اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تکنولوژی پاورلاین(انتقال دیتا بر بستر برق.plc).

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• تکنولوژی پاورلاین(انتقال دیتا بر بستر برق.plc).

از دوستان کسی با این محصولPLC کار کرده؟میخواستم بدونم معایب خاصی نداره؟
    مثلا
    1:فرکانس الکتریسیته داخل سیم روی کیفیت کار تاثیر نمیگذاره؟
    2:اگر کسی یکی دیگه از این آداپتور ها رو داشته باشه،نمیتونه شبکه رو اسنایف بکنه؟
    3:اگر چند آداپتور رو به هم به صورت سری متصل کنیم،طول شبکه رو میتوانیم افزایش بدهیم؟اگر آره،این روی کیفیت شبکه تاثیر نمیگذاره؟
    4:Ùˆ...

البته من قبلا توی یک شرکت با محصولی مشابه کار کردم که واسه تجربه کردن جالب بود ولی واسه استفاده ی کاربردی به نظرم جالب نیومد!میخواستم ببینم این جریانش چیه؟

ممنون

خوش باشید.
    __________________________________________________ ________________________
    توضیحات:
    امنیت و پایداری محصولات وایرلس دومشکل عمده در شبکه های کامپیوتری می باشد ، تلاش مداوم نفوذگرها برای شکستن قفل شبکه وایرلس یک نگرانی دائمی برای مدیران شبکه و افت کیفیت شبکه و عدم اتصال کاربران در زمانی که همزمان اقدام به استفاده از سرویس های شبکه می کنند ، بیشترین وقت مدیران شبکه را اتلاف میکند .

محصول NP201AVشرکت Netcomm پاسخ این مشکلات می باشد چون شما را از آخرین تکنولوژی انتقال دیتادر بستر برق PLC در جهان بهره مند می سازد .محصولات پاورلاین شرکت Netcommاین توانایی را به شما می دهد تا بتوانید شبکه ای امن و پایدار را از طریق خطوط برق موجود در داخل ساختمان برپا کنید بدون اینکه نقاط کور موجود در ساختمانها شما را دچار محدودیت کند .شبکه بر اساس تکنولوژی پاورلاین مناسب جهت مصارف مختلفی می باشد ، از یک سرویس ساده مانند به اشتراک گذاری اینترنت در داخل ساختمان بین سیستمهای مختلف تا به اشتراک گذاری سریع و آسان محتویات دیجیتال ما بین کامپیوترها و تجهیزاتی مانند : تلوزیونهای تحت شبکه ، دستگاههای پلی استیشن ، دوربین های مدار بسته ، سوییچ ها ، روتر ها ، تلفنهای تحت شبکه ، پرینترهای تحت شبکه و یا هر وسیله ای که حداقل یک پورت اترنت در آن تعبیه شده باشد .

آداپتورهای پاورلاین شرکت Netcomm با بهره گیری از چیپ های Intellon 6400میتوانند ابزاری مناسب جهت برپایی شبکه ای کاملا پایدار و با کیفیت ما بین منابع صوتی SD (Standard Definition) و یا با کیفیت تصویر بسیار بالا مانند HD( High definition)با سرعت حداکثر 200 مگابیت در ثانیه (در لایه فیزیکی شبکه ) باشند.

ویژگیهای محصول :

* امکان استفاده هم زمان از منابع سه گانه صدا و تصویر و دیتا .

* نصب آسان و کاملا Plug & Play بی نیاز از پیکر بندی و تنظیمات پیچیده .

* دارای قابلیت QOS (Quality of Service) بسیار عالی ، برای مدیریت و اولویت بندی منابع صدا و تصویر و دیتا .

* بر خورداری از قابلیت Auto MDI/MDIx و پشتیبانی از کابلهای Cross و Straight

* مستقل از سیستم عامل ، بی نیاز از رایانه برای راه اندازی .

* برخورداری از پروتکل رمز نگاری AES- 128 bit برای تضمین عدم امکان نفوذ به شبکه و یا سرقت اطلاعات .

* ارسال اطلاعات تا فاصله 200 متری بصورت نقطه به نقطه (Point to Point)

* برخورداری از دکمه راه اندازی سریع (جهت کانفیگ چند پاورلاین در یک شبکه واحد ) .

* عدم نیاز به کابل کشی و داکت کشی مجزا بدلیل استفاده از کابلهای برق موجود در ساختمان.

* بی نیاز از سوراخ کاری دیوارهای منزل و یا دفتر کار.

* سرعت بالای شبکه تا 200 Mbps

* عدم نیاز به هرگونه سخت افزار جانبی مانند هاب ، سویچ ویا روتر.

* امکان استفاده از تمامی پریزهای برق موجود در محیط اطراف شما.

* محصول کشور استرالیا و دارای یکسال گارانتی تعویض .

سایت محصول.

من الان توی کارخونه 5-6 تا از اینا دارم.
    ار مارک corinex.
    تهران هم دارن. خاصی آدرس میدم.
    از لحلظ کیفیت میتوننم بگم مطلوبه.
    ار وایرلس خیلی بهتره در صورتی که توی کابلت نویز نداشته باشی
    کاری که من کردم از پشت یک یوپی اس که استیبلایزر هم داشت انشعاب برق گرفتم و 300 متر اونورتر با همین مدل های خانگیش جواب گرفتم.

ولی یه معایبی هم داره. خیلی حساسه. خانگیش واقعا به درد خانگی می خوره. در طول 2 سال 2-3 تاشون گارانتی رفت.

در کل برای خونه. آفیس و جاهای هم نویز تر بدرد میخوده.
    همه مان یک روز بالاخره بر سر این دوراهی خواهیم ایستاد …
    آنجا که همسرمان خواهد گفت : ” یا من ، یا اینترنت ؟! “
    و چه لحظه ی سختی خواهد بود ،
    لحظه جدایی از همسر … !

Comment

اگه قصد استفاده از PowerLine ها رو دارین به مارکش توجه کنید .
      بصورت عادی اذیت نمیکنه ، زمانی که دیتای زیادی رو داری باهاش انتقال میدی ، وسط کار قطع میشه .
      هر سه مارک TP-Link ، NetGear و LinkSys تست شد ، الآن داریم از LinkSys استفاده میکنیم ، بهتر از قبلی ها بوده .
      البته برای ساختمون های با سیم کشی برق قدیمی اصلاً پیشنهاد نمیشه .
      sigpic

Comment

اتفاقا من واسه کار حرفه ای میخوام،یعنی میخوام بدونم توی یه اداره که دهن آدم سرویس میشه واسه کابل کشی و... ، ارزش داره از این پاورلاین ها استفاده کنیم؟یا نه از چاله در میایم،میوفتیم تو چاه و هر روز زنگ میزنند به پشتیبانی و باید بریم مشکلات رو رفع کنیم؟!

اینا مدل خانگی هستند،مدل حرفه ایش چه جوریاست؟
        از نظر هزینه تمام شده،گرون تر در نمیاد؟

ممنون

خوش باشید.

Comment

خب وایرلس بزار ! ارزونتر هم در میاد

Comment

یه جفت بگیر تست کن
            همه مان یک روز بالاخره بر سر این دوراهی خواهیم ایستاد …
            آنجا که همسرمان خواهد گفت : ” یا من ، یا اینترنت ؟! “
            و چه لحظه ی سختی خواهد بود ،
            لحظه جدایی از همسر … !

Comment

Working...
            X