اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رپید شیر قرباني بعدي قانون مبارزه با سرقت اینترنتی

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• رپید شیر قرباني بعدي قانون مبارزه با سرقت اینترنتی

رپید شیر Rapishare یکی از محبوب ترین سایت های اشتراک گذاری فایل است که اینک گفته می شود ممکن است هدف بعدی دولت آمریکا ( پس از دستگیری مدیران و از کار افتادن سایت مگاآپلود) قرار گیرد.

Fast Company گفت وگویی را با دانیل رایمر، سخنگوی این شرکت انجام داده که گفته می شود در لیست بعدی مبارزه با کپی رایت دولت فدرال قرار دارد. رایمر معتقد است که اگر رپیدشیر نیز مانند مگاآپلود مسدود شود نوبت به آی کلاد اپل، اسکای درایو مایکروسافت، یوتیوپ گوگل و دراپ باکس نیز خواهد رسید. همه اینها در شرایطی اتفاق می افتد که کنگره آمریکا قانون SOPA که با عنوان مبارزه با سرقت اینترنتی امکان برخورد مستقیم با سایت های اینترنتی را به دلیل مخالفت های بسیار کنار گذاشته است. به رغم این اما به نظر می رسد دولت آمریکا برای برخورد با چنین سایت هایی منتظر قانون و کنگره نمانده است.

آیا فکر می کنید که حمله به مگاآپلود درست بود یا غلط؟

به نظرم این تصمیم با هیات منصفه است که این موضوع را بگوید من قاضی نیستم و نمی توانم نظری بدهم. شاهد بوده ام که آنچه مگاآپلود انجام داد را ما ( رپید شیر) انجام ندادیم اما نمی توانم بگویم آنها گناهکارند.

آیا فکر می کنید که هدف بعدی بازرس های فدرال رپید شیر خواهد بود؟

خیر
    چرا نه؟
    ممکن است تکنولوژی پشت مگاآپلود و رپید شیر شبیه هم باشد اما این یک حقیقت است که تکنولوژی اسکای درایو مایکروسافت و آی کلاد اپل هم با هم چندان تفاوتی با تکنولوژی رپیدشیر ندارد. یک فایل آپلود می شود و از سراسر اینترنت به آن دسترسی وجود دارد (مثلا دوستان یک فرد می توانند به آن دسترسی داشته باشند). نوع تجارت تقریبا شبیه به هم است. آنچه تفاوت دارد مدل های تجاری مختلفی است که روی آن سوار شده است.

شما خودتان را با مایکروسافت و اپل مقایسه کردید. در بیانیه ای که شرکتتان این هفته منتشر کرد هم رپید شیر با دراپ باکس و یوتیوپ مقایسه شده است. تلاش می کنید که بگویید که مدل تجاری شما درست شبیه مدل قانونی گوگل، اپل و مایکروسافت و دراپ باکس است؟
    بله.
    اگر رپید شیر هم مانند مگا آپلود بسته شود آیا تصور می کنید که دراپ باکس، آی کلاد اپل، مایکروسافت درایو و دیگر سرویس های مشابه هم بسته شوند؟
    بله. هم اکنون هیچ کس نمی تواند به من بگوید که دراپ باکس برخلاف قانون و به نفع دزدان اینترنتی کار می کند. ما هم اکنون در خط مقدم مبارزه با دزدان محتوای اینترنتی هستیم. ما اولین شرکتی بودیم که قوانین مربوط به سرقت آنلاین را اجرا کردیم. بقیه نیمی از آن را هم انجام نداده اند.

در آمریکا اپل و مایکروسافت به بزرگی شهره اند. آنها شرکت های قانونی بزرگی اند درحالی که مگا آپلود و رپید شیر سایت های خارجی محسوب می شوند. آیا فکر می کنید این دلیل برخورد با مگاآپلود است ؟ چون شرکتی مثل اپل نیست؟
    من نظری در این مورد نمی توانم بدهم. ما هیچ مشکلی با اجبارهای قانونی در آمریکا نداریم. من بسیار متعجب خواهم شد اگر برای ما مشکلی ایجاد شود. تصور می کنم اتفاقی که برای آنها (مگاآپلود) افتاد اگر در آمریکا هم بودند برایشان رخ می داد.

در گزارشی که توسط RIAA و برخی اعضای گنگره منتشر شده گفته شده که رپید شیر دارای حجم زیادی از محتوای غیرقانونی شامل فیلم، موسیقی و سایر کارهای دارای کپی رایت است؟
    چرا شما گزارش سال ۲۰۱۰ را می خوانید و به گزارش ۲۰۱۱ آنها اشاره نمی کنید؟ به خاطر اینکه آنها این موارد را در گزارش جدیدشان تکرار نکردند و این به دلیل این بود که ما این موارد را برایشان توضیح دادیم و آنها دیگر ما را در گزارش سال قبلشان قرار ندادند.

چطوری نظرشان را عوض کردید؟

آنها احتمالا دچار بد فهمی شده بودند و نمی دانیم آن اطلاعات غلط از کجا آمده بود. ما به واشنگتن رفتیم و شرکت های لابی گری را استخدام کردیم و برای آنها ( اعضای گنگره ) توضیح دادیم.

آیا شما فایل هایی را که آپلود می شود از نظر محتوای قانونی بررسی می کنید؟
    بله و نه.
    ما فیلترهای قوی برای تشخیص محتوای غیر قانونی داریم. اگر فایل کاملا شبیه فایل اصلی باشد فیلترهای ما آن را تشخیص می دهند، اما اگر یک بیت از آن متفاوت باشد فیلتر قادر به تشخیص آن نیست. اما این آن فیلتری نیست که صنایع تولید کننده محتوا درخواست دارند.
    ....
Working...
X