اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ویروس ها و تعامل و واکنش Platform ها

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• ویروس ها Ùˆ تعامل Ùˆ واکنش Platform ها

سلام دوستان
    این تاپیک بیشتر جنبه تحقیقاتی داره
    اما دوست داشتم روی این موضوع بحث بشه که چرا سیستم عامل های مبتنی بر Unix در مقایسه با محصولات مایکروسافتی کمتر شاهد انتشار Malware ها ، تروجان ها و .... هستند ؟

ترجیحا اگر مقالات و لینک های مفیدی را دوستان در این ضمینه پیدا کردن حتما Share کنن. ممنون
    سكوت ميكني ، فرياد زمان ام را نميشنوي ...
    يك روز من سكوت خواهم كرد ...
    و تو آن روز ، براي اولين بار ، مفهوم "دير شدن" را خواهي فهميد ...

سلام ،
    انجا رو یه نگاهی بنداز :
    http://www.infopackets.com/channels/...ws_malware.htm
    دلیلهای زیادی داره علی جان که malware ها بیشتر روی ویندوز هستن و malware نویسها روی Windows متمرکز شدن ... اما یه دلیلش اینه : من نوعی اگه بخوام اطلاعاتی از جائی کش برم و یا دسترسی به یه سری سیستم پیدا کنم فرضا برای حملات اینترنتی و هر گونه قصد دیگه اصولا platform ی رو مورد حمله قرار میدم که کاربرانش (با عرض معذرت) احمق تر باشن ...
    خیلی موضوع ساده ای هست ، الان درصد کاربران کامپیوتری که از کامپیوتر به صورت تخصصی استفاده نمیکنن و فقط برای انجام امور روزمرشون (خرید و فروش ، چک کردن میل و ... ) میشه گفت همگی از ویندوز استفاده میکنن ، خیلی کم پیش میاد یه کاربر خیلی معمولی حتی لینوکسی رو که کار کردن با اون خیلی خیلی ساده باشه برای کار خودش انتخاب کنه ...
    اکثراً کسانی که از لینوکس و سیستمهای مشابه mac ، solaris ، BSD ، etc ... استفاده میکنن افراد باتجربه ای در زمینه کامپیوتر هستن .
    یکی دیگر از دلایلیش که توی خود لینکی که دادم بهش بر میخوری این هست که سیستم های Nix* اکثراً برای تغییرات تنظیمات نیاز به دسترسی Root دارن ... که به طور معقول و معمول یه کاربر لینوکسی هیچ موقع با root لاگین نمیکنه که اگه سیستمش malware بگیره به طور کل conquer بشه توسط malware و یا بدافزاری که بهش حمله کرده ...
    برای ثابت شدن این حرف اگه دقت کرده باشی تنظیماتت رو وقتی میخواهی توی لینوکس عوض کنی اکثراً نیاز به اکانت root داری همراه با پسورد و یا باید قبلش یه sudo بزنی ... مگه اینکه خودت default permission رو تغییر داده باشی ...
    جدای این بحثها کدهای مخرب Hybrid وجود داره که Multiplatform باشه و برای ورود به سیستم ( که توی worm ها برای نفوذ کردن به اون بخش Header گفته میشه ) از Exploit های 0day برای پلتفرمهای مختلف استفاده میشه ...
    یا حتی بعضی مواقع ریاضی دانها و کسانی که رمز شکنی میکنن کرمی رو تولید میکنن که پس از تسخیر کردن تعداد زیادی سیستم ( به حالت Zombie ) از قدرت کلیه سیستم ها برای شکوندن الگوریتم یک رمز قوی استفاده میکنن .... ( چون دسترسی به Super Computer ها ندارن ) ...
    anyway ، در کل یه همچین حالتهایی داره ...
    Last edited by Kernel|2007; 06-23-2008, 12:30 AM.
    New World Begins

Comment

آرش جان واقعا بابت جدی گرفتن این تاپیک متشکرم

به موضوعات خیلی جالبی اشاره کردی اما سوالی که بازم این میون ممکنه برای خیلی ها از جمله خودم پیش بیاد اینه که از نظر ساختاری گاهی وقتا از میان badware ها حالا تو platform های مایکروسافتی یه سری ویروس ها منتشر میشن که صرفا در جهت تخریب عمل می کنن و شاید هیچ سود رسانی به نویسنده و پدر خودش نمی رسونه فرض مثال شاید بتونیم از ساسر یا بلستر یا حتی اتوران نامی ببریم با این حال که ویندوز از src بلاک شده و یه kernel و structure که کاملا protect شده استفاده می کنه زیاد در معرض این تهدیدات قرار داره و در مقابل لینوکس با کدهایی کاملا باز این مشکلات را یا نداره یا خیلی کمتر داره خوب چرا ؟

انشالله که دوستان بیشتری توی این بحث شرکت داشته باشن .
      متاسفانه تایپک هایی که هیچ ربطی به امنیت و مباحث تخصصی هستن بیشتر reply دارن.

ممنون
      سكوت ميكني ، فرياد زمان ام را نميشنوي ...
      يك روز من سكوت خواهم كرد ...
      و تو آن روز ، براي اولين بار ، مفهوم "دير شدن" را خواهي فهميد ...

Comment

Working...
      X