اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Linux Web Master

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• Linux Web Master

با سلام من میخوام داخل مجازی ساز VMware Workstation ، فرایند "پیکربندی وب سرور آپاچی و نصب CPanel روی CentOS 6 و همچنین آپلود سایت مثلا WordPress از یک سیستم دیگه مثلا ویندوز7 به روی همون سرور CentOS 6 از طریق CPanel " رو شبیه سازی کنم. البته پیکربندی سرویس DNS و همچنین Virtual Hosting و نصب Anti DDoser و ... هم مدنظرم هستش. یعنی دقیقا همون فرایندی که وقتی ما یک سایت طراحی میکنیم و هزینه هاستینگ رو می پردازیم و سایت رو از طریق مثلا نرم افزار FileZilla ،روی سرور لینوکس آپلود میکنیم!! منتها میخوام از دید "مدیر اون سرور لینوکس که سایت روی اون آپلود میشه" ، این فرایند رو یادبگیرم. میشه شما راهنمایی ام کنین ؟؟ مثلا معرفی کتاب یا لینک مفید و ... اصلا اگه من بخوام این مهارت رو "Linux Web Master" رو یاد بگیرم ، کدوم دوره از دوره های لینوکس یا وب رو باید شرکت کنم؟ با تشکر از وقتی که میگذارین
    Last edited by m107; 12-10-2013, 11:27 AM.

اگر تا بحال با لینوکس کار نکردین، زمان زیادی لازم دارید. اصول یکی هست ولی روشها متفاوت.

برای یافتن مروارید دریاهارا جستجو مکن شاید در گردنت باشد ............................................
    شیرین شیرینم شیرین شمام ..ساتیگ نبینم ...خاوام خرابه

FreeBSD t4yt4n 6.3-RELEASE-p2 FreeBSD 6.3-RELEASE-p2 #0:
    Sun May 11 20:03:31 IRDT 2008 root@t4yt4n:/usr/obj/usr/src/sys/H1 i386
    نه برای فخر فروشی برای یاد آوری آنچه نمی دانم

Comment

مشغله این روزهای من ....
      پیگیز تاپیک .

Comment

نوشته اصلی توسط t4z3v4r3d نمایش پست ها
        اگر تا بحال با لینوکس کار نکردین، زمان زیادی لازم دارید. اصول یکی هست ولی روشها متفاوت.
        با سلام
        دوست عزیز من دانشجوی lpic3 هستم ولی توی هیچ کدوم از دوره ها ، این مورد جزو سرفصل های کتاب نبود!!
        بهتر بود برای همون اصول کلی یه لینک میدادین!!

Comment

نوشته اصلی توسط 666regab نمایش پست ها
          مشغله این روزهای من ....
          پیگیز تاپیک .
          دوست عزیز ، مشغله ت رو به اونایی بگو که براشون مهمه!!
          این پست شما به مثابه اسپم هستش!

Comment

نوشته اصلی توسط m107 نمایش پست ها
            دوست عزیز ، مشغله ت رو به اونایی بگو که براشون مهمه!!
            این پست شما به مثابه اسپم هستش!
            دوست عزیز اسپم نکردم . صرفا ابراز همدردی با مورد شما رو دارم و اینکه تاپیک رو بالا بیارم . با اینکه چند تا تاپیک مشابه همین با همین موضوع ایجاد کردم .
            اگه موردی آموزشی یا ... دارید ارائه بدید .بخصوص در مورد دوره هاتون .

Comment

پیکربندی وب سرور آپاچی و نصب CPanel روی CentOS 6
              http://www.kdweb.co.uk/blog/installi...6-memcache-api

پیکربندی سرویس DNS
              http://ostechnix.wordpress.com/2013/...c-linux-6-3-3/

نصب Anti DDoser
              می توانید از Cloud Flare استفاده کنید.
              http://en.wikipedia.org/wiki/CloudFlare
              Last edited by c3phalex1n; 12-10-2013, 03:50 PM.
              انقدر نشد چشمه از پاسخ سنگ سرد، به رفتن در اسِتاد و اِبرام کرد
              بسی کَند و کاوید و کوشش نمود، کز آن سنگ خارا رهی برگشود
              ملک الشعرای بهار
              My Blog : c3phalex1n.blogspot.com

سایت جنبش مصاف، علی اکبر رائفی پور : http://masaf.ir
              خدا خیرش بده واقعا، تا حالا ندیده بودم کسی اینقدر برای جوُنا زحمت بکشه.

Comment

نوشته اصلی توسط m107 نمایش پست ها
                با سلام
                دوست عزیز من دانشجوی lpic3 هستم ولی توی هیچ کدوم از دوره ها ، این مورد جزو سرفصل های کتاب نبود!!
                بهتر بود برای همون اصول کلی یه لینک میدادین!!
                شما فکر کنم تو اون مرحله از lpic تنها چیزی که یاد نگرفته اید کار با Cpanel هست ! جالبه بیشتر برام از چیزای که یاد گرفته اید رو به منم یاد می دید ؟

Comment

نخواستم چیزی بگم اما ...
                  lpic3 باشی و بلد نباشی apache و cpanel رو اونم با دو تا دستور خیلی ساده نصب کنی؟
                  هم apache هم cpanel نیازی به هیچ configuration خاصی ندارن و مشکلترین مرحلش استفاده از wget هست !!!
                  ! Security is never Complete

Comment

بابا بی خیال جوونه دیگه ...
                    مسیر انحرافی نرید ....
                    تو vmware چه تنظیماتی رو باید اعمال کنیم تا سیستممون رو تبدیل به سرور مجازی کنیم .

Comment

از vmware esxi استفاده کنید بعد نصب میتونید روش وی پی اس هاتون رو ران کنید اون vmware ای که شما میگید تحت ویندوز دارید اجرا میکنید بهتره خود vmware esxi رو نصب کنید که به صورت سیستم عامل جدا گونه نصب میشه.
                      اون چیزایی هم که گفتید هیچ کاری نداره کافیه در گوگل سرچ کنید !!!

Comment

بنده نصب کردم این برنامه رو چطوری باید تستش کنم . مشکلات ای پی و ...
                        فعلا کانفیگها هیچ . کانفیگها یه جورایی حل می شه مشکل داشتن شبیه ساز هست .
                        در مورد این برنامه و تنظیماتش رو سیستم شخصی فیلمی لینکی کتابی ( فارسی بود که عالیه نه که اگلیش)

Comment

نوشته اصلی توسط Ako0ri نمایش پست ها
                          نخواستم چیزی بگم اما ...
                          lpic3 باشی و بلد نباشی apache و cpanel رو اونم با دو تا دستور خیلی ساده نصب کنی؟
                          هم apache هم cpanel نیازی به هیچ configuration خاصی ندارن و مشکلترین مرحلش استفاده از wget هست !!!
                          ببینید دوست من ؛ lpic3 کتاب خاصی نداره و یه سری جزوه و تجربیات استاد هستش اونم فقط در باره ی مبحث openldap و همسان سازی اون
                          با dns و samba و active directory و ...
                          ولی مقاطع lpic1 و lpic2 کتاب های آکادمیک دارن
                          در lpic1 فقط shell و cpommand های اون با انواع option ها بحث میشن
                          در lpic2 ابتدا نحوه بالا آمدن سیستم عامل لینوکس و مباحث مربوط به گراب و پارتیشن بندی و مباحث lvm بحث میشه
                          بعدش سرویس های شبکه بحث میشه . اینکه تحت xinetd اجرا بشن و یا standalone و مباحث مربوط به fork و چند نخی و ...
                          در مبحث وب سرویس ها فقط طریقه نصب آپاچی و اعمال یک سری سیاست گذاری ها از جمله تغییر پورت و virtual hosting و virtual directory و ssl بحث میشه همین!!!
                          حالا شما لطف میکنی بفرمایی که در کدام فصل و کدام بخش از این کتاب ها و کدامین صفحه ، مبحث cpanel رو توضیح داده که من ندیدم؟!!!
                          فکر کنم این جور مباحث مربوط به دوره های مجازی سازی در لینوکس Xen باشه
                          خوبه با یه search ساده متوجه شدی که cpanel رو با دستور wget ، دانلودش میکنن!!!!!
                          خسته نباشید واقعا!!!!!!!!!!!
                          Last edited by m107; 12-11-2013, 02:51 AM.

Comment

دوست عزیز نیازی به این چیزا نیست به طور معمول باید نصب کنید سنت او اس رو بعد که ایپی خریدید گیت وی و ... بهتون میدن که دیگه اون رو باید با دستور setup و از بخش کانفیگ نتورکش انجام بدید !!!
                            -------

m107
                            اخه عزیز م گفتن اینکه با wget یا curl یا هر چیز دیگه ای اصلا با مرورگر فایرفاکس تو gnome یا ... دانلود بشه نیازی به سرچ نداره لحن تندتونو هم عوض کنید چیزی ازتون کم نمیشه !
                            یک فایل بش لینوکس در سایت خود cpanel.org موجود هست که نصب و دانلود کلیه فایل ها رو خودکار انجام میده و شما کافیه بهش لایسنسی که خریدید (چه تریال چه یک ماه چه ...) رو بدید و بعد هم تنظیمات هاست نیم و ایپی که در خود لایسنس درج کردید بعد خودش نصب میشه باقی کار ها هم بعد لاگین به whm به صورت گرافیکی انجام میشه حتی کانفیگ اپاچی و پی اچ پی و...
                            برای نصب پکیج های مورد نظرتونم یک easy apache داره که میتونید وب سرور و دیگر پکیج ها مثل پی اچ پی suhosin یا .... رو روش نصب کنید. !
                            راجب به انتی دیداسر هم که فقط باید iptables رو کانفیگ کنید اون هم طبق نیازتون و اصولی.

Comment

نوشته اصلی توسط rsp نمایش پست ها
                              شما فکر کنم تو اون مرحله از lpic تنها چیزی که یاد نگرفته اید کار با Cpanel هست ! جالبه بیشتر برام از چیزای که یاد گرفته اید رو به منم یاد می دید ؟
                              من در خدمتتونم اگر نیازی به راهنمایی داشتین بهم پیام بدین
                              lpic3 کتاب خاصی نداره و یه سری جزوه و تجربیات استاد هستش اونم فقط در باره ی مبحث openldap و همسان سازی اون
                              با dns و samba و active directory و ...
                              ولی مقاطع lpic1 و lpic2 کتاب های آکادمیک دارن
                              در lpic1 فقط shell و cpommand های اون با انواع option ها بحث میشن
                              در lpic2 ابتدا نحوه بالا آمدن سیستم عامل لینوکس و مباحث مربوط به گراب و پارتیشن بندی و مباحث lvm بحث میشه
                              بعدش سرویس های شبکه بحث میشه . اینکه تحت xinetd اجرا بشن و یا standalone و مباحث مربوط به fork و چند نخی و ...
                              در مبحث وب سرویس ها فقط طریقه نصب آپاچی و اعمال یک سری سیاست گذاری ها از جمله تغییر پورت و virtual hosting و virtual directory و ssl بحث میشه همین!!!
                              فکر کنم این جور مباحث مربوط به دوره های مجازی سازی در لینوکس Xen باشه

Comment

Working...
                              X