اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال راجع به ip و شبکه

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• چند سوال راجع به ip Ùˆ شبکه

سلام
    یه چندتا سوال:

1: وقتی یه valid ip از یه isp خریداری میشه این ip روچطوری باید set کرد؟ منظورم اینه که کجای مودم؟ چه قسمتی؟

2: اگر این ip valid که خریدیم بخوایم رو یه مودم Set کنیم و اینکار انجام شد میشه nat هم روی مودم استفاده کرد؟ این در صورتی هست که 4 سیستم پشت این نت هست چطوری میشه از راه دور به یکی از اونها remote desk گرفت؟ آیا ip واسه همه ثابت هست؟

3: بعضی دیدم سرویس های قدیمی Adsl رو با angy ip scanner سرچ میکنن ip های توی رنج خودشون رو هک میکنن. میخوام بدونم چطوری user pass رو در میارن؟ چون اگرم به تنظیمات مودم دست پیدا کنن باز هم پسورد به صورت ستاره دار هست.

4: چطوری میشه کل رنج ای پی هایی که یه isp به کاربرانش میده رو در اورد؟ راهی هست؟ یه isp بزرگ و تصور کنید.

ممنونم

سلام علیکم!

1. زمانی که به شما IP Valid و استاتیک (این آیپی معتبر با هربار DC و مجددا وصل شدن اینترنت تغییر نکند) می دهند به چند طریق به شما اعلام می کنند می تونی استفاده کنی و داستانش طولانی هست!

من فرض می کنم بسترت اینترنت ADSL هست.اگر بستر چیز دیگه ای هست و یا تجهیزات خاصی استفاده می کنی مثلا رادیو داری یا روتر خاصی داری بگو.
    کلا مشخص کن تجهیزات Access شبکه اینترنت شما چی هست؟

فرض می کنیم ADSL داری!
    1.اگر یک IP ولید به شما بدهند وقتی که از سرویس PPOE (لایه 2 که بتواند به سادگی از DSLAM عبور کند و به روتر برسد) استفاده می کنی اگر تنظیم مودم به حالت Bridge باشه و تنظیمات PPOE رو روی روتر انجام بدی باید دقت کنی Add Default Route به صورت پیش فرض در روتر فعال باشه.

اینجوری تنظیمات IP و روت پیش فرض به صورت اتوماتیک در روتر انجام خواهد شد و IP ولید بر روی روتر قرار می گیرد و ربطی به مودم ADSL ندارد.

اما اگر شما کلا PPOE & NAT بر روی مودم ADSL تعریف کرده باشی IP ولید شما بر روی مودم ADSL قرار می گیره و عملا بی استفاده می شه.

پس مودم رو Brigde تنظیم کن و کانکشن PPOE رو هدایت کن سمت کامپیوتر یا روتری که باید IP ولید بر روی اون سوار بشه !

اگر شما بخوای Remote Desktop کنی و تنظیمات PPOE & NAT روی مودم ADSL انجام شده باشه شما باید پورت 3389 یا هر کوفت دیگه ای رو Port Forward کنی و اگر مودمت این تنظیم رو نداشته باشه...باید از یک روتر ارزون قیمت مثل میکروتیک استفاده کنی

یعنی Modem رو حالت Bridge ...تنظیم PPOE داخل میکروتیک> انتقال اینترنت به میکروتیک و تعریف Port Forwarding داخل روتر میکروتیک برای کاربران.

از سمت خودت مطئمن باش مشکلی از لحاظ امنیت نداری.باید ببینیم امنیت نرم افزار اکانتینگ و روتری که داره به شما سرویس می ده چه طوری هست.

شب خوش...

Comment

مرسی داداش اما یکم پیچیده شدم.
      روتر نداریم. فقط یه مودم adsl ساده هست. آخرش چیکار کنم? پیشنهاد شما چیه? بیام مودم رو pppoe قرار بدم و آی پی رو روی مودم ست کنم? همون قسمت استاتیک. اینجوری اگه پورت فورواردینگ رو هم فعال کنم اون طرفی که میخواد به یکی از این 4 سیستم که پشت مودم و nat هستن ریموت بگیره چطوری یکی رو باید انتخاب کنه?
      یا
      بیام کلا مودم رو bridge کنم و ای پی رو روی کارت شبکه سیستمم ست کنم? اینجوری بقیه سیستم ها به اینترنت وصل نیستن.

آیا اینجا روتر باید اضافه بشه?

Comment

ببین کار خیلی سادس دیگر.

دو راه داری

1. ppoe رو بزن رو مودمت.nat رو فعال کن روش. اینترنت و IP معتبر تنظیم می شه روش.حالا اگر مودمت امکان Portforward داشته باشه تنظیم کن

مثلا اگر یک سیستم داشته باشی تو شبکه داخلی با IP=192.168.1.10 و پورت 80 برات مهمه
        Forward بشه روی IP ولید و پورت 80 !!

این جوری هرجا کسی مثلا ip ولیدت رو در Browser باز کرد بره پورت 80 سیستم 192.168.1.10 رو بخونه.... به همین سادگی
        -------------------------------------

اگه بخوای مودم رو Bridge کنی و ppoe رو روی یک کامپیوتر تنظیم کنی اون وقت پیشنهاد می کنم یک Firewall مثل Win Route Kerio نصب کن که بتونی سیستم رو تبدیل به یک روتر کنی و تا حدودی کارت راه می افته

Comment

البته وقتي از pppoe روي مودم استفاده ميكنيد يك گره داخلي را اگر بخواهيد بيرون از شبكه ببينيد از گزينه dmz يا virtulhost داخل مودم ميتوانيد استفاده كنيد
          W)(lf بیچاره شاگردی که از استادش بهتر باشه!!
          www.rashtmarket.ir

www.rashtonline.ir
          http://hashem-wolf.ir
          ديسك آموزش لينوكس

Comment

Working...
          X