اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالي در مورد عملیات subnting

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• سوالي در مورد عملیات subnting

با سلام به شبگردهای عزیز.

اقا فکر کنید من یک ip در رنج 172.16.0.0 دارم و بهم گفتن که عملیات ساب نتینگ را به شرط زیر انجام دهید :
    مثالا یه دانشگاه داریم که از 6بخش تشکیل شده است که هر بخش 4 ساختمان و در هر ساختمان 2 زیر شبکه وجود دارد که هر زیر شبکه 50 عدد هاست باید داشته باشد!
    تا اینجا که ساده بود ولی قسمت مبهمی که من نمهفهمم این است که گفته اولین ساب نت شما باید از 0.1 شروع شود نه از 0.0 !!!!

دوستان میشه راهنمایی کنند که اصلا اینکار شدنی است ؟؟؟ اگه شدنی هست چه جوری حل میشه ؟؟؟

درورد!!!!
    بژِی شبگرد ، بژِی کردستان

کسی نیست؟

Comment

بسم الله

امکان نداره ،همیشه ساب نت باید از 0.0 شروع بشه
      این نام کاربری متعلق به آقای حسین عسگری نیست .
      جهت یادآوری : هیچ موقع دست از انتقاد سازنده (نه مخرب) به عنوان یک متخصص دست برندارید چراکه همه ی ما نسبت به کشورمون مسئولیم ، نباید اجازه داده بشه یه سری افراد بنام کارهای مفید برای کشور،سرمایه های کشور رو بالا بکشن ، از جمله میلیارد ها میلیارد پول که به افرادی داده میشه که لیاقت و شایستگی تولید نرم افزار یا کارهای امنیتی ندارن وعملا به باد میره .

Comment

مرسی دوست عزیز. ولی من از خودم سوال درنیاوردم! شما فرض کنید از 0.1 شروع میشه! تو جای شنیدم، میخاستم ببیینم درسته یا نه!

Comment

در موردی که گفته بودید مبهمه براتون عرض کردم 0.0 باید باشه همیشه و امکان پذیر نیست که 0.1 باشه اولی ، باز اگه مشکلی دارید صریح تر بفرمائید در خدمتم
          جهت یادآوری : هیچ موقع دست از انتقاد سازنده (نه مخرب) به عنوان یک متخصص دست برندارید چراکه همه ی ما نسبت به کشورمون مسئولیم ، نباید اجازه داده بشه یه سری افراد بنام کارهای مفید برای کشور،سرمایه های کشور رو بالا بکشن ، از جمله میلیارد ها میلیارد پول که به افرادی داده میشه که لیاقت و شایستگی تولید نرم افزار یا کارهای امنیتی ندارن وعملا به باد میره .

Comment

اگرم میخواید بدونید که چطور باید عمل کنید به این صورت که اگه بعدا قرار نیست اضافه بشه هاست ها :
            172.16.0.0تا 172.16.0.63 شامل آدرس های network و broadcast
            Ùˆ
            172.16.0.64 تا 172.16.0.127 برای ساب نت بعدی

موفق باشید

Comment

مرسی مهندس! من هم گیج شدم، صورت سوال را هم نوشتم، گفته ساب نت 0.0 را در نظر نگیرید، وبا 0.1 شروع کنید؟ این وسط رنج ای پی ها هدر نمیرن! میشه توضیح بدید هدف از این کار چی؟

Comment

کد:
                http://en.wikipedia.org/wiki/Classless_Inter-Domain_Routing
                sigpic

Comment

نوشته اصلی توسط hack_love58 نمایش پست ها
                  گفته ساب نت 0.0 را در نظر نگیرید، وبا 0.1 شروع کنید؟ این وسط رنج ای پی ها هدر نمیرن! میشه توضیح بدید هدف از این کار چی؟
                  بسم الله

خواهش میکنم ، برای بار سوم، اینکه فرمودن امکان پذیر نیست و همیشه باید اولین ساب نت 0.0 باشه که در نتیجه اولین آدرس 0.1 میشه ، بنده معذورم اگه باز بخواید بی دقتی کنید موفق باشید

Comment

بزارید از اول صورت سوال را مطرح کنم:
                    یه دانشگاه با محدوده ادرس 172.16.0.0 را با فرض 6 بخش و هربخش 4 ساختمان و هر ساختمان دو طبقه حداکثر 50 کامپیوتر دارد، ساب نت را با شروع از 0.1 انجام دهید! چون فقط سیکسو 0.0 را استفاده میکند؟

Comment

سابنت از 0.1 شروع نميشه ، ربطي به سيسكو و غير سيسكو نداره ، اون لينك cidr رو تو پست بالاتري نگاه كن همه چي دستت مياد .
                      احتمالاً طرف منظورش آدرس آي پي 0.1 بوده .
                      sigpic

Comment

دوست عزیز، گفته 0.0 را استفاده نکنید ولی محاسبه را انجام بدید! ولی باید زیر شبکه ها درست باشند، اگه 0.0 نباشه باید 3 بیت را برای 4 ساختمان بگیرم،چون 0.0 رزو هست، ولی با دو بیت 4 ساختمان را میتونم شبکه کنیم حالا باید 3 بیت بشه یا نه

Comment

من میخام 0.0 را نگه دارم واسه Backup ، حالا چون 0.0 را استفاده نمیکنم نمیتونم با دو تا بیت 4 زیر شبکه ایجاد کنم ، حالا باید از سه بیت استفاده کنم ؟؟؟؟ حالا باید 0.0 را تو محاسبات داشته باشم یا نه ؟؟؟؟

Comment

Working...
                          X