ک...س شعر دیگه ای پشششششششششششششششششششششم !!!!

البته تا اطلاع ثانوی از ساعت 1:30 هر شب نهایتا تا ساعت 5 یا 6 صبح محدودیت ترافیک بر روی پورت SSL 443 کاملا برداشته می شه و می تونید از SSTP با کیفیت عالی استفاده کنید
                      --------------------------------------------------------------------------------

حالا بریم سر این GRE بی شرف!!

مگه خونه خالس که بیایم تغییری رو Encapsulation بدیم.!!
                      GRE خودش یک پروتکل هست باشه حرفی ندارم
                      GRE در مدل OSI در طبقه Encapsulates داده ها قرار می گیره حرفی نیست!!

اما مرد مومن گند زدی با این حرفت !!
                      در لایه Network کلا داده ها Encapsulates می شن !! چه بخوای چه نخوای !!!
                      ساده تر صحبت کنم!

شبکه قوانینی دارد به نام اینترنت پروتکل !!
                      1.لینک> NDP OSPF حتی PPP
                      2.اینترنت> IP
                      3.انتقال>TCP UDP
                      4.برنامه ها> HTTP DNS FTP

GRE جز تونل ها حساب می شه درست !! اما نکتش اینه در PPTP خود همین GRE نقش اصلی و بسیار مهمی رو در Encapsulate کردن پکت های PPP بازی می کنه !!

شما کافی هست بیای پروتکل شماره 47 رو مثلا در Firewall ببندی می بینی که اصلا نمی تونی به PPTP وصل بشی !!!

یعنی کلا از اساس ک....س شعر گفتی !!! PPTP خودش داره از GRE استفاده می کنه!!

حالا این سیسکو فلان فلان شده اومده مستقیما از GRE استفاده کرده و روشی رو ابداع کرده به نام GRE IP Tunnel که اونم بدرد کاربران ایران نمی خوره

کلا بین یک سرور و کلاینت هست باید دو طرف IP های هم دیگه رو ببینن و این داستان ها...

حتی ترافیک Multicast رو هم می تونی انتقال بدی رو GRE مثل OSPF یا EIGRP

کاربردش استفاده از GRE Tunnel ها با IPSec هست > http://www.dslreports.com/faq/8228

پس آقای Arash70 این دقت رو بکن !!! و دیگه سوتی نده !!

PPTP به صورت پیش فرض از GRE استفاده می کند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

توضیحات تکمیلی >>

http://www.techrepublic.com/article/...unnels/6141478

ترکیدم از خنده...
                      Last edited by M4hdad; 10-09-2011, 04:51 PM. دلیل: اطلاعات تکمیلی

Comment

L2tp از esp استفاده می کنه ... که می شه تغییرش داد به gre ... و با اینکار محدودت اعمال شده روش برداشته می شه ... من راجع به L2TP/IPSec دارم حرف می زنم تو بحث PPTP رو میکشی وسط ؟!
                        بعدم Encapsulation توی PPTP هم می تونه ESP باشه هم GRE نمیدونستی بدون ...
                        Last edited by arash70; 10-10-2011, 12:09 PM.

Comment

حالا من هم به تو اینو بفهونم !!

کلاینت در PPTP فقط و فقط GRE براش قابل درک هست ! نه ESP

پس سند اثباتی اگر داری یا لینکی داری که اومده سناریو PPTP رو با ESP ارائه کرده قرار بده !!!

ضمنا GRE زمانی که همراه با IPSec استفاده بشه می تونه از ESP یا AH هم استفاده کنه !

پی لود امنیتی که اعمال می کنه حتی به عنوان یک قانون در پرتکل های اینترنت در نظر گرفته می شه >>>>شماره 50
                          من رو PPTP این مورد رو اصلا قبول ندارم !
                          -------------------------------------------------------

ضمنا
                          1.در پست قبلی هیچ اشاره ای به پروتکل نکردید ! و کلی حرف زدید ! آیا شما حرف از L2TP زدید که آوردینش وسط ؟؟؟؟؟
                          2.در L2TP هم فقط زمانی که همراه با IPSec باشه می شه این مورد رو در نظر گرفت ! فقط و فقط همراه با IPSEC
                          عملا در PPTP به صورت پیش فرض GRE تنظیم می شود.و کندی همچنان برقرار هست و حرف شما اصلا درست نیست !

3.مرد عمل باش تئوری حرف نزن اگر بار علمی داری اگر می خوای کمکی کنی سناریو بیار وسط.........تئوری حرف نزن هر کسی می تونه بره Wiki Pedia این تئوری ها رو بخونه !!!!

4. مگر این حرف شما نبود ؟؟؟؟
                          کد:
                          مشکل اتو ایران اصلاً PPTP نیست ! مساله Encapsulation هستش ...
                          بکنیدش GRE درست می شه
                          کجا اشاره کردید به L2TP ؟
                          Last edited by M4hdad; 10-10-2011, 12:32 PM.

Comment

~~~
                            Edit : حرف من کاملاً اشتباه بود !!! و مهداد حق داره ... Encapsulation روی خود تونل تعریف شده و نمی شه تغییرش داد ...
                            ولی در مورد سرعتش باید بگم می شه کارایی کرد

مثلاً :
                            http://imageshack.us/photo/my-images...pnsecurity.png

بخش سرورشم می زارم اینجا ...
                            Last edited by arash70; 10-10-2011, 01:53 PM.

Comment

Working...
                            X