اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روترهای لایه 2

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• روترهای لایه 2

سلام دوستان.
    اقا یک سوال دارم ، همه ی ما میدونیم که یک روتر تو لایه 3 کار می کند ولی چرا روتری مثل 2811 یا 1841 تو لایه 1و 2 کار میکنند اینجوری روتینگ هم انجام میدهند ؟؟؟؟؟

سویچ های لایه 3 هم روتینگ انجام میدن مثل روتر لایه 3 ؟؟

پیوست : عدد اول مربوط به قطعات سیسکو نماینگر قرار گیری ان دستگاه در مدل osi است ؟؟؟ این درسته یا نه ؟؟؟

ممنون از اساتید.
    بژِی شبگرد ، بژِی کردستان

لايه يك سخت افزار پورت شبكه هست و وظيفه اش ساخت ولتاژ و سيگنال انتقال اطلاعات هست
    لايه دو و سه در واقع پائين ترين لايه دسترسي هست كه مك آدرس مبدا و مقصد توي اون قابل دسترس هست
    بنابراين صحت در مورد لايه يك عملا ربطي به نوع و مدل نداره يك وظيفه سخت افزاري استانداره
    در پائين ترين سطح پكتهاي شبكه هم ، روتينگ يا انتقال هم فقط بر اساس آدرس مبدا و مقصد ( مك ) انجام ميشه اين مقادير در لايه دو قابل دسترسي هستند و قابليت روتينگ ميتونه روشون اعمال بشه
    در لايه سوم( شبكه ) شما ip مقصد را در اختيار داري كه بر اساس جدول دسترسي لايه دوم (مك) تعيين ميشه مسير خروجيشون.
    اين جدول مسيريابي بر اساس پروتكلهاي مسيريابي از قبيل OSPF - BGP و.... بدست مياد

شماره روترها هم ربطي به اين چيزي كه نوشتي نداره
    مثلا روترهاي سري 7000 داريم كه نياز به توضيح بيشتري نداره ديگه نميتوني بگي لايه اپليكيشنه كه

Comment

نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
      لايه يك سخت افزار پورت شبكه هست و وظيفه اش ساخت ولتاژ و سيگنال انتقال اطلاعات هست
      لايه دو و سه در واقع پائين ترين لايه دسترسي هست كه مك آدرس مبدا و مقصد توي اون قابل دسترس هست
      بنابراين صحت در مورد لايه يك عملا ربطي به نوع و مدل نداره يك وظيفه سخت افزاري استانداره
      در پائين ترين سطح پكتهاي شبكه هم ، روتينگ يا انتقال هم فقط بر اساس آدرس مبدا و مقصد ( مك ) انجام ميشه اين مقادير در لايه دو قابل دسترسي هستند و قابليت روتينگ ميتونه روشون اعمال بشه
      در لايه سوم( شبكه ) شما ip مقصد را در اختيار داري كه بر اساس جدول دسترسي لايه دوم (مك) تعيين ميشه مسير خروجيشون.
      اين جدول مسيريابي بر اساس پروتكلهاي مسيريابي از قبيل ospf - bgp و.... بدست مياد

شماره روترها هم ربطي به اين چيزي كه نوشتي نداره
      مثلا روترهاي سري 7000 داريم كه نياز به توضيح بيشتري نداره ديگه نميتوني بگي لايه اپليكيشنه كه
      مرسی اقا محمد.
      پس روتر فقط و فقط تو لایه ی 3 کار میکنه ؟؟؟؟ اگه کارهای سویچینگ و روتینگ هم انجام بده میتونیم هم بگم تو لایه دو هم کار میکنه ؟؟؟؟
      پس این شماره گزاری اصولی ندارد ؟؟؟
      راستی به نظرتون این جمله درسته : میتونیم بگیم که روتینگ براساس مک ادرس ها صورت میگیره ؟؟؟

Comment

پس روتر فقط و فقط تو لایه ی 3 کار میکنه ؟؟؟؟ اگه کارهای سویچینگ و روتینگ هم انجام بده میتونیم هم بگم تو لایه دو هم کار میکنه ؟؟؟؟
        يه بار ديگه بخون چي نوشتم.
        mac dest
        mac src
        ----
        ip dest
        ip src

Comment

به خدا قاطی کردم ، من هم میگم سویچ ها و روترها وابسته به لایه ی نیستند بلکه بستگی به نوع کاری که دارن تو لایه قرار میگیرند ؟؟؟؟؟

میخام یه چیزی بگم ولی نمیتونم بیانش کنم مفهمومی را توذهن خودم دارم ولی نمیتونم سرزبون بیارم ، میخام ببینم درست گفتم یا نه ؟؟؟؟؟

هر چی میکشیم از دست این استادهای بی سواده !!!!!!

Comment

هر جا آی پی دیدی روتینگ ، هر جا روتینگ دیدی ؟ روتر ، هرجا روتر دیدی ؟ لایه 3

هرجا سوئیچ لایه 3 دیدی ؟ بدون که این سئویچ ها 2 تا انجین دارن ، یکی روت Route میکنه یکیم با سرعت وایر سوئیچینگ انجام میده

وسلام
            خودتم اذیت نکن
            CCNA, CCNP RnSnT, MCTS, MCSA, MCITP, MCITP:Messaging
            Next Goals: CCIE RnS, CEHv7
            www.resort.ir

Comment

با تشکر.
              پس سویچ های لایه 4 هم باید بسته ای مربوط به tcp,udp را بفهمند درست گفتم ؟؟؟؟

این سویچ ها علاوه بر فهمیدن این بسته ها باید عملیات روتینگ و سویچنگ را هم صدرصد بفهمند؟؟

درست گفتم!!

Comment

Working...
              X