اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Nokia Flash And Updates

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• Nokia Flash And Updates

سلام علیکم . یه کمک میخوام . آپدیت فلش برای گوشی های سری 60 نوکیا .
    هدف کلا برای گوشی 6630 هست . اگر برای ان70 و 6680 هم بزارین خیلی عالی میشه .

کلا همه چی رو میخوام . تمام فایل های مورد نیاز + لینک دانلود + یه توضیح مختصر :o .

ضمنا باکس ندارم و میخوام با کابل معمولی فلش کنم . :D

[SIZE="6"]آقا هرکی نمیدونه پست نده [/SIZE]

هرکس همه موارد رو میدونه + لینک دانلود (کار کنه ) پست بده نمیدونید پست ندید .
    ضمنا خودم به حد کافی تو گوگل گشتم . هرجا یه حرفی میزنن . الانم نمیخوام جواب رو از گوگل بگردم علتش هم به هیچ کی ربطی نداره :mad: (قابل توجه بعضی ها که فقط همه پست هاشون .... ) .
    اگه اینه شب من ، میخوام با تو بگذره !

آقا بنظر من خودت فلش نکن... از ما گفتن بود...
    اگه گوشیت قاطی کرده خوب ریستش کن...
    *#7370# هر چند میدونم خودت بلد بودی..
    اما اگه بری به یک نمایندگیه موبایل مراجعه کنی بهتره...
    و من هم شنیدم که با فلش کردن گوشی سرعت گوشی میاد یک مقداری پایین.. حلا درست بودنشو اطمینان ندارم
    میخوای زبان برنامه نویسی انتخاب کنی ؟؟ پست نزن اینجا کلیک کن

Comment

من یه سری اطلاعات پراکنده برات میذارم. شرمنده که متمرکز نیست از جاهای مختلف جمع شده.

مسئولیت استفاده این مطالب به عهده خودتون هست و اگر مشکلی پیش بیاد خودتان مسئولید.

برای فلش شما نیاز به فایل ها فلش دارید ! ( برای 6630 اگه دیدم برات لینک میدم )

نوكيا دو فايل براي فلش بايد توسط باكس به موبايل منتقل شود

mcu Ùˆ ppm

البته توجه داشته باشيد كه ورژن نرم افزار گوشي شما نبايد بالاتر از نرم افزاري كه ميخواهيد منتقل كنيد باشد

براي ديدن ورژن گوشي خود روي گزينه info در نرم افزار dctxbb5 کلیک کنید (برای نوکیا)

فایلهای مربوط به هر گوشی در سی دی های همراه باکس موجود است
      اگر میخواهید نرم افزارها را دانلود کنید یا از سایت رسمی گوشی باید دانلود کنید.

==============--------=============

قبل از هر اقدامی باطری بایست فول باشد. (من به شارژر متصلش کردم – مبادا با باطری کم اقدام کنید، چون باید جنازه‌اش را به نمایندگی ببرید و ... !؟!؟)

از اطلاعات phone memory یک بک‌آپ روی memory card یا pc بگیرید. به نظرم بهتر است حافظهﯼ نگهداری اطلاعات پیام‌ها را هم از phone به card تغییر دهید و یک کپی از Contacts ها روی مموری کارد بگیرید. زیرا بعد از آپگرید هر دو را خالی خواهید دید !!!

بهتر است SIM card و Memory card را در آورده و سپس موبایل را در حالت Offline قرار دهید. (البته من یادم رفت و اشکالی هم پیش نیامد !!)

هر کدام از برنامه‌های Diego و یا Phoenix به همراه فولدر نصبشان بایست حذف شوند.

هر گونه برنامهﯼ نوکیا از جمله pc suite و درایور کابل اتصال را از روی کامپیوترتان حذف (uninstall) کنید. حتی فولدر C:\Program Files\Nokia و سپس ریستارت کنید.

(گزارش شده که برای

N70 دیگر نصب Diego لازم نیست و با کابل CA-53 نیز موفق شده‌اند).

برنامهﯼ

Diego را نصب کنید. از لینک‌های زیر می‌توانید دانلود کنید:

http://rapidshare.de/files/18927239/...part1.rar.html

http://rapidshare.de/files/18932723/...part2.rar.html

اگر در طول نصب با خطایی مواجه شدید، به این دلیل است که درایورهای نوکیا را حذف نکرده‌اید. باید از ابتدا شروع کنید.

کامپیوتر را ریستارت کنید.

حالا برنامهﯼ phoenix services 2004 را باید نصب کنید

http://rapidshare.de/files/20195369/...crack.rar.html

که شامل کرک و خود برنامه است. ابتدا کرک را باز می‌کنید (ولی اجرا نکنید)، سپس برنامهﯼ

Phoenix 2004 را نصب کنید. در هنگام نصب پیغام No dongle … می‌آید که بایست Retry و بلافاصله و خیلی سریع فایل برنامهﯼ کرک را اجرا کنید. آنقدر تکرار کنید تا شروع به نصب کند. 2 بار خطای "dskey not found" می‌دهد OK کنید. (البته فایل کرک به دنبال فولدر C:\windows\system32 می‌گردد که اگر ویندوز در محل مورد نظر نباشد باید به آن معرفی کرد) 4 تا پیغام جور نبودن با ویندوز داد ok کردم

پس از اتمام نصب، اگر پیغام ریستارت داد جواب مثبت دهید وگرنه ادامه دهید. (در صورت ریستارت دو پیغام خطا می‌دهد آنها را OK کنید).

اکنون باید درایور کابل اتصال نوکیا را نصب کنید. لازم نبود چون phoenix خودش نصب می‌کند و قبلی‌ها را حذف، به هر حال من نصب کردم، شما هم بهتره نصب کنید

سپس Phoenix را اجرا می‌کنیم. مواظب باشید که در این مرحله برنامه را نبندید و فقط می‌توانید Minimize کنید.

برای 6630 لازم نیست Phoenix دیگری نصب کنیم، ولی برای 6680 ورژن 2005 و برای N70 و N90 و ... ورژن 2006 را بایست نصب کرد. البته اگر خواستید می‌توانید. (من 2006 را هم بعد از 2004 نصب کردم، خیلی راحت بود)

Phoenix 2005 :

http://rapidshare.de/files/6708731/p...part1.rar.html

http://rapidshare.de/files/6710176/p...part2.rar.html

Ùˆ
      Phoenix 2006 :

http://www.gsmegypt.com/support/moua...2006_20_9_148/

نبایستی
      error بدهد، به پیغام ریستارت هم جواب " start my PC later" را بزنید و ریستارت نکنید.

اکنون آنرا ببندید و مجدد باز کنید. (از منوی help/about چک کنید که ورژن آن درست باشد، بالا می‌زنه 2004، ولی پایین‌تر 2006 را نوشته)

حال کابل DKU2 را به پورت USB کامپیوتر و سر دیگرش را به موبایل وصل کنید، درایورها شروع به نصب می‌شوند، به موبایلتان تا آخر نصب درایورها دست نزنید تا به طور کامل نصب شوند.

از منوFile -> Manage Connections را انتخاب کنید: (عکس‌های زیر به ورژن 2004 تعلق دارد، برای 2006 کمی متفاوت است دقت کنید)

الا Add را بزنید: (در 2006 شما ‌Add نمی‌بینید و بجایش New خواهید دید، من که یاد Matrix افتادم .. !!)

حال

Manual را انتخاب سپس Next کنید:

از منوی

Media->USB را انتخاب و سپس Next را بفشارید.

Finish

کنید:

پیغام نصب موفقیت آمیز می‌دهد

حالا اگر کابل

DKU2 را به PC و موبایل وصل کنید، درایورها نصب می‌شوند: (اگر قبلا نصب نشده‌اند، البته من همان بالا نصب کردم)

سپس از

Manage Connection->USB را انتخاب و Apply کنید:

اگر اتصال برقرار شود، در قسمت پایین و سمت راست برنامه بایست اتصال

USB را ببینید وگرنه در منوی File->Scan product کنید: (اگر ندید دلسرد نشوید و بقیهﯼ مراحل را ادامه دهید)

***توجه*** اکنون در منوی

Tools بایستی حالت Normal mode را انتخاب کنید. در غیر اینصورت مشکل خواهید داشت. (من در 2006 هر چه گشتم ندیدم، خیلی کلافه شدم، چون موکدا گفته شده بود که بایستی روی نرمال باشد، ولی ادامه دادم، و پس از چند لحظه خودش یکه منوی افقی در بالای صفحه آورد و روی نرمال هم بود)

بعد از اتصال موفقیت آمیز، از منوی Flashing->SW Update را انتخاب نمایید:

آخرین ورژن فریمور 6630: ( همون که احتیاج داشت )http://www.megaupload.com/?d=COR097Y8

Ùˆ

N70:
      http://rapidshare.de/files/16236743/..._EURO.exe.html

اگر فایل کامپرس

firmware موبایلتان را باز کنید، با دو گونه فایل مواجه می‌شوید، یکی Image File که به .COR ختم می‌شود و دیگری PPM فایل که معمولا به .V02 یا .V03 یا ... ختم می‌شود. در خط اول Image و در دومی PPM را معرفی می‌کنیم. سپس Start را می‌زنیم، (چیزی برای code نیامد و ادامه دادم)

در خلال اولین ارتقای موبایل، ممکن است

Phoenix برنامهﯼ ADL Loader را نصب می‌کند، ممکن است طول بکشد، روی 6% برای مدتی می‌ایستد، اینها طبیعی است و در حین نصب نبایست موبایل را جدا کرد. (من در 2006 با این مورد مواجه نشدم)

پایان. همین بود. ساده نبود !!!!!!

برای هر مدل موبایلی که دارید، بعد از نصب فونیکس 2004 و دانگل، فونیکس 2006 را هم بریزید.

==================

کلا برای اینکه از dongle نوکیا گذر کنیم، بایستی 2004 را در هر صورت و برای هر موبایلی نصب کرد، همانطور که در توضیح روش هم آمده، سپس گویا از 2004 می‌توان برای 6630 استفاده کرد ولی من ریسک نکردم. چرا؟
      اگر برای موبایل‌های جدیدتر مثل N70 و N90 بایستی 2006 را نصب کرد، این قسمتش که می‌توان 2005 یا 2006 را روی 2004 قفل شکسته ریخت که دیگه به موبایل بر نمی‌گرده، و فقط این معنی را می‌دهد که 2004 سیستم جدیدی‌ها را نمی‌شناسه ولی به این معنی نیست که 2006 قدیمی‌ترهایی مثل 6630 را نشناسه. پس با خیال راحت بعد از نصب موفقیت‌آمیز 2004، 2006 را نصب کنید.

=================

ضمنا درایور کابل اتصال جدیدا در آخرین ورژن‌های برنامهﯼ pc suite 6.8 مستتر است ولی از اینجا هم می‌توانید دانلود کنید، ولی در این لینک‌ها باید صفحه جدید باز کنید نه save as.

چون می‌خواهم در مورد لینک‌ها مشکلی نداشته باشید و به آخرین ورژن‌های برنامه‌های فوق و همچنین فرمویر موبایل‌هایتان دسترسی یابید، این آدرس را که هم لینک‌ها را دارد و همچنین روش آپگرید را به انگلیسی در قسمت بالای صفحه توضیح داده به شما معرفی کنم.

منابع:
      p30world
      mobilestan

امیدوارم به درد کسی بخوره اینجا.
      Love Is The Name , F.u.C.k is The Game , Forget The Name , Play The Game !

خدا بیدار شو یه آشغال باهات حرف داره ! نکنه تو هم به فکره اینی که چی صرف داره ؟!!!

Comment

برای Update هم از NSU ( NOkia Software Updater ) استفاده کنید که طرز کار آسونه !
        هفته پیش یه N73 معمولی ماله یکی از دوستان رو به N73 Music Edition آپدیت کردم ! چیزه جالبی از آب درومد ! یه ذره دردسر داشت چون n73 معمولی رو به n73 me می خواستیم تبدیل کنیم. گوشی های دیگه آسون تره !

خدا بیدار شو یه آشغال باهات حرف داره ! نکنه تو هم به فکره اینی که چی صرف داره ؟!!!

Comment

نوشته اصلی توسط bernawolf_hatef
          برای Update هم از NSU ( NOkia Software Updater ) استفاده کنید که طرز کار آسونه !
          هفته پیش یه N73 معمولی ماله یکی از دوستان رو به N73 Music Edition آپدیت کردم ! چیزه جالبی از آب درومد ! یه ذره دردسر داشت چون n73 معمولی رو به n73 me می خواستیم تبدیل کنیم. گوشی های دیگه آسون تره !
          با این برنامه میکنم میگه گوشی شما به آپدیت نیازی نداره .:( در حالی که گوشیم مال 2003-4 هست

موارد بالا هم کامل بود اما متاسفانه لینک دانلود جامع نمیشه پیدا کرد .

Comment

یکی از مراجع خوب بخش موبایل iranmatrix.org انجمنش هست که امیر نوشته و خوب هم جواب داده و تست هم کرده ام

Comment

نوشته اصلی توسط shubtt
              با این برنامه میکنم میگه گوشی شما به آپدیت نیازی نداره .:( در حالی که گوشیم مال 2003-4 هست

موارد بالا هم کامل بود اما متاسفانه لینک دانلود جامع نمیشه پیدا کرد .
              تو الان میخوایی گوشی رو update کنی ؟ 6630 ؟ product code گوشیت چیه؟ بهم بگو من از یکی بپرسم واست !
              برای پیدا کردن product code هم گوشی رو با کابل وصل کن به PC بعد با NSS می تونی کد خودت رو پیدا کنی !

Comment

من 2 سیدی جدید از فایل های اپگرید گوشی ها رو دارو + سری ان!
                مال همین ماه اخیر! اگه خواستی با پست پیش تاز واست میفرستم!
                5000 تومان ناقابل!+ یک pdfاموزش اپگرید گوشی!!
                خواستی بگو!!!;)
                W)(lf بیچاره شاگردی که از استادش بهتر باشه!!
                www.rashtmarket.ir

www.rashtonline.ir
                http://hashem-wolf.ir
                ديسك آموزش لينوكس

Comment

اینترنت از روی فایل سخت تره ! باید با phoenix کار کنه و اشتباه کنه گوشی تعطیل میشه !
                  از اینترنت راحت تره ! ;)

Comment

v2.39.152
                    03-12-04
                    rm-1
                    بالایی ورژن گوشی هست . در مورد اون دوستمون هم که گفت سیدی من سری N به دردم نمیخوره که آخه . باید برای سری 60 باشه .;)

Comment

خیلی قدیمی هست که فریم ور گوشیت !
                      آخرین ورژن تا اونجا که میدونم: v. 3.45.11.3

باید UPdate بشه ! کجا مشکل می گیره ؟

Comment

مشکلم همین هست دیگه .
                        آپدیت رو میزنم میگرده میگه آپدیتی برای گوشی شما یافت نشد . :d

Comment

این احتمال رو میشه داد که از روی product code گوشی دیگه update پشتیبانی نشه ! یه تحقیقی می کنم اگه همین بود خبرت می کنم همین تاپیک میگم کاری میشه کرد یا نه !

Comment

Working...
                          X