اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام توزیع برای برنامه نویس مناسب تر هست ؟

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• کدام توزیع برای برنامه نویس مناسب تر هست ØŸ

شاید بعضیا بگن اووووو اینم شد سوال ؟!
    ولی واقیت رو بخواین اینه که برای افراد مبتدی شاید یک سخت باشه تو این زمینه تصمیم بگیرن...

انتخاب من بک ترک هست و کم کم میرم سمتkali ؟
    اگه شما برنامه نویس باشید (Assembly,C++,Perl) کدوم توزیع رو انتخاب می کنید؟
    ....................................

فکر نکنم زیاد فرقی داشته باشه . انتخاب لینوکس سلیقه ی هستش
    (◕‿◕)

Comment

برنامه نویسی تو لینوکس netbeans (ع)>>>برای c/c++
      حالا هر لینوکسی که عشقت کشید

اون دوتا دیسترویی که گفتی فرقشون با دیستروهای دیگه فقطیه سری ابزار از پیش نصب شده است که بعضی هاش هم به ندرت استفاده میشن
      Last edited by captain 8l4ck; 08-30-2013, 12:38 AM.
      600d luc1< iM4n

Comment

اوبنتو دانلود کن!
        تمامی پکیج های مورد نیازت و روش نصب کن و استفاده کن.
        اگرم از VMware استفاده می کنی پس از پیکربندی و نصب و ... از سیستم عامل یک Snapshot بگیر و تا آخر عمرمت بدون هیچ وقفه ای ازش استفاده کن.

در ضمن عملا توزیع های بک تراک و ... چیزی ندارند جزء اینکه یک سری تولز رو کنار هم جمع کردند و یک تم بهش اضافه کردن!
        حتی گاهی اوقات نسبت به توزیع های دیگه هم بدتر عمل می کنند و اصلا Stable نیستند. نمونه بارزش همین کالی هستش که دو تا بسته نصب می کنی همه چیزش می ریزه بهم.

من الان چند ساله از اوبنتو برای کارام استفاده می کنم نهایت لذت و می برم و مشکلات بک تراک و الخصصوص کالی مزخرف رو نداره.
        نسخه جدیدش هم خیلی خیلی از لحاظ سرعت بهبود پیدا کرده و عالی عمل می کنه...!

پیوست : همه اینا به کنار مکینتاش عجب چیزیه :( الخصوص برای کدینگ. حیف خیلی گرونه والا یک دونه می خریدم.

پیوست دو: دهن شاهین سرویس، از اسلیکور برای کدینگ و پنتست استفاده می کنه! این دیسترو خیلی قمر در عقربه ها! ولی خیلی خر کاره!
        Last edited by c3phalex1n; 08-30-2013, 01:28 AM.
        انقدر نشد چشمه از پاسخ سنگ سرد، به رفتن در اسِتاد و اِبرام کرد
        بسی کَند و کاوید و کوشش نمود، کز آن سنگ خارا رهی برگشود
        ملک الشعرای بهار
        My Blog : c3phalex1n.blogspot.com

سایت جنبش مصاف، علی اکبر رائفی پور : http://masaf.ir
        خدا خیرش بده واقعا، تا حالا ندیده بودم کسی اینقدر برای جوُنا زحمت بکشه.

Comment

در ضمن عملا توزیع های بک تراک و ... چیزی ندارند جزء اینکه یک سری تولز رو کنار هم جمع کردند و یک تم بهش اضافه کردن!
          حتی گاهی اوقات نسبت به توزیع های دیگه هم بدتر عمل می کنند و اصلا Stable نیستند. نمونه بارزش همین کالی هستش که دو تا بسته نصب می کنی همه چیزش می ریزه بهم.
          آره موافقم اصلا bt رو خلق کردن واسه virtual ... رو سیستم اصلا جواب گو نیست بخصوص مشکلات کداک و ... (با نصبشم به هم میریزه که دوباره باید fix کنی , کالی رو هم از اول نصب نکردم ببینم چیه اما جوری که شنیدم خراب کردن ...)
          من خودم از ubuntu, kubuntu استفاده میکنم برای برنامه نویسی , از eclipse هم توش استفاده میکنم

برنامه نویسی تو لینوکس netbeans (ع)>>>برای c/c++
          این font rendering خیلی مذخرفه چطوری ازش استفاده میکنی من خودم نتونستم راحت باشم باهاش ...

پیوست : همه اینا به کنار مکینتاش عجب چیزیه :( الخصوص برای کدینگ. حیف خیلی گرونه والا یک دونه می خریدم.
          میدونی من خیلی از توزیع ها رو امتحان کردم font rendering هیچ کدوم به مک نمیرسه
          حالا عکس پایین رو ببین که در اصل تم solarized رو روی ادیتور vim پیاده کرده که font rendering ش خیلی توپه :

کلا رندر فونت تو مک یه چیزه دیگس ...

سکوت باغ انديشه هاست.

Comment

به نظر من با توجه به اینکه ابزارهای داخلی برای برنامه نویسی به طور پیش فرض در فدورا بیشتر و کامل تر هست پس Fedora پیشنهاد من هست
            اگه خودتون نصب کرده باشید متوجه حرف من میشید مخصوصا نسخه 16 و 15 چون در ورژن های جدید محدودیت نصب فول اپشن وجود داره
            خدایا! دلم از ظلم و ستم گرفته است، تو را به عدالتت سوگند می‏دهم كه مرا در زمره ستم‏گران و ظالمان قرار ندهی.
            خدایا! می‏خواهم فقیری بی‏‏ نیاز باشم، كه جاذبه‏ های مادی زندگی، مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند.
            خدایا! خوش دارم گمنام و تنها باشم، تادر غوغای كشمكش‏های پوچ مدفون نشوم.
            خدایا! دردمندم، روحم از شدت درد می‏سوزد، قلبم می‏جوشد، احساسم شعله می‏كشد، و بندبند
            وجودم از شدت درد صیحه می‏زند، تو مرا در بستر مرگ آسایش بخش.
            (شهید دکتر چمران)

Comment

منم سوالات مشابه داشتم

1- نصب لینوکس روی هارد همراه ویندوز مناسب هست یا نه؟
              2- نصب لینوکس به صورت مجازی داخل ویندوز مناسب هست یا نه؟
              3- اگر به صورت مجازی نصب بشه آیا از تمامی امکانات لینوکس میشه استفاده کرد؟ همچنین لینوکس از تمام امکانات سخت افزاری استفاده می کنه ( مثلا از gpu استفاده می کنه یا نه؟)
              4- "از سیستم عامل یک Snapshot بگیر و تا آخر عمرمت بدون هیچ وقفه ای ازش استفاده کن" یعنی چی؟
              5- " از اسلیکور برای کدینگ و پنتست استفاده می کنه! این دیسترو خیلی قمر در عقربه ها! ولی خیلی خر کاره! " اینم اگر لطف کنین توضیح بیشتر بدین.
              Last edited by Relative Code; 08-30-2013, 04:25 AM.

Comment

من به شخصه متعقدم لینوکس بابای هارد رو در می آره و آسیب می رسونه! یعنی حداقل برای من که اینطوری بوده و برای همین هیچ وقت به صورت بوتیبل نصبش نمی کنم و به صورت مجازی مورد استفاده قرار می دم!

سوال دومت، بله مناسب هست و من توسیعه می کنم به صورت مجازی شده مورد استفاده قرار بدید.

3. بله، از تمامی امکانات استفاده می کنه (در مورد مجازی سازی و غیره من تو کتاب جدیدم که الان رفته ارشاد توضیح کامل دادم که انشالله با خواندن که قیمت ناچیزی هم داره با تمامی این مباحث آشنا خواهید شد)

4. نرم افزار VMware دارای یک قابلیتی هست به نام Snapshoting که حالت سیستم عامل رو ذخیره می کنه! مثلا الان که شما سیستم عامل رو روی این برنامه نصب می کنید و سپس پیکربندی می کنیدش! دوست دارید که بعد از هر بار استفاده و تغییر اعمال کردن بر روی پیکربندی اون ماشین مجازی، دوباره به راحتی سیستم و به حالت اولیه خودش برگردونید! این کار و می تونید با Snapshoting و management snapshot انجام بدید. (در مورد این مبحث هم در کتاب دیگه ام که مربوط به تجزیه و تحلیل بدافزار هست کلی بحث کردم که اونم انشالله تا 1 2 ماه دیگه تمامی کار هاش انجام خواهد شد و روانه بازار میشه)

5. اسلیکور یا Sllackware یک لینوکس قدیمی هستش که ساختارش نسبتا با تمامی سیستم های دیگه فرق داره! کار کردن باهاش سخته، اما اگر بتونی باهاش کنار بیایی مثل بوگاتی کار می ده! فوق العاده Stable و Secure هستش. برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.slackware.org مراجعه کنید.
                ملک الشعرای بهار

Comment

1. من به شخصه متعقدم لینوکس بابای هارد رو در می آره و آسیب می رسونه! یعنی حداقل برای من که اینطوری بوده و برای همین هیچ وقت به صورت بوتیبل نصبش نمی کنم و به صورت مجازی مورد استفاده قرار می دم!

2. بله مناسب هست و من توسیعه می کنم به صورت مجازی شده مورد استفاده قرار بدید.

3. بله، از تمامی امکانات استفاده می کنه (در مورد مجازی سازی و غیره من تو کتاب جدیدم که الان رفته ارشاد توضیح کامل دادم که انشالله با خواندن اون که قیمت ناچیزی هم داره با تمامی این مباحث آشنا خواهید شد)

4. نرم افزار VMware دارای یک قابلیتی هست به نام Snapshoting که حالت های مختلف سیستم عامل (Diffrent state) رو ذخیره می کنه! مثلا الان اگر شما سیستم عاملی رو روی این برنامه نصب می و سپس پیکربندی کنید! و اگر بخواهید که بعد از هر بار استفاده و تغییر اعمال کردن بر روی پیکربندی اون ماشین مجازی، دوباره به راحتی بتوانید سیستم و به حالت اولیه خودش برگردونید!(حالت موقع نصب ابتدایی) این کار و می تونید با Snapshoting و management snapshot انجام بدید. (در مورد این مبحث هم در کتاب دیگه ام که مربوط به تجزیه و تحلیل بدافزار هست کلی بحث کردم که اونم انشالله تا 1 2 ماه دیگه تمامی کار هاش انجام خواهد شد و روانه بازار میشه)

5. اسلیکور یا Sllackware یک لینوکس قدیمی هستش که ساختارش نسبتا با تمامی سیستم های دیگه فرق داره! کار کردن باهاش سخته، اما اگر بتونی باهاش کنار بیایی مثل بوگاتی کار می ده! فوق العاده Stable و Secure هستش. برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.slackware.org مراجهعه کنید.
                  Last edited by c3phalex1n; 08-30-2013, 04:55 AM.
                  ملک الشعرای بهار

Comment

ممنونم آقا میلاد عزیز مثل همیشه با توضیحات کامل عالی

منتظر چاپ کتاب های خوب هستم

اما اینکه گفتیذ به هارد صدمه میزنه فکر می کنم، اشتباه می کنید!
                    Last edited by Relative Code; 08-30-2013, 05:25 AM.

Comment

نوشته اصلی توسط c3phalex1n نمایش پست ها
                      اوبنتو دانلود کن!
                      من الان چند ساله از اوبنتو برای کارام استفاده می کنم نهایت لذت و می برم و مشکلات بک تراک و الخصصوص کالی مزخرف رو نداره.
                      نسخه جدیدش هم خیلی خیلی از لحاظ سرعت بهبود پیدا کرده و عالی عمل می کنه...!
                      اوبونتو سرعتش خیلی پایینه!
                      با اینکه بک ترک حجمش 3 برابر اوبونتو (تقریبا) هست اما سرعتش نسبت به اوبونتو خیلی بهتره.
                      کسی هست در مورد mint اطلاعی داشته باشه ؟
                      خوبه؟ بده ؟
                      راستی فدورا با اون حجم بالاش، به نظرتون خوب جواب میده ؟
                      ....................................

Comment

Mint نمی گم فوق العاده هستش . ولی خیلی خوبه
                        (◕‿◕)

Comment

نوشته اصلی توسط cryptic7x نمایش پست ها
                          اوبونتو سرعتش خیلی پایینه!
                          با اینکه بک ترک حجمش 3 برابر اوبونتو (تقریبا) هست اما سرعتش نسبت به اوبونتو خیلی بهتره.
                          کسی هست در مورد mint اطلاعی داشته باشه ؟
                          خوبه؟ بده ؟
                          راستی فدورا با اون حجم بالاش، به نظرتون خوب جواب میده ؟
                          سه برابر بودن bt ماله ابزار هاش هست ... bt هیچ وقت کیفیتش به ubuntu که نمیرسه ... bit خام هست زیاد بهش نرسیدن فقط یه سری ابزار و سرویس ریختن توش ...
                          mint هم دوستمون گفتن اما fedora هم خوبه ولی من یه مشکل بزرگ باهاش دارم اونم اینکه اصلا software center واسه من کار نمیکنه !!! نه update میشه نه برنامه نصب میکنه ...
                          Last edited by LEGEND; 08-30-2013, 06:51 AM. دلیل: غلط املایی :|

سکوت باغ انديشه هاست.

Comment

Working...
                          X