اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال :ساخت موقعیت یاب با استفاده از google map

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• سوال :ساخت موقعیت یاب با استفاده از google map

سلام
    می خواستم با استفاده از یه میکرو کنترلر ARM و سرویس گوگل مپ یه موقعیت یاب بسازم
    دستگاه دو بخش داره
    یه سنسور که موقعیت رو نشون می ده و یه دستگاه که نمایشگر داره و سنسور رو رهگیری می کنه
    بنا به دلایلی نمی خوام از GPS استفاده کنم
    بیشتر دنبال یه چیزی مثل Nokia Ovi map هستم
    دوستان ایده یا پیشنهادی دارین؟؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    -

والا تا جايي كه من مي دونم دو راه بيشتر نداري
    1- استفاده از gps
    2- استفاده از bts هاي موبايل

بعضي از نرم افزارها از گزينه 2 استفاده مي كنند كه تا جايي كه من باز مي دونم موقعيت bts موبايل رو به عنوان موقعيت مورد نظر شما بر مي گردونه (كه خيلي خطا داره)
    يكسري كارها هم ديده بودم كه بر اساس ميزان سيگنال دريافتي از bts هاي اطراف موقعيت تقريبي رو تخمين مي زنه كه من اطلاعاتي ندارم
    ¯/(°_o)\¯
    بیچاره آن کسی است که گرفتار عقل شد **** آسوده آن کسی است که خر آمد و الاغ رفت
    این چه شوری است که در دور قمر می بینم **** همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم
    اسب تازی شده مجروح به زیر پالن **** طوغ زرین بر گردن خر می بینم
    Copyright: Enigma2

به اميد شبگردي بهتر

Comment

با تشکر از شما
      فکر می کنم همون گزینه Bts باشه
      نوشته اصلی توسط h27
      كه تا جايي كه من باز مي دونم موقعيت bts موبايل رو به عنوان موقعيت مورد نظر شما بر مي گردونه (كه خيلي خطا داره)
      یعنی روی نقشه موقعیت BTS رو نشون می داد؟؟ جسارت نباشه ولی کاملا اشتبا ه می کنید
      والا ما پارسال که برا PNU open اومده بودیم تهران از همین Ovi برای پیدا کردن مسیر استفاده می کردیم
      تازه سخن گو هم بود و فارسی حرف می زد
      اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم بده
      -

Comment

باز تا جايي كه مي دونم ovi اسم سيستم نرم افزاري هست و چيزي كه شما دنبالش هستي، سخت افزار هست
        بله ovi ممكنه از gps (سخت افزار) استفاده كرده باشه و جاي دقيق رو به شما نشون داده باشه
        ¯/(°_o)\¯
        بیچاره آن کسی است که گرفتار عقل شد **** آسوده آن کسی است که خر آمد و الاغ رفت
        این چه شوری است که در دور قمر می بینم **** همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم
        اسب تازی شده مجروح به زیر پالن **** طوغ زرین بر گردن خر می بینم
        Copyright: Enigma2

به اميد شبگردي بهتر

Comment

با gps نبود از اینترنت استفاده می کرد
          من هم می خوام یکی شبیهش بسازم که با اینترنت کار کنه ولی با گوگل مپ باشه و در ضمن مانیتور و سنسور جدا از هم باشه
          -

Comment

روش بدون gps
            Navigation without GPS: define your location using IP, GSM/UMTS and Wi-Fi
            http://eng.xakep.ru/link/50814/

پروژه
            اگه سنسور رو بتوني پيدا كني كاره سختي نيست ولي توانايي فنيدر گير شدن با اين مسائل رو اگه قبلا نداشته باشي كمي تا قسمي سخت !
            Ghetto-GPS
            http://web.archive.org/web/200607011...ok/ghetto-gps/

شماتيك و برنامه به به زبان سي

http://web.archive.org/web/200607011...gps/scheme.png

http://web.archive.org/web/200607011.../gps_done3.jpg

روش سوم بدون موبايل و GPS
            يك روش محاسباتي و اندازه گيري دستي به صورت تخميني
            ( پيدا كردن اين روش به عهده خودتون ! )

Hello My Angel

Comment

اون که میبینی google map از اینترنت استفاده میکنه برای load کاردن map هاش هست نه navigation چون google map به صورت آفلاین کار نمیکنه - با استفاده از اینترنت تا جایی که من اطلاعات دارم position نمیشه گرفت

پیوست : شیرای هستی تو ؟!!!!! دقت نکرده بودم تاحالا
              http://www.iraniansoft.ir

Comment

نوشته اصلی توسط delphi_develope نمایش پست ها
                اون که میبینی google map از اینترنت استفاده میکنه برای load کاردن map هاش هست نه navigation چون google map به صورت آفلاین کار نمیکنه - با استفاده از اینترنت تا جایی که من اطلاعات دارم position نمیشه گرفت
                ببنید مهم نیست
                مهم اینه که شما وقتی میری توی گوگل مپ (از طریق کامپیوتر) بر اساس آی پی که می دی می تونی مکان رو پیدا کنی
                حالا من هم یه چیزی تو همین مایه ها می خوام!
                -

Comment

آها - نه من منظورم google map روی موبایل بود - - منم خیلی وقته دنبال این چیزا بودم اما به جایی نرسیدم چیزی یافتی به مام بده

Comment

بر اساس آی پی نمیتونه نویگیتت کنه برادر . بر اساس آیپی فقط میشه حوالی شهری که هستی رو مشخص کرد ، اونم بر اساس اطلاعات ISP که بازم خطا داره چون مثلآ آی اس پی شما رفته یه رنچ آیپی ثبت کرده و حالا همونو داره 400 کیلومتر اونورتر به یه آی اس پی کوچیکتر میده.
                    در هر حال اگر فقط میخوای بدونی کدون شهری و آی پی هم داری با خطای 80% همون دیتابیس های RIPE در ایران برات کافیه Ripe.net

برا پیدا کردن موقعیت هیچ راه ثالثی به جز استفاده از bts یا GPS نیست که گزینه اول باز هم منطقه داره نه نقطه. این gps رو برادران جهام خوار آمریکایی در سال 1973 با استفاده از 24 تا ماهواره راه اندازی کردند و هیچ بنی بشر دیگری نه پولشو داره نه حوصلشو که مشابهشو بسازه. بازم خدا خیر به به هواپیمای کره ای که سقوتش دادن روسا و از اون روز به بعد GPs برای همه آزاد شد.

من Ovi رو ندیدم ولی مستنداتش میگه که اونم با GPS کار میکنه که کاملآ منطقیه
                    ...

Comment

يه زماني ميخواستم درست كنم
                      البته آفلاينشو
                      اين گوگل ارت قر و اطفار اومد پروژه هم اسپانسر نداشت بيخيالش شدم...
                      ولي بتوني بسازي توي بازار از 70-80 تومن به بالا موجوده ، بايد بتوني با قيمتاشونم رقابت كني _ نمونه هاي رنگي و با كيفيت 300 به بالا هستند)
                      تنها ماژولي كه خيلي راحت و ارزون در دسترست هست همين gps هست
                      دقتش هم در حد 5-10 متره كه جوابگو هست

با وجود موبايل ديگه كسي سراغ اين چيزا معمولا نميره مگه نياز خاصي داشته باشه

Comment

جوکر یادمه یه بار تو همین بخش الکترونیک یه تاپیک بود فکر کنم در مورد یه چیز تو مایه های هواپیما بود طرف گفته بود میخوام navigation داشته باشه تو گفته بودی برای position گرفتن از gps استفاده نکن چون اصلا به درد نمیخوره + زیر سقف جواب نمیده و .... تاپیک رو دنبال نکردم دیگه من - چیز خاصی مد نظرت بود ؟

Comment

نوشته اصلی توسط delphi_develope نمایش پست ها
                          جوکر یادمه یه بار تو همین بخش الکترونیک یه تاپیک بود فکر کنم در مورد یه چیز تو مایه های هواپیما بود طرف گفته بود میخوام navigation داشته باشه تو گفته بودی برای position گرفتن از gps استفاده نکن چون اصلا به درد نمیخوره + زیر سقف جواب نمیده و .... تاپیک رو دنبال نکردم دیگه من - چیز خاصی مد نظرت بود ؟
                          خب هنوزم ميگم زير سقف اين ماژولهاي موجود در بازار يا جواب نميده يا بد جواب ميده
                          درفضاي باز هم نمونه هاي بازاري ، تلورانس خطا دارند ، گاها هم ديتاي اشتباه ممكنه بخونن ، براي يه سيستم مثل كنترل هواپيما خطرناكه اگه اين چيزا بخواد محاسبه بشه و لحظه اي يه هواپيمابا سرعت بالا را فرمان بده

Comment

خوب حرف منم همینه - پس از چی استفاده میکنن ؟

Comment

كيا ؟ منظورت اتوپايلوت هواپيماهاست ؟
                              از همين gps
                              1- هواپيماي مدل با هواپيماي مسافربري مقايسون كلي فرق ميكنه
                              2- سيستم هاي پرداز خطا و هوش مصنوعي توي اتوپايلوت ها بكار ميره كه برفرض قطع شدن ارتباط هم يهو سرخرو كج نكنن با شتاب خداتا بيان بخورن زمين ، به مسير عاديشون ادامه بدن و خلبان را مطلع كنند
                              3- نزديك خود باند فرودگاه هم رادارهاي خاصي هست كه كنترل جهت نشستن هواپيماها را دقيق به هواپيما اعلام ميكنه ( براي فرودهاي اتوپايلوت)

البته استفاده از ژيروسكوپ و محاسبات مربوط به اون هم استفاده ميشه كه من زياد در موردش نميدونم/

موارد بالا ميتونه توي هواپيماي مدل توي داخل ساختمون هم استفاده بشه ، ولي احتمال بگا رفتنش زياده خب ... منطقي نيست.

Comment

Working...
                              X