اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دزدیدن پهنای باند از زیر ساخت ؟؟

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• دزدیدن پهنای باند از زیر ساخت ؟؟

با سلام

کسی راجع به دزدیدن نت از روتر چیزی شنیده ؟
    من یه چیزایی راجع به دزدیدن نت از روتر شنیدم که پهنای باند رو از زیر ساخت می فرستی روی یه روتر خارجی و بعد خودت از روتر خارجی برای خودت اینترنت با پهنای باند زیاد می گیری

فرض بر اینه که به یکی از روتر های ستون فقرات دسترسی دارین و خو دتون هم مثل یک آی اس پی یه خط از مخابرات اجاره کردین با ip valid

می خواستم بدونم اگه می شه چه جوری؟ اصول کلی و یه نمه راهنمایی واسه کانفیگ و ...

با تشکر

وقتي محدوديت پهناي باند اعمال ميشه ، به نظرت وصل هم باشي به بك بن فيبرنوري آمريكا ، بيشتر از اون چيزي كه توي گلوگاه محدود شدي ميتوني بگيري ؟

اين داستان مربوط به اينترانت هاي داخليمونه ، يعني هزينه اينترانت ارزونتر از اينترنته ، پس ميان مثلا 2 مگ اينترانت ميخرن ، بعد يه سرشو ميارن توي سرو ISP حالا سمت ديگه به اندازه 2 مگ اينترنت داره. بدون دادن هزينه اينترنت به مخابرات ، عملا اينترنت منتقل شده به يك نقطه ديگه
    اين كار را isp ها ميكردند ، چون وقتي يك پهناي باند را يكجا ميخريدند تخفيف بهشون ميخورد و اينطوري راحت خرد خرد با سود حسابي ميفروختن.

Comment

میتونین با یه مثال فرق اینترنت و اینترانت رو بگین نمیتونم درکش کنم

Comment

نوشته اصلی توسط -shabgard- نمایش پست ها
        میتونین با یه مثال فرق اینترنت و اینترانت رو بگین نمیتونم درکش کنم
        هيچ فرقي ندارن
        شبكه شبكه هست و ارتباط ، ارتباط .

اين كه به همه جاي دنيا دسترسي داشته باشي بهش ميگن اينترنت ، اينكه دسترسيت محلي باشه ، انگار همه پشت يك سوئچ هستند كه به هيج خروجي اينترنت دار وصل نباشه ولي سيستم هاي پشت هر سوكت اين سوئيچ همديگه را ببينن ، اصطلاحا ميگن اينترانت.
        به اينترنت رسما به چشم يك اينترانت بين المللي نگاه كن

پيوست : اون قديما يك كامپيوتر ميذاشتن و يك اكانتينگ و يك شبكه محلي كه هركسي ميتونست بهش زنگ بزنه و از طريق خط تلفن بهش كانكت بشه و از خدمات موجود روي اون كامپيوتر استفاده كنه ، اون مدل اينترانت بود ، ولي از نظر اشل و سطح كاري ، فرق دارن ، و الا همه اينترانتن يه جورائي

Comment

وب آموز دات ...؟؟
          ...

Comment

بگذارید یه جور دیگه بگم :

فرض کنید رنج آی پی 10.10.0.0 تا 10.10.255.255 واسه نود های زیر ساخت یه همون بک بنه

و رنج 172.0.0.0 تا 172.255.255.255 واسه مخابرات و دانشگاه ها و شرکت های یزرگ و ISP ها باشه .

با فرایض تقریبا واقعی بالا اگه من یه ای پی از 172.0.0.0 داشته باشم با گذشتن از چند تا روتر و سویچ مخابراتی تحت VLan و trunk و ... می رسم به بک بن !

حالا اگه من یه روتر از 10.10.0.0 رو بزنم می تونم از اون به عنوان gateWay جدید خودم با افزایش مقدار گلوگاه استفاده کنم یا نه؟

احتمالا لازم نیست کل مسیر رو بزنم چون انوقت routing بی معنی میشه! حالا می مونه روتر بک بن باید کانفیگ کنمش ولی چه جوری اصلا چه جور کانفیگی لازم داره ؟؟

و یا یه فرض دیگه اگه من روتر یک دانشگاه رو بزنم که پهنای باندش بیشتر از منه می تونم از اون اینترنت بگیرم با پهنای باند دانشگاه ولی وقتی زدم به فیبر اصلی قضیه ی پهنای باند چی می شه ؟

Comment

اينقدرآ خر تو خر نيست ، اول ببين ميتوني به اولين روتري كه ميبيني لاگين كني با دسترسي su ، بعد دنبال بقيه اش بگرد

پيوست :
              مخابرات زيرساخت اينقدر پهناي باند داره كه نخواي بري از آمريكا بگيري

Comment

نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
                اينقدرآ خر تو خر نيست ، اول ببين ميتوني به اولين روتري كه ميبيني لاگين كني با دسترسي su ، بعد دنبال بقيه اش بگرد

پيوست :
                مخابرات زيرساخت اينقدر پهناي باند داره كه نخواي بري از آمريكا بگيري
                کلش اندازه امارات هم نمیشه چه برسه آمریکا
                آره داره اما چون تحریمه بهش محدود میدن مجبوره 2-3 برابر قیمت از ترکیه و امارات بحره و همین میشه که میبینید اینترنت میدن 512 با 2گیگ دانلود ماهی 5تومن با نامحدود دانلود ماهی 100 تومن

Comment

من معذرت می خوام ولی فک کنم به این جواب می گن اسپم نه ؟

من الان 1 روتر متصل به ستون فقرات که مستقیم وصله به فیبر ترکیه رو کانفیگشو بالا کشیدم
                  از این سری Cisco 10000 platform with 10 slots پنجاه چوب قیمت داره !

و 12 تا روتر مرکزی از سری روتر های Cisco Internet router 7613 اینم 50 تا می ارزه

و یه 16-17 تا Catalyst 375024 جهار ملیونی رو زدم به جیب !! ولییییییییییییییییییییییی یییی

الان مثل خر موندم تو گل و مثل سگ دارم کتابهای CCNA رو می خونم ولی چه فایده !!

آقا خسته شدم دیگه حوصله ام سر رفته دیگه فروووشیه !!!
                  تمام روتر های بالا رو می فروشم با دموی هک کردنشون !!!

پست قبلی رو که واسه فروش هک کردن سیستم دانشگاه داده بودم رو که ادیت کردن و بستن
                  امیدوارم ایمیل منو از اینجا پاک نکنن یه لطف دیگه هم بکنن و کاربرهای تک پستی رو هم حذف نکنن
                  email : [email protected]

Comment

شما به طور خصوصی به من pm بده.
                    کاملا خصوصی !!
                    لطف کن دیگه هم تو اینجا ادامه نده؟ ok?

من کارتو حل می کنم.
                    فقط یک تماس!
                    مرسی

Comment

سلام M4hdad جان

عزیز ما pm دادیم وقت کردی جواب بده
                      یه ایمیلم بده تا در تماس باشیم