اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایراد در نصب Dual Boot اوبونتو در کنار ویندوز ۸

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• ایراد در نصب Dual Boot اوبونتو در کنار ویندوز Û¸

سلام

من روی سیستم ویندوز 8 را نصب کرده بودم.
    قصد داشتم اوبونتو در کنار ویندوز۸ نصب کنم
    تمامی مراحل را طی کردم:

نکته من قصد داشتم Ubuntu 13 را از طریق USB نصب کنم و با همین قسمت Boot کردم.

1 - قسمت Something else را انتخاب کردم.
    2- حدود 100 گیگابایت را به صورت Free space قرار داده بودم.
    3- شروع کردم به پارتیشین بندی.
    4- برای قسمت boot حدود 4192 مگابایت.
    5- برای قسمت Swap حدود 6144 مگابایت.
    6- برای قسمت / حدود 51200 مگابایت ( 45 گیگیابات هم دست نخورده باقی ماند )
    7- در قسمت Device for boot loader installation من اشتباهی ( احتمالا فلش موری که از روی آن Ubuntu را برای نصب لود کرده بودم) dev/sda را برای boot Loader انتخاب کردم.
    8- در آخر هم بقیه مراحل نصب را انجام دادم، تا نصب Ubuntu کامل شد، و از من برای ریستارت سوال کرد.
    9- وقتی ریستارت شد اول از همه صفحه GNU grub ver 2.00-13ubuntu را نشان داد من Windows 8 (loader) (on /dev/sda1) را انتخاب کردم وارد ویندوز8 شدم.
    10- طبق ادامه آموزش EasyBCD را نصب و اجرا کردم.
    11- بر روی گزینه Add New Entry کلیک کردم و سپس وارد زبانه Linux/BSD شدم.
    12- گزینه GRUB2 را انتخاب کردم و همچنین Name را Ubuntu گذاشتم و در قسمت Drive چون درایور لینوکس را پیدا نکردم، برای همین روی گزینهAutomatically licate and load قرار دادم و در آخر هم Add Entry را زدم.

13 - فکر می کردم همه جیز درست شده وقتی دوباره سیستم را ریستارت کردم متاسفانه هنوز صفحه GNU grub ver 2.00-13ubuntu را نشان میداد همانجا کامپیوتر را خاموش کردم فلش مموری را دوباره متصل کردم سیستم را روشن کردم ایندفعه وقتی صفحه GNU grub را که نشان داد Windows 8 را انتخاب کردم با تعجب صفحه آبی Choose an operation System در آنجا فعال بود

14- دوباره وارد ویندوز شدم و برنامه EasyBCD را اجرا کردم.
    15- گزینه GRUB2 را انتخاب کردم و همچنین Name را Ubuntu گذاشتم و در قسمت Drive ایندفعه درایور های لینوکس دیده میشد Partition Linux 4GB را انتخاب کردم و دوباره Add Entry را زدم ریستارت کردم.
    16- باز هم صفحه سیاه GNU grub اول می آمد ولی ایندفعه وقتی گزینه windows 8 ؤا انتخاب می کردم یک انتفاق افتاده بود صفحه آبی operation System بالا می آمد اما غیر از گزینه Windows 8 دو گزینه دیگر برای Ubuntu فعال بود.

لطف می کنید راهنمایی کنید، که من چطوری می تونم کاری کنم که صفحه سیاه GNU grub اول نیاد و صفحه آبی Choose an operation System اول بیاد و این مورد را درست کنم؟

شما او لحظه ای که برای نصب Grub2 لودر هست را باید همون درایوی که برای بوت ساخته بودین را انتخاب می کردین که شما الان دارید میگید اشتباهی dev/sda را زدین که فکر نکنم این را هم زده باشید احتمالا یک گزینه دیگر را انخواب کرده بودین
    نظر من اینه که از اول همه چیز را نصب کنید و قبل از شروع آدرس درایو بوت را حفظ کنید مثلا dev/sda4 که برای نصب بوت از شما می پرسه را وارد کنید

برای تنظیم مجدد یا بازیابی بوت ویندوز 8 مطابق عکس ها پیش برو
    سی دی ویندوز را بوت کن تا به این صفحه برسی و گزینه Repair your computer را بزن
    repair-windows-8-computer.JPG
    بعد گزینه Troubleshoot را بزن
    troubleshoot-windows-8.JPG
    بعد Advanced Options
    advanced-windows-8-repair-options.JPG
    بعد Command Prompt را انتخاب کن تا وارد صفحه خط فرمان داس بشی
    boot-into-command-prompt.JPG

حالا فرمان های زیر را وارد کن
    کد:
    [LEFT]
    bootrec /fixboot
    bootrec /fixmbr[/LEFT]
    مشابه عکس زیر
    bootrec-the-operation-completed-successfully.JPG

حالا سیستم خودتون را دوباره فعالسازی کنید و مشاهده تغیرات باشید :X
    یک بار توی اوج ناامیدی در این وضعیت این ترفند را یاد گرفتم.
    Last edited by dintic; 09-01-2013, 05:48 AM.
    Not. I'm not tired

Comment

شاید این به دردت بخوره !
      خودم قبلا استفاده کردم و به خوبی عمل کرد .
      Last edited by Mokhless; 09-01-2013, 05:36 PM.
      ندامتگاه شبگرد !

Comment

Working...
      X