اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بدست اوردن ip با داشتن mac در LAN؟

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• بدست اوردن ip با داشتن mac در LANØŸ

سلام عزیزان
    ما تو شبکه lan توی جدول arp لیست mac address ها با ip رو داریم اما اگه یه mac ادرسی داشته باشیم و این مک ادرس توی جدول نباشه اما مطمئن باشیم که توی شبکه حضور داره چجوری میتونیم بفهمیم مربوط به چه ip ی هست؟
    خدایا! دلم از ظلم و ستم گرفته است، تو را به عدالتت سوگند می‏دهم كه مرا در زمره ستم‏گران و ظالمان قرار ندهی.
    خدایا! می‏خواهم فقیری بی‏‏ نیاز باشم، كه جاذبه‏ های مادی زندگی، مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند.
    خدایا! خوش دارم گمنام و تنها باشم، تادر غوغای كشمكش‏های پوچ مدفون نشوم.
    خدایا! دردمندم، روحم از شدت درد می‏سوزد، قلبم می‏جوشد، احساسم شعله می‏كشد، و بندبند
    وجودم از شدت درد صیحه می‏زند، تو مرا در بستر مرگ آسایش بخش.
    (شهید دکتر چمران)

من باشم شبکه رو اسکن میکنم . آی پی هایی که تو شبکست رو در میارم و بعدش با تابع IptoMac آی پی ها رو تبدیل به مک میکردم و بعدش میفهمیدم کجا چه خبره.
    صد سال ره مسجد و ميخانه بگيري
    عمرت به هدر رفته اگر دست نگيري

بشنو از پير خرابات تو اين پند
    هر دست که دادي به همان دست بگيري...

Comment

این تابع تو دلفی فکر کنم باشه من اگه بخوام برنامه براش بنویسم با C++ مینویسم

ببینید این تابع ظاهرا ip رو تبدیل به mac میکنه که من معکوس این عمل رو میخوام
      خدایا! دلم از ظلم و ستم گرفته است، تو را به عدالتت سوگند می‏دهم كه مرا در زمره ستم‏گران و ظالمان قرار ندهی.
      خدایا! می‏خواهم فقیری بی‏‏ نیاز باشم، كه جاذبه‏ های مادی زندگی، مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند.
      خدایا! دردمندم، روحم از شدت درد می‏سوزد، قلبم می‏جوشد، احساسم شعله می‏كشد، و بندبند
      (شهید دکتر چمران)

Comment

پكتهاي arp برادكست ميشن ، يعني همه توي شبكه ميگيرنش و جواب ميدن
        حالا اگه يه IP بود كه واقعا بود ، ولي جوابي نداده ممكنه فايروالي داشته باشه كه پكتهاي ARP را دراپ ميكرده بنابراين به صورت مستقيم ممكنه هيچ وقت نتوني بفهمي مك آدرس چيه ، بنابرين بايد دونه دونه از طريق يه پروتكل ديگه غير از آرپ مثل اين عمل را چك كني
        وقتي مثلا پينگ ميزني به آي پي ، يه ريپلاي برات مياد كه خواه ناخواه هدر پكت شامل مك آدرسش ميشه ، اما يه نكته كوچولو هست اونم اينكه وقتي تونتوني مك را ببيني ممكنه سوئيچ شبكه هم نتونه ببينه ، پس حتي ممكنه اون آي پي توي اون شبكه هيچ غلطي نتونه بكنه كاري به كارش نداشته باش

Comment

نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
          وقتي مثلا پينگ ميزني به آي پي ، يه ريپلاي برات مياد كه خواه ناخواه هدر پكت شامل مك آدرسش ميشه ،
          اگه این باشه که شما میگین و همینطوری هم هست خوب پس فکر کنم بشه واسه همه یه بسته بفرستیم بعد پیگیری کنیم کی اونو گرفته و از اون طریق بتونیم تشخیص بدیم mac مورد نظرمون مال کدون ip بوده درسته؟
          (شهید دکتر چمران)

Comment

سوئيچ وظيفه اش انتقال پكتها در لايه 2 بر اساس لايه 3 هست ،
            يعني تشخيص آدرس آي پي مقصد هست بر اساس مك آدرس و ارسال و روتينگ پكت به سمت پورت مورد نظر.
            آخرشو نخوندي ، گفتم اگه مك آدرسش توي جدول سويئچ ثبت نشده باشه يعني انگار نه انگار

Comment

Working...
            X