اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیم دامین ir روی vps

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• تنظیم دامین ir روی vps

من یه دامین و یه Vps دارم.

حالا میخوام این دامین رو ست کنم روی این vps .

تنها کاری که کردم اومدم روی یه سروری که چندین هاست روش هست و plesk هم نصبه 2 تا ns تعریف کردم که ارجاع میدن به ip vps خودم. و اومدم این 2 ns رو توی کنترل پنل دامینم که از nic هست ست کردم واسه دامنیم. ولی:
    برقراری ارتباط با این دی-ان-اس امکانپذیر نمی*باشد.
    در صورتی که وقتی dns هایی که روی دامین ست کردم رو به تنهایی بروز میکنم vps ام رو نشون میده.
    روی Vps باید چه تنظیماتی انجام بدم؟
    ممنونم. چند وقته بیچاره شدم سر این قضیه.
    -------------------------------------------------------------------------
    یه سوال حاشیه ای.
    وب سروری که در حال کار هست رو تصور کنید که همون شاخه وب var/ پر شده. این امکان هست که بدون ریست شدن افزایش سایز داشته باشیم؟
    ممنونم.
    سكوت ميكني ، فرياد زمان ام را نميشنوي ...
    يك روز من سكوت خواهم كرد ...
    و تو آن روز ، براي اولين بار ، مفهوم "دير شدن" را خواهي فهميد ...

ببین عزیزم :
    روال کلی به این صورته این بار می خوام کامل توضیح بدم انشاا... که مشکلت حل شه.با مثال میریم جلو که برات جا بیوفته
    1-استفاده از DNS عمومی :
    به طور کلی همیشه شما در دامنه ی خود مشخص می کنید که به چه DNS سروری متصل شود.
    به عنوان مثال شما دامنه ای دارید به نام securehost.ir و می خواهید این دامنه را با DNS های عمومی مرتبط کنید .به عنوان مثال شما در دامنه خود DNS های زیر را قرار می دهید.
    ns1.secure-servers.org , ns2.secure-servers.org

خوب در این حالت در سروری که می خواهید دامنه خود را هاست نمایید . باید این DNS ها تعریف شده باشد و وقتی هاست را ایحاد می کنید 2 عدد رکورد DNS برای هاست شما با مقدار ns1.secure-servers.org و ns2.secure-servers.org از نوع رکورد NS برای دامنه شما ایجاد می شود که در صورتی که این Record ها ایجاد شود و مقادیر ns1 , ns2 هر برای دامنه اصلی secure-server.org بر روی آی پی سرور تنظیم شده باشد و بر روی همین سرور 2 رکورد A برای Ns1 , ns2 با آی پی تعریف شده باشد مشکلی ندارد و هاست بعد از گذشت 24 الی 72 ساعت که استاندارد جهانی است از تمام نقاط سطح شهر بدرستی رویت می شود .

2- استفاده از DNS اختصاصی :
    به عنوان مثال شما دامنه ای دارید به نام securehost.ir و می خواهید این دامنه را با DNS های اختصاصی مرتبط کنید .به عنوان مثال شما در دامنه خود DNS های زیر را قرار می دهید.
    ns1.securehost.ir Ùˆ ns2.securehost.ir
    که قبل از انجام این تنظیم در دامنه برای راحتی کار دامنه securehost.ir را بر روی سرور خودت هاست کن و سپس 2 تا رکورد از نوع A با نام های NS1 , NS2 برای دامنه مربوطه ایجاد کن و آی پی را بهش اختصاص بده . که حتما باید با نام ns1 , ns2 باشد .
    *** توجه کنید که در صورتی که رکورد A تعریف شده را به جای ns1 , ns2 به صورت کامل یعنی ns1.securehost.ir و ns2.securehost.ir تعریف کنید . این نوع تعریف مشکل دارد و ممکن است سایت رویت نشود
    در مرحله بعد به nic رفته و DNS دامنه مربوطه را به صورت ns1.securehost.ir و ns2.securehost.ir تعریف نمایید که در این حالت آی پی از شما درخواست می کند که آی پی مربوط به سرور را بدهید.

کلا مباحث DNS مباحثی است که سخت می شود درک نمود و کلا گیچ کننده است.

خواستی PM بده اینو هم برات ok کنم .

------------------------------------------------------
    جواب سوال حاشیه ای :
    مشکل پر شدن فضای /var بر روی کدام کنترل پنل می باشد ؟
    در صورتی که در Plesk چنین مشکلی داری . راه حل بدون دردسر اینه که بکاپ ها توی plesk توی مسیر زیر ذخیره می شود.
    /var/psa/dumps که بهتر است این فایل ها را به یک مسیر دیگر منتقل کنید.
    سوال حاشیه ای :
    مشکل قبلی حل شد ؟
    Last edited by dangeroushacker; 06-27-2012, 11:17 PM.
    My Crime Is My Advisory

Hacking Is The Best But Security Is The First

My Crime Is That Of Curiosity

هميشه راهي براي نفوذ است و هيچ سيستمي به طور مطلق امن نيست. بلكه بايستي آن راه نفوذ را كشف كرد .هنر هك هم در همين نكته متبلور ميشود

Best Secure Hosting

قبل پست دادن اینو بخون

Comment

ممنون و متشکرم از این جواب کامل و جامع حامد جان.
      دقیقا منم چون dns روی Vps خودم کانفیگ نکردم گفتم از یه سرور دیگه که DNS سرور داره و از plesk استفاده میکنه استفاده کنم. برای همین کار اومدم 2 تا ns13 و ns14 روی اون سرور هاست ساختم و این 2 رو توی کنترل پنل دامین تعریف کردم.
      با این حساب، فکر میکنم تنها یک zone باید برای DNS روی vps در نظر گرفته بشه! درسته؟
      ---------------------------------------------------
      نه یه سرور با یک دامنه هست. حجم اطلاعات خود web این رو باعث شده. کلا این امکان هست که افزایش سایز داشته باشیم؟ با کدوم partition manager راحتتره؟
      جواب سوال حاشیه : نه شدیدا دارم عذاب میشم سر این قضیه.
      Last edited by L0pht; 06-28-2012, 08:38 AM.
      سكوت ميكني ، فرياد زمان ام را نميشنوي ...
      يك روز من سكوت خواهم كرد ...
      و تو آن روز ، براي اولين بار ، مفهوم "دير شدن" را خواهي فهميد ...

Comment

نوشته اصلی توسط dangeroushacker نمایش پست ها
        ببین عزیزم :
        روال کلی به این صورته این بار می خوام کامل توضیح بدم انشاا... که مشکلت حل شه.با مثال میریم جلو که برات جا بیوفته
        1-استفاده از DNS عمومی :
        به عنوان مثال شما دامنه ای دارید به نام securehost.ir و می خواهید این دامنه را با DNS های عمومی مرتبط کنید .به عنوان مثال شما در دامنه خود DNS های زیر را قرار می دهید.
        ns1.secure-servers.org , ns2.secure-servers.org

خوب در این حالت در سروری که می خواهید دامنه خود را هاست نمایید . باید این DNS ها تعریف شده باشد و وقتی هاست را ایحاد می کنید 2 عدد رکورد DNS برای هاست شما با مقدار ns1.secure-servers.org و ns2.secure-servers.org از نوع رکورد NS برای دامنه شما ایجاد می شود که در صورتی که این Record ها ایجاد شود و مقادیر ns1 , ns2 هر برای دامنه اصلی secure-server.org بر روی آی پی سرور تنظیم شده باشد و بر روی همین سرور 2 رکورد A برای Ns1 , ns2 با آی پی تعریف شده باشد مشکلی ندارد و هاست بعد از گذشت 24 الی 72 ساعت که استاندارد جهانی است از تمام نقاط سطح شهر بدرستی رویت می شود .

2- استفاده از DNS اختصاصی :
        به عنوان مثال شما دامنه ای دارید به نام securehost.ir و می خواهید این دامنه را با DNS های اختصاصی مرتبط کنید .به عنوان مثال شما در دامنه خود DNS های زیر را قرار می دهید.
        ns1.securehost.ir Ùˆ ns2.securehost.ir
        که قبل از انجام این تنظیم در دامنه برای راحتی کار دامنه securehost.ir را بر روی سرور خودت هاست کن و سپس 2 تا رکورد از نوع A با نام های NS1 , NS2 برای دامنه مربوطه ایجاد کن و آی پی را بهش اختصاص بده . که حتما باید با نام ns1 , ns2 باشد .
        *** توجه کنید که در صورتی که رکورد A تعریف شده را به جای ns1 , ns2 به صورت کامل یعنی ns1.securehost.ir و ns2.securehost.ir تعریف کنید . این نوع تعریف مشکل دارد و ممکن است سایت رویت نشود
        در مرحله بعد به nic رفته و DNS دامنه مربوطه را به صورت ns1.securehost.ir و ns2.securehost.ir تعریف نمایید که در این حالت آی پی از شما درخواست می کند که آی پی مربوط به سرور را بدهید.

کلا مباحث DNS مباحثی است که سخت می شود درک نمود و کلا گیچ کننده است.

خواستی PM بده اینو هم برات ok کنم .

------------------------------------------------------
        جواب سوال حاشیه ای :
        مشکل پر شدن فضای /var بر روی کدام کنترل پنل می باشد ؟
        در صورتی که در Plesk چنین مشکلی داری . راه حل بدون دردسر اینه که بکاپ ها توی plesk توی مسیر زیر ذخیره می شود.
        /var/psa/dumps که بهتر است این فایل ها را به یک مسیر دیگر منتقل کنید.
        سوال حاشیه ای :
        مشکل قبلی حل شد ؟
        با تشکر از شما دوست عزیز استاد گرامی در صورت اماکن بفرمایید که چطوری میشه تو دایرکت ادمین و سی پنل بعد ساخت دی ان اس برای انها ای رکورد ثبت کنیم من قبل این مشکل داشتم بعد از اضافه کردن دی ان اس سایت با بعضی از ای پی ها بالا میومد و با بعضی ها نه که در مشورت بادوستان گفتن که برای دی ان اسهات باید ای رکورد ثبت به در صورت اماکن چطوری باید ای روکرد شثبت بشه رو برامون توضیح بدین دوست عزیز ای روکرد برای دی ان اس عرض میکنم ای رکورد برای دامین یک دامنین بلدم و یک چیز دیگر شنیدم ربوی دامنه های دایرکت ای هم میشه ای روکرد ثبت کرد در صورت امکان آموزش بدین به چه صورت روی دامنه باید ای رکورد ثبت کرد دایرکت ای در صورتیم که تصویری باشه که دیگه شرمندمون میکنید با تشکر از شما

Comment

Working...
        X