اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اضافه کردن به درایو بک ترک

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• اضافه کردن به درایو بک ترک

سلام. من رو سیستمم یه ویندوز xp sp3 و یه لینوکس بک ترک5 نصب کرده بودم و یه 14 گیگ از درایو c رو unlocated کرده بودم برای یه لینوکس دیگه ، اما الان نظرم عوض شده و می خوام این 14 گیگ روو هم اضافه کنم به بک ترک ، میشه این کارو کرد؟ اگه آره، چه طوری؟
    برای کشتن پرنده نیازی به تیرو کمان نیست، همین که بالهایش را بچینی خاطرات پرواز روزی صدبار او را خواهد کشت...

دوزخیان

یه خواهش : لطفا وقتی سوالی می پرسیدی ، تا جای که می تونید اطلاعات کامل بدید
    xp , bt را کدوم درایوها نصب کردی؟
    (◕‿◕)

Comment

من 4تا درایو داشتم . روی درایو c ویندوزxpsp3 نصب کردم و بعد یه مدت درایو e رو ریسایز کردم و از انتهای درایو 16 گیگ برداشتم و unlocated کردم و 3.7 گیگش رو به عنوان swap و 12.6 برای خود لینوکس بک ترک فرمت کردم و لینوکس بک ترک5 نصب کردم.

از انتهای درایو c هم 14.65گیگ unlocated کردم که روش یه لینوکس دیگه نصب کنم ولی الان نظرم عوض شده و خوشکلی و کارایی بک ترک باعث شد به قول معروف تو گلوم گیر کنه و نتونم ازش دل بکنم.

خوب توضیح دادم؟
      حالا این ریشو این قیچی، فقط خوب درستش کنید، هیتلری نزنید!
      برای کشتن پرنده نیازی به تیرو کمان نیست، همین که بالهایش را بچینی خاطرات پرواز روزی صدبار او را خواهد کشت...

دوزخیان

Comment

بک ترک بیشتر از این هم لازم نداره شما هر پارتیشن دیگه ای هم که داری میتونی تو یه فولدری مونت کنی ازش استفاده کنی
        اینجور که من متوجه شدم فظای خالیت پشت پارتیشنیه که بک ترک نصبیدی و به همین دلیل نمی تونی وصلش کنی ته این
        برای اطمینان هم یه عکس از پارتیشن هات با gparted بگیر بزار اینجا تا دوستان بهتر بتونن راهنماییت کنن
        the quieter u become , the more u r able to hear

Comment

عکسو سنجاق کردم.
          ایی که وگفتی یعنی چه!؟ در مورد مونت کردن لطفاً بیشتر توضیح بده ، در موردش چیزی نمیدونم.

ممنون ازت
          فایل های پیوست شده

دوزخیان

Comment

نوشته اصلی توسط saeed hg نمایش پست ها
            عکسو سنجاق کردم.
            ایی که وگفتی یعنی چه!؟ در مورد مونت کردن لطفاً بیشتر توضیح بده ، در موردش چیزی نمیدونم.

ممنون ازت
            شما وقتی با دستورات و مفاهیم پایه ای لینوکس آشنا نیستی چطور میخوای با یک توزیع مثل بک ترک(باز الانش خوب شده) سروکله بزنی؟

برای mount کردن ، اول دستور fdisk -l بزن ، ببین کدوم درایوت با چه درایوری لود شده (مثلا میبینی درایور sda1 شده c) ، اگه هم متوجه نشدی دستور رو اجرا کن ، عکس بگیر یا result بزار اینجا بهت بگم....

بعدش برو یکجایی مثلا mnt ، یک فولدر بساز مثلا به اسم c و بنویس........
            mount /dev/sda1 /mnt/c

بعد میتونی از درایو c استفاده کنی

-------------
            در ضمن بهترین کار اینه که همین mount کنی ، چون اگه اشتباه نکنم ، backtrack ته هاردت هست و درایو c ، سره هارد، پس اگه بخوای فضای خالی از c بکنی بدی بکترک خیلی زمان میبره (شدنیه ولی دهن هارد رو هم سرویس میکنی )
            Last edited by BioHazard; 01-09-2012, 12:39 AM.
            Shabgard становится полностью дерьмо

Comment

از اجرای دستور عکس گرفتم و سنجاق کردم. عجب خرتوخریه ها .حالا از کجا میشه فهمید اون درایو آنلوکیتدم کدومه؟
              فایل های پیوست شده

دوزخیان

Comment

نوشته اصلی توسط saeed hg نمایش پست ها
                از اجرای دستور عکس گرفتم و سنجاق کردم. عجب خرتوخریه ها .حالا از کجا میشه فهمید اون درایو آنلوکیتدم کدومه؟
                خوب اینجا شما یک 320 گیگ داری ، یک 8 گیگ !!!!
                یخورده به خودت زحمت میدادی درایوی که توش ویندوزه رو پیدا میکردی
                اگه c هست ، خوب 99% میشه sda1.

خودت باید mount کنی ، label گزاری کنی (خاک برسرش ، ubuntu همه ی اینکارارو که اتوماتیک انجام میداد)
                Last edited by BioHazard; 01-10-2012, 08:20 AM.
                Shabgard становится полностью дерьмо

Comment

اون ۸گیگابایتیه فلش دیسکمه. حالا کدوم میشه درایوی که جدا کرده بودم؟
                  یه سوال دیگه در ویندوز هر برنامه ایی که نصب میکنیم به صورت پیشفرض میره تو دایرکتوری program files که این امکان وجود داره که مسیر پیشفرض برای نصب برنامه در ویندوزو تغییر بدیم. در لینوکس چه جوری میشه این کارو کرد؟

دوزخیان

Comment

Working...
                  X