اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد پرت سریال

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• سوال در مورد پرت سریال

سلام
    من به زبان پایتن اشنایی دارم و یه ماژول به اسم pyserial هم نصب کردم که به وسیله اون میشه با پایتون با پرت سریال در ارتباط بود و براش کد نویسی کرد .
    pyserial link = pyserial.sourceforge.net
    حالا سوالی که من دارم اینه که دستورات پرت سریال چج.ری هستند و ریسپانسی که میدن در چه قالبیه ؟
    مثلا اگر به صورت ساده یک مدار داشته باشم که به پرت سریال متصل باشه و دارای یک led باشه حالا اگه بخوام اینو خاموش و روشن کنم باید چه دستوری ارسال کنم و چه جوابی بر میگرده ؟؟
    ممنون .

بعضي وقتا شريک تمام خاطراتت فقط يه شماره ى خاموشه

پرت سریال نیاز داری که اون سمتش از مداری استفاده کنی زبونش را حالیش بشه ،
    این پورت دیتا میفرسته ( مثل پورت پارالل نیست که یک پایه را با صفر و یک کردن ولتاژ بده و روشنش کنه )
    حالا ممکنه این یک میکروساده باشه ( avr و برنامه نویسی برای فعال کردن مد سریالش و پردازش دیتا)تا ic هار رابط برای این پورت سریال
    این وسط فقط باید حواست باشه که بادرریت و پریتی و ووو هر دو سمت ( کامپیوتر/مدار) باید همه چیزشون برابر باشه
    پایه هایrx-tx را هم به صورت ضربدری به هم وصل کنی.
    مابقی دیگه چیز خاصی نیست ، یعنی پورت سریال دستور خاصی نداره ، میتونی هر متنی را بفرستی و اونطرف دریافت و پردازش کنی.

Comment

برای برنامه نویسی avr من فقط سی و اسمبل رو میشناسم که باهاش این کار مبشه . آیا میکرو کنترلری هست که با python بشه براش کد نوشت ؟؟

Comment

نوشته اصلی توسط new-s نمایش پست ها
        برای برنامه نویسی avr من فقط سی و اسمبل رو میشناسم که باهاش این کار مبشه . آیا میکرو کنترلری هست که با python بشه براش کد نوشت ؟؟
        نیست.
        اگرم باشه من ندیدم.

شما با پیتون سمت کامپیوتر برنامه اش را بنویسید
        و سمت میکرو ، مجبورید با یکی از زبانهای پاسکال/سی / بیسیک /اسمبلی برنامه براش بنویسید
        ( البته زبانهای ویژوال هم برای برنامه نویسی میکرو به صورت فلورچاتی موجود است )
        شما که پیتون بلدی ، فکر نکنم سی میکروکنترلر زیاد سخت باشه برات ( نرم افزار codevision avr را ببینید )

Comment

ممنون که جواب دادید ولی متاسفانه من زیاد تا حالا در مورد این مسال مطالعه نداشتم و نمیدونم چطور باید از این ای سی ها استفاده کرد.
          وقتی ای سی رو داشته باشی خوب معلومه که باید یک مداری باشه که به وسیله اون از یک طرف ای سی به کامپیوتر در ارتباط باشه و از طرف دیگه به اون خروجی که نیاز داریم اتصال داشته باشه .
          حالا برا این مدار باید طراحی مدار بلد باشم یا اینکه یه سری مدار های خاص و اماده برای اینکار هست ؟؟؟

Comment

نوشته اصلی توسط new-s نمایش پست ها
            ممنون که جواب دادید ولی متاسفانه من زیاد تا حالا در مورد این مسال مطالعه نداشتم و نمیدونم چطور باید از این ای سی ها استفاده کرد.
            وقتی ای سی رو داشته باشی خوب معلومه که باید یک مداری باشه که به وسیله اون از یک طرف ای سی به کامپیوتر در ارتباط باشه و از طرف دیگه به اون خروجی که نیاز داریم اتصال داشته باشه .
            حالا برا این مدار باید طراحی مدار بلد باشم یا اینکه یه سری مدار های خاص و اماده برای اینکار هست ؟؟؟
            دقیقامیخوای چیکار کنی ؟

Comment

ببینید ما یه پروژه داریم که ماله یه روبات که نوی کشتی کار میکنه
              برای همین احتیاج داریم به avr
              این رباط باید وصل بشه به کامپیوتر یه سری دستور بگیره و بعد خودش این دستورات و اجرا کنه
              ما مخوایم این دساورات از پرت سریال بدیم به ای سی بعد ایسی با اجزا ربات مثل سیستم حرکت و .... در ارتباط باشه

Comment

سلام !
                مرتبط كردن avr با پورت سريال آن چنان سخت نيست فقط يه كليات داره كه اگر با اون آشنا بشي ديگه مشكله ديگري نداري

شما که پیتون بلدی ، فکر نکنم سی میکروکنترلر زیاد سخت باشه برات ( نرم افزار codevision avr را ببینید )
                اگر در كل با avr آشنا هستي و يا به طور كل هيچ آشنايي نداري من اين كتاب رو معرفي ميكنم !
                تو اين كتاب به طور كامل تمام قابليت هاي اين ميكرو مورد بررسي قرار گرفته

با كامپايلر code vision هم توضيح داده . ( كامپايلر زبان c براي avr )

اون قسمت سريال رو كه هم مشكل داري تو اينجا توضيح داده و يه مدار معمولي و يه برنامه نمونه توش داره كه حتما كارت رو راه ميندازه !

کد:
                http://www.2shared.com/file/ix_nQKsk/avr.html
                اگر باز به مشكلي برخورد كردي همين جا مطرح كن !

واسه باز كردن فايل هاي سمپل به نرم افزار پروتئوس نياز داري كه با يه search ميتوني گيرش بياري !

sigpic

Knowledge Is Power
                قبل و بعد از فاجعه ژاپن !
                کد:
                http://www.liberation.fr/seisme-japon-mars-2011-avant-apres.html

Comment

دیر رسیدم، از آیسی Max232 هم میشه بعنوان واسط بین کامپیوتر و میکرو استفاده کرد...

the quieter you become, the more you are able to hear

Comment

Working...
                  X