اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ساخت میانبر در لینوکس

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• نحوه ساخت میانبر در لینوکس

با یاد خدا با سلام دوستان
    برای اجرای برخی دستورات در ویندوز اونها رو با پسوند bat ذخیره می کنیم
    و یا مثلا برای خاموش کردن سیستم دستور shutdown رو به صورت یه فایل میانبر میساختیم و تبدیل بعه یه فایل می کردیم
    میخواستم بدونم تو لینوکس برای ساخت همچین چیزی باید چکار کنیم
    خدایا! دلم از ظلم و ستم گرفته است، تو را به عدالتت سوگند می‏دهم كه مرا در زمره ستم‏گران و ظالمان قرار ندهی.
    خدایا! می‏خواهم فقیری بی‏‏ نیاز باشم، كه جاذبه‏ های مادی زندگی، مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند.
    خدایا! خوش دارم گمنام و تنها باشم، تادر غوغای كشمكش‏های پوچ مدفون نشوم.
    خدایا! دردمندم، روحم از شدت درد می‏سوزد، قلبم می‏جوشد، احساسم شعله می‏كشد، و بندبند
    وجودم از شدت درد صیحه می‏زند، تو مرا در بستر مرگ آسایش بخش.
    (شهید دکتر چمران)

سلام بر سرباز جنگ نرم
    آخر ما نفهمیدیم Batch file می خوای درست کنی یا شرت کات
    اگه می خوای اسکریپت
    باید به فایل با فرمت .sh بسازید بعد توش دستورات رو بنویسید
    اول فایل هم معمولا اینطوری شروع می شه:
    #!/bin/bash
    مثال:
    کد:
    #!/bin/bash          
     echo Hello World
    که جمله hellow wordl رو اندرونی کنسول نمایش میده
    اگه می خوایید شرت کات درست کنید از دستور ln استفاده کنید
    مثال:

ln –s ~/var/jeson/
    که از پوشه jeson یه شرت کات می سازه
    توی محیط گرافیکی هم با درگ کردن و یا با کلیک راست و انتخاب گزینه create link این کار انجام میشه
    -

Comment

متاسفانه گنوم 3 که اومده و تو فدورا 15 هستش اصلا راحت نیست نمونه اش اینکه بر خلاف قبلی ها و kde گزینه برای ریستارت و خاموش کردن نداره و باید با کنسول خاموش کنی
      برای همچین کد های کوچیکی میخواستم یه فایل بسازم که به جای تایپ دستور روی فایل کلیک کنم و کارم رو انجام بده
      حالا برای همچین چیزی که گفتم از کدوم روش استفاده کنم؟
      خدایا! دلم از ظلم و ستم گرفته است، تو را به عدالتت سوگند می‏دهم كه مرا در زمره ستم‏گران و ظالمان قرار ندهی.
      خدایا! می‏خواهم فقیری بی‏‏ نیاز باشم، كه جاذبه‏ های مادی زندگی، مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند.
      خدایا! دردمندم، روحم از شدت درد می‏سوزد، قلبم می‏جوشد، احساسم شعله می‏كشد، و بندبند
      (شهید دکتر چمران)

Comment

اتفاقاً گنوم سه خیلی هم راحت و دسترس پذیره
        همه چی دم دسته و خیلی هم خوب است :دی
        برای درست کردن شورتکات و کامند ران کردن و ... همرو می تونی با استفاده از کلیک راست استفاده کنی (البته اگه دسکتاپ رو فعال کنی)

ی برنامه اکستنشن منجر (فک کنم اسمش این بود) نصب می کنی بعد شل اکستنشن های مورد نیازت رو نصب می کنی و منیج می کنی تم (theme) عوض می کنی و ...
        از این شل اکستنشن ها هم برای دکمه پاور آف و ریستارت و اینا داره

البته اگه کی دی ای دوس داری موقع لاگین میتونی انتخاب کنی ک گنوم بری یا کی دی ای یا چی

و در پایان اینکه گنوم 3 خیلی هم خوبه :دی

Comment

نوشته اصلی توسط one hacker alon نمایش پست ها
          بر خلاف قبلی ها و kde گزینه برای ریستارت و خاموش کردن نداره و باید با کنسول خاموش کنی
          مثل اين ميمونه كه بگي خونمون در نداره
          تو گوگل سرچ كني پيدا مي كني
          ¯/(°_o)\¯
          بیچاره آن کسی است که گرفتار عقل شد **** آسوده آن کسی است که خر آمد و الاغ رفت
          این چه شوری است که در دور قمر می بینم **** همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم
          اسب تازی شده مجروح به زیر پالن **** طوغ زرین بر گردن خر می بینم
          Copyright: Enigma2

به اميد شبگردي بهتر

Comment

نوشته اصلی توسط L R K نمایش پست ها
            اتفاقاً گنوم سه خیلی هم راحت و دسترس پذیره
            :دی
            راستش در نگاه اول زیاد چنگی به دل نمیزنه اما بعد ها که باهاش کار کنی عادت میکنی و به قول خودت راحت میشه اما من نمیدونم چرا با ورژن های قبلی راحت تر بودم البته راحت تر که نه منظورم اینه که امکاناتش در دسترس تر بود و در کل بهتر بود
            اول فکر میکردم برای من جذاب نیست اما بعد ها دیدم خیلی ها از گنوم 3 بیشتر از اینها انتظار داشتن از جمله لینوس توروالدز

در کل انتظار می رفت برای عملیات پاور سیستم چون گذشته و همچون میز کار های دیگه به صورت پیش فرض در دسترس باشه
            کلی از بحث دور شدیم ؛ صحبت از میانبر ها و نوشتن دستورات بود...
            (شهید دکتر چمران)

Comment

جوابتو بالا دادم دیگه.

نوشته اصلی توسط l r k نمایش پست ها
              برای درست کردن شورتکات و کامند ران کردن و ... همرو می تونی با استفاده از کلیک راست استفاده کنی (البته اگه دسکتاپ رو فعال کنی)

ی برنامه اکستنشن منجر (فک کنم اسمش این بود) نصب می کنی بعد شل اکستنشن های مورد نیازت رو نصب می کنی و منیج می کنی تم (theme) عوض می کنی و ...
              از این شل اکستنشن ها هم برای دکمه پاور آف و ریستارت و اینا داره
              از این طریق گزینه های پاور آف و ریست و اینا همش میاد سر جاش ب راحتی

در مورد نظرات دیگران هم خب هرکی ی نظری داره، حالا اگه آقای " لینوس توروالدز " خوشش نیومده دیگه حتمن در حد انتظارات ایشون نبوده، من ب شخصه با استفاده از گنوم 3 خیلی راحتم و خیلی ب کار سرعت میده و مدیریت کار ها هم راحت تر میشه مخصوصاً اگه مالتی تسک کار کنی

Comment

نوشته اصلی توسط l r k نمایش پست ها
                با استفاده از گنوم 3 خیلی راحتم و خیلی ب کار سرعت میده و مدیریت کار ها هم راحت تر میشه مخصوصاً اگه مالتی تسک کار کنی
                با اين موافقم اصلا داشتن چند دسكتاپ در لينوكس مزيت چشم گيري بوده و تو گنو 3 به قول شما سرعت كار رو بالا ميبره
                (شهید دکتر چمران)

Comment

مطالعه اش خالی از لطف نیست

http://techie-buzz.com/tips-and-tric...lic-links.html
                  http://www.linuxforums.org/forum/red...uts-linux.html
                  http://www.simplehelp.net/2009/05/14...link-in-linux/
                  Last edited by c3phalex1n; 11-09-2011, 02:49 AM.
                  انقدر نشد چشمه از پاسخ سنگ سرد، به رفتن در اسِتاد و اِبرام کرد
                  بسی کَند و کاوید و کوشش نمود، کز آن سنگ خارا رهی برگشود
                  ملک الشعرای بهار
                  My Blog : c3phalex1n.blogspot.com

سایت جنبش مصاف، علی اکبر رائفی پور : http://masaf.ir
                  خدا خیرش بده واقعا، تا حالا ندیده بودم کسی اینقدر برای جوُنا زحمت بکشه.

Comment

Working...
                  X