اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد شبكه

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• سوال در مورد شبكه

سلام
    آقا ما مي خوايم يك شبكه راه بندازيم كه شامل ده كامپيوتر و يك سرور است
    كاربر بايد به اين ده كامپيوتر با يوزر و پسورد وارد بشن و از 10g فضاي تخصيص يافته به خودش استفاده كنه.
    اين سرور ما از طريق Lan به يك شبكه خيلي بزرگتر وصل ميشه تا از اينترنت استفاده كنه
    كاربران هم بايد بتونن از طريق سرور يا بدون سرور با همون يك خط Lan به اينترنت وصل بشن.
    سوال:
    1- آيا كامپيوتري با حدود قيمت يك ميليون جواب اين كار رو ميده يا نه
    2- چه نوع سوييچي براي اين كار لازمه
    3- آيا اگه خط اينترنت رو مستقيم به سوييچ بزنيم در كار شبكه داخلي ما اخلالي وارد ميشه يا نه
    4- اگه جواب مورد 3 مثبت هست راه حل چيه
    اگه چيزه ديگه اي هم به ذهنتون مي رسه بگين
    ممنون
    ¯/(°_o)\¯
    بیچاره آن کسی است که گرفتار عقل شد **** آسوده آن کسی است که خر آمد و الاغ رفت
    این چه شوری است که در دور قمر می بینم **** همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم
    اسب تازی شده مجروح به زیر پالن **** طوغ زرین بر گردن خر می بینم
    Copyright: Enigma2

به اميد شبگردي بهتر

نيازي به خريد كامپيوتر خفن نداري ( 10 تا كلاينت كه سهله بيا ببرمت پاي isp ببين چي گذاشتن:D )
    فقط سوئيچ شبكت را 1000 بخر
    نميدونم برنامه اي هم دارين كه تحت شبكه كاربرا باهاش سرو كار داشته باشن يا نه ولي كارت لن سرورت را هم ترجيحا 1000 بزار.
    ( هر دو اينا 100 هم ميتونه باشه ترجيحا 1000 بزار) اگه چنين برنامه اي دارين ( مثلا سيستم mis دارين و 100تا كار خفن تحت شبكه و... خب نياز به سروري داري كه كم نياره و الا براي شير كردن اينترنت چيز خفني نياز نداري )

مودم چه به سرور وصل باشه چه مستقيم توي لن مشكلي نخواهي داشت ، اگه از مودم adsl استفاده ميكني و ميخواي مستقيم توي شبكه باشه ترجيحا فايروالشم اكتيو كن كه نصف پهناي باندت براي پكتهاي كس شعري از بين نره ( كامپيوتر ها در حالت معمولي يكسري پكت برودكست ميكنن ) غير از پكتهاي مزاحم و......
    اگر هم به قول خودت : اين سرور ما از طريق Lan به يك شبكه خيلي بزرگتر وصل ميشه تا از اينترنت استفاده كنه" كه ديگه راحت تري گت وي كلاينتهات را روي اي پي سرور اصلي تنظيم كن (dns فراموش نشه )

براي فايل شيرينگ هم فكر كنم بتوني از اكتيودايركتوري استفاده كني ( اين دانجيريوس هكر خيلي ادعاش ميشه تو اين مورد يخشو بگير از اون بپرس :D )
    ميتوني هم سرورهاي ftp راه اندازي كني و فضا اختصاص بدي

براي اتصال كامپيوتر ها با uname-password هم ميتوني از اكونتينگ RRAS خود ويندوز استفاده كني ميتوني هم از اكونتينگهاي ديگه مثل NTTacPlus استفاده كني ( هركدومش يه خواصي داره )
    nttacplus به علت خواص بيشتر و مفيد تر پيشنهاد ميشه.( دقيقا تمام امكاناتي كه براي يوزرها isp ها ارائه ميدن ميتوني با اين برنامه توي شبكه ات اعمال كني )
    Ùˆ........
    سوالي ديگه نبوددد ( آي نفسسسس كش )( چيه ، جو گرفتم :p )
    همه اينهايي كه گفتم از n روش ديگه هم قابل پياده سازيه ولي اينا هم استانداره هم تست شده و جواب گرفته شده
    فقط اگه خواستي از Nttacplus براي يوزر هاي lan استفاده كني بايد يه برنامه جانبي هم بهش اضافه كني كه بتونه كاربرايي كه اعتبارشون تموم شده را kill كنه.
    Last edited by joker; 11-05-2006, 03:17 AM.

Comment

سلام
      ممنون
      اگه باز هم چیزی به ذهنتون میرسه بگین
      دنجرس جون کمک
      ¯/(°_o)\¯

به اميد شبگردي بهتر

Comment

اقا شرمنده الان این پست رو خوندم 2 هفته بود که اصلا شبگرد برام باز نمی شد . الان 2 روزه که شبگرد فیلم در نمیاره برام باز میشه . آقا خلاصه اگه دیر شد ببخشید .

نوشته اصلی توسط h27
        سلام
        آقا ما مي خوايم يك شبكه راه بندازيم كه شامل ده كامپيوتر و يك سرور است
        كاربر بايد به اين ده كامپيوتر با يوزر و پسورد وارد بشن و از 10g فضاي تخصيص يافته به خودش استفاده كنه.
        اين سرور ما از طريق Lan به يك شبكه خيلي بزرگتر وصل ميشه تا از اينترنت استفاده كنه
        كاربران هم بايد بتونن از طريق سرور يا بدون سرور با همون يك خط Lan به اينترنت وصل بشن.
        سوال:
        1- آيا كامپيوتري با حدود قيمت يك ميليون جواب اين كار رو ميده يا نه
        2- چه نوع سوييچي براي اين كار لازمه
        3- آيا اگه خط اينترنت رو مستقيم به سوييچ بزنيم در كار شبكه داخلي ما اخلالي وارد ميشه يا نه
        4- اگه جواب مورد 3 مثبت هست راه حل چيه
        اگه چيزه ديگه اي هم به ذهنتون مي رسه بگين
        ممنون
        من منظورتون رو نفهمیدم ؟ اینجا چیزی در مورد File Sharing نگفتید !!! می خواین چی کار کنید ؟
        joker
        براي فايل شيرينگ هم فكر كنم بتوني از اكتيودايركتوري استفاده كني ( اين دانجيريوس هكر خيلي ادعاش ميشه تو اين مورد يخشو بگير از اون بپرس )
        من غلط بکنم ادعام بشه !!!!!
        جوکر جان حقا که اصفهانی هستی خوب تو که همه رو گفته بودی این رو هم می گفتی می مردی :p :D :rolleyes: ;)
        خوب آقای H27 ببین داخل group Policy اکتیو دایرکتوری یک شاخه وجود داره به نام Shared Folders از این جا می تونی با enable کردن allow Shared Folders To Published بذاری ملت از فایل های Share شده استفاده کنند . نمی دونم منظورتون همین بوده یا نه ؟ اگه این نیست کامل توضیح بدید چی می خواین من در خدمتم اگه بلد باشم . (اگه جوکر خصیص بازی در بیاره من میگم )
        Determines whether the user can publish shared folders in Active Directory.

If you enable this setting or do not configure it, users can use the "Publish in Active Directory" option in the Shared Folders snap-in to publish shared folders in Active Directory.

If you disable this setting, the user cannot publish shared folders in Active Directory, and the "Publish in Active Directory" option is disabled. Note: The default is to allow shared folders to be published when this setting is not configured
        فایل های پیوست شده
        Last edited by dangeroushacker; 11-06-2006, 02:31 PM.
        My Crime Is My Advisory

Hacking Is The Best But Security Is The First

My Crime Is That Of Curiosity

هميشه راهي براي نفوذ است و هيچ سيستمي به طور مطلق امن نيست. بلكه بايستي آن راه نفوذ را كشف كرد .هنر هك هم در همين نكته متبلور ميشود

Best Secure Hosting

قبل پست دادن اینو بخون

Comment

سلام
          ممنون که جواب دادی
          منظورم اینکه هر کاربر یک فضا بر روی سرور داشته باشه که مخصوص همون کاربر باشه و کس دیگه ای نتونه به اون دسترسی داشته باشه
          البته از کمک شما دوستان ممنونم
          منظور اصلی من از این پست این بود که سخت افزار مورد نیاز رو پیدا کنم
          خوب مشخصه کامپیوتر ها رو پیدا کردم ولی هنوز تو سوییچ مشکل دارم
          یکی میگه چون شبکه شما از طریق یک شبکه بزرگتر داره به اینترنت وصل میشه اگه فیش Lan شبکه بزرگتر رو به سوییچ خودمون بزنیم دیگه سرور ما کنترل کلاینت رو نداره . میگن باید سرور دو تا کارت شبکه داشته باشه. یکی برای اینترنت و یکی هم برای شبکه خودمون
          یعنی اینترنت مستقیم به سوییچ وصل نشه
          من هم که از این چیزها سر در نمی آرم
          من هنوز کامپیوتر ها رو نخریدم
          برای همین فعلا مزاحمتون در مورد تنظیمات نرم افزاری نمی شم
          راستی در مورد این سوییچ مدیریتی هم توضیح بدین
          باز هم ممنون
          ¯/(°_o)\¯

به اميد شبگردي بهتر

Comment

ببین برا این کار 2 راه داری !!!!!!
            یا این که برای هر سیستم یک user و برای هر User یک OUI و برای OUI هم یک GROup Policy تعریف کنی و بعد با Active Directory هر یوزر را مشخص کنی
            یک راه دیگه این که بیای روی سرور مثلا درایو C اگه 10 تا سیستم داری ، 10 تا فولدر sys 1 , sys2 ,...... , sys 10 ایجاد کنی و برای هر کدوم policy رو جوری تعریف کنی که فقط و فقط مثلا سیستم 1 از فولدر sys1 استفاده کنه . عکس ضمیمه فکر کنم کمکت کنه
            راه دیگه ای به ذهنم نمی رسه . اگه اساتید راه دیگه ای بلدید بگید
            فایل های پیوست شده
            Last edited by dangeroushacker; 11-07-2006, 02:00 AM.
            My Crime Is My Advisory

Hacking Is The Best But Security Is The First

My Crime Is That Of Curiosity

هميشه راهي براي نفوذ است و هيچ سيستمي به طور مطلق امن نيست. بلكه بايستي آن راه نفوذ را كشف كرد .هنر هك هم در همين نكته متبلور ميشود

Best Secure Hosting

قبل پست دادن اینو بخون

Comment

2 تا کارت شبکه برای سرور .
              یک سوئیچ که تعداد پرت هاش به خودت مربوطه .
              اینترنت هم از روی سرور با NAT بده به بقیه .
              -------------------------
              برای نرم افزار هم ببین اگر اون شبکه ی بزرگتر اکتیو دایرکتوری هست ( کارت سخت می شه ) خودت رو joine اش کن . یکم احمقانه است که با 10 تا کامپیوتر کسی اکتیو دایرکتوری استفاده کنه . همیشه می گن توی شبکه ساده ترین کار ممکن رو انجام بده . چون اشکال یابیش راحت تر هست و همینطور تحویل دادنش به یک ادمین دیگه .

Comment

سلام دوستان من یک کارت شبکه USB وی پرو برای لپتاپم گرفتم مشکل اینه که درست نصب میشه و تو network adaptor اضافه میشه ولی وقتی PC را با کابل کراس بهش وصل می کنم کار نمی کنه می خوام بدونم ممکنه قطعه خراب باشه ولی نصب بشه یا اصلا این USB LAN ها اینطورین

Comment

همه سوالاتتونو دوستان جواب دادن فقط در مورد سوییچهای manageable پرسیدی که باید بگم سوییچهایی هستند که میتونید با انجام یکسری از تنظیمات محدودیت یا قابلیت خاصی رو رو سوییچ فعال کنید . مثل vlan , port security , stp , access list و خیلی چیزای دیگه .
                  فکر نکنم برای موضوع مورد نظر شما همچین سوییچی لازم باشه مگه اینکه اون شبکه بزرگتری که قراره بهش وصل شین چنین الزامی براتون بزاره .

Comment

Working...
                  X