اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ي اشتراك اينترنت در كافي نت ها

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• نحوه ÙŠ اشتراك اينترنت در كافي نت ها

با سلام به دوستان گل.
    اقا من خیلی وقته این سوال تو ذهنم است و خواستم بپرسم ولی .....

بگذریم حالا دوستان این سوال من را جواب بدن که عالی میشه!!!!

این اینترنتی که داخل کافی نت ها است چه جوری است مثلا بعضی ها کافی نت ها را دیدم خودشون یک ADSL_MODEM دارند و بهش یه خط تلفن وصل شده ، ولی نحوه ی کارکردش را نمیدونم ؟؟؟

میشه کلی برام توضیح بدین که برای یک کافی یک خط 512 کیلوی چه جوری Share میشه ؟؟؟؟

پیوست : خودم نفهیمدم چی گفتم فقط اینو میدنم که یکی بیاد این نحوه ی کارکد اینترنت را برام توضیح بده ؟؟؟
    شرمنده بچه های شبگرد
    بژِی شبگرد ، بژِی کردستان

خيلي ساده : اينترنت مودم adsl شير ميشه رو سيستم ها .
    يه كمي پيچيده : طرف يه نرم افزار اكانتينگ هم داره ، هر نفري كه ميشينه بايد يه user/pass بزنه و به اينترنت متصل بشه (به سرور يا روتري كه توي كافي نت هست)
    sigpic

Comment

پس این چی که رو سیستم است ؟
      عکس را میگم ؟ بعضی هم اصلا این مودم را ندارند ؟؟؟؟؟ چه جوری اینترنت را به اشتراک میزارن ،فکر نکنم ics فکر خوبی باشه ؟؟؟ تو کافی نت ها استفاده نمیشه ؟؟؟؟
      فایل های پیوست شده

Comment

تو قسمت properties کانکشن LAN تو یکی از تب هاش (که اسمش هم یادم نمیاد) واسه اون سیستم هایی که می خوای دسترسی به اینترنت داشته باشه ip و dns سرور رو ست میکنی و اون سیستم از طریق سرور کافی نت میتونه به اینترنت دسترسی داشته باشه
        Last edited by Maarek; 01-27-2012, 08:00 AM.

بای بای

Comment

نوشته اصلی توسط maarek نمایش پست ها
          تو قسمت properties کانکشن lan تو یکی از تب هاش (که اسمش هم یادم نمیاد) واسه اون سیستم هایی که می خوای دسترسی به اینترنت داشته باشه ip و dns سرور رو ست میکنی و اون سیستم از طریق سرور کافی نت میتونه به اینترنت دسترسی داشته باشه
          فکر نمیکنید اینجوری اصلا سرعت نداشته باش؟؟؟؟

Comment

هو،
            سلام علیکم،

مدلهای زیادی میتونه پیاده سازی شه.
            اکثرا این دو نمونه استفاده میشه:

1-روش ICS ،کانکشن اتصال به اینترنت در سرور به اشتراک گذاشته میشه.تو این روش مودم هم به خود سرور وصله،.ساده ست،بعد از کابلکشی و تنظیمات صحیح شبکه،روی کانکشن راست کلیک می کنید و از تبAdvanced (برای سون تب شیرینگ) تیک Allow sharing... رو برای کارت شبکه ای که به شبکه داخلی و یا پریویت وصله زده میشه.
            این روش برای 254 تا کلاینت جواب میده و رنج آی پی ها رو اینجوری میده 192.166.0.*

2-مودم روی اوتوکانکت به روش PPPOE تنظیم میشه و کابلش به سوئیچ میخوره،هرکامپیوتری که به سوئیچ وصل باشه،براش اینترنت شیر میشه.اینم برای هر چی سوئیچ جا داشته باشه جواب میده.

یا حق ج

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

افلاطون را گفتند چرا هرگز غمگین نمیشوی؟
            گفت :دل برآنچه نمی ماند،نمی بندم.

Comment

دوست عزیز من به شما پیشنهاد می کنم کتاب Network+ ( فارسیش هم موجوده ! ) رو مطالعه کنید ( بخش انواع اتصالات در شبکه )
              اینم بخون :
              http://aysan82.blogfa.com/
              http://www.srco.ir/whyhow/contents/whatisnetwork.htm

کافی نت ها هم نسبت به بودجه/علمی که دارن از این توپولوژی ها استفاده می کنن

برای مدیریت سرعت بین یوزر ها هم یه سری نرم افزار رایج هست که معمولا اکثر کافی نت ها از اون ها استفاده می کنن
              Last edited by Kouros; 01-27-2012, 11:50 AM.

Comment

نوشته اصلی توسط Kouros نمایش پست ها
                دوست عزیز من به شما پیشنهاد می کنم کتاب Network+ ( فارسیش هم موجوده ! ) رو مطالعه کنید ( بخش انواع اتصالات در شبکه )
                اینم بخون :
                http://aysan82.blogfa.com/
                http://www.srco.ir/whyhow/contents/whatisnetwork.htm

کافی نت ها هم نسبت به بودجه/علمی که دارن از این توپولوژی ها استفاده می کنن

برای مدیریت سرعت بین یوزر ها هم یه سری نرم افزار رایج هست که معمولا اکثر کافی نت ها از اون ها استفاده می کنن
                دوست عزیز من تا حالا نزدیک 6 ، 7 بار فقط network+ خوندم ، تا اونجایی هم که میدونم در مورد نحوه ی اشتراک اینترنت تو کافی نت ها توضیح نداده بود !!!!!!

Comment

LMGTFY
                  Shabgard становится полностью дерьмо

Comment

نوشته اصلی توسط hack_love58 نمایش پست ها
                    دوست عزیز من تا حالا نزدیک 6 ، 7 بار فقط network+ خوندم ، تا اونجایی هم که میدونم در مورد نحوه ی اشتراک اینترنت تو کافی نت ها توضیح نداده بود !!!!!!
                    مگر میشه شما نتورک + رو بخونید و این رو متوجه نشید؟ مگر یک کافینت چه فرقی با شبکه 10 تا سیستم با هم داره؟ این چیزی که شما میگید درست نیست و توصیه میکنم برید با دقت و جزییات این کتاب رو بخونید . در مورد شبکه کردن کافی نت خیلی ساده تر بگم شما 10 تا سیستم رو با کابل وصل میکنی به سوئیچ به هرکدوم ایپیش رو میدی بعد روی یکیکشون میای کانکشن اینترنتت رو شییر میکنی .
                    آب طلب نکرده، همیشه مراد نیست گاهی نشانه ایست که قربانی ات کنند... !

Comment

4shir 'گرامی حرفتون کاملا درست است ، ولی من از اونجای که این سوال برام پیش اومد پرسیده م، ولی علت اینکه این سوال را پرسیدم این بود که من کافی نت ها را دیدم که هیچ کدوم از اون استانداردهای که تو ذهنم بودو خونده بودم را رعایت نکرده بودند، تازه فهمیدم!!!!

Comment

نوشته اصلی توسط hack_love58 نمایش پست ها
                        4shir 'گرامی حرفتون کاملا درست است ، ولی من از اونجای که این سوال برام پیش اومد پرسیده م، ولی علت اینکه این سوال را پرسیدم این بود که من کافی نت ها را دیدم که هیچ کدوم از اون استانداردهای که تو ذهنم بودو خونده بودم را رعایت نکرده بودند، تازه فهمیدم!!!!
                        مشکلی نداره ولی نوع سوالت رو و پاسخی رو که میخوای با دقت وارد کن که مشکلی پیش نیاد.
                        در مورد استاندارد هم کجا رو دیدی استاندارد کار کرده باشن که این دومیش باشه؟ من امروز جایی بودم که 90 تا نیروی حراست مسلح داشت و کلی مسائل دیگه شبکه داخلی روی dhcp بود !! دوربین ،فایل شیرینگ، اتوماسیون غذا،اداری و ... همه روی یه بستر !!
                        آب طلب نکرده، همیشه مراد نیست گاهی نشانه ایست که قربانی ات کنند... !

Comment

یه سوال دیگه؟؟؟

این اینترنتی که به اشتراک میزارن چه از طریق ICS یا ADSL-Modem بین همه ی سیستم ها تقسیم میشه ؟ مثلا اگه یه خط 512 کیلوی داشته باشیم که از مخابرات گرفتیم (بعضی ها از مخابرات میگیرن بعضی ها از ISP چرا) و 5 سیتم داشته باشیم هر کدام 102 کیلو میگیرن یا نه ؟؟؟؟؟؟؟

امروز که برای کاری رفتم کافی میخاستم دانلود کنم که دیم بیت رایت رو 9 کیلو است ولی وقتی فضولیم گل کرد و IDM را نصب کردم به 60کیلو رسید !!! حالا به نظرتون رو کل شبکه تاثیر میزاره ( از اینترنت بقیه ی سیستم ها میگره ؟؟؟)
                          Last edited by hack_love58; 01-27-2012, 03:58 PM.

Comment

ببین دوست عزیز
                            بعضی از کافی نت ها یا جاهای مشابه ( که یوزر دارن مثل سازمان ها و ... ) برای محدودیت نسبت به بودجه خودشون/علم خودشون عمل می کنن،این یعنی چی ؟
                            ممکنه یه سازمان بیاد برای محدود کردن یوزر های خودش از اکانتیگ ( به وسیله VPN یا ... ) استفاده کنه یعنی بیاد به هر یوزر یه یوزرنیم و پسورد بده بگه با این کانکت بشین و محدودیت سرعت و ... رو روی اون یوزرها انجام بده
                            جاهایی هم مثل کافی نت ها و ... نمی خوان همچین کاری بکنن و بجای اون از برنامه های موجود (مثل Bandwidth Manager و ... ) استفاده می کنن
                            نحوه تقسیم بین یوزر ها هم باز سلیقه ای هست ، یه کافی نت بلفرض 20 تا یوزر داره ، ولی خیلی کم اتفاق میوفته که تمام این 20 یوزر همزمان استفاده بشن در نتیجه محدودیت رو ست می کنه ( به عنوان 5 یوزر ! ) که مثلا اگه از اون 20 یوزر 3-4 نفر استفاده کننده باشه سرعتشون زیاد بشه
                            بعضی از کافی نت ها هم میان کاملا عددی ( همونطور که خودت گفتی ) عدد اصلی رو تقسیم بر تعداد یوزر می کنن و مقدار بدست اومده رو ست می کنن واسه هر یوزر
                            تنها دلیل کارنکردن محدودیت با IDM عدم کانفیگ درست کافی نت ه
                            در مورد سرویس گرفتن از مخابرات و ISP باز سلیقه ای هست...
                            حتی من چند مورد دیدم که خود کافی نت ها ISP دارن و از ISP خودشون سرویس میگیرن...

Comment

این حالتی که شما توضیح دادید ، یعنی اینکه همون اینترنت 512 روی شبکه داخلیشون شیر شده ، و محدودیتی برای سرعت ارسال/دریافت هر کدام مشخص نشده . اون 102Kb که میگید تو این شرایط در حالی است که که هر 5 سیستم در وضعیتی یکسان بصورت همزمان از اینترنت استفاده کنند .
                              بعضی ها از مخابرات میگیرن بعضی ها از ISP چرا
                              این دیگه به خود شخص مربوطه که سرویس روز از کجا تهیه کنه

EDIT: با پست بالایی همزمان شد
                              Last edited by ViR-EnG; 01-28-2012, 01:56 AM.
                              sigpic

Comment

Working...
                              X